Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie  (Przeczytany 326642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kijanek

• Stolnik bracki
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3570 dnia: Styczeń 14, 2018, 09:38:28 am »

Widzisz świat nie jest czarno biały.
w szczególności swiat biznesu, tu masz odcienie szarości. To ze światek komiksowy w Polsce jest hermetyczny to jest sprawa ze wiele rzeczy wypływa. Jeśli Fanta ma zaległości wobec ludzi, organem odpowiednim jest sąd, jeśli ktoś ma podpisaną umowę. Nie forum, nie facebook. Pisałem wcześniej jeśli sie ktoś podejmuje umową zadania, to ma to zrobić, sorki ale zapisy umowy rzecz święta. Zaczęła sie przepychanka, sorki ale Fanta tez w tej sprawie powinna więcej pokory pokazać. Nie przerzucać winny na innych, dla nas storna jest wydawnictwo, nie tłumacz, nie drukarnia. Są zmiany jest czas by poinformować, bez szczegółów, które nie powinny nas obchodzić.

Offline Szekak

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3571 dnia: Styczeń 14, 2018, 03:34:27 pm »
Organem odpowiednim do czego? "Organem" odpowiednim do komentowania jest Facebook i forum właśnie. :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2018, 04:15:50 pm wysłana przez Szekak »

Offline amsterdream

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #3572 dnia: Styczeń 14, 2018, 03:41:33 pm »
Sorki wydawnictwo popełniło wiele błędów, popełnia ich sporo teraz, potrafią wydawać komiksy, dobrze by było by skupili się na tym co im wychodzi.

Niech oni już lepiej nic nie wydają.

Online parsom

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #3573 dnia: Styczeń 14, 2018, 03:43:31 pm »
Niech oni już lepiej nic nie wydają.

Niech wydają. A ty jak nie chcesz, to nie kupuj.

Offline amsterdream

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #3574 dnia: Styczeń 14, 2018, 03:48:02 pm »
Niech wydają. A ty jak nie chcesz, to nie kupuj.

12 kwietnia opłaciłem żółwie i do dzisiaj nie dostałem.

Offline Szekak

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3575 dnia: Styczeń 14, 2018, 04:33:23 pm »
Może napisz im poprzez allegro wiadomość.

Online parsom

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #3576 dnia: Styczeń 14, 2018, 05:10:57 pm »
A to inna historia. Fanta udowadnia, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa - nie ma takiego wyczynu, którego nie dałoby się pobić.

Offline Szekak

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3577 dnia: Styczeń 16, 2018, 02:58:39 pm »
Bum, bum, bum, kolejny dzień, kolejna afera.

z FB Kolorowe Zeszyty:

"Kolejny wątek w aferze związanej z Wydawnictwem Fantasmagorie. Napisał do mnie Marek Sawicki, który przetłumaczył dla niego "Button Mana" i przypisy do "Wojowniczych Żółwi Ninja". Jak się okazuje autor polskich przekładów obu tych pozycji do dziś czeka na wynagrodzenie za swoją pracę. "Mam papierową umowę z wydawnictwem, choć otrzymałem ją praktycznie wybłagawszy jej przesyłkę dopiero w listopadzie 2017. Komiksy przetłumaczyłem natomiast już w sierpniu ("TMNT") i wrześniu ("Button Man") - zaczyna Marek.
"Na przetłumaczenie przypisów do dostałem pięć dni. Zapytano mnie po prostu, czy nie mógłbym pomóc w tłumaczeniu "kilku stron" z "Żółwi". Dostałem plik z kilkoma akapitami tłumaczenia. Poprawiłem w tym pliku błędy, troszkę styl i dalej kontynuowałem sam. Okazało się szybko, że te "kilka stron" to 17 stron maszynopisu" - tak opisuje realia pracy dla wydawnictwa. "Później wziąłem się za "Button Mana". Ten był prostszy, bo język kryminału jest raczej lakoniczny."

"O tym, że ich księgowa przygotowuje umowę słyszałem od sierpnia. Umowę dostałem w listopadzie" - kontynuuje. "Z początku nawet nie wiedziałem, że coś jest na rzeczy. Nie zaglądałem na ich profil FB. Po prostu tłumaczyłem. Zawsze kochałem komiksy i to była dla mnie wymarzona dodatkowa fucha. Jesienią dopiero zobaczyłem komentarze ludzi, którzy nie dostali od nich komiksów."

"Moje doświadczenia z tłumaczeniami zawsze były pozytywne. Natomiast nigdy wcześniej nie tłumaczyłem komiksów i od razu trafiłem na największą mieliznę" - i to chyba w całej tej historii jest najgorsze, bo uderza w całe polskie środowisko komiksowe, wystawiając mu fatalne świadectwo... Nie muszę chyba dodawać, że Sawicki nie dostał żadnej kopii tłumaczonych komiksów i musiał się dopytywać na profilu FB wydawnictwa czy w ogóle został ujęty w stopce wydawniczej.

Marek Sawicki w tym tygodniu w związku z tą sprawą wchodzi na drogę sądową. Kolorowe skontaktowały się z wydawnictwem z prośbą o komentarz."

No to czekam na fantafilów zamiatających sprawę pod dywan u krytykujących poszkodowanego. :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2018, 03:04:03 pm wysłana przez Szekak »

Offline arczi_ancymon

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3578 dnia: Styczeń 16, 2018, 03:07:00 pm »
A ja czekam aż roześlą co mieli rozesłać i ogłoszą wreszcie zakończenie swojej działalności. Dla dobra nas wszystkich.

Żółwie akurat mogłoby przejąć jakieś poważne wydawnictwo, gorzej z komiksami Terry'ego Moore'a, ale nigdy nie wiadomo...

Offline Dariusz_Notariusz

• Młodszy Terminator
  • **
« Odpowiedź #3579 dnia: Styczeń 16, 2018, 03:32:14 pm »
Najbardziej szkoda, że licencja na Providence zablokowana.

Offline Itachi

• Radca bracki
« Odpowiedź #3580 dnia: Styczeń 16, 2018, 03:45:27 pm »
Najbardziej szkoda, że licencja na Providence zablokowana.

A skąd wiesz? Bardzo możliwe, że jest wolna.

Offline arczi_ancymon

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3581 dnia: Styczeń 16, 2018, 04:39:13 pm »
Nie kupili licencji na "Archiego" to na "Provicence", które jak sądzę było jeszcze droższe, na pewno też nie.

Offline Itachi

• Radca bracki
« Odpowiedź #3582 dnia: Styczeń 16, 2018, 04:53:49 pm »
W tym wszystkim najgorsze jest to, że zostaniemy z otwartymi seriami Rachel i TMNT. W te drugie już raczej nikt nie wejdzie po tym cyrku.

Offline szulig

• Młodszy Mistrz
« Odpowiedź #3583 dnia: Styczeń 16, 2018, 05:02:17 pm »
W tym wszystkim najgorsze jest to, że zostaniemy z otwartymi seriami Rachel i TMNT. W te drugie już raczej nikt nie wejdzie po tym cyrku.

Przy zółwiach trzeba by wykupic licencje, przygotowac komiks do wydania i dopiero dac swiatu sygnal ze jest druga czesc. Inaczej nikt nie uwierzy ....

Offline Szekak

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3584 dnia: Styczeń 16, 2018, 05:12:28 pm »
No nie wiem czy to najgorsze. Pewnie, że to zła wiadomość, bo fajnie by było to przeczytać, ale najgorsze to jest imo to jak potraktowali czytelników i współpracowników, nie komiksy same w sobie. Komiksy to nie wszystko.