Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1470 dnia: Czerwiec 19, 2017, 06:46:05 pm »
wolałbym aby Fantasmagorie wyhamowały z zapowiedziami, bo naprawdę nazbierało się im tych tytułów sporo.
Ja bym wolał, żeby przyspieszyli z wydawaniem, a do tego niech dołożą nawet drugie tyle świetnych tytułów.

Słowem - mogliby wprowadzić opcję zamówienia w trakcie kompletacji, czy jak to nazwać.
Jest opcja wysyłki: "Dodaj do kompletowanego zamówienia" :roll: Myślę, że jak zrobisz X zamówień i w sumie dadzą 200 zł + to po mailu do nich zwrócą Ci za wysyłkę.

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1471 dnia: Czerwiec 19, 2017, 06:51:23 pm »
Mam tak samo jak raf82. Nie dobijam już tego Buttonmana. Czekam na wysyłkę chyba czterech pozycji.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1472 dnia: Czerwiec 19, 2017, 06:53:10 pm »
Jest opcja wysyłki: "Dodaj do kompletowanego zamówienia" :roll: Myślę, że jak zrobisz X zamówień i w sumie dadzą 200 zł + to po mailu do nich zwrócą Ci za wysyłkę.
No jest. Ale nie działa w ten sposób.  :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
A poza tym - jak się ma taki model wydawniczy, to pewne rzeczy można wprowadzić z automatu.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1473 dnia: Czerwiec 19, 2017, 07:27:25 pm »
"Moore + Lovecraft + Cthulhu = "Providence" z wydawnictwa Avatar. Do tego równania dorzućcie... Polskiego wydawcę! Tak,Wydawnictwo Fantasmagoriezamierza wydać ten komiks na Polskim rynku!Sposób finansowania projektu będzie taki sam jak w przypadku "Żółwi", ale więcej szczegółów dowiecie się niebawem z fanpage wydawcy - facebook.com/wydawnictwofantasmagorie
Nowy komiks Alana Moora na naszym rynku? Na dodatek zainspirowany twórczością H. P. Lovercrafta? SZALEŃSTWO"

Niestety, ale póki Fantasmagorie nie zaczną zwiększać tempa wydawnia swoich pozycji, to nie mam zamiaru wspierać kolejnych tego typu inicjatyw. To już kolejna seria, zapowiedzi robią się coraz dłuższe i dłuższe i powoli czuję, że robi nam się kolejna Sideca.


Fantastyczna wiadomość! Podobno jest to Moore w formie - tylko, że nie wiem czy nie lepiej by było najpierw wydać Neonomiczon i The Countryard, bo te komiksy nie są może rewelacyjne, ale gdzieś czytałem, że są z Providence luźno powiązane, a że wyszły wcześniej...

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1474 dnia: Czerwiec 19, 2017, 07:30:29 pm »
Tylko, że z tego co słyszałem (sam nie potwierdzam) Neonomicon jest znacznie gorszy niż Providence. Może jak ten Moore się sprzeda, to Max wyda inne. Z drugiej strony nie chcę wywoływać zapowiedzi z lasu.  :lol:

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1475 dnia: Czerwiec 19, 2017, 07:45:57 pm »
z mojej strony - mniej zapowiedzi, więcej wydawanych komiksów


i, żeby nie było zarzutów, ze nie wspieram wydawnictwa a mam jakieś "uwagi":


na półce stoją już: "Rachel" i "Wstrząsy", a zamówione u wydawnictwa mam "Q&W", "SiP", "TMNT" i Kocura (tego to nawet numerowanego) wszystko opłacone.
opcji "dodaj do kompletowanego zamówienia" u siebie nie widzę  :doubt:  a dorzuciłbym tego Button Mana, Archie ma fajne rysunki ale fabuła niekoniecznie dla mnie  :doubt:

The darkness will swallow everything

Offline raf82

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1476 dnia: Czerwiec 19, 2017, 08:00:02 pm »
Kliknij Archiego dodaj do koszyka i podczas wybierania opłaty możesz zamiast płacić za wysyłkę masz opcje dodajesz do zamówienie i tyle. Archiego też wziąłem bo tani i ma być na lipiec. Button już sierpień więc poczeka.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1477 dnia: Czerwiec 19, 2017, 08:02:25 pm »
@raf82


dzięki, pewnie skorzystam
The darkness will swallow everything

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1478 dnia: Czerwiec 19, 2017, 08:53:06 pm »
No jest. Ale nie działa w ten sposób.  :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
No, ale czego oczekujesz? Chcesz, żeby sklep sam z automatu po dodaniu do zamówienia wyliczył Ci, że nowy komiks plus poprzednie zamówienie daję darmową wysyłkę i jeszcze wysłał Ci na konto zwrot za wcześniej opłaconą przesyłkę? Widziałeś coś takiego u sklepów "gigantów" (nie koniecznie komiksowych), że oczekujesz tego od małej firmy, która zajmuje się wydawaniem komiksów, a przy okazji, (żeby zarobić troszkę więcej) prowadzi swój sklep?

A poza tym - jak się ma taki model wydawniczy, to pewne rzeczy można wprowadzić z automatu.
Model wydawniczy jest dokładnie taki sam jak każdego innego wydawnictwa. No dobra był jeden wyjątek: TMNT był sprzedawany jako konieczna przedsprzedaż, aby uzbierać środki. Każdy ich komiks możesz kupić w innym miejscu po premierze, nie musisz zamawiać wcześniej (a jak się okazało TMNT również, nawet w cenie zbliżonej). Strzelam, że z Archim będzie podobnie.

edit: Providence w wersji standardowej było limitowane to 6666 egzemplarzy. Fanta mają łatwiej, bo mogą limitować do 666 :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2017, 09:07:02 pm wysłana przez Murazor »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1479 dnia: Czerwiec 20, 2017, 08:28:30 am »
Każdy ich komiks możesz kupić w innym miejscu po premierze, nie musisz zamawiać wcześniej (a jak się okazało TMNT również, nawet w cenie zbliżonej). Strzelam, że z Archim będzie podobnie.
Z Archim nie jest podobnie. Pytałem na FB i on od razu ma trafić do szerokiej sprzedaży (gdzieś wcześniej przytaczałem tą wypowiedź na czyjąś prośbę), po prostu w sklepie wydawnictwa jest najlepsza (i chyba tak zostanie) cena w przedsprzedaży i tam też będą pojawiać się komiksy dużo wcześniej niż w innych sklepach czy dyskontach (ja to tak przynajmniej rozumiem). Po prostu priorytetem dla wydawcy jest jest jego własny sklep. Jedynie co można mieć to zarzut co do częstotliwości zapowiedzi względem wychodzenia tytułów, tak jak przy one-shota tego się nie odczuwa to jednak przy serii (Rachel Rising) to jednak jest mordęga.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1480 dnia: Czerwiec 20, 2017, 09:29:29 am »
Żeby to wszystko wydali w tym roku wraz z kontynuacjami serii (już nawet nie licząc tej włoszczyzny) to będą musieli wydawać jakoś po 3 tytuły na miesiąc  :smile: A chyba jeszcze kilka tytułów zapowiedzą.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1481 dnia: Czerwiec 20, 2017, 09:43:25 am »
Mi się wydaje że trochę sami chcieli uzbierać kapitału, na licencje, drukowania, ewentualnych pracowników.
Patrząc na początkową wściekłość szefa odnośnie RR i TNMT, wydaje mi się że chcą się zabezpieczyć by nakłady spokojnie schodziły a oni mieli płynność finansową.
Takie podejście z przedsprzedażą jest w dwie strony dobra.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1482 dnia: Czerwiec 20, 2017, 09:46:21 am »
No, ale czego oczekujesz? Chcesz, żeby sklep sam z automatu po dodaniu do zamówienia wyliczył Ci, że nowy komiks plus poprzednie zamówienie daję darmową wysyłkę i jeszcze wysłał Ci na konto zwrot za wcześniej opłaconą przesyłkę? Widziałeś coś takiego u sklepów "gigantów" (nie koniecznie komiksowych), że oczekujesz tego od małej firmy, która zajmuje się wydawaniem komiksów, a przy okazji, (żeby zarobić troszkę więcej) prowadzi swój sklep?
Model wydawniczy jest dokładnie taki sam jak każdego innego wydawnictwa. No dobra był jeden wyjątek: TMNT był sprzedawany jako konieczna przedsprzedaż, aby uzbierać środki. Każdy ich komiks możesz kupić w innym miejscu po premierze, nie musisz zamawiać wcześniej (a jak się okazało TMNT również, nawet w cenie zbliżonej). Strzelam, że z Archim będzie podobnie.


Skoro dodali opcję dorzucania do zamówienia,  mogą dodać i możliwość pozostawienia otwartego zamówienia, a tym samym wstrzymania naliczania kosztów wysyłki. I takie rzeczy właśnie małe firmy wprowadzają chętniej niż duże.
A model wydawniczy jednak mają inny. Które wydawnictwo ma w sprzedaży więcej komiksów niewydanych niż wydanych? A w dodatku - które sprzedaje komiksy o nie do końca określonej dacie wydania?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1483 dnia: Czerwiec 20, 2017, 10:05:28 am »
Skoro dodali opcję dorzucania do zamówienia,  mogą dodać i możliwość pozostawienia otwartego zamówienia, a tym samym wstrzymania naliczania kosztów wysyłki.
Okej, teraz bardziej rozumiem o co Ci chodzi.
A model wydawniczy jednak mają inny. Które wydawnictwo ma w sprzedaży więcej komiksów niewydanych niż wydanych?
Każde nowe wydawnictwo? ;-) Scream, czy Lain na początku też rzucili parę tytułów, które dopiero później wydawali. Rzadko ktoś wydaję pozycję, której wcześniej nie zapowiedział.
A w dodatku - które sprzedaje komiksy o nie do końca określonej dacie wydania?
Tu masz rację, ale... nikt nie każe Ci kupować w preorderze. Mnie się nie podoba kupowanie w ciemno (właśnie przez braki dat), więc zamówiłem Żółwie, a resztę kupię w np.: mestro, które miało Rachel w lepszej cenie niż w sklepie wydawcy. Tutaj nie ma wahań cenowych po kilkanaście funtów/dolarów jak z omnibusami na amazonie.

Offline wasilmw

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1484 dnia: Czerwiec 20, 2017, 10:13:23 am »
Ja mam jeszcze lepszą sytuację - wszystko co ma się ukazać / co się już ukazało mam zamówione i opłacone, jednak jeszcze żadnego komiksu z wydawnictwa u siebie :smile: Tak kombinowałem z kosztami wysyłki (nawet jak nie było opcji połącz zamówienia to wystarczył mail lub wiadomość na fb i nie było problemów z łączeniem zamówień w celu zapłaty za wysyłkę tylko raz), że teraz czekam, aż wyjdzie jakiś tam tytuł,, aby w końcu można wysłać resztę. I tak w sumie opłaciłem koszty wysyłki ze trzy razy, aby nie czekać do sierpnia na Button Man. Jedną paczkę wstrzymuje mi numerowany Krazy Kat, drugą TMNT a trzecia to sam Button i czeka na kolejne zapowiedzi, aby znowu łączyć (lepiej niż dzielić :wink: ). Co do czasu oczekiwania to przy obecnym tempie wydawania komiksów w Polsce mam już kilka tytułów, po które sięgnę za milion lat na emeryturze, a czytam regularnie to co wychodzi i to czego nie czytałem, kiedy zrobiłem sobie przerwę od kolekcjonowania. Także podsumowując - polityka wydawnictwa wydaje mi się mocno nowatorska, mnie osobiście nie przeszkadza, ale rozumiem, że niektórym nie do końca odpowiada - myślę, że wydawca z chęcią wysłucha nie tylko narzekań, ale i pomysłów oraz rozwiązań - jeżeli uzna, że warto coś zmienić to tak zrobi - póki co jest jednym z bardziej otwartych na czytelników wydawnictw na rynku i interesuje się opiniami oraz "żyje" swoim biznesem.