Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 879314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1695 dnia: Lipiec 20, 2017, 05:17:20 pm »
Fantasmagorie jest w kilku sklepach internetowych i to jest duży plus. To, że premiery się opóźniają jest do zaakceptowania. Mnogość zapowiedzi to jakiś sygnał, w którą chcą iść stronę i to też jest dobre. Jedyne co mnie prywatnie wkurza to limitowanie dostępu jak w przypadku żółwi, którymi akurat nie jestem zainteresowany, jak i w przypadku Button Mana, którego bym chciał poznać. Pomijam, że zwróciłem uwagę na to wydawnictwo ponieważ wspomnieli o włoszczyźnie a tymczasem ani widu Nathan Nevera, MM, ani też Dylana z Bum Projektu!!!

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1696 dnia: Lipiec 20, 2017, 05:49:49 pm »
wspomnieli o włoszczyźnie a tymczasem ani widu Nathan Nevera, MM, ani też Dylana z Bum Projektu!!!
Może jakaś kolekcja nadchodzi i blokuje  :biggrin:

Nie wiem w czym problem żeby odpisać: "będzie później", "nie będzie", "a ch... cię to obchodzi"  :smile:
Obawiam się że zrezygnowali.

Offline Berserk_mode

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1697 dnia: Lipiec 20, 2017, 05:59:12 pm »
Widzę że żółwie przelały szale goryczy u wielu. Wydaje mi się że akurat ten tytuł powinien mieć priorytet i musiał  wyjść w terminie - no ale trudno, stało się...
Generalnie jest mi to obojętne czy dostanę go za tydzień czy za dwa bądź trzy. Bardziej rozchodzi się o bycie fair.
Dla przykładu: zamówiłem książkę z odbiorem osobistym w Bonito. Miała być dzisiaj, jednak dostałem maila z informacja i zarazem przeprosinami. Da się?
Dodam że jak najbardziej rozumiem oburzenie ludzi. Wiadomo - czasami zamawia się jakaś pozycje dla kogoś innego. Takie sytuacje burzą też planowanie zakupów.


Okej, ja jednak nadal kibicuje wydawnictwu, wystarczy wyciągnąć lekcje i przeć dalej do przodu :wink:
"Na spocone przyrodzenie Surtura"

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1698 dnia: Lipiec 20, 2017, 06:45:51 pm »
Dość częsta praktyką jest blokownie na czasową wyłączność dla danego sklepu tytułu. Wiedźmin w empiku. Sprawa gildii i żółwi była poruszana na fb, odnośnie ilości zamówionych egzemplarzy raz czy dwa podano że ilość nie obejmuje egzemplarzy dla sklepu gildii, licznik byl bardzo niski wtedy. Kolejna sprawa dostępność na gildii ciągła. Komiks pojawił się w sklepie jeszcze w trakcie trwania zbiorki. Ok może gildia kupiła swoje egzemplarze, jednak cena trochę dziwna, tak czepiajac się.
pamiętam tę sytuację. Gdy liczba komiksów była nie duża, wydawnictwo wspominało że gildia nic nie zamówiła. Gdy jednak przekroczono 500 egzemplarzy już nic na ten temat nie wspominali. A gildia mogła sobie wrzucić na swoją stronę co chcą i kiedy chcą. Fanta niewiele mogła na to poradzić. Czy mogli się dogadać? Tego nie wiem, dla przykładu Michaś z swoim Nemo się z gildią nie dogadał. Jako przykład podałeś Egmont z Wiedźminem i Empik. Dwóch gigantów. Moim zdaniem to nie ma przełożenia na raczkującą Fantę. Przy okazji Gildia też (jak wyczytałem na forum) na własną rękę kupuje WKKM i kolekcje DC. Niewiele pewnie na tym zarabiają i robią to pewnie po to aby być dobrze zaopatrzonym sklepem. Zakładam że to samo z Żółwiami. Marża niewielka (jeśli w ogóle jest), chodzi raczej o renomę sklepu jako dobrze zaopatrzonego. A kotem mogli nie być zainteresowani. W końcu to sklep w którym ktoś decyduje o tym co sprzedają a co nie.
Tak czy siak to bym odpuścił Fantasmagoriom. Nie mieli na to wpływu, a dzięki temu może trochę więcej osób kupi Żółwie i zamówi kolejne części jeśli będą.

Offline LoganOldschool

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1699 dnia: Lipiec 20, 2017, 07:08:52 pm »
Jak do końca tygodnia nie otrzymam zwrotu to uderzam do UOKiK.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1700 dnia: Lipiec 20, 2017, 07:18:01 pm »
No po prostu drama. THE DRAMA.

Trochę sobie na to zasłużyli, bo jak się zaczyna, to lepiej skromnie, a nie od przechwałek (dlatego myślę, że jeśli chodzi o nowych wydawców, to tegorocznym czarnym koniem będzie Non Stop Comics, bo siedzą cichą, ale myślę, że jak już wejdą na rynek, to będą wydawać dużo i terminowo - się okaże), ale kilka ostatnich stron tego tematu kojarzy mi się z rozhisteryzowanymi nastolatkami z youtube'a.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2017, 07:21:56 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline skil

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1701 dnia: Lipiec 20, 2017, 08:01:30 pm »
Oczywiście postawa Fantasmagorii jest dosyć groteskowa, ale zanosiło się na to od samego początku, dlatego zabawne są komentarze zawiedzionych i bicie piany na forum OSZUKALYY!! KOMIKSY ALBO SMIERRRĆ!!!111$% Ten wątek to obecnie najlepszy lolcontent na forum, zatem otwieram popkorn :)
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1702 dnia: Lipiec 20, 2017, 08:45:14 pm »
ale kilka ostatnich stron tego tematu kojarzy mi się z rozhisteryzowanymi nastolatkami z youtube'a.

So true. ALE... jak sie robi nawet drobne fakapy to korona by nikomu nie spadła z głowy, żeby wejść na forum i napisać, słuchajcie, sorry, trochę sie przedłuża. Nie kumam takich postaw.
Jakkolwiek UOKIK just made my day :D

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1703 dnia: Lipiec 20, 2017, 08:58:48 pm »

Oczywiście postawa Fantasmagorii jest dosyć groteskowa, ale zanosiło się na to od samego początku, dlatego zabawne są komentarze zawiedzionych i bicie piany na forum OSZUKALYY!! KOMIKSY ALBO SMIERRRĆ!!!111$% Ten wątek to obecnie najlepszy lolcontent na forum, zatem otwieram popkorn :smile:
Nikt nie mówi komiksy albo śmierć.
Chodzi o podejście.
Fakty, weszli z RR na rynek, tytuł dobry, choć nie zszedł szybko.
Zapowiedzieli ogólnikowo pare tytułów, wiele osób sie podjaralo.
Wpadli na pomysł z żółwiami, chwyciło, choć pierwszy zgrzyt, podejście wydawnictwa, ilość jadu wylewającego się  ogromna. Nowe wydawnictwo, pierwsze kroki, młode ludzie, kredyt zaufania, kredyt finansowy, ok ze strony czytelników. Fanta mówi 3 miesiące dostaniecie komiks, zamówcie 300 szt. Reszta na naszej głowie. Proste zasady. Wszyscy klepnęli.
Pomysł wydamy co chcecie, była lista głosowanie, wynik, jest licencja, musimy zebrać kasę, wydamy za 2 miesiące. Ok ludzie klepnęli. Kasa poszła.
Zbliża sie deadline, "słowo na facebooku" i tylko na facebooku wydamy razem z żółwiami, połowa lipca.
Ten tydzień przyczyny od nas niezależne wydrukujemy żółwie w połowie sierpnia, razem z juz przesuniętym Archiem. No i czekamy na papier. Info tylko fb.
My dajemy kredyt finansowy, zgadzamy się na zasady Fanty, oczekujemy wywiązania się z ich własnych słów. Nawet jak jest obsuwa, każdy z zainteresowanych powinien dostać wiadomość.
Daliśmy wsparcie finansowe, powinniśmy być traktowani jak partnerzy, nie jak petenci. Skaza wizerunkowa straszna, zaufanie stracone, czy akcja typu jak z żółwiami przejdzie, nie w takiej skali. Trzymam nadal kciuki za Fantę, czy będzie wsparcie, na pewno ale nie na taką skalę. Wcześniej pisałem co mogli by IMO usprawnić. Nie życzę nikomu źle, po prostu mniej huraoptymistycznie, realnie. Lepszy kontakt. Więcej pokory i nawet jak ktoś da dupy nie powie otwarcie.

Offline Garf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1704 dnia: Lipiec 20, 2017, 09:46:02 pm »
To już było wyciągnięte, przedyskutowane i wyjaśnione jakiś czas temu (w skrócie: max chciał zostawiać, tłumacz przekonał go do spolsczenia). Nie ma co na nowo rozdmuchiwać.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Archie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1705 dnia: Lipiec 20, 2017, 11:35:30 pm »
Przyłączam się do opinii, że brak informacji w formie maila o planowanym opóźnieniu to postawa karygodna. Jak mi się nieprzeczytane.pl ma spóźnić 2 dni z paczką to dostaje od razu z automatu info i takie podejście to jest wzór. Tu jak się dowiedzieli, że się nie uda to od razu powinni dać informację do wszystkich klientów (maile mają) i podać realną datę wydania, bo na chwilę obecną kolejne terminy wyglądają na dobierane na zasadzie "dobra, może się z fartem uda".
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1706 dnia: Lipiec 21, 2017, 12:11:11 am »
Jak przewidywałem miłość klienta będzie stała jak woda w klozecie, koniec z 'na pohybel holcmanowi' i 'kupię wszystko na złość hejterom' i zaczął się UOKIK i pochodnie  :lol:
perły przed wieprze

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1707 dnia: Lipiec 21, 2017, 06:55:01 am »
Chyba wam się za bardzo w dupach poprzewracało od tego dobrobytu komiksów jaki teraz macie. Nie znam wydawcy który by nie zaliczył poślizgu z wydaniem jakiegoś komiksu. Dwa przykłady z brzegu, które sam odczułem na własnej skórze. Kompletny Szok Przyszłości od Studia Lain (nie pamiętam ile razy była premiera przesuwana) oraz Osiedle Swoboda 2 od Kultury Gniewu (gdzie termin był przesuwany o pół roku 2 razy) i jakoś nikt nie szedł z pochodniami i widłami aby spalić wydawcę na stosie jak jakiegoś potwora. To co tu się dzieje to zakrawa na jakieś zbiorowy obłęd.
Wiem ludzi boli po zapłacili nie mają komiksu jeszcze, tylko że nikt nie podskakiwał Egmontowi kiedy dwa lata temu jeden cały miesiąc premier został przesunięty, kiedy o 3 miesiące (jeśli dobrze pamiętam) przesunięto premierę Nowej Granicy (a przecież pre-order też robiliście w postaci zakupy w sklepie gildii czy się mylę?, jestem przekonany że nie).
Nie było takiej nagonki, było narzekanie ale nie zakrawające na fanatyzm, który tu się przejawia. Dziwie się ludziom, że podchodzą do tego w ten sposób, tym bardziej że wydawca wydaje komiksy, których żadne inne wydawnictwo nie chciało wydać pomimo próśb i zapytań jakie często się pojawiały o nie u innych wydawców.

Offline raf82

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1708 dnia: Lipiec 21, 2017, 07:31:47 am »
Nie zapominajmy że tu chodzi głównie o przedpłaty jak ktoś ma poślizg ok, w dodatku jeden wydawca jeden poślizg - tu jest ich dużo więcej na 4 moje zamówione wydany został tylko jeden. Po drugie - towar nie był dostępny do kupienia u innych wydawców nikt kasy nie wpłacił, a tu każdy zapłacił za to ponad 2 miesiące temu i jest taka duża zasadnicza różnica. Można dodać Dardevila od Sidlecy ale nikt kasy na to nie wziął. Aby nie było jak z "Zusem" nowe przedpłaty będą robić na stare komiksy opóźnione :) ja czekam na swoje zamówienie i nic nie domawiam mimo że dwie nowe pozycje bym kupił.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1709 dnia: Lipiec 21, 2017, 07:34:49 am »
Raczej się nie rozchodzi o to, że są obsuwy, tylko o to, że ludzie już popłacili i czekają kilka miesięcy na zamówienia. Takich akcji z innymi wydawnictwami, to akurat nie ma. Przynajmniej na naszym rynku, dlatego mamy do czynienia z reakcją na "nową jakość" :wink: Są tutaj osoby, które zamawiają w przedsprzedaży komiksy z USA, gdzie czeka się i po pół roku.

Fantasmagorie powinny na przyszłość podarować sobie przedsprzedaż w sytuacji, kiedy premiera danego tytułu jest tematem mglistej przyszłości. Albo inaczej: powinny te daty premiery podawać bardziej realnie. I tyle - teraz to nie wiadomo w sumie nic, bo sam wydawca nie chce za dużo informować, bo pewnie sam nie wie.