trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Night wolf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2235 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:44:30 pm »
Nie chce mi sie juz wypowiadac na ten temat i tak naprawde zycze klientom fanty, w tym i sobie rzecz jasna, wszystkiego najlepszego.

Niemniej jednak dziwi mnie nieco ta koincydencja pojawienia sie newsa o zmianie drukarni niemalze zaraz po rzuconym tutaj pomysle dowiadywania sie w drukarni pierwotnej co do stanu zaawansowania drukowania zółwi.
Akurat z tą zmianą to chyba było przed tym zanim ktoś o tym napisał ale to dla wielu i tak bez znaczenia a nawet zmowa będzie bo o czym pisać tutaj?. :) Ja sobie spokojnie poczekam mam nadzieje że się uda i tak jak ty życzę wszystkim wszystkiego najlepszego. :)

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2236 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:46:07 pm »
Nawet jak nie będzie podanej drukarni to poznam czy to BZG (choćby po zapachu  :biggrin: )

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2237 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:55:00 pm »
Akurat z tą zmianą to chyba było przed tym zanim ktoś o tym napisał ale to dla wielu i tak bez znaczenia a nawet zmowa będzie bo o czym pisać tutaj?. :smile:
No ale problem wlasnie polega na tym, ze w tym watku nie ma nic innego, o czym mozna by bylo pisac. I jesli mialbym byc calkowcie szczery, to ja popieram w calej rozciaglosci slowa Gascana wyrazone w jednym z postow powyzej, bo mnie sie to juz po pierwsze znudzilo, a po drugie nabralem wstretu do calej sytuacji i nie zalezy mi na tym wydawnictwie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2238 dnia: Wrzesień 12, 2017, 11:17:34 pm »
Panowie, nie do mnie pretensje. Wiem jednak, że niektórzy czekają nadal na Żółwie i dla nich poszło to info. Co z dalszymi pozycjami nie wiem.


Tu nie chodzi o pretensje a o kuriozum. Nie ty jesteś osobą, która powinna tym klientom (w tym i mi) przekazywać takie informacje.
perły przed wieprze

Offline Mati29

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2239 dnia: Wrzesień 13, 2017, 07:09:13 am »
Ale wiesz, skoro jesteś klientem, to przecież Ty odpowiadasz za tą sytuację (przynajmniej wg zaprezentowanej przez wydawcę logiki). Ty kliencie, poprzez rozbuchane żądania. Więc to chyba zrozumiałe, że nie chce z Tobą (nami - też jestem niedoszłym klientem) rozmawiać? Naraziliśmy go na straty, stres. Nie jesteśmy wdzięczni i się czepiamy. Kłody pod nogi.


Niestety taki trochę trzepak pod blokiem, a nie wydawnictwo.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2240 dnia: Wrzesień 13, 2017, 08:47:18 am »
Kto ma rozbuchane żądania? Delikwent nazapowiadał, a teraz wydać nie potrafi. Ktoś żądał od niego tych tytułów i tych dat premier? Mógł zapowiedzieć 5 tytułów na cały rok i nikt nie miałby pretensji. Teraz ściemnia i obwinia wszystkich o swoją nieudolność.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2017, 08:52:55 am wysłana przez arczi_ancymon »

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2241 dnia: Wrzesień 13, 2017, 09:03:50 am »
Kto ma rozbuchane żądania?
arczi chyba żartował nawiązując do treści wiadomości, że klienci ich omamili :wink:

Na fb już nawet przestali odczytywać wiadomości ode mnie z przypomnieniem, ze 14 dni minęło. Wcześniej to przeczytali i olewali, teraz już wiedzą kto chce kasę to nawet nie wyświetlają :roll: A najlepsze, bo Itachi dostał info od nich, czyli na pi****lenie o zmianie drukarni maja czas, na wystawianie komiksów na KupPanKomiks mają czas.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2242 dnia: Wrzesień 13, 2017, 09:08:48 am »
Teraz ściemnia i obwinia wszystkich o swoją nieudolność.
To ostatnio bardzo modny model biznesowy, który zapoczątkował chyba SJW Marvel: "Nasze komiksy są najlepsze na świecie tylko fani ich nie czytają bo sa rasistami, nazistami i seksistami! I głosowali na Trumpa!!"


Fanta: "Chcemy wydawać najlepsze komiksy na świecie ale fani nie chcą nam ich sfinansować bo się nie znają! A konkurencja ma lepsze zaplecze finansowe!!! Bu hu hu hu!!!"

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2243 dnia: Wrzesień 13, 2017, 10:24:26 am »
Na fb już nawet przestali odczytywać wiadomości ode mnie z przypomnieniem, ze 14 dni minęło. Wcześniej to przeczytali i olewali, teraz już wiedzą kto chce kasę to nawet nie wyświetlają :roll: A najlepsze, bo Itachi dostał info od nich, czyli na pi****lenie o zmianie drukarni maja czas, na wystawianie komiksów na KupPanKomiks mają czas.
Oni mają czas, bo nie mają nic innego do roboty :)
Nie muszą odpisywać na maile i wiadomości, bo po co, przecież to klient jest zły i to wszystko jego wina. Paczek nie pakują, bo nie mają czego, bo nowości się nie ukazały jak wiemy. A nad nowymi komiksami za bardzo nie pracują, bo jak wnioskuję z tych podanych z drugiej ręki wiadomości, ograniczą teraz wydawanie. Pewnie zleją sobie zapowiedziane rzeczy i tylko Rachel Rising może będą kontynuowali. Tym bardziej, że może faktycznie liczyli (nie wiem na jakiej podstawie), że szybko im się będzie sprzedawało wszystko i tym sfinansują kolejne tomy/serie. A tu zonk...to znaczy rzeczywistość.

W całym tym chaosie nie chodzi wcale o te cholerne Żółwie. Bo, jak zauważyli Ci, co bronią wydawcy, faktycznie w końcu to wydadzą. Tu się zgadzam.

Ale tu chodzi o coś innego:
- współfinansowanie wydawania komiksów na większą skalę zabite na dłuższy czas
- kolejne tomy serii pod wielkim znakiem zapytania
- kolejne Żółwie - tu w ogóle nie wiem czy jest jakiś 1% szans (sporo osób się rozmyśliło). Przynajmniej nie w tej formie. Sami będą musieli wywalić kasę i czekać aż się sprzeda.
- wydawca który chciał być "bliżej czytelnika" i spełniać jego oczekiwania rozmyślił się i teraz to czytelnik/klient jest największym złem. Takim, że nawet nie należą mu się wyjaśnienia.
- ciekawe czy zakupili już prawa do np. Providence. Jeśli tak, to mogą zamrozić tytuł na dłużej. Eh.
- zrazili tyle osób do siebie, że sprzedaż poleci im na łeb na szyję, a co za tym idzie będą zaraz krzyczeć, że nie mają kasy na wydawanie czegokolwiek. I koło się zamknie.

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2244 dnia: Wrzesień 13, 2017, 10:31:19 am »
Pomysły mieli dobre, niestety wykonanie tragiczne. Ciekawe czy inne wydawnictwa się przyglądają, bo jak wyciągną wnioski i nie popełnią tych samych błędów - o to nie trudno - komunikacyjnych, to wszyscy mogą skorzystać. Sytuacja Fanty pokazała, że czytelnicy są bardzo otwarci na różnego rodzaju propozycję, więc można z nimi fajne rzeczy zrobić - od czasu do czasu zaryzykować z jakimś eksperymentem.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2245 dnia: Wrzesień 13, 2017, 11:05:42 am »
Wydawnictwo to już patologiczny kłamca. Najgorszy z możliwych. Złapany na kłamstwie, że drukarnia jednak nic nie wie i nie drukuj ich komiksów i nie ma opóźnień kilkumiesięcznych podaje odpowiedź, że zmieniło drukarnie. Podaje odpowiedź ustami anonimowego użytkownika forum.


Offline Mawer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2246 dnia: Wrzesień 13, 2017, 11:14:02 am »
Ktoś w ogóle odzyskał pieniądze za zamówione komiksy? Czekam na zamówienie do końca miesiąca. Wolę odzyskać kasę niż mieć tylko pierwszy tom danej serii. Szczerze wątpię żeby wydali kolejne tomy żółwi

Offline skiba

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2247 dnia: Wrzesień 13, 2017, 11:37:00 am »
Ktoś w ogóle odzyskał pieniądze za zamówione komiksy? Czekam na zamówienie do końca miesiąca. Wolę odzyskać kasę niż mieć tylko pierwszy tom danej serii. Szczerze wątpię żeby wydali kolejne tomy żółwi


Kilka osób na pewno (w tym ja).

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2248 dnia: Wrzesień 13, 2017, 12:08:22 pm »
Dariusz powiedział same fakty, w trochę agresywny sposób, ale nie możesz się sprzeczać, że:
Wydawnictwo (...) złapane na kłamstwie, że drukarnia jednak nic nie wie i nie drukuj ich komiksów i nie ma opóźnień kilkumiesięcznych podaje odpowiedź, że zmieniło drukarnie. Podaje odpowiedź ustami anonimowego użytkownika forum.
W którym miejscu powiedział nieprawdę? W którym miejscu skłamał? W przeciwieństwie do maxia i jego narzeczonej mówi prawdę.
Ja dorzuciłbym jeszcze oszustów do cudownych określeń, bo na zwrot kasy czekam już 3 tygodnie, a 2 tygodnie od łaskawej wiadomości: zwrócimy kasę, nie ma problemu.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2249 dnia: Wrzesień 13, 2017, 12:12:32 pm »
Jesli juz, to nie oszustów, ale przywłaszczy i ew. wstretnych kłamczuchów z nosami na kilometr.