Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 879728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1890 dnia: Sierpień 17, 2017, 07:19:30 pm »

No chyba że tak, tylko czy poważna firma bawi się w zbiórki pieniedzy od prywatnych osób?


Nie jestem tu żeby bronić tego wydawnictwa bo... bo nie mam w tym interesu ale niech będzie tak po krótce - dość dużo wydawnictw komiksowych, które nasze środowisko uważa za poważne, w pewnym momencie uwiązało się w zbiórki na przeróżne projekty. Tak i krajowe jak i zagraniczne. To nie jest żadna nowość.

Jak już mamy zarzuty względem wydawcy to ograniczajmy je do tych zasłużonych, a nie takich, które wytrącają argumenty z ręki na pewno nie wydawcy.
perły przed wieprze

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1891 dnia: Sierpień 17, 2017, 07:24:41 pm »
No chyba że tak, tylko czy poważna firma bawi się w zbiórki pieniedzy od prywatnych osób? Taka inicjatywa pasuje raczej do osób/fanów/zapaleńców, którzy realizują takie przedsięwzięcia prywatnie poza godzinami pracy. Do takich zbiórek służą platformy typu właśnie Kickstarter itp. Co to za firma, która nie posiada własnych środków żeby sfinansować własne inwestycje? Po co zakładać własną działalność, skoro na dobrą sprawę każdy z nas mógłby zrobić taką zrzutę na polak potrafi czy innym tego typu portalu.
No właśnie nigdy nie było i wpadli na pomysł aby spróbować. Bo jak u sąsiadów się udało to u nas też musi.
Co do środków to pamiętam, że na początku było wspomniane przez wydawcę o swoich sporych funduszach.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1892 dnia: Sierpień 17, 2017, 07:31:55 pm »
No właśnie nigdy nie było i wpadli na pomysł aby spróbować. Bo jak u sąsiadów się udało to u nas też musi.


Genialny biznes plan. Po prostu genialny.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1893 dnia: Sierpień 17, 2017, 07:33:24 pm »
Akurat to był dobry pomysł i fajna idea, jedynie wykonanie żenujące, jak większość działań tego "wydawnictwa".

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1894 dnia: Sierpień 17, 2017, 07:35:34 pm »
dość dużo wydawnictw komiksowych, które nasze środowisko uważa za poważne, w pewnym momencie uwiązało się w zbiórki na przeróżne projekty. Tak i krajowe jak i zagraniczne. To nie jest żadna nowość.
Masz tutaj i rację. Ale np. z tego co pamiętam to 2 z 3 komiksów wydanych przez Kulturę Gniewu nie miało z początku ustalonego wydawcy (Ivan Kotowicz czy Strange Years), a Gawron był za 50% ceny okładkowej. I wpłaty za TMNT nie traktowałbym inaczej niż crowdfunding.
Sam nie umoczyłem hajsu na ten komiks, rzuciłem parę groszy wyłącznie na Quantum and Woody a z samym maximumcarnage miałem kilka spin tutaj na forum. I patrząc teraz na forum to tylko i wyłącznie widać to, że buńczuczność oraz zadufanie jednego z współwydawców, kłamstwa (bo inaczej nie mogę nazwać wpisu, że TMNT będzie dostępne wyłącznie przez wydawnictwo F), obrzucanie błotem innych wydawnictw i wyzywanie czytelników (bo co to za czytelnicy i kraj, gdzie nie znajdzie się 500 chętnych osób na TMNT?) a następnie brak info co się dzieje w temacie druku (18 sierpnia już jutro, oby wreszcie ruszyła machina w drukarni) czy zwrotu pieniędzy to lekka kpina.


Co do tematu na MFGiK to wydaje mi się, że dostaniecie do tego czasu już swoje komiksy (i w powyższym poście tego nie doprecyzowałem) i emocje zejdą, więc mało prawdopodobne będzie, że ktoś do nich podejdzie i zagai.
Ktoś tu też pisał odnośnie tego ile czasu trza spędzić odpisując na maile od Klientów (że niby po 3 od każdego). Jakby była lepsza komunikacja to takich maili by nie było. A brak odpowiedzi to brak szacunku dla Klienta.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1895 dnia: Sierpień 17, 2017, 07:46:45 pm »
Akurat to był dobry pomysł i fajna idea, jedynie wykonanie żenujące, jak większość działań tego "wydawnictwa".


Na takie eksperymenty to chyba firma mogłaby sobie pozwolić po zdobyciu jakiejś renomy, zufania i konkretnych pieniedzy na wypadek fiaska takiej inicjatywy. Tutaj jeszcze dobrze nie zaczeli, a zachowywali się jakby byli drugim Egmontem.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1896 dnia: Sierpień 17, 2017, 07:52:36 pm »
Masz tutaj i rację. Ale np. z tego co pamiętam to 2 z 3 komiksów wydanych przez Kulturę Gniewu nie miało z początku ustalonego wydawcy (Ivan Kotowicz czy Strange Years), a Gawron był za 50% ceny okładkowej. I wpłaty za TMNT nie traktowałbym inaczej niż crowdfunding.


To, że inni robią to lepiej, rozsądniej, inaczej, pomijam, po prostu wydaje mi się, że gdy klienci mają jak najbardziej uzasadnione "ale" do wydawnictwa (sam trochę tych ale wymieniłeś) to traci sens krytykowanie nawet rzeczy, które problemem nie są czy nim być nie powinny (to odnoszę w sumie nie do Twojego postu).

Wycofam się już bo obiecałem sobie nie poświęcać zbyt dużo czasu temu wydawnictwu skoro i tak jedyna rzecz, która mnie tu interesuje to moment gdy te żółwie się objawią ;)
perły przed wieprze

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1897 dnia: Sierpień 17, 2017, 07:58:44 pm »
Wycofam się już bo obiecałem sobie nie poświęcać zbyt dużo czasu temu wydawnictwu skoro i tak jedyna rzecz, która mnie tu interesuje to moment gdy te żółwie się objawią :wink:
Pierwsza część: bardzo rozsądna :)
Druga: życzę Ci i pozostałym wpłacającym, by ziściło się to szybko niż szybciej. :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1898 dnia: Sierpień 17, 2017, 08:06:58 pm »
Ja się tylko obawiam, że przy takim wydawcy, to na kolejne części nie ma szans, no bo kto znów będzie się chciał użerać z tym pajacem? Jak wyda te Żółwie w tym sierpniu to ja bym to pociągnął dalej, bo bardzo mi na nich zależy, ale myślę, że wielu się takich nie znajdzie. :(

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1899 dnia: Sierpień 17, 2017, 08:13:14 pm »

No chyba że tak, tylko czy poważna firma bawi się w zbiórki pieniedzy od prywatnych osób?
Bardzo często marvelowskie omnibusy kupuje w preorderach, których premiera będzie za pół roku lub więcej.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1900 dnia: Sierpień 17, 2017, 08:34:58 pm »
No, ale Marvel nie wydaje swoich komiksów w ramach crowfundingu. Ty kupujesz coś co tak czy siak byłoby wydane. Współfinansowanie a zwykła przedsprzedaż to dwie różne rzeczy.

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1901 dnia: Sierpień 17, 2017, 09:00:03 pm »
Otrzymałem odpowiedź od wydawnictwa. Po 3 mailach i chyba miesiącu oczekiwaniu- otrzymam pieniądze w ciągu 14 dni.
Zapłaciłem za RR2 , SiP, Archie


Może dla niektórych wyda się to dziwne, ale ja zrezygnowałem z zakupu bo bucowatość wydawcy jak dla mnie przerosła wszelkie granice. Stąd moja rezygnacja we wspieraniu projektu pt fantasmagorie.
Tytuły z których zrezygnowałem nie są dla mnie czymś o czym marzyłem od zawsze , więc bez problemu odpuszczam.


Może kupie kiedyś , całość ( chodzi o RR lub SiP) z fajnym rabatem na gildii:)


wiem, takie podejście jest złe i jeśli uzbiera się jeszcze kilka osób które ma takie podejście , to wydawca może mięć problem ze sprzedażą tytułu... ale raczej to nie do mnie powinno mieć pretensje ...


Ja odpuszczam , z jednej strony szkoda... ale jest tyle dobra do kupowania:)

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1902 dnia: Sierpień 17, 2017, 09:20:29 pm »
Bardzo często marvelowskie omnibusy kupuje w preorderach, których premiera będzie za pół roku lub więcej.

Przy czym na wszystkie możesz zrobic preorder na amazonie, nie płacąc grosza wczesniej. Łącznie z tymi, których premiera za prawie rok.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1903 dnia: Sierpień 17, 2017, 09:22:08 pm »
Trochę to dziwne, wpłacaliście pieniądze bezpośrednio na konto Fantosmogorii, więc jaką macie gwarancję, że wam oddadzą tę kasę. Gdyby to było organizowane przez jakiś portal do crowfundingu to chyba mielibyście zabezpieczenie prawne przed nieuczciwym organizatorem zbiórki podobnie jak na allegro przed nieuczciwym sprzedawcą. A tak jak coś się posypie, czego nikomu nie życzę, to każdy zostaje sam.

Offline clandestino

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1904 dnia: Sierpień 17, 2017, 11:04:02 pm »
Prawnie to nie jest trudne do ogarnięcia. Faktem jest, że żadna osoba trzecia nie zabezpiecza dodatkowo wpłacającego, ale nie stanowi to przeszkody w skierowaniu sprawy na drogę cywilną lub karną, jeśli ktoś ma taką potrzebę. Osobiście uważam, że nie czas jeszcze na podejmowanie kroków prawnych, dajmy fancie chwilę na ogarnięcie się. Nie ma co pienić się o kilkadziesiąt-kilkaset złotych przy tak krótkiej obsuwie.

Sytuacja jest dla fanty natomiast o tyle niekorzystna, że przez swoje obsuwy traci potencjalnych klientów. Jest tyle innych komiksów do kupienia, że bez żalu dam zarobić innemu wydawnictwu, zamiast czekać na komiks, który się być może kiedyś ukaże. Jak już będzie to zastanowię się, czy kupić.