trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867914 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mawer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1170 dnia: Maj 13, 2017, 10:59:15 pm »
Podejrzewam, że większość głosujących Archiego zna wyłącznie z serialu Riverdale...

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1171 dnia: Maj 13, 2017, 11:12:31 pm »
Pewnie ktoś udostępnił na tablicy i poprosił o głosy/polubienia.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1172 dnia: Maj 13, 2017, 11:15:02 pm »
Mi się marzą Mroczne miasta, Cerebus oraz Samotny wilk i szczenię, ale patrząc po tym, co się dzieje, to chyba tylko ten ostatni tytuł ma szanse. Na szczęście wydawnictwo nie będzie wypuszczać wszystkich komiksów w ten sposób, więc wciąż jest szansa.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1173 dnia: Maj 14, 2017, 12:10:56 am »
Podejrzewam, że większość głosujących Archiego zna wyłącznie z serialu Riverdale...


Nawet jeśli to żaden chyba problem? Ile osób nawet na tym forum wiele z franszyz komiksowych poznała najpierw przez filmy czy animacje na ich podstawie? To, normalka w sumie. Nie szukając daleko, ilu z klientów TMNT ma w domu jeszcze te oryginalne Żółwie wydane przez Semica albo chociaż świadomość, że te żółwie to był najpierw komiks a potem cowobunga. Nie mówiąc już nawet o fanach x-men...
perły przed wieprze

Offline buczanova

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1174 dnia: Maj 14, 2017, 07:01:51 am »
O ile jakość Riverdale jest dyskusyjna, o tyle ten nowy Archie pisany przez Waida jest bardzo fajnym komiksem. Chętnie zobaczyłbym polskie wydanie.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1175 dnia: Maj 14, 2017, 07:32:14 am »
Ciekawa inicjatywa ale wydawca powinien zrobić to w postaci otwartej ankiety, np. wspomniany Archie został wymieniony ~50 razy (tak wiem przesadzam) i te same osoby, które dodały go jako tytuł to polubiły te 50 odpowiedzi. I teraz tak pozycja jak Scott Pilgrim, który został wymieniony raz dostał 57 lajków to jak ma się równać z Archiem w ilości lajków, których jest 50x50=2500 (wiem to znacznie przesadzona liczba, ale jak to ma być później porównywane?).

A Archie zdecydowanie wybierają osoby znające serial, wystarczy spojrzeć kto na niego głosuje (a tak naprawdę dopisuje cały czas, tak jakby wcale nie przeczytali że mają dawać lajka). Mam swoiste wrażenie że Riverdale stało się odpowiednikiem Sagi Zmierz na obecnego pokolenia głównie gimnazjum i szkoły średniej.

Offline Wolf85

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1176 dnia: Maj 14, 2017, 08:04:08 am »
Hmm, jestem co prawda po trzydziestce, a nie widzę wielu zbieżności między Riverdale a Zmierzchem. Powiem szczerze, że te seriale "pseudo-młodzieżowe" od CW znacznie się poprawiły w ostatniej piętnastolatce bo Dawson Creek czy Veronica Mars były co najmniej klasę gorsze. Kończąc offtop dodam jeszcze, że u nas gimnazjum to raczej ogląda produkcje rodzime "wysokich lotów": "Szkołe", "Szpital", "Pamiętniki z wakacji" itp. ;)

A Archiego po polsku chętnie bym przeczytał, każde nie-superhero amerykańskie na plus :)
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2017, 08:11:58 am wysłana przez Wolf85 »
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1177 dnia: Maj 14, 2017, 08:04:48 am »
Pozostaje pytanie ile tych osób, które na Archiego głosuje go później kupi. Jakoś nie wierzę, aby w naszym kraju było aż tyle komiksiarek :wink:

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1178 dnia: Maj 14, 2017, 08:11:30 am »
Z drugiej strony na profil wydawnictwa raczej nie wchodzą osoby nie związane z komiksem. Chyba, że jakiś fanclub podał linka i fani serialu głosują.
Jeśli serial w Polsce jest popularny i jest ciśnienie na wydanie odpowiednika komiksowego to czemu nie?

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1179 dnia: Maj 14, 2017, 08:13:22 am »
Jest to pewne na 100% - kilkanaście-kilkadziesiąt głosów na dokładnie to samo w ciągu zaledwie kilkunastu minut (i to jeszcze głównie głosy kobiet, które - jak wiadomo - są mniejszością w naszym hobby), to nie jest przypadek. Ktoś gdzieś to wrzucił i poprosił o głosowanie.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1180 dnia: Maj 14, 2017, 08:50:06 am »
Mimo wszystko prawdopodobieństwo, że owe dziewczyny ten komiks kupią, bo ten sam "fanclub" zrobi promocję wydanego komiksu, jest całkiem spore. Żywe Trupy z kolejnym dodrukiem to też nie zasługa komiksiarzy.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1181 dnia: Maj 14, 2017, 08:52:03 am »
wydawnictwo ustosunkowało się do zaistniałej sytuacji:
Cytuj
Jeśli dana osoba głosuje na tę samą pozycję pod różnymi postami to i tak jej głos będzie odczytywany jako 1, przykład: jest 10 komentarzy z tytułem X, jedna osoba daje lajki pod wszystkimi - jej głos jest liczony jako 1, a nie 10
życzę powodzenia w sprawdzaniu i liczeniu, bo będą mieli trochę roboty
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2017, 09:31:12 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1182 dnia: Maj 14, 2017, 09:30:20 am »
To będą mieć przerąbane przy zliczaniu tego  :biggrin:

A co do Archiego i głosów od znajomych itp to przecież każdy może poprosić znajomych żeby zagłosowali na jakiś tytuł  :smile:

Jeszcze dzisiaj mają zdradzić nowy tytuł który wydadzą.

z FB "  W pierwszej kolejności na pewno wyjdzie Krazy Kat, już trwa korekta i w zasadzie w przyszłym tygodniu powinien być gotowy do druku. Problem tylko w tym, że na razie nie ma gdzie drukować. Strangers w czerwcu, w czerwcu chcemy też wydać Rachel i Button Mana."
 
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2017, 09:46:40 am wysłana przez JanT »

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1183 dnia: Maj 14, 2017, 10:12:42 am »
u nas gimnazjum to raczej ogląda produkcje rodzime "wysokich lotów": "Szkołe", "Szpital", "Pamiętniki z wakacji" itp. :wink:
A skąd taką wiedzę czerpiesz? :lol:

Offline Wolf85

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1184 dnia: Maj 14, 2017, 10:39:41 am »
A skąd taką wiedzę czerpiesz? :lol:
Widzę co ogląda mój chrześniak, chrześnica i co gadają ;)
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech