trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3525 dnia: Styczeń 11, 2018, 06:28:52 pm »
Przypomnijmy, że na forum była już osoba która mówiła, że człowiek odpowiedzialny za tłumaczenie wcześniejszych komiksów również nie otrzymał zapłaty i dlatego "zastrajkował" przerywając tłumaczenie Żółwii, czy coś takiego. Uff, jak dobrze, że żółwie do mnie dotarły i nie mam już z tym "wydawnictwem" wspólnego, a z drugiej strony damn, jak szkoda, że to wydawnictwo to taka kpina, bo przydałyby się kolejne tomy Rachel i Żółwii.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3526 dnia: Styczeń 11, 2018, 06:57:18 pm »
Przede wszystkim szkoda, ale trzeba sobie uczciwe odpowiedzieć na pytanie, czy osoby stosujące takie praktyki powinny istnieć w środowisku jako wydawnictwo.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3527 dnia: Styczeń 11, 2018, 07:31:02 pm »

Przypomnijmy, że na forum była już osoba która mówiła, że człowiek odpowiedzialny za tłumaczenie wcześniejszych komiksów również nie otrzymał zapłaty i dlatego "zastrajkował" przerywając tłumaczenie Żółwii, czy coś takiego. Uff, jak dobrze, że żółwie do mnie dotarły i nie mam już z tym "wydawnictwem" wspólnego, a z drugiej strony damn, jak szkoda, że to wydawnictwo to taka kpina, bo przydałyby się kolejne tomy Rachel i Żółwii.
Moze to dziko zabrzmi, ale jeśli ma sie umowę o dzieło i nie wywiążę sie z umowy i nie wykona sie roboty, to zaplata sie nie należy. Wiec racja jest po stronie Fanty.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3528 dnia: Styczeń 11, 2018, 07:39:41 pm »
Chyba nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź - ta osoba wywiązała się z poprzednich umów, a ponieważ nie dostała za nie zapłaty to nie chciała wykonywać dla WF kolejnego zlecenia, czyli przestała tłumaczyć żółwie. Tak to było przedstawione na forum.

Offline Garf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3529 dnia: Styczeń 11, 2018, 07:45:14 pm »
W komentarzach do wyprzedaży przewijają się wpisy osoby, która podaje się za tłumacza Żółwi i "przypomina się", że dalej czeka za wynagrodzenie za to tłumaczenie. :smile:

Ściślej rzecz biorąc, za tłumacza komentarzy twórców do komiksów, bo same komiksy zostały wg stopki przełożone przez właścicieli wydawnictwa. Polskie wydanie TMNT podaje, że komentarze tłumaczył Marek Sawicki.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3530 dnia: Styczeń 11, 2018, 07:57:20 pm »
Chyba nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź - ta osoba wywiązała się z poprzednich umów, a ponieważ nie dostała za nie zapłaty to nie chciała wykonywać dla WF kolejnego zlecenia, czyli przestała tłumaczyć żółwie. Tak to było przedstawione na forum.
To pisz poprawnie.
Bo trochę inaczej brzmi wypowiedź.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3531 dnia: Styczeń 11, 2018, 08:03:22 pm »
A jak ci to brzmi i co tu jest niepoprawnego?


człowiek odpowiedzialny za tłumaczenie wcześniejszych komiksów również nie otrzymał zapłaty i dlatego "zastrajkował" przerywając tłumaczenie Żółwii

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3532 dnia: Styczeń 11, 2018, 08:12:17 pm »
@ up
Sorki ale napisałeś to że człowiek który tłumaczył wcześniejsze komiksy dla FŚ, przerwał tłumaczenie żółwi bo nie dostał kasy za nie.


Jakbyś napisał że koleś odpowiedzialny za tłumaczenie żółwi przerwał robotę w trakcie, bo nie otrzymał wynagrodzenia za wcześniejsze tłumaczenia.


To spora różnica.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3533 dnia: Styczeń 11, 2018, 08:29:54 pm »
Dla FŚ????? Przecież napisałem, że koleś odpowiedzialny za tłumaczenie żółwi przerwał robotę w trakcie, bo nie otrzymał wynagrodzenia za wcześniejsze tłumaczenia. xD


człowiek odpowiedzialny za tłumaczenie wcześniejszych komiksów również nie otrzymał zapłaty i dlatego "zastrajkował" przerywając tłumaczenie Żółwii


Jasno jest napisane, że przerwał tłumaczenie żółwi w ramach protestu z powodu braku zapłaty za poprzednią robotę, więc serio twoja interpretacja z kosmosu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2018, 08:36:09 pm wysłana przez Szekak »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3534 dnia: Styczeń 11, 2018, 09:47:25 pm »
To był chyba koleś od składu a nie tłumaczenia  :smile:

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3535 dnia: Styczeń 11, 2018, 11:29:11 pm »
Dla FŚ????? Przecież napisałem, że koleś odpowiedzialny za tłumaczenie żółwi przerwał robotę w trakcie, bo nie otrzymał wynagrodzenia za wcześniejsze tłumaczenia. xD

Jasno jest napisane, że przerwał tłumaczenie żółwi w ramach protestu z powodu braku zapłaty za poprzednią robotę, więc serio twoja interpretacja z kosmosu.

Pierwsze - głupotą jest wypisywanie takich rzeczy na forum publicznym, komiksowo mały światek, ale jak co to sprawy umów to sprawa między zleceniodawcą i zleceniobiorcą, a organem do rozstrzygania sporów jest sąd. Informację o tym procederze zleceniobiorca może podać po prawomocnym wyroku. W przeciwnym wypadku jest to pomówienie
Po drugie głupotą jest branie nowych zleceń jeśli wcześniejsze zlecenie nie zostało rozliczone.
Po trzecie zerwanie umowy o dzieło bez porozumienia stron, niesie za sobą konsekwencje. W tym wypadku zleceniobiorca może mieć spokojnie wytoczą sprawę ze względu na opóźnienia spowodowane niewykonaniem roboty w terminie i zleceniodawca może spokojnie dochodzić odszkodowania.
Po czwarte po cholerę rozpoczynać kolejną wojnę. Nie jesteśmy stronami. Fanta niech wydaje komiksy, niech nie wchodzi w dyskusję. Komiks w drukarni, info, komiks wydrukowany, dostajemy w ręce i tak w kółko.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3536 dnia: Styczeń 11, 2018, 11:53:46 pm »

JanT, nie pamiętam dokładnie tego, ale faktycznie było coś o tych dodatkach. Wątek WF to jak śledzenie Mody na Sukces - było już tyle niuansów, zwrotów akcji i zawiłości zdarzeń, że człowiek się w tym gubi. :biggrin:



Kijanek, nie wiem czy głupotą czy nie, zamiast oskarżać poszkodowanego o głupotę wolę skupić się na tym który go oszukał. Ja się chłopakowi nie dziwię, że był wk*** czytając jak Fanta wymyśla kolejne wymówki i oskarża cały świat udając niewiniątko i powiedział jak sytuacja naprawdę wygląda. Tutaj się wypowiadają ludzie którzy wciąż nie otrzymali komiksu, to też na pewno ich głupota, że kupili, że narzekają, że jeszcze nie dostali. Tylko Fanta nie głupia. Fanta to niech lepiej nic nie wydaje jak ma to wydawanie odbywać się kosztem innych ludzi, czyli tak jak to wygląda do tej pory.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3537 dnia: Styczeń 12, 2018, 08:15:26 am »
JanT, nie pamiętam dokładnie tego, ale faktycznie było coś o tych dodatkach. Wątek WF to jak śledzenie Mody na Sukces - było już tyle niuansów, zwrotów akcji i zawiłości zdarzeń, że człowiek się w tym gubi. :biggrin:



Kijanek, nie wiem czy głupotą czy nie, zamiast oskarżać poszkodowanego o głupotę wolę skupić się na tym który go oszukał. Ja się chłopakowi nie dziwię, że był wk*** czytając jak Fanta wymyśla kolejne wymówki i oskarża cały świat udając niewiniątko i powiedział jak sytuacja naprawdę wygląda. Tutaj się wypowiadają ludzie którzy wciąż nie otrzymali komiksu, to też na pewno ich głupota, że kupili, że narzekają, że jeszcze nie dostali. Tylko Fanta nie głupia. Fanta to niech lepiej nic nie wydaje jak ma to wydawanie odbywać się kosztem innych ludzi, czyli tak jak to wygląda do tej pory.
Nie piszę o zachowaniu Fanty.
Piszę o praniu brudów na forum publicznym.
Widzisz nie jesteś stroną, tak samo jak i ja. Podaję że głupio postąpiła osoba która jest stroną. Nas czytelników nie powinna obchodzić kuchnia. My chcemy dostać gotowy produkt, co dzieje się po drodze nas nie powinno obchodzić.
Druga sprawa nie znamy brzmienia umowy, więc więcej jest domysłów niż faktów.

Popatrz na to z normalnej perspektywy, dostajesz zlecenie, wykonujesz dostajesz kasę, bierzesz następne od tego samego pracodawcy, w przypadku gdy nie dostajesz kasy za pierwszą robotę nie bierzesz następnego zlecenia od tego zleceniodawcy, tym bardziej jak podejmiesz się zadania, to je wykonujesz, nawet jeśli zleceniodawca nie zapłacił Ci, robota ma być wykonana, inaczej zamykasz sobie drogę do jakichkolwiek roszczeń. Sorki ale to normalne prawa rynku. Nie wykonasz roboty na którą się pisałeś, możesz za to zabulić. To że ktoś nie płaci, to jest inna sprawa.
Tak naprawdę to powinno wyglądać tak, tyczy się to każdego wydawnictwa. Jest zapowiedź komiksu, jest podana data, jestem zainteresowany, jak jest przedsprzedaż to zamawiam, po premierze otrzymuję komiks, czytam, piszę recenzję, zgłaszam uwagi, jeśli technikalia kuleją, czekam na kolejną zapowiedź i tak w koło Macieju. Jeśli jest kontakt z wydawnictwem jest fajnie, jeśli wydawnictwo słucha, to jeszcze lepiej, jeśli wydawnictwo mam gdzieś klienta to się go olewa, w sumie na rynku jest tyle komiksów że jest z czego wybierać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2018, 08:28:19 am wysłana przez Kijanek »

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3538 dnia: Styczeń 12, 2018, 08:22:20 am »
Po czwarte po cholerę rozpoczynać kolejną wojnę. Nie jesteśmy stronami. Fanta niech wydaje komiksy, niech nie wchodzi w dyskusję. Komiks w drukarni, info, komiks wydrukowany, dostajemy w ręce i tak w kółko.

Niektórzy to naprawdę są fantastami. Ich nie stać na kupno kartonu żeby wysłać mi zamówiony, a rzekomo wydrukowany komiks, więc perspektywa wydania przez nich jeszcze czegokolwiek to czyste bajdurzenie.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3539 dnia: Styczeń 12, 2018, 08:34:28 am »
@up
W czym widzisz problem, bo nie rozumiem?
Wypisywanie że jestem fantastą, skoro mam nadzieję że skupią się na wydawaniu komiksów, a nie zabawę w potyczki słowne.
Mimo wszystko wiedzą jak wydawać komiksy, liczy się tak naprawdę produkt (dla mnie), nie otoczka w okół osób odpowiedzialnych. Wskaż mi 10 firm które są kryształowo czyste, to przejdę na filozofię produkty od "miłych firm".
[size=78%] [/size]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2018, 09:12:30 am wysłana przez Kijanek »