Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 877754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3375 dnia: Grudzień 07, 2017, 04:50:23 pm »
Cytuj
będąc w pełni władz umysłowych i posiadając wszystkie prawa
przysługujące obywatelowi Rzeczpospolitej Polskiej nadal podtrzymuję
chęć skorzystania z oferty z dnia 25 maja na komiks Archie,
potwierdzonej i opłaconej 22 czerwca
Taaaa, pamięta ktoś Zakrzę, bo mam chyba deja vu.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3376 dnia: Grudzień 07, 2017, 05:12:26 pm »
Hehehe, coś w tym jest :)

Offline Gashu

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3377 dnia: Grudzień 07, 2017, 06:02:19 pm »
A ile razy słałeś maile z prośbami i groźbami o zgłoszeniu sprawy na policji?
 

Do tej pory nie kontaktowałem się z wydawnictwem w omawianej sprawie :/
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Garf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3378 dnia: Grudzień 07, 2017, 07:05:15 pm »
Nieźle jakiś gość z grupy na FB "Złudzeni przez Fantasmagorie" z nimi jedzie:

Podejście dość... niespodziewane, powiedzmy. A satysfakcja wyłącznie moralna, bo nie sądzę, żeby wydanie od Ultimate Comics przyniosło mu dużo radości z czytania. Mógł przynajmniej zażądać egzemplarza w j. angielskim :)

In other news: dostałem e-mail z Fanty z wiadomością o wysyłce Żółwi. TMNT kupiłem 4 maja, więc może to znak, że wydawca dokopuje się już do głównych pokładów majowych zamówień.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3379 dnia: Grudzień 07, 2017, 08:33:36 pm »
Nieźle jakiś gość z grupy na FB "Złudzeni przez Fantasmagorie" z nimi jedzie:

 :badgrin:

I bardzo dobrze. Mi się nie chce, bom z natury leniwy - już i tak zrobili sobie tak wystarczającą krzywdę, że pies z kulawą nogą niczego u nich nie kupi, ale propsuję każdego kto przyłoży starań do pognębienia tych oszustów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2017, 08:38:52 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3380 dnia: Grudzień 08, 2017, 12:28:23 am »
TMNT kupiłem 4 maja, więc może to znak, że wydawca dokopuje się już do głównych pokładów majowych zamówień.


Sądząc po tym, że zamówiłem niemalże równe 2 miesiące wcześniej niż Ty, a na skrzynce mailowej widzę potwierdzenia wysyłek tylko od Atomu, to raczej data zamówienia w przypadku wysyłek TMNT znaczy tyle co nic.
perły przed wieprze

Offline AntekSocjalny

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3381 dnia: Grudzień 08, 2017, 07:27:25 am »
Ja Zolwie zamowilem 7 kwietnia, statut "w trakcie realizacji", takze tego ;)

Offline Voitas

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3382 dnia: Grudzień 08, 2017, 07:51:11 am »
Zamówione 12 kwietnia. Wysłane w poniedziałek. Doszło wczoraj. Odebrane dzisiaj. Krótki rzut okiem do środka paczki, dodali mi gratisowego Q&W. Samych Żółwi jeszcze nie oglądałem.

Offline tysonek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3383 dnia: Grudzień 08, 2017, 08:25:07 am »
Nieźle jakiś gość z grupy na FB "Złudzeni przez Fantasmagorie" z nimi jedzie:

 :badgrin:

Taa to ten internetowy pieniacz któremu się nudzi, ostatnio jak ktoś mu tylko na grupie zwrócił uwagę to zaczął jeździć po jego rodzicach raczej nie przebierając w słowach. Jak się jaracie malutkim człowieczkiem który swoje frustracje potrafi wylewać tylko kopiąc leżących to gratuluję.

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3384 dnia: Grudzień 08, 2017, 08:59:22 am »
Czy pojawiły się już w sieci recenzje komiksu (Żółwi)?

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3385 dnia: Grudzień 08, 2017, 09:14:20 am »
Czy pojawiły się już w sieci recenzje komiksu (Żółwi)?
Nie, bo wydawca nie wysłała nikomu darmowego egzemplarza  :lol:

A tak na poważnie jest jedna zrobiona dla jaj: https://deadpol.wordpress.com/2017/10/23/recenzja-1-wojownicze-zolwie-ninja-z-fantasmagorii/

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3386 dnia: Grudzień 08, 2017, 09:35:39 am »
No tak, recenzuje bo mama darmowe komiksy.


Czas założyć bloga.

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3387 dnia: Grudzień 08, 2017, 09:45:31 am »
Nie, bo wydawca nie wysłała nikomu darmowego egzemplarza  :lol:


I dlatego nie czytam recenzji przed zakupem. Nie warto. Najwyżej po przeczytaniu, aby poznać inne punkty widzenia na to co już znam...


Ludzie, którym ufam tu na forum mi więcej powiedzą niż wylobbowana żebro-recenzja...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3388 dnia: Grudzień 08, 2017, 10:11:55 am »
Czy pojawiły się już w sieci recenzje komiksu (Żółwi)?
W tym wątku pojawiły się dość rozbudowane wypowiedzi na temat samego komiksu, pamiętam że Itachi całkiem sporo napisał. W grupach facebokowych na FB również już się pojawiły głosy, że i wydanie spoko i sam komis też.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3389 dnia: Grudzień 08, 2017, 11:30:45 am »
Czy pojawiły się już w sieci recenzje komiksu (Żółwi)?
tu masz recenzje z forum

Okey, skończyłem dzisiaj lekturę Żółwi. Z uwag jakie mam, a jakich nie opisałem ostatnio doszły następujące. 7 zeszyt kończy się w takim momencie, że praktycznie wszystkie główne wątki zostają dokończone. Nie zostajemy z pustką po ostatniej stronie. To informacja dla niezdecydowanych, którzy obawiają się że pierwszy tom zostawi ich z tysiącami pytań. Dla mnie ten komiks jest mistrzowski, podobnie jak samo wydanie. Jazda bez trzymanki, jaką pamiętam z kreskówek. Tyle, że w komiksie jest brutalność, zero cenzury. Żółwie dźgają, są dźgane itd. Album pełen akcji, cudownie narysowany i przemyślany. Rozkładówki są niesamowite, pełne detali. Wiele inspiracji łączy ten tomik i dlatego warto po niego sięgnąć, aby później nie żałować, albo przepłacać na alledrogo.

Panowie i Panie, to jest klasyka i dziękuję za to, że ktoś zdecydował się na to postawić. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak trzymać kciuki za kontynuację, bliższą i dalszą.

Ten komiks to taki podziemny trybut (i pastisz zarazem) dla monster stories Kirbiego i Frank Millera (Daredevil ale też i Ronin). To jest bardzo ważne. Z jednej strony ten komiks nie jest wybitną historią, z drugiej strony jest... właśnie wybitny wg. mnie. To są ważne słowa klucze w tym pierwszym zdaniu, underground, kirby, miller, ten komiks bawi się pewną formą i robi to wzorowo, do tego flow na The Warriors Waltera Hilla i masz perłę, którą warto znać.


Trzeba wyrzucić z głowy bzdury z filmów, animacji (no dobra, nie wszystkie animacje były złe) i pieprzone cowobunga. Serio, gdyby kogokolwiek obchodziła moja opinia to jest najlepszy pomysł na wydanie czegoś ponownie w Polsce, który porównam tylko z uznaniem jaki mam dla wydania ostatnio Ranxa od KG czy czy katalogiem 2000AD z Lain (przepraszam, że pomijam Ongrysa i pomijam tu Fantasmagorie ale trzeba oddać szacunek temu kto wziął pod skrzydła coś czego nikt inny od dekady brać nie chciał).

i ja się pod jednym i drugim podpisuje, dodając tylko to:
Jestem w połowie komiksu i przychylam się do opinii Itachiego. Dodam tylko jeszcze, że bardzo mi się podoba to, że po każdym zeszycie mamy komentarz autorski omawiający aspekty ich tworzenia z masą ciekawostek i wspominek, nieraz strona po stronie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2017, 11:41:29 am wysłana przez mkolek81 »