trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1050 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:56:15 am »
a skupujcie sobie (wy - komiksowo, nie kieruję tego do Ciebie konkretnie). napisałem tylko, że śmieszy mnie takie podejście do kupowania komiksów - to nie giełda, przedsiębiorstwo nie musi podawać całkowitej ilości wyemitowanych akcji. przynajmniej tyle dobrego, że skoro znaczna ilość osób nabywa po dwa egzemplarze, na allegro będzie jakaś konkurencja (patrz: przewodnik po krainie fantazji).

zakładam, ze chciałeś zacytować mój post.
Widzisz zawsze można wrzuć w szafę i wyskoczyć po paru latach, jak ma to miejsce np. z Przyjdź Królestwo w folii.
Z drugiej strony te 500 egzemplarzy to nie jest jakaś duża ilość przy obecnym rynku komiksowym.
Jeszcze nie wprowadzono ustawy o racjonalizacji wydatków więc też patrzenie komuś co kto kupuje i za ile i co później z tym robi to jego prywatna sprawa.
To samo tyczy się Gildii, jeśli będzie miała dostępne to chwała im za to, jeśli gidia jest na zasadzie uzupełnienia brakujących tomów, to też czapki z głów mimo że nikogo poza zainteresowanymi stornami nie powinno to obchodzić, nikt na tym nie starci i wydawnictwo nie ma za co przepraszać, bo w imię idei ma dokładać do interesu.
Tak wkurza mnie podejście, chcemy wiedzieć ile kosztuje licencja, ile druk, ile tłumaczenie, na jakich zasadach dystrybucja, tylko po to by jeden z drugim geniuszem powiedział wydawnictwo mnie okrada bo ktoś (wydawca) zarobi na czysto powiedzmy 10 % na komiksie, to że ktoś chce zarobić to jest zbrodnia.
Sorki ale mamy renesans komiksowy, jest z czego wybierać, jest z czego zrezygnować. Mamy wydawnictwa które tłuką masówkę na zasadzie wydajemy ciurkiem to co leci, mamy wydawnictwa które nas słuchają.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1051 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:04:22 pm »
A gdzie widzisz by według mnie się nie wywiązywali z "pierwotnych ustaleń"?
Oh, kaman. Mało naprodukowałeś postów, żeby teraz jeszcze raz trzeba było je wszystkie cytować?

jakby się okazało, że wydawnictwo drukuje 500 egzemplarzy które są dostępne przez pół roku, to raz, że zostałbym oszukany, bo umowa była inna, a dwa, że poczułbym się trochę oszukany, bo uznałbym to jako zwykły trik, sposób na zebranie wcześniejszych wpłat, na które wydawca nie mógłby liczyć w normalnej sytuacji. Tak ja to widzę, dlatego jak się umawiamy, to się umawiamy. Tutaj się umówiliśmy.
Tzn. ja nie twierdzę, że umyślnie wprowadził w błąd, być może nie, faktem jest, że wprowadził i to nie tylko mnie jak widać.

Offline Mawer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1052 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:06:24 pm »

A gdzie widzisz by według mnie się nie wywiązywali z "pierwotnych ustaleń"?

No to czekam na przeprosiny wydawnictwa i konkretną informację na temat nakładu. :roll:

Aha, to przepraszam, jeżeli tak to faktycznie nie ma.

Czyli jednak nie na normalnych zasadach. :cool:

To w końcu jak jest? Źle,dobrze,źle? Taka sinusoida z Twoich postów wyszła...

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1053 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:08:19 pm »
Mawer, po co przytaczasz cytat, z którego się wycofałem chwilę później i przeprosiłem, gdy wydawnictwo wyjaśniło sprawę? Bezsens. Co do ostatniego cytatu, to jedynie stwierdziłem fakt, bez narzekania jak sam widzisz. :)




Blaskowitz, ale to ty przytaczasz wypowiedzi z przed 15 dni, tamta sprawa została zamknięta i kuba odnosił się do moich wypowiedzi z dzisiaj i wczoraj.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1054 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:11:45 pm »
Blaskowitz, ale to ty przytaczasz wypowiedzi z przed 15 dni, tamta sprawa została zamknięta i kuba odnosił się do moich wypowiedzi z dzisiaj i wczoraj.
No najwyraźniej nic nie zostało zamknięte skoro po poście o żółwiach na gildii zacząłeś się znowu domagać przeprosin. Daj se na wstrzymanie. Skończ temat. Najwyżej zarobisz 30 złotych zamiast 40 na egzemplarzu. Świat zna większe tragedie Ziom.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1055 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:13:31 pm »
Bo sprawa uległa zmianie, wydawnictwo wyjaśniło zaistniałą sytuację, choć jak widać nie do końca, skoro nie zalicza zamówienia gildii do całości zamówień. To ty se daj na wstrzymanie i nie wyskakuj na każdego kto ośmieli się mieć zdanie które tobie nie odpowiada. I skończ swoje durne domysły, takie sięganie do własnej wyobraźni jak nie ma się argumentów jest zwyczajnie żałosne. Opieraj się na faktach, a nie na własnej fantazji.

Offline Mawer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1056 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:14:55 pm »
Przytaczam, bo jako całość wychodzi, że jednak masz jakieś zastrzeżenia, skoro twierdzisz, że ''nie na normalnych'' zasadach wydadzą żółwie.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1057 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:16:52 pm »
Nie na normalnych zasadach jest traktowany zakup Gildii, skoro ich zamówienie nie jest wliczane do ogólnej puli jak zamówienia osób które zamówiły po dwa egzemplarze, a które postawiło na równi z zamówieniem gildii samo Wydawnictwo Fantasmagorie.

Offline Mawer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1058 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:19:09 pm »
Mi to lata koło nosa. Liczy się, że wydadzą komiks, a jak komuś coś nie pasuje to jest coś takiego jak prywatna korespondencja.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1059 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:21:49 pm »
No to niech ci lata i ok. :)


Już wiem o co chodzi, po prostu ktoś na forum powiedział, że zamówienie gildii nie są wliczone i wprowadził tym samym błąd, bo nie dodał, że nie są wliczone tylko dlatego, że gildia JESZCZE nie złożyła zamówienia. No i wszystko jasne, jak się dostaje sprzeczne informacje, to nie dziwne, że sinusoida wychodzi.

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1060 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:28:11 pm »
Czyli uznajesz, że wrzucili tytuł na stronę, ale nie złożą zamówienia?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

pMk_91

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1061 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:30:07 pm »
Nie na normalnych zasadach jest traktowany zakup Gildii, skoro ich zamówienie nie jest wliczane do ogólnej puli jak zamówienia osób które zamówiły po dwa egzemplarze, a które postawiło na równi z zamówieniem gildii samo Wydawnictwo Fantasmagorie.


Weź się ogarnij i czytaj ze zrozumieniem odpowiedź WF na facebooku potem głos herezje. Jasno jest napisane, że na ten moment Gildia nie kupiła nic [czyli pewnie do 8 maja dokonają zakupu ale na ten moment nie wpłacili pieniędzy i stąd ich zamówienie nie jest 'w puli'].

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1062 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:32:00 pm »
Czyli uznajesz, że wrzucili tytuł na stronę, ale nie złożą zamówienia?
Jezu... serio nie potraficie czytać ze zrozumieniem? Nie, nie uznaję tego.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1063 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:33:10 pm »

Weź się ogarnij i czytaj ze zrozumieniem odpowiedź WF na facebooku potem głos herezje. Jasno jest napisane, że na ten moment Gildia nie kupiła nic [czyli pewnie do 8 maja dokonają zakupu ale na ten moment nie wpłacili pieniędzy i stąd ich zamówienie nie jest 'w puli'].
Sam się ogarnij i czytaj ze zrozumieniem. Oparłem się na informacji podanej na forum, potem przeczytałem odpowiedź na facebooku i też to napisałem na forum, czego zdaje się nie zrozumiałeś. Jasno napisałem jak sytuacja wygląda, że osoba która podała tą informację na forum wprowadziła mnie w błąd, wiec najpierw czytaj ze zrozumieniem moje wypowiedzi, a potem głoś herezje. Ja nie wiem jak wy komiksy ogarniacie, jak wy prostego przekazu nie łapiecie.

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1064 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:35:08 pm »
Ja chcę komiksów w jak najlepszych wydaniach z mnóstwem bajerów, które sporo kosztują i taki sposób zakupu jaki jest zaproponowany w żółwiach może przyczynić się do tego, że to dostanę - dla niektórych to obojętne, bo ważne, aby komiks był jak najtańszy. Jeżeli będzie sposób dystrybucji taki, że w sklepie będzie tytuł dostępny, jak inne komiksy, to wtedy kupujący zacznie się zastanawiać, odkładać zakup, a wydawnictwo nie będzie mieć kasy na inne rzecz i będzie źle. Trzeba pokazać kupującemu, że jak nie kupi teraz, to nie kupi w normalnym obiegu. Pierwszy przykład z brzegu - Mucha ma zamiar wydać Uncanny X-Force, Iron Fista i wydaje się, że będzie to wydawane po 5-6 zeszytów na tom zamiast w postaci dwóch cegieł.