trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Berserk_mode

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1125 dnia: Maj 08, 2017, 09:59:17 am »
O akcji dowiedziałem się wczoraj wieczorem (przed przeczytaniem informacji o wydłużeniu terminu składania zamówień). Bez większego zastanowienia zamówiłem tą pozycje, nawet za wiele nie wiem o niej... Stad moje pytanko: ile tomów liczy seria?


Mam tez pytanie nr 2, mianowicie: to była pierwsza tego typu akcja w Polsce? Chodzi dokładnie o sposób przedsprzedaży. Wiem że był Blame! od JPFu w twardej oprawie, jednak to zupełnie inna historia.
"Na spocone przyrodzenie Surtura"

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1126 dnia: Maj 08, 2017, 10:04:03 am »
Nic złego, na zdrowie.
Tyle, że to pokazuje jak mały rynek jest na ofertę spoza głównego nurtu.
Teraz wydawca już może zrobić psikusa kupującym nadwyżki na odsprzedaż i lekko zwiększyć nakład skoro doszedł do 500 szt.

W tym przypadku kupujący na odsprzedaż powinni być chwaleni, bo swoimi pieniędzmi wsparli wydanie. A potem niech robią co chcą, mogą to sprzedawać nawet za milion dolarów.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1127 dnia: Maj 08, 2017, 10:04:39 am »
Stad moje pytanko: ile tomów liczy seria?
Polecam korzystanie z goodreads. Wyszukanie trwa 20 sekund. Po skopiowaniu nazwy od wydawcy ukaże się wersja oryginalna. Po wejściu na nią obok tytułu podana jest seria.
https://www.goodreads.com/series/76388-teenage-mutant-ninja-turtles-the-ultimate-collection

Preorderów, bez udziału kickstartera czy innych tego typu rzeczy, nie kojarzę w ostatnich kilku latach.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1128 dnia: Maj 08, 2017, 10:24:34 am »
O akcji dowiedziałem się wczoraj wieczorem (przed przeczytaniem informacji o wydłużeniu terminu składania zamówień). Bez większego zastanowienia zamówiłem tą pozycje, nawet za wiele nie wiem o niej... Stad moje pytanko: ile tomów liczy seria?


Polecam korzystanie z goodreads. Wyszukanie trwa 20 sekund. Po skopiowaniu nazwy od wydawcy ukaże się wersja oryginalna. Po wejściu na nią obok tytułu podana jest seria.
https://www.goodreads.com/series/76388-teenage-mutant-ninja-turtles-the-ultimate-collection

a nie możecie mu napisać że po prostu 6 i taka uwaga do Berserk_mode następnym razem przejrzyj wątek, bo ta informacja do ilości tomów jestem przekonany że padła (najlepiej użyć wyszukiwania w wątku)

Offline NuoLab

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1129 dnia: Maj 08, 2017, 10:25:18 am »

Preorderów, bez udziału kickstartera czy innych tego typu rzeczy, nie kojarzę w ostatnich kilku latach.

A Mały Nemo ?

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1130 dnia: Maj 08, 2017, 10:46:06 am »
Na fejsie dobrze ludzie piszą, że przydałby się też Cerebus, z przedpłatami lub bez. Kolejny wielki nieobecny na naszym rynku.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1131 dnia: Maj 08, 2017, 10:52:22 am »

Polecam korzystanie z goodreads. Wyszukanie trwa 20 sekund. Po skopiowaniu nazwy od wydawcy ukaże się wersja oryginalna. Po wejściu na nią obok tytułu podana jest seria.
https://www.goodreads.com/series/76388-teenage-mutant-ninja-turtles-the-ultimate-collection

Preorderów, bez udziału kickstartera czy innych tego typu rzeczy, nie kojarzę w ostatnich kilku latach.
ostanio były zagubione tam o ile kojarzę slipcase byl po przekroczeniu 300 szt w preorderze

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1132 dnia: Maj 08, 2017, 11:33:57 am »
Mam tez pytanie nr 2, mianowicie: to była pierwsza tego typu akcja w Polsce? Chodzi dokładnie o sposób przedsprzedaży. Wiem że był Blame! od JPFu w twardej oprawie, jednak to zupełnie inna historia.
oprócz tego co napisano wyżej JPF kiedyś w ten sposób wydał Plastic Little. I jeśli pamięć mnie nie myli to właśnie wszystkie swoje DeLuxy wydał na zasadzie zamówień przedpremierowych. Do tego dochodziły numerowane egzemplarze mang + obietnica braku dodruku. Oczywiście dodruki po latach zrobili   :smile:

Offline Blackwood

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1133 dnia: Maj 08, 2017, 11:37:33 am »
Dzisiaj dołożyłem w końcu  swoją cegiełkę i nie mogę się już doczekać produktu :smile:
Po cichu liczę, że również oprócz żółwi doczekamy się Transformersów tym bardziej, że niedługo premiera nowego filmu, a i uniwersum jest u nas znane. Lepszej reklamy ciężko szukać.

Mocno kibicuje !

Offline Inuki

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1134 dnia: Maj 08, 2017, 11:57:41 am »
oprócz tego co napisano wyżej JPF kiedyś w ten sposób wydał Plastic Little. I jeśli pamięć mnie nie myli to właśnie wszystkie swoje DeLuxy wydał na zasadzie zamówień przedpremierowych. Do tego dochodziły numerowane egzemplarze mang + obietnica braku dodruku. Oczywiście dodruki po latach zrobili   :smile:

Nie do końca. Z tego co pamiętam, to manga zostałaby wydana tak czy siak. Pierwszy nakład miał być numerowany i otrzymać kilka dodatków, m.in. książeczka z onomatopejami. Kolejne nakłady miały już być bez dodatków i numeracji.

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1135 dnia: Maj 08, 2017, 01:07:32 pm »
Nie do końca. Z tego co pamiętam, to manga zostałaby wydana tak czy siak. Pierwszy nakład miał być numerowany i otrzymać kilka dodatków, m.in. książeczka z onomatopejami. Kolejne nakłady miały już być bez dodatków i numeracji.
rozgrzebałem jakieś stare forum i znalazłem cytat wydawcy
Cytuj
W związku z wieloma głosami domagającymi się drugiego wydania tytułow z serii wydań kolekcjonerskich informujemy, że już niedługo będzie można zamowić dodruki WSZYSTKICH tytułów JPF Deluxe: "Plastic Little", "Chirality" #1-3 i "Ghost in the Shell" #1. Począwszy od dnia 9 grudnia 2003 będą one dostępne w sprzedaży. Niestety nie będą one zawierały kolorowych pocztówek ani też numerów kolekcjonerskich (chyba nie trzeba tego tłumaczyć?).
Utwierdza mnie to w przekonaniu że moja racja jest mojsza, a to o czym piszesz to już dodruk i zmiana planów.


Offline Inuki

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1136 dnia: Maj 08, 2017, 09:20:35 pm »
rozgrzebałem jakieś stare forum i znalazłem cytat wydawcyUtwierdza mnie to w przekonaniu że moja racja jest mojsza, a to o czym piszesz to już dodruk i zmiana planów.


W takim razie przepraszam. Faktycznie, ten post bardziej utwierdza w przekonaniu, że było tak jak piszesz. To już tyle lat minęło, że człowiekowi się fajta. Osobiście GitSy mam wszystkie numerowane, ale PL i Chirality już są z dodruków. Szkoda, że Blame! na twardo nie jest numerowany. Byłby dodatkowy smaczek kolekcjonerski :-)

Offline pokia

Odp: Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1137 dnia: Maj 09, 2017, 08:10:21 pm »
Już niebawem premiera Krazy Kat. Z przedziału 1914-1922, przy założeniu, że mamy jedną historię na stronę, to dostaniemy jakieś cztery lata 220 plansz z ok. 340 stworzonych w tym czasie. Trudno mi się jednoznacznie określić czy to dobrze, że dostaniemy to co najlepsze, czy żałować, że raczej reszty już po polsku nie uświadczymy.

Na pewno żałuję, że nie dostaniemy okładki od FB, a te robił Chris Ware - wreszcie mielibyśmy u nas coś jego autorstwa :)

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1138 dnia: Maj 09, 2017, 10:24:13 pm »
Dlaczego moderacja usunęła news skopiowany z FB Fantasmagorie o tym że przez deszcze jest jakiś problem z drukarnią (BZG) i Quantum & Woody będzie kilka dni później???
BZG mają siedzibę przy Tysiąclecia a tam faktycznie popadało i oby cały druk komiksów w Polsce przed Targami Książki nie podupadł:
http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/bialystok-zalany-burza-przeszla-nad-miastem-ulewa-zamienila-ulice-w-rzeki-7052017-zdjecia-wideo,12054836/

Już niebawem premiera Krazy Kat. Z przedziału 1914-1922, przy założeniu, że mamy jedną historię na stronę, to dostaniemy jakieś cztery lata 220 plansz z ok. 340 stworzonych w tym czasie. Trudno mi się jednoznacznie określić czy to dobrze, że dostaniemy to co najlepsze, czy żałować, że raczej reszty już po polsku nie uświadczymy.
Krazy Kat to moja od dawna wyczekiwana fantasmagoria. I bardzo się ucieszyłem widząc tę zapowiedź wydawniczą (zdecydowanie najbardziej z oferty Fantasmagorie), ale też się o niego martwię. Jednak przede wszystkim o to, jak wypadnie przekład. Tam by się Barańczak albo jakiś tłumacz Joyce'a przydał, a to może takie łatwe nie być...
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2017, 12:05:15 am wysłana przez Szczoch »
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1139 dnia: Maj 10, 2017, 09:20:39 am »
@Szczoch- "fantasmagoria"  :smile: ? Czyli urojenie?

@mkolek81 -"nie możecie mu napisać że po prostu 6" - no tak, ale miast ryby murazor dał mu wędkę, w przyszłości może będzie samodzielnie sprawdzał na Goodreads...

Fatalna sprawa z tą majową zimą, oby jeszcze Stadionu Narodowego nie zalało przed imprezą... wszystko się może zdarzyć, niestety.

 

anything