Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3555 dnia: Styczeń 13, 2018, 11:21:51 am »
Ludzie skąd wy te porównania bierzecie? W wątku o wyprzedażach były porównania kupowania komiksów przy podejrzanie niskiej cenie do najcięższych zbrodni. Tutaj porównanie praktyk Fanty do budowy na której giną ludzie czy do knajpy, w której szczają do zupy. I wy to na serio? Jedno porównanie tak przesadzone, że aż trywializujące problem budów, na których giną pracownicy (np. w pewnym arabskich krajach budujących stadiony). A drugie nie przypiął, ni wypiął - jaka zupa? Jakie szczanie? Naszczanie do zupy (skoro już padło to określenie) zmienia jej skład itd. Gdzie wy tu widzicie coś takiego?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3556 dnia: Styczeń 13, 2018, 01:55:42 pm »
1. Jaki problem budów? Nie ma problemu budów, stadiony ładne będą.
2. Problemy WF z płatnościami też zmieniło "skład" żółwii.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2018, 02:11:59 pm wysłana przez Szekak »

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3557 dnia: Styczeń 13, 2018, 02:11:48 pm »
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3558 dnia: Styczeń 13, 2018, 02:13:29 pm »
Dzięki, fajnie wiedzieć, że ma się poprawna pisownię.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2018, 02:39:40 pm wysłana przez Szekak »

Offline horror

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3559 dnia: Styczeń 13, 2018, 09:00:31 pm »
Ludzie skąd wy te porównania bierzecie? W wątku o wyprzedażach były porównania kupowania komiksów przy podejrzanie niskiej cenie do najcięższych zbrodni. Tutaj porównanie praktyk Fanty do budowy na której giną ludzie czy do knajpy, w której szczają do zupy. I wy to na serio? Jedno porównanie tak przesadzone, że aż trywializujące problem budów, na których giną pracownicy (np. w pewnym arabskich krajach budujących stadiony). A drugie nie przypiął, ni wypiął - jaka zupa? Jakie szczanie? Naszczanie do zupy (skoro już padło to określenie) zmienia jej skład itd. Gdzie wy tu widzicie coś takiego?

a to ja pisalem to bardzej w odpowiedzi do kolegi, ktory pisal ze nie interesuje go co sie w kuchni dzieje. mnie interesuje, a moja wypowiedz buduje na jego porownaniu. prosze czytac wszystkie wypowiedzi, to mysle ze nie bedzie nieporozumien.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3560 dnia: Styczeń 13, 2018, 11:16:48 pm »
@ up
Rany, coraz częściej na tym forum trzeba tłumaczyć wiele rzeczy.
Kupując cokolwiek interesuje cię produkt finalny, i mało cię obchodzi jak jest tworzony.
Tu każdy z nas powinien się zastanowić ile osób ginie w Kongu, by "cywilizowany człowiek" mógł korzystać z komputera czy smartphona i jakoś nikt nie rzuca się krwawy komputer czy telefon.
Pomijając całą otoczkę jaka powstała wokół wydawnictwa, naprawdę opieranie się na wynurzeniach osoby w poście na fb, gdzie znamy tylko wynik jest głupie, to że ktoś "mógł popełnić przestępstwo", nie znaczy że moralnie można odpłacić pięknym za nadobne. Próbą rozpętania kolejnej g-burzy. Sorki wydawnictwo popełniło wiele błędów, popełnia ich sporo teraz, potrafią wydawać komiksy, dobrze by było by skupili się na tym co im wychodzi.

Offline horror

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3561 dnia: Styczeń 14, 2018, 09:06:16 am »
@ up
Rany, coraz częściej na tym forum trzeba tłumaczyć wiele rzeczy.
Kupując cokolwiek interesuje cię produkt finalny, i mało cię obchodzi jak jest tworzony.
Tu każdy z nas powinien się zastanowić ile osób ginie w Kongu, by "cywilizowany człowiek" mógł korzystać z komputera czy smartphona i jakoś nikt nie rzuca się krwawy komputer czy telefon.
Pomijając całą otoczkę jaka powstała wokół wydawnictwa, naprawdę opieranie się na wynurzeniach osoby w poście na fb, gdzie znamy tylko wynik jest głupie, to że ktoś "mógł popełnić przestępstwo", nie znaczy że moralnie można odpłacić pięknym za nadobne. Próbą rozpętania kolejnej g-burzy. Sorki wydawnictwo popełniło wiele błędów, popełnia ich sporo teraz, potrafią wydawać komiksy, dobrze by było by skupili się na tym co im wychodzi.

rany coraz wiecej rzeczy trzeba tłumaczyć tobie. i to coraz czesciej. gdyby ludzi nie interesowało skąd biorą się cenne metale używane w sprzęcie elektronicznym, którym się posługują to by firmy z tej branży nie starały się udawadniać, że metale które pozyskują pochodzą z legalnych czy czystych źródeł. zmiana zachodzi bardzo powoli, ale zachodzi i jest możliwa miedzy innymi dzięki temu, że jednak kogoś interesuje to co w kuchni się dzieje - posługując się twoją metaforą.

co do argumentu odpłacania pięknym za nadobne i łączenia go z moralnością to przemilczę go, bo naprawdę nie wiem o co ci chodzi tym razem. czy o to, że niemoralne jest pytać o to czy rzeczywiście ludziom po drodze się płaci za ich pracę, czy może zbyt moralne jest stanowisko, że komuś może nie podobać się taka praktyka i jeżeli wokalizuje swoje obawy to wtedy odpłaca pięknym za nadobne. czy może nadobnym jest to, że wydawca postanawia nie płacić swoim podwykonawcom. i co jest pięknym w tym wypadku?

i oczywiście uważam, że jeżeli wydawnictwo potrafi wydawać komiksy to powinno się na tym skupić. część tego procesu to płacenie ludziom i wysyłanie zamówionego towaru itd. nie będę się tutaj rozwodził bo pewnie sam wiesz dobrze o czym mówię. Wiesz też dobrze, że ciebie to nie obchodzi, bo interesuje cię produkt finalny, a jednak są ludzie których to obchodzi, a jak ich nie chcesz słuchać to twoja sprawa.


Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3562 dnia: Styczeń 14, 2018, 09:38:28 am »

Widzisz świat nie jest czarno biały.
w szczególności swiat biznesu, tu masz odcienie szarości. To ze światek komiksowy w Polsce jest hermetyczny to jest sprawa ze wiele rzeczy wypływa. Jeśli Fanta ma zaległości wobec ludzi, organem odpowiednim jest sąd, jeśli ktoś ma podpisaną umowę. Nie forum, nie facebook. Pisałem wcześniej jeśli sie ktoś podejmuje umową zadania, to ma to zrobić, sorki ale zapisy umowy rzecz święta. Zaczęła sie przepychanka, sorki ale Fanta tez w tej sprawie powinna więcej pokory pokazać. Nie przerzucać winny na innych, dla nas storna jest wydawnictwo, nie tłumacz, nie drukarnia. Są zmiany jest czas by poinformować, bez szczegółów, które nie powinny nas obchodzić.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3563 dnia: Styczeń 14, 2018, 03:34:27 pm »
Organem odpowiednim do czego? "Organem" odpowiednim do komentowania jest Facebook i forum właśnie. :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2018, 04:15:50 pm wysłana przez Szekak »

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3564 dnia: Styczeń 14, 2018, 03:41:33 pm »
Sorki wydawnictwo popełniło wiele błędów, popełnia ich sporo teraz, potrafią wydawać komiksy, dobrze by było by skupili się na tym co im wychodzi.

Niech oni już lepiej nic nie wydają.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3565 dnia: Styczeń 14, 2018, 03:43:31 pm »
Niech oni już lepiej nic nie wydają.

Niech wydają. A ty jak nie chcesz, to nie kupuj.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3566 dnia: Styczeń 14, 2018, 03:48:02 pm »
Niech wydają. A ty jak nie chcesz, to nie kupuj.

12 kwietnia opłaciłem żółwie i do dzisiaj nie dostałem.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3567 dnia: Styczeń 14, 2018, 04:33:23 pm »
Może napisz im poprzez allegro wiadomość.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3568 dnia: Styczeń 14, 2018, 05:10:57 pm »
A to inna historia. Fanta udowadnia, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa - nie ma takiego wyczynu, którego nie dałoby się pobić.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3569 dnia: Styczeń 16, 2018, 02:58:39 pm »
Bum, bum, bum, kolejny dzień, kolejna afera.


z FB Kolorowe Zeszyty:


"Kolejny wątek w aferze związanej z Wydawnictwem Fantasmagorie. Napisał do mnie Marek Sawicki, który przetłumaczył dla niego "Button Mana" i przypisy do "Wojowniczych Żółwi Ninja". Jak się okazuje autor polskich przekładów obu tych pozycji do dziś czeka na wynagrodzenie za swoją pracę. "Mam papierową umowę z wydawnictwem, choć otrzymałem ją praktycznie wybłagawszy jej przesyłkę dopiero w listopadzie 2017. Komiksy przetłumaczyłem natomiast już w sierpniu ("TMNT") i wrześniu ("Button Man") - zaczyna Marek.
"Na przetłumaczenie przypisów do dostałem pięć dni. Zapytano mnie po prostu, czy nie mógłbym pomóc w tłumaczeniu "kilku stron" z "Żółwi". Dostałem plik z kilkoma akapitami tłumaczenia. Poprawiłem w tym pliku błędy, troszkę styl i dalej kontynuowałem sam. Okazało się szybko, że te "kilka stron" to 17 stron maszynopisu" - tak opisuje realia pracy dla wydawnictwa. "Później wziąłem się za "Button Mana". Ten był prostszy, bo język kryminału jest raczej lakoniczny."

"O tym, że ich księgowa przygotowuje umowę słyszałem od sierpnia. Umowę dostałem w listopadzie" - kontynuuje. "Z początku nawet nie wiedziałem, że coś jest na rzeczy. Nie zaglądałem na ich profil FB. Po prostu tłumaczyłem. Zawsze kochałem komiksy i to była dla mnie wymarzona dodatkowa fucha. Jesienią dopiero zobaczyłem komentarze ludzi, którzy nie dostali od nich komiksów."

"Moje doświadczenia z tłumaczeniami zawsze były pozytywne. Natomiast nigdy wcześniej nie tłumaczyłem komiksów i od razu trafiłem na największą mieliznę" - i to chyba w całej tej historii jest najgorsze, bo uderza w całe polskie środowisko komiksowe, wystawiając mu fatalne świadectwo... Nie muszę chyba dodawać, że Sawicki nie dostał żadnej kopii tłumaczonych komiksów i musiał się dopytywać na profilu FB wydawnictwa czy w ogóle został ujęty w stopce wydawniczej.

Marek Sawicki w tym tygodniu w związku z tą sprawą wchodzi na drogę sądową. Kolorowe skontaktowały się z wydawnictwem z prośbą o komentarz."



No to czekam na fantafilów zamiatających sprawę pod dywan u krytykujących poszkodowanego. :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2018, 03:04:03 pm wysłana przez Szekak »