trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867939 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1200 dnia: Maj 14, 2017, 12:06:21 pm »
Dystansujac sie od opinii kolegow oraz od tego czy to dobry czy nie tytul - kuba sadzisz, ze to jest legitne?
Ze pierdyliard mlodych pelikanow od tak, nagle glosuje na srednio znany w PL komiks jak Archie?


W sensie? Ze odrzucam, źe zostali skrzyknięci? Nie, zostali, to nawet było przyznane. Ja po prostu nie potrafię, staram się ale nie umiem dojrzeć jakim problemem miałoby być fakt w tym, że zainteresowana jest tym grupa młodszych dziewcząt i chłopców, którzy w większości wypadków są widzami serialu, który widza obecnie na Netflixie.


Czy to jest pompowane sztucznie? Możliwe, ale skoro 20 osób piszących na tym forum niektórzy potrafią traktować jako głos środowiska to wydaje mi się, ze nawet taki spęd należy traktować w miarę poważnie bo coś pokazuje, to jednak dalej jest minimalnie zainteresowany potencjalny klient.


I tak jak pisałem wcześniej, to nie będzie pierwszy raz jak ktoś poznał komiks przez jego adaptacje i to nie jest zła rzecz. To może być ściema, żadna z tych osób nie kupi komiksu bo będzie za drogi, bo lajkowala dla znajomków, bo coś tam, ale daje osobiście tu mińimum kredytu zaufania i na bank nie przyłącze się do koneserów szukających 'ale' bo ich fanfavourite przepadł w plebiscycie popularności. :wink:


Ludzie narzekają na brak młodej krwi ale odrzucają potencjalny jej napływ bo nie są tacy jak sobie wymyślili (czyt, nie są potencjalnymi klientami mojego getta), bo nie ufają, bo costam, tak właśnie potyka się promocja czytelnictwa, a nie przez to, ze egmont wydaje słabe superhero.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2017, 12:09:33 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1201 dnia: Maj 14, 2017, 12:09:46 pm »
Dystansujac sie od opinii kolegow oraz od tego czy to dobry czy nie tytul - kuba sadzisz, ze to jest legitne?
Ze pierdyliard mlodych pelikanow od tak, nagle glosuje na srednio znany w PL komiks jak Archie?


Nie jestem Kubą, ale wyrażę swoje zdanie:
Pierdyliard głosów nie ma najmniejszego znaczenia. ma je tylko decyzja wydawcy podjęta po zapoaznaniu się z owymi glosami. Jeśli podejmie złą decyzję, to jego miejsce na rynku zajmie inny wydawca, podejmujący lepsze decyzje.
W tym konkretnym wypadku wydawca nic nie musi, a wszystko może. Nie musi wcale brać pod uwagę tych głosów i może powiedzieć, że zostały one sztucznie namnożone, a po weryfikacjach okazało się, że wygrał komiks, ktory od dawna jest na liście ulubionych komiksow wydawcy.


Natomiast cała ta dyskusja o glosach, ich prawomocności i tym skąd się wzięły, niczemu nie służy i jest zupełnie zbędna (to chyba pleonazm, sorry).
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline gascan

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1202 dnia: Maj 14, 2017, 12:15:31 pm »
Wygra Archie, a jak wydawca nie będzie chciał go wydawać to napisze, że były kłopoty przy załatwianiu licencji i problem z głowy. Liczę na to, że jednak tak zrobi bo nie lubię tego komiksu co nie znaczy jest zły. Po prostu kupuję już Ms.Marvel co mi styknie i jestem zaspokojony w teen dramach.

Offline donTomaszek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1203 dnia: Maj 14, 2017, 12:19:55 pm »
Jeden dzieciak zalajkowal, 50 zalajkowalo po nim. Dzieciaki takie teraz sa. Jutro nie beda o niczym pamietac. Ale, ok dorabiajcie sobie teorie.


Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1204 dnia: Maj 14, 2017, 12:21:23 pm »
Wygra Archie, a jak wydawca nie będzie chciał go wydawać to napisze, że były kłopoty przy załatwianiu licencji i problem z głowy. Liczę na to, że jednak tak zrobi bo nie lubię tego komiksu co nie znaczy jest zły. Po prostu kupuję już Ms.Marvel co mi styknie i jestem zaspokojony w teen dramach.


A ja liczę, że jak Archie wygra, to wydawca go wyda i dzięki temu zarobi kupę kasy na ludziach, którzy nie kupują innych komiksow, a potem straci te pieniądze wydając jakieś komiksy niszowe w rodzaju "The Crow" O'Barra, "Exquisite Corpse" Prosserów, albo mangi stworzone przez Suehiro Maruo.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1205 dnia: Maj 14, 2017, 12:24:00 pm »
Ja życzę wydawnictwu żeby Archie to były ich "Żywe Trupy" taki Dark Horse  :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2017, 12:33:18 pm wysłana przez JanT »

Offline gascan

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1206 dnia: Maj 14, 2017, 12:27:49 pm »
@up
Jasne, każdy wydawca powinien mieć coś takiego na czym zarabia jak najwięcej tak jak np. Scream ma Alienów itp..

Offline Rafi20

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1207 dnia: Maj 14, 2017, 12:30:55 pm »
Ja również nie używam fb. Chciałbym prosić o oddanie mojego głosu na Crow James O'Barr. Hipotetycznie jeśli wygra Archie to jakiego wydania można się spodziewać ?
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2017, 12:46:01 pm wysłana przez Rafi20 »

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1208 dnia: Maj 14, 2017, 01:02:00 pm »
Jakieś przybliżone terminy SiP i żółwi zostały podane?

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1209 dnia: Maj 14, 2017, 01:08:41 pm »
To Archie to fajne jest? Bo wygląda tragicznie...

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1210 dnia: Maj 14, 2017, 01:32:56 pm »
chyba jeszcze nie było, ale przed chwilą wydawnictwo zapowiedziało Lumberjanes :) :) :)

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1211 dnia: Maj 14, 2017, 01:52:26 pm »


To Archie pewnie też będzie  :smile:

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1212 dnia: Maj 14, 2017, 01:58:53 pm »
To Archie to fajne jest? Bo wygląda tragicznie...
A jakiemu Archiemu się przyglądałeś?
Bo mi się wydaje, że wcale tak tragicznie nie jest:
Znalezione obrazy dla zapytania Archie











Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline buczanova

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1213 dnia: Maj 14, 2017, 03:26:20 pm »
Pierwsze numery Archiego rysuje Fona Staples, autorka rysunków do "Sagi", więc to rekomendacja sama w sobie. Problemem tej serii jest to, iż o ile scenarzysta jest jeden, o tyle ratownicy zmieniają się co kilka numerów, więc poziom oprawy graficznej jest różny.


edit: "Lumberjanes" to super wybór. Oj, Fantasmagorie trafiają w mój gust ostatnio. :D
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Archie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1214 dnia: Maj 14, 2017, 03:54:20 pm »
Na początek to najlepiej Afterlife with Archie, bo na chwilę obecną tylko jeden tom. Archie w konwencji horroru jest bardzo fajnie napisany i przy okazji będzie można wybadać czy głosy ściemnione czy też nie. Polecam też Chilling Adventures of Sabrina, które z linii Archie Horror jest najlepsze i klimatycznie nawiązuje do Dziecka Rosemary.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

 

anything