Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2250 dnia: Wrzesień 13, 2017, 12:26:51 pm »
Ciekawe czy inne wydawnictwa się przyglądają, bo jak wyciągną wnioski i nie popełnią tych samych błędów - o to nie trudno - komunikacyjnych, to wszyscy mogą skorzystać.

Wydaje mi się, że inne wydawnictwa na wiele lat przed pojawieniem się Fanty wyciągnęły "wnioski" i nie popełniają tych błędów...

Tak mi się przypomniała fala hejtu jaka wylała się na przedstawicieli innych wydawnictw, którzy wyrazili swoją opinie o Wydawnictwie Fantasmagorie i o ich biznesplanie na Festiwalu Komiksowa Warszawa, zwłaszcza oberwało się KG.
Chyba mieli trochę racji...

Od kilkunastu stron użytkownicy forum komentują i krytykują (słusznie) zachowanie wydawcy względem czytelników. Za to uwaga o hejcie czytelników względem innych wydawców jakoś tak nie załuzyła sobie na żaden komentarz... Szkoda.

Offline LucasCorso

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2251 dnia: Wrzesień 13, 2017, 12:32:51 pm »
Mnie nie wypadało komentować, bo od początku uważałem (a odkąd mam tu konto pisałem) to samo co wydawcy...

To by ktoś z tych co jechali po nich musiał skomentować...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2252 dnia: Wrzesień 13, 2017, 12:34:05 pm »
A co mają do tego uwagi pod kątem innych wydawców? To że ten okazał się bucem pierwszego sortu nie zmienia faktu, że wtedy pewien wydawca też nieźle przybucował.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2253 dnia: Wrzesień 13, 2017, 12:38:20 pm »
A co mają do tego uwagi pod kątem innych wydawców? To że ten okazał się bucem pierwszego sortu nie zmienia faktu, że wtedy pewien wydawca też nieźle przybucował.
Nie wracajmy już do tego. Odgrzewane kotlety nie są potrzebne.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2254 dnia: Wrzesień 13, 2017, 12:40:17 pm »
Ale jak wtedy mr Szymon i reszta komiksowej brygady jechali po Fancie, to wtedy Fanta jeszcze sobie na to nie zasluzyla. Krytkowali ja za to, ze niczym jakas dziwka zamierza sprzedac "kulturalne idealy" i wydawac to, co chca ludzie, a nie to, co wydawcy uwazaja za wartosciowe dla ksztaltowania kultury naszego narodu polskiego.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2255 dnia: Wrzesień 13, 2017, 12:44:46 pm »
. Krytkowali ja za to, ze niczym jakas dziwka zamierza sprzedac "kulturalne idealy" i wydawac to, co chca ludzie, a nie to, co wydawcy uwazaja za wartosciowe dla ksztaltowania kultury naszego narodu polskiego.


Jeżeli rzeczywiście ktoś tak powiedział to jest dla mnie mega półgłówkiem. Jestem przekonany, że gdyby te zachciewajki czytelników sprzedawały się w podwójnej ilości w jego wydawnictwie od tych "kształtujących kulturę" to drastycznie by mu się zmienił światopogląd.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2256 dnia: Wrzesień 13, 2017, 12:48:36 pm »
Jesli juz, to nie oszustów, ale przywłaszczy
Za słownikiem:
oszust «ktoś świadomie wprowadzający kogoś w błąd» - ich ostatnie oświadczenie, wydane wiedząc, że komiks nawet nie jest gotowy do druku, wprowadziło nas błąd mówiąc, że komiksy będą pod koniec sierpnia. Ich wiadomość, że odeślą kasę kilkunastu osobom i nie robienie tego jest bardzo świadome.

Teraz ja świadomie nazywam ich (podkreślmy ich, bo normalny człowiek - uderzam teraz do pani Anny - maxiu nie jest normalny, próbowałby coś zrobić ze swoja firmą i ratować ją w jakikolwiek sposób, a nie strzelać focha) oszustami.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2257 dnia: Wrzesień 13, 2017, 01:00:19 pm »
wczesniej zrobilem literowke, chciałem napisac: "przywłaszczaczy"; "oszustow" uzyles w kontekscie tego, ze nie chca ci oddac pieniedzy za komiks, ktory od nich nabyles, a z karnoprawnego punktu widzenia nie mamy w tym przypadku do czynienia z oszustwem, ale co najwyzej (akcentuje: co najwyżej) z przywlaszczeniem. Z kolei, z cywilnoprawnego punktu widzenia jest to tzw. bezpodstawne wzbogacenie.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2258 dnia: Wrzesień 13, 2017, 01:01:38 pm »
Wydawca pofolgował sobie wtedy, używając spontanicznie zbyt daleko idącego określenia dla wyrażenia swojej opinii. I za to określenie głównie dostał wtedy.
Ale potem zreflektował się i przeprosił - na forum, i Fantasmagorie przyjęły to.
Temat zamknięty i o czym tu gadać?


Wydawanie tego, co chcą czytelnicy, zamiast tworzenia jakiejś specjalnej linii ofertowej nie jest byloby złem, gdyby ktoś umiał to przeprowadzić.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2259 dnia: Wrzesień 13, 2017, 01:10:43 pm »
"oszustow" uzyles w kontekscie tego, ze nie chca ci oddac pieniedzy za komiks, ktory od nich nabyles,
Ah, racja tak napisałem. Zamiar był nazwania ich oszustami i przypomnienie o braku zwrotu kasy, ale masz rację, że wyszło są oszustami, bo nie oddali kasy.

Czuję, że ja muszę dzisiaj dorwać Cię,
Czuję, czuję, czuję jak roznosi mnie...
Rozumiem, że fragment tekstu piosenki o chęci uprawiania seksu odnosi się do faktu, ze Fanta nas wy***chała?

Offline stefan09

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2260 dnia: Wrzesień 13, 2017, 02:08:35 pm »

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2261 dnia: Wrzesień 13, 2017, 02:34:26 pm »
Pierwsza połowa września, to jeszcze dwa dni  :badgrin:

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2262 dnia: Wrzesień 13, 2017, 02:42:52 pm »
Pierwsza połowa września, to jeszcze dwa dni  :badgrin:


Ale nie tego września  :smile:

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2263 dnia: Wrzesień 13, 2017, 02:48:03 pm »
Rzeczywiście. Wrzesień nie sprecyzowany. Gildia klasa, zwróci pieniądze bez problemu. Większość ludzi która nabyła bezpośrednio u wydawcy nie może liczyć na taki luksus.

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2264 dnia: Wrzesień 13, 2017, 04:32:34 pm »
Wydawnictwo zmieniło drukarnię, za dwa tygodnie Żółwie powinny być u wydawcy. Apeluję o zachowaniu spokoju do tego czasu. Ja też na nie czekam. Nie jest tajemnicą, że wszyscy którzy je zamówili i opłacili otrzymają swoje egzemplarze, z poślizgiem ale je dostaną. Na rozliczenia przyjdzie czas później, na razie poczekajmy na finalny produkt i trzymajmy kciuki, żeby wszystko wyszło okey...


A czy pan wydawca nie mógł napisać oficjalnie tego komunikatu tylko musimy dowiadywać się takich rzeczy od osób trzecich? Przecież oni sami nakręcają spiralę irytacji. I po co te buńczuczne zapowiedzi, przechwałki, teksty "mam za dużo pieniędzy i będę wydawał co chcę"? Niestety, ale daliśmy się trochę omamić wydawnictwu, które wiele obiecywało, ale niewiele dało od siebie.