Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2670 dnia: Październik 12, 2017, 11:48:27 am »
Mała różnica: ja chce pisać, a on nie chce czytać. Ja mu nie każe czytać, a on mi zakazuję pisać. Pisać o wydawnictwie mogę, nie łamie regulaminu. Natomiast on pisząc zakazy dla użytkowników - pisze nie na temat.

Offline laf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2671 dnia: Październik 12, 2017, 11:48:52 am »
@pokia, napisz coś więcej. Nie chodzi mi o konkretny termin, ale chociażby zapewnienie, że w tym miesiącu ukażą się te komiksy. Może w jakimś procencie uspokoi to wszystkich rozżalonych (słusznie zresztą) forumowiczów.

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2672 dnia: Październik 12, 2017, 11:52:34 am »
Ja jestem "rozżalony" i nie czekam na żadne komiksy tylko na zwrot moich pieniędzy. Uspokoję się jak będę miał je na koncie.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2673 dnia: Październik 12, 2017, 11:54:20 am »
fanta w wiadomościach na fb (tych co ludzie udostępnili) skamlała, że ludzie ich omamili i nie zapłacili i mają problemy przez to.
Ale czego nie zapłacili? Jeśli dobrze kojarzę to na Żółwie trzeba było dokonać wpłaty na określoną sumę w wyznaczonym terminie, żeby mieli kasę na licencję, druk itp. itd. Dostali tę kasę,  no nie? To że ludzie po jakimś czasie zawolali po zwrot to już inna bajka. Czy może wydawca ma pretensje, że mu te komiksy, które wydał nie schodzą tak dobrze jakby chciał?

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2674 dnia: Październik 12, 2017, 11:59:06 am »
Czy może wydawca ma pretensje, że mu te komiksy, które wydał nie schodzą tak dobrze jakby chciał?
Przecież pisał, że wini klientów o słabą sprzedaż.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2675 dnia: Październik 12, 2017, 12:00:54 pm »
Z tego co zrozumiałem to chodziło o to, że zamówień było na ponad 500 sztuk, ale duża część nie została opłacona, a Fanta wzięła je za pewnik i ruszyła z wydaniem. Tak ja zrozumiałem te wiadomości, a raczej już nie znajdę screenów. Jeżeli coś przekręcam, to niech ktoś sprostuję.

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2676 dnia: Październik 12, 2017, 12:20:20 pm »
Wiecie co, mnie się wydaje, że Max chyba chciał tych Żółwi bardziej niż wy. Ludzie mieli mu po prostu sfinansować jego prywatną zachciankę - Żółwie po polsku w ekskluzywnym wydaniu.
Pokusiłbym się stwierdzić że Max bardzo chciał mieć wydawnictwo i ludzie mieli mu je sfinansować.
Co by nie było złe, gdyby zajął się tym ktoś z odrobiną wiedzy i talentu.
 

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2677 dnia: Październik 12, 2017, 12:22:28 pm »
Wiecie co, mnie się wydaje, że Max chyba chciał tych Żółwi bardziej niż wy. Ludzie mieli mu po prostu sfinansować jego prywatną zachciankę - Żółwie po polsku w ekskluzywnym wydaniu.
Ale on to sam potwierdził :biggrin:
Nie chcę mi się kopać w tym temacie ale sam pisał, że wybrał ten komiks bo jest wielkim fanem i zakomunikował, że klientom nie zależy na wspieraniu komiksowa i nie zasługują na wydawanie komiksów w formie crowdfundingu bo na początku było bardzo mało zamówień w przedsprzedaży.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2678 dnia: Październik 12, 2017, 12:24:56 pm »
Przecież pisał, że wini klientów o słabą sprzedaż.
Mało tego, swoją nieudolność tłumaczyli mojemu znajomemu wprost tym, że wiele racji miał Pan Holcman w swoich kontrowersyjnych słowach z których się potem zresztą wycofał i za które przeprosił. Oto cytat:
"postanowiliśmy pokazać, że to ludzie mogą wybrać i sfinansować wartościowe pozycje, że pan Holcman nie ma racji uważając czytelników za prostytutki. Reakcja ludzi pokazała jednak, że dużo racji miał."
I wszystko  jasne. :cool:


Skoro nie było wystarczającej ilości wpłat to należało zwrócić pieniądze, proste.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2679 dnia: Październik 12, 2017, 12:41:25 pm »
Skoro nie było wystarczającej ilości wpłat to należało zwrócić pieniądze, proste.
Albo przedłużyć zbiórkę i jak wtedy by się nie udało to zwrócić kasę i podziękować tym co wpłacili za wsparcie i zaufanie.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2680 dnia: Październik 12, 2017, 12:42:28 pm »
A nie bylo tak, ze mowiono o wydawnictwie jak o prostytutce, ktora wydaje to, co chce klient? Chyba ktos z fanty przekrecil znaczenie wypowiedzi z panelu wydawcow...
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2681 dnia: Październik 12, 2017, 12:43:17 pm »
Z tego co zrozumiałem to chodziło o to, że zamówień było na ponad 500 sztuk, ale duża część nie została opłacona, a Fanta wzięła je za pewnik i ruszyła z wydaniem. Tak ja zrozumiałem te wiadomości, a raczej już nie znajdę screenów. Jeżeli coś przekręcam, to niech ktoś sprostuję.

Nie przekręcasz, tak dokładnie było. 1/3 nie została w ostateczności opłacona. To nie była inicjatywa jak wspieram.to ze od razu należy wpłacić kasę. Można było zamówić dwadzieścia sztuk i przelewu do zakończenia terminu nie zrobić. Bo ktoś się na przykład rozmyślił.

Skoro nie było wystarczającej ilości wpłat to należało zwrócić pieniądze, proste.

Dla Ciebie wszystko jest proste, Twoje życie musi być pasmem zwycięstw i sukcesów. Szkoda tylko, że wiecznie piszesz zamiast najpierw trochę pomyśleć. Chyba wydawca musiał najpierw zainwestować w licencję na pierwszy tom, żeby później zbierać zamówienia??

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2682 dnia: Październik 12, 2017, 12:47:42 pm »
Ale on to sam potwierdził :biggrin:
Nie chcę mi się kopać w tym temacie ale sam pisał, że wybrał ten komiks bo jest wielkim fanem i zakomunikował, że klientom nie zależy na wspieraniu komiksowa i nie zasługują na wydawanie komiksów w formie crowdfundingu bo na początku było bardzo mało zamówień w przedsprzedaży.
M.in. oparlem swój post o jego wypowiedzi na tym forum. Wydawnictwo miało pełnić funkcję zaopatrzenia jego prywatnej półki z komiksami, a jak się nieudało to się na wszystkich obraził.


Nie przekręcasz, tak dokładnie było. 1/3 nie została w ostateczności opłacona. To nie była inicjatywa jak wspieram.to ze od razu należy wpłacić kasę. Można było zamówić dwadzieścia sztuk i przelewu do zakończenia terminu nie zrobić. Bo ktoś się na przykład rozmyślił.
Czyli wszystko się zgadza. Dokonywał zakupów nie mając na nie jeszcze pieniędzy.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2017, 12:57:10 pm wysłana przez Kamil Matusiak »

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2683 dnia: Październik 12, 2017, 01:04:18 pm »
Na moje oko wydawca zamiast skupić się na swoich 2-3 sztandarowych pozycjach, postanowił poszerzać ofertę. Jak na dwie osoby pracujące w firmie, okazało się to niemożliwe to zrealizowania w czasie jaki zakładali. A jak dobrze wiemy, pierwotne założenia są tymi jakie ludzie zapamiętali. Później wydawca zamiast krok po kroku wytłumaczyć ludziom w czym tkwi problem niespodziewania postawił mur i przez długi czas nie kontaktował się z klientami. Co zawsze krytykowałem.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2684 dnia: Październik 12, 2017, 01:21:50 pm »
Dla Ciebie wszystko jest proste, Twoje życie musi być pasmem zwycięstw i sukcesów. Szkoda tylko, że wiecznie piszesz zamiast najpierw trochę pomyśleć. Chyba wydawca musiał najpierw zainwestować w licencję na pierwszy tom, żeby później zbierać zamówienia??
Szkoda, że fani wydawnictwa nie odnieśli się do cytatu. Ciekawi mnie jakbyś bronił ich w tym wypadku.


Jeżeli dla mnie jest wszystko proste, to dla Ciebie jest wszystko trudne, skoro nie jesteś w stanie zrozumieć prostej rzeczy - lepiej wycofać się z inicjatywy niż wziąć na siebie zobowiązania z których nie jest się w stanie wywiązać. Przed taką inicjatywą najpierw trzeba właśnie pomyśleć i wziąć pod uwagę, że może się nie udać. Tobie też to doradzam, by najpierw właśnie pomyśleć, zanim się powie. Każda działalność zarobkowa jest powiązana z ryzykiem, Ty i WF widocznie nie zdajecie sobie z tego sprawy i efekty są jakie są - ludzie niemogący doprosić się swoich pieniędzy i sprawy na policji, a komiksów jak nie było, tak nie ma mimo wielokrotnych zapowiedzi, że ukażą się już na pewno na dniach.

 

anything