Autor Wątek: Kończące się nakłady  (Przeczytany 122826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kas1

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #210 dnia: Styczeń 24, 2018, 07:33:52 pm »
Z tym Księciem Nocy takie kwiatki dziwne wychodzą :smile:

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o...wiadomo o co.

Primo - widać, że w założeniach miał to być komiks dość hermetyczny, raczej nastawiony na pasjonatów lotnictwa i II WŚ
Secundo - pomimo tego scenariusz jest na tyle dobry, że w całości komiks okazał się bardzo ciekawą pozycją dla większości czytelników.

Jeżeli nakład powoli się wyczerpuje, to mnie to wcale nie dziwi a nawet cieszy. Oznacza to, że można wydać pozycję szerzej nieznaną a ona jak jest dobra, to sama znajdzie swoich nabywców.

Offline misiokles

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #211 dnia: Styczeń 24, 2018, 07:46:07 pm »
Tylko żeby tak, jak Ongrys określili to przejrzyście.
Zgaduję, że czasami nie da się przejrzyście i z każdym wydanym tytułem trzeba negocjować osobno rabaty i marże z dyskontami. Raz jak się uda wynegocjować zadowalające warunki to jest w dyskontach, a jak się nie uda - to nie ma. Życie. Dochodzą kwestia z płatnościami faktur na czas, płynnością finansową itd. A to nie są rzeczy, które wyłuszcza się klientom. Życie.

Offline bowie

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #212 dnia: Styczeń 27, 2018, 10:12:46 am »
Z doświadczeń mojej jak na razie krótkiej, kilkomiesięcznej przygody z komiksem, mam takie przemyślenie, że o ile fundusze na to pozwalają, to nie warto zwlekać z zakupem. Oczywiście, chodzi o pozycje, które i tak się kupi. Lepiej przyspieszyć w danym miesiącu, wydać więcej niż przewidziany budżet i zwolnić w kolejnym, niż potem bujać się, szukać ostatnich egzemplarzy i finalnie przepłacać: zakupy bez rabatów, dodatkowe koszty przesyłki z kilku sklepów (bo nie można już kupić całej serii w jednym), droższe allegro, itp. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w przypadku kończących się nakładów mogą wystąpić problemy z reklamacjami, bo zwykle ostatnie sztuki są dość sfatygowane. Obecnie, moim priorytetem jest zakup w okolicy premiery.

Amer

  • Gość
Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #213 dnia: Styczeń 27, 2018, 12:06:11 pm »
Kupuję ok. 20 serii, plus 4-5 zakończonych jest w poczekalni (tzn. chcę kupić, ale później). I gdy widzę, że na Bonito (gdzie robię zakupy już tylko okazyjnie, ale korzystam z ich licznika egzemplarzy dostępnych w sprzedaży) kończy się nakład 3. tomu zamkniętej serii liczącej 5 tomów, a jeszcze nie mam nawet tomu pierwszego, to kupuję ten trzeci tom, bo z resztą (jak wynika z licznika) zdążę nawet i za pół roku (oczywiście, trzeba co jakiś czas sprawdzać stan).

W takich zakupach pomaga rozpiska, którą prowadzę w ten sposób (podaję wyrywek):
Outcast, Vol. 4, 5 (Mucha Comics)
Hrabstwo Harrow, Vol. 4, 5, 6 (Mucha Comics)
Bękarty z Południa, Vol. 4 (Mucha Comics)
Chew, Vol. 8, 9, 10, 11, 12 (Mucha Comics)
...
Okko, Vol. 1, 2, 4, 5 (Taurus Media)

Dzięki temu wiem, że muszę śledzić np. 4. album "Outcastu", który się jeszcze w Polsce nie ukazał. Seria liczyć będzie na pewno więcej niż pięć tomów, ale kolejne dopisuję, gdy pojawia się zapowiedź oficjalnego (w tym przypadku zagranicznego) wydawnictwa. "Okko" zakupiłem tom 3., bo musiała być końcówka na Bonito. Teraz zauważyłem, że mógłbym przy piątce postawić wykrzyknik, żeby wiedzieć, że to ostatni tom serii. No ale też nie kupuję aż tak dużo, żeby się w tym pogubić.

Mam nadzieję, że to nie był zbyt wielki OT.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #214 dnia: Styczeń 29, 2018, 02:39:26 pm »
ok, ale po co tak robisz? Nie prościej kupić zaraz po premierze?

Offline arczi_ancymon

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #215 dnia: Styczeń 29, 2018, 02:45:13 pm »
Dla mnie to jest średni pomysł, bo często napalę się na jakąś serię, która ma niby świetne recki, kupię 1 tom, który okazuje się taki sobie (albo i gorszy), więc - zakładając, że i tak do śmierci nie przeczytam wszystkich interesujących rzeczy - nie widzę powodu, by to ciągnąć i odpuszczam.

W powyższej sytuacji zostałbym z paroma tomami, a nie jednym.

Ostatnio taką sytuację miałem choćby z "Wicked + Divine", które zbiera naprawdę świetne opinie, a było to dla mnie ledwo czytalne badziewie, chociaż żaden znak na niebie i zmieni na to nie wskazywał.

mkolek81

  • Gość
Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #216 dnia: Styczeń 29, 2018, 03:48:47 pm »
Ze słów właściciela Planety Komiksu, wynika że w magazynie ma już opary pierwszej części Black Kiss, więc z zakupem zostało mało czasu.

Offline rebejakub

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 10, 2018, 05:56:45 pm »
"Daredevil" Bendisa t.1 właśnie wypadł ze sklepu Gildii, wiadomo czy to chwilowy brak, czy niestety już pozamiatane?
Naganiacz, piegża, makolągwa i sum

Offline J4rre

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 10, 2018, 06:30:35 pm »
"Daredevil" Bendisa t.1 właśnie wypadł ze sklepu Gildii, wiadomo czy to chwilowy brak, czy niestety już pozamiatane?
Jest to wielce prawdopodobne - Egmontowy sklep pokazuje już tylko 7 sztuk - a że jest to spory kawał dobrego komiksu to pewnie schodzi. Ale może dodrukują :) (tak jak Punishera i Kaznodzieje.. a nie, chwila...)

Offline Damballa

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 10, 2018, 06:48:10 pm »
Na merlin.pl, oraz inbook.pl można jeszcze dostać Daredevila z 30% rabatem. Empik i Tania książka mają, ale trzeba dać około 100zł. W pozostałych sklepach brak.

Offline mack3

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 10, 2018, 08:33:16 pm »
 Kaznodzieja 1 i Punisher 1 lada chwila powinny pokazac sie w sprzedazy (moje przypuszczenie, poparte obserwacja). Tak samo np Batman Trybunal Sow (on w ogole wypadl ze sprzedazy?). Nie mam wiekszych watpliwosci, ze i taki sam los czeka 1 Daredevila

Offline misiokles

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 10, 2018, 08:38:16 pm »
Trubunał Sów miał dobrą, kilkumiesięczną przerwę w dostępności.

Offline Kris1982

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 13, 2018, 05:23:08 pm »
To komiksy z New 52 będą dodrukowane ? Gdzieś tu na forum czytałem , że Egmont odpuścił już 52.

Offline Cringer

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 13, 2018, 06:37:34 pm »
Gdybym miał gdybać to powiedziałbym że poza Batmanem raczej nie będzie dodruków.

Offline mack3

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 14, 2018, 12:46:34 am »
A ja, na podstawie wcześniej powziętych obserwacji o których pisałem w poprzednim moim poście zgaduję że na przykład również pierwsza część Flasha będzie dodrukowana (możliwe, ze E dodrukuje pierwsze czesci  danych serii)