trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1035 dnia: Kwiecień 26, 2017, 09:24:12 am »
Podobna sytuacja była przy Małym Nemo. Mnie tylko interesuje cena w Gildii. Jeżeli będzie wyższa niż obecna u Wydawcy - nie ma problemu. Ale jeżeli niższa,  to jednak nie za bardzo...
Z Małym Nemo niestety nie było dogadane odnośnie ceny sprzedaży i wyszło jak wyszło. No i nakład powinien być o te kilkanaście/kilkadziesiąt egzemplarzy wyższy, co by właśnie allegro nie miało aż takiej pożywki. A co do podwójnych zamówień i późniejsza odsprzedaż z ewentualnym zyskiem to tylko ryzyko nabywcy tytułu na rynku pierwotnym. Niech im się szczęści.
Jeśli rzeczywiście Gildia będzie sprzedawała po cenie nie niższej niż na stronie wydawcy to układ powinien być OK dla zamawiających bezpośrednio od Fantasmagorii. Komiks powinien trafić do jak najszerszej dystrybucji, a nie być dostępny tylko w jednym kanale dystrybucyjnym (wydawca).
Ciekawi mnie czy te 260 zamówionych egzemplarzy zawiera już nakład zamówiony przez Gildię. ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1036 dnia: Kwiecień 26, 2017, 09:49:17 am »
Tam była inna sprawa, bo z tego co pamiętam Gildia miała dostać Nemo taniej niż reszta. I o to poszło. Nie sądzę, żeby Gildia sprzedawała taniej niż kupi. Więc jeżeli u nich byłoby taniej, to by znaczyło raczej, że dostali jakiś upust.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1037 dnia: Kwiecień 26, 2017, 10:04:20 am »
Już napisali na FB, że te 259 sztuk nie obejmuje zamówienia Gildii.

Tak więc o wydanie można być raczej spokojnym. Jeszcze ze dwóch, trzech firmowych resellerów i pozamiatane.

Ciekawe przy ilu egzemplarzach są przynajmniej na czysto, i zaczynają zarabiać...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2017, 10:15:07 am wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1038 dnia: Kwiecień 26, 2017, 10:24:57 am »
Czyli jednak nie na normalnych zasadach. :cool:

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1039 dnia: Kwiecień 26, 2017, 10:36:12 am »
Mylisz się. Przeczytaj właściwy wątek. Jeśli ktoś sprzedaje taniej to może oznaczać że po prostu mniej zarobi na sztuce.

Jeżeli sprzedaje taniej niż zapłacił wydawcy to raczej dopłaca niż zarabia.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1040 dnia: Kwiecień 26, 2017, 10:53:29 am »
Jeśli będzie drożej niż w wydawnictwie, wszyscy będą zadowoleni. Poczekamy, zobaczymy.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1041 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:09:37 am »
Niekoniecznie wszyscy. Małe spekulnaciki czyhające na złotóweczkę uważnie patrzą na nakład. Każdy kolejny egzemplarz, zwłaszcza taki dostępny w szerszej dystrybucji obniża ekskluzywność (a więc i cenę odsprzedaży) ich zachomikowanych "nówek w w folii". Dlatego ze smutkiem obstawiam, że to jeszcze nie koniec tragedii i darcia szat w tym temacie.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1042 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:17:15 am »
To się śmiej. :roll: Mi się chce śmiać jak widzę takie posty jak twój. I się śmieję. :badgrin:


Szczególnie gdy jednocześnie pojawia się taki komentarz:
W czym widzisz problem?
Sorki z jednej strony my mamy możliwość zamówienia komiksu przed terminem, jest target min. 500 szt.
Czas na zamówienie i opłatę miesiąc czasu, tym bardziej że jak ktoś by śledził wpisy na fb to by zobaczył że wydawnictwo jest bardzo elastyczne odnośnie zamówień. Więc też jest pole do popisu.
Jeśli ktoś jest w stanie wyłożyć kasę na 300 szt i  opłaci je przed terminem, a później będzie tym handlował, to jest jego sprawa. Z jednej strony wydawnictwo wyjdzie na swoje, my możemy mieć kolejne tomy, a to że ktoś by chciał też na tym zarobić, czy to zbrodnia ?
Powiedzmy szczerze z jednej strony oczekujemy by kupować komiksy jak najtaniej w pierwszym obiegu, sprzedając chcemy uzyskać jak najlepszą cenę. Nikomu się nie zdarzyło kupić komiksu i później go sprzedać z zyskiem ? Tylko później są komentarze, że ktoś robi coś na handel, że okrada, że chciałem kupić a teraz kosztuje to majątek, sorki ale taki jest świat, jest popyt jest podaż, jeśli nie jest zabronione by handlować jakimś towarem to czemu ktoś ma z tego nie skorzystać.
Nawet weźcie pod uwagę sytuację że komplety Kaznodziei jeszcze miesiąc temu chodziły po 900+, teraz po 350, gdzieś czytałem komentarz że sprzedający kogoś okradł bo sprzedał mu komiksy w takiej cenie a tu nowe wydanie będzie dużo taniej.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1043 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:26:42 am »
a tym czasem nadchodzi Valiant

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1044 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:31:37 am »
a skupujcie sobie (wy - komiksowo, nie kieruję tego do Ciebie konkretnie). napisałem tylko, że śmieszy mnie takie podejście do kupowania albumów - to nie giełda, przedsiębiorstwo nie musi podawać całkowitej ilości wyemitowanych akcji. przynajmniej tyle dobrego, że skoro znaczna ilość osób nabywa po dwa egzemplarze lub więcej, na allegro będzie jakaś konkurencja (patrz: przewodnik po krainie fantazji).

zakładam, ze chciałeś zacytować mój post.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2017, 11:44:47 am wysłana przez mgnesium »

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1045 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:38:32 am »
W czym widzisz problem?
W niczym, nie zrozumieliśmy się, w pełni się zgadzam z tym co napisałeś, a przytoczyłem tą wypowiedź w kontrze do tego co opowiada mgnesium.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1046 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:39:21 am »
Szekak, a nie myślałeś po prostu napisać do WF z żądaniem zwrotu hajsu z przedpłaty skoro wg. Ciebie nie wywiązują się z "pierwotnych ustaleń"?
perły przed wieprze

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1047 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:41:34 am »
Szekak, a nie myślałeś po prostu napisać do WF z żądaniem zwrotu hajsu z przedpłaty skoro wg. Ciebie nie wywiązują się z "pierwotnych ustaleń"?
A gdzie widzisz by według mnie się nie wywiązywali z "pierwotnych ustaleń"?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1048 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:49:21 am »
No tak interpretuję tę furmankę postów o tym, że wprowadzili klienta/Ciebie w błąd.
perły przed wieprze

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1049 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:54:58 am »
Jaką furmankę, gdzie masz te posty? Zacytuj proszę.