trawa

Autor Wątek: Kończące się nakłady  (Przeczytany 125320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 21, 2017, 06:19:00 pm »
Według mnie jeszcze przed końcem roku (chyba, że natłok premier im to uniemożliwi) Egmont dodrukuje Kaznodzieję 1, Punishera 1 i pierwsze trzy tomy Avengers Hickmana.

Z tego co widzę to Gotham Central 2 też powoli zaczyna brakować.


Nie byłbym tego wcale taki pewien. Rozmawiałem w Gdańsku z TK i on powiedział, że zdaje sobie sprawę z faktu, iż popytem na komiksy trzeba odpowiednio sterować i że pamięta, iż stała obecność wszystkich tytułów w ofercie powoduje, że klient odkłada na później ich nabycie, co wydawcy wcale nie jest na rękę.
Przypuszczam zatem, że dodrukują Avengersów. Dodruk Kaznodziei i Punishera obstawiam na 60:40 i powątpiewam w dodruk Gotham Central, bo to jednak dość niszowy komiks.
Oczywiście, gdybam sobie tutaj na własną odpowiedzialność i mogę się mylić całkowicie. TK jest za mądry, żeby zdradzać takie rzeczy.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline arczi_ancymon

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 21, 2017, 06:45:16 pm »
Jakby co, to też wątpię w dodruk Gotham Central 2, chciałem tylko zaznaczyć, że chyba nakład się kończy, więc polecam spieszyć się. W przypadku Punishera i Kaznodziei jest to akurat prawie pewne - szczególnie ta druga seria dopiero wytartowała.

Offline absolutnie

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 21, 2017, 07:01:53 pm »
Jakby co, to też wątpię w dodruk Gotham Central 2, chciałem tylko zaznaczyć, że chyba nakład się kończy, więc polecam spieszyć się. W przypadku Punishera i Kaznodziei jest to akurat prawie pewne - szczególnie ta druga seria dopiero wytartowała.


Niby "Kaznodzieja" wystartował, ale wystartował po raz drugi. Oznacza to, że jest wydawany dla tych, co nie kupili go za pierwszym razem i że ten komiks ma już pewna (dość znaczna) liczba osób.. Bardziej wierzę w dodruk Punishera niż tego tytułu.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline arczi_ancymon

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 21, 2017, 07:16:07 pm »
Jak pokazały ostatnie czasy - i tak lepiej sprzedaje się to, co już było wcześniej wydane. "Kaznodzieja" to podobny kaliber popularności co "Sandman", który miał dodruki przy drugim wydaniu. Zresztą co będziemy strzępić klawiaturę, zobaczysz że dodruk będzie ;)

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 21, 2017, 07:31:19 pm »

A ja bym strzępił gdybał jak Absolutnie. Wyprzedanie się kolejnych tomow Egmont ma gwarantowane (nakład dwojki nieco mniejszy, trójki też i potem już konsekwentnie na tym poziomie), koszty magazynowania się minimalizują, a kolejne jedynki od lat oczekiwanych serii (Daredevil) schodzą na pniu, bo sie wszyscy boją. Zaś po kilku latach marudzenia (2021?), gdy głód klienteli bedzie gwarantował powodzenie inicjatywy i wyprzedaż nakładu w przedsprzedaży, Egmont wyda omnibus Punisher Max Gartha Ennisa.
Co do "Kaznodziei", myślę, że Tomasz Kołodziejczak już się cieszy, nieco perwersyjnie nawet, na konieczność bronienia się na spotkaniach przed zarzutami, że nie rozumie potrzeb kolekcjonerów i perspektywę powtarzania, że niczego wznawiać nie zamierza, bo pierwsze tomy serii są dostępne z drugiej ręki, a w wersji miękkookładkowej nawet za przystępną cenę.   
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

JanT

  • Gość
Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #140 dnia: Październik 21, 2017, 07:36:28 pm »
Ja myślę że nie spodziewali się takiej sprzedaży Kaznodziei i brakło  :smile:

Offline radef

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #141 dnia: Październik 21, 2017, 07:38:52 pm »
Dodruk "Kaznodziei" i "Punishera" będzie na pewno.
"Gotham Central" nie wiadomo.
Z czego to wynika? TK wielokrotnie powtarzał, że będą dodrukowywać brakujące tomy obecnie wydawanych serii (oczywiście z kilkoma wyjątkami typu Usagi). Więc skoro mają "Kaznodzieję" i "Punishera" przez cały 2018 rok to na pewno wcześniej lub później pojawią się dodruki 1. tomów.
Natomiast ostatni tom "Gotham Central" wyjdzie na dniach, a co trzeba podkreślić, pierwsze tomy wysprzedawały się znacznie dłużej niż "Punishera" i "Kaznodziei".
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Murazor

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #142 dnia: Październik 25, 2017, 01:48:15 pm »
Blame 1 na miękko. Za JPF z fb: Przy okazji informujemy, że tom pierwszy jest już na wyczerpaniu.

- będą dodruki 1 tomu jeszcze? JPF: tak, ale nie szybko


Offline mappy

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 25, 2017, 06:25:46 pm »
Na twardo to bym brał bo się spóźniłem :sad:

Offline Murazor

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 06, 2017, 07:41:17 pm »
Undertaker 3 - nie jestem pewny, czy się kończy, ale gildia nie ma, a bonito ma 2 sztuki

Offline Death

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 06, 2017, 07:50:11 pm »
A to dobry, mocny komiks jest. Kupować. :)

Offline Blaksad

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 06, 2017, 08:20:44 pm »
Undertaker 3 - nie jestem pewny, czy się kończy, ale gildia nie ma, a bonito ma 2 sztuki

Raczej chwilowy brak jak widzę był. Przeważnie jak brakuje czegoś to pierwszego tomu, ewentualnie jak dodrukują pierwszy tom to następnego czyli drugiego brakuje. Gdyby zaś brakło 3 tomu Undertaker, gdy 1 i 2 są, to byłby zaiste dziwny przypadek.

Offline Damballa

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 07, 2017, 10:17:16 am »
Batman - tom 1 - Trybunał Sów, ostatnia sztuka w sklepie egmontu.

Offline J4rre

Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 02, 2018, 10:33:11 am »
Dzisiaj postanowiłem uzupełnić brakujące tomy Anihilacji i wygląda na to, że trafiłem z tym w ostatnią chwilę. TOM 2 w lwiej części internetowych księgarń jest już niedostępny (na bonito mają ostatnie 3 sztuki).

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kończące się nakłady
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 04, 2018, 12:37:49 pm »
Czy mi się wydaje, czy żegnamy "Nokturno"? Najszybciej wyprzedany timof od lat?
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".