Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie  (Przeczytany 268169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

• Pisarz bracki
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2310 dnia: Wrzesień 13, 2017, 07:36:57 pm »
kurcze Itachi - fajny z Ciebie gość. Piszesz ciekawe posty, zwięźle długo i rzeczowo recenzujesz komiksy , które przeczytałeś ( co powoli na tym forum niestety umiera...) natomiast czasami jak się wkręcisz w jakiś temat, to żaden argument do Ciebie nie trafia.  ( tak jak kiedyś dyskusja w sprawie Sin City).

Każdy argument próbujesz dla zasady zbić , ale niestety obraca się to przeciwko Tobie... więc stary - dobrze Ci radzę , odpuść

peace

Offline dybuk_zly

• Wyzwoleniec
  • *
« Odpowiedź #2311 dnia: Wrzesień 13, 2017, 08:36:44 pm »
Dokładnie. Ja nie dostałem ANI JEDNEJ odpowiedzi, czy na maila czy na FB, zero  reakcji na moje prośby o zwrot kasy. W kwietniu zamówiłem RR1, Q&w i 2x żółwie, pomyślałem, wespre inicjatywę, drugi egzemplarz będzie na prezent. Wszystko miało być wysłane w lipcu, po premierze tmnt. Premiery nie było w lipcu, sierpniu, napisałem do nich maila że chcę anulować zamówienia i zwrot kasy. Zero odpowiedzi. Napisałem na fb. Zero odpowiedzi. Napisałem drugi raz. Zero odpowiedzi. Nagle dostaje paczkę z RR1 i Q&W. Myślę spoko, może być, odczytali moja wiadomość, ale gdzie kasa za żółwie. Kolejne wiadomości, kolejne ignorowane. Pomijam fakt że każdy ma prawo zrezygnować z zamówienia, nawet jeśliby już wyszły (sprzedaż na odległość), to chcę po prostu odzyskać moje prawie dwie stówy. Jeszcze gdyby COKOLWIEK odpisali, od kilku tygodni piszę i nawet nie raczą słowem odpisać. I przychodzi taki Itachi i mówi: poczekajcie, wyjdą. Szlag człowieka trafia jak można być takim jak wydawca bucem,  już nie tylko nie o wydawanie czegokolwiek chodzi, podstawy wychowania, jakiejś kultury nakazują odpowiadać, zwłaszcza jeśli przetrzymuje czyjąś kasę.
Szkoda tylko że nie zapowiada się bym w najbliższym czasie miał być w Białymstoku, chętnie bym sobie z tym...ekhm...jegomościem pogadał.

Offline LordDisneyland

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #2312 dnia: Wrzesień 13, 2017, 09:52:54 pm »
  Rachel Rising czy Button Man to nie historyjki pokroju Supermana, że można sobie w dowolnym miejscu wysiąść tylko rozpisane na kilka tomów zwarte historie.
No patrz, myślałem, że BMan to cztery w miarę niezależne, dające się czytać osobno tomy?

Offline SkandalistaLarryFlynt

• Czeladnik
« Odpowiedź #2313 dnia: Wrzesień 13, 2017, 10:01:33 pm »
No cóż w takim razie się wygłupiłem, znajomy mi dał do przeglądnięcia Killing Game i powiedział, że to pierwszy tom, to automatycznie przyjąłem że dalsze są kontynuacją.

Offline kuba g

• Stolnik bracki
  • a fuel injected suicide machine
« Odpowiedź #2314 dnia: Wrzesień 13, 2017, 10:02:57 pm »
Nic się nie wygłupiłeś, trzy tomy Button Mana tworzą jedną większą historię, wszystko wynika z wydarzeń pierwszego tomu. W kontrze czwarty jest już bardzo wysilonym sequelem i absolutnie można się bez niego obejść (np. wydanie na rynek USA zbiera w jeden tom te trzy i czwarty zupełnie ignoruje).
perły przed wieprze

• Czeladnik
« Odpowiedź #2315 dnia: Wrzesień 13, 2017, 10:12:19 pm »
Uffff...w takim razie wygłupił się kolega przede mną. No cóż na przyszłość postaram się pisać o czymś co do czego jestem w 100% pewny.

Offline LordDisneyland

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #2316 dnia: Wrzesień 13, 2017, 10:14:10 pm »
Dzięki panowie za wyjaśnienie- jakiś czas temu polecano mi ten komiks... no i czekałem na polską edycję, huh-huh :)

PS- nie wygłupiłem się, tylko zadałem pytanie- jest pewna różnica    :roll:

• Czeladnik
« Odpowiedź #2317 dnia: Wrzesień 13, 2017, 10:16:09 pm »
No to w takim razie znowu ja.

Offline Szekak

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #2318 dnia: Wrzesień 13, 2017, 10:34:57 pm »
Nie, to jednak On, bo jaki jest sens pytania się Ciebie o to co On myślał? Skąd możesz to wiedzieć? :wink:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2017, 10:44:27 pm wysłana przez Szekak »

Offline xShen

• Młodszy Terminator
  • **
« Odpowiedź #2319 dnia: Wrzesień 14, 2017, 08:54:17 am »
Ktoś zna w ogóle tego pajaca z wydawnictwa i ma jakiś kontakt z nim? Bo zebrałem na fb kilka oszukanych osób i jest plan, żeby po prostu naciągacza zgłosić.  Solo raczej zbyt mała kwota, ale oszukanych jest sporo osób.

Offline Dariusz_Notariusz

• Młodszy Terminator
  • **
« Odpowiedź #2320 dnia: Wrzesień 14, 2017, 09:21:06 am »
Odpowiada za wydawnictwo właściciel. I to ją musicie zgłosić w tym wypadku. Gość który rzeczywiście to prowadzi może odpowiedź za paragraf dotyczący firmanctwa. Możecie go zgłosić do skarbówki pod którą podlega. Roszczeń musicie dochodzić przez sąd. Tam uzyskacie tytuł egzekucyjny i z tym do komornika.

Offline starcek

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2321 dnia: Wrzesień 14, 2017, 09:23:56 am »
Ktoś zna w ogóle tego pajaca z wydawnictwa i ma jakiś kontakt z nim? Bo zebrałem na fb kilka oszukanych osób i jest plan, żeby po prostu naciągacza zgłosić.  Solo raczej zbyt mała kwota, ale oszukanych jest sporo osób.
Tu masz materiał zdjęciowy do zrobienia plakatu na Festiwal w Łodzi - "Wanted dead or alive" lub " "Gdzie są moje pieniądze???"

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,21571029,komiksowe-fantasmagorie-od-hobby-do-biznesu.html

Oczywiście warto wcześniej spytać się autora zdjęcia, czy możesz je wykorzystać.  :cool:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline vision2001

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2322 dnia: Wrzesień 14, 2017, 09:28:29 am »
Oczywiście warto wcześniej spytać się autora zdjęcia, czy możesz je wykorzystać.  :cool:
Zakryją oczy czarnym paskiem jak w kronice kryminalnej i zgoda nie jest wymagana.  :lol:
Tak zablokujesz wyświetlanie postów jednego takiego:
Profil > Modyfikuj Profil > Lista znajomych/ignorowanych > Edytuj listę ignorowanych

Offline amsterdream

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #2323 dnia: Wrzesień 14, 2017, 09:34:35 am »
Kiedyś Blaskowitz pisał, że utrzymuje jakiś tam kontakt z Maxem, więc ja bym w pierwszej kolejności uderzał do niego.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2017, 10:54:17 am wysłana przez amsterdream »

Offline starcek

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2324 dnia: Wrzesień 14, 2017, 09:40:12 am »
Zakryją oczy czarnym paskiem jak w kronice kryminalnej i zgoda nie jest wymagana.  :lol:
Proszę, nie myl dwóch systemów walutowych - autora zdjęcia z wizerunkiem osoby na nim pokazanym.  :???:

Ale to off topic...
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?