Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #990 dnia: Kwiecień 24, 2017, 01:51:22 pm »
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Większego nieporozumienia to ja już dawno z twoich ust nie słyszałem (choć rozsiewasz niesprawdzone plotki). Sorry ale to wydawnictwo ma być dla mnie, czy ja dla niego? Tobie się Kijanek ustroje pomyliły. W kapitaliźmie nie można już zmuszać do transakcji wiązanej. Nie będę wykładał kasy na RR, Valiant, czy Żółwie które mnie w ogóle nie interesują, żeby wydawnictwo zarobiło i wtedy może wyda Conana jak coś wspominali wcześniej w tym temacie. Nie ma mowy. To producent ma zaspokajać potrzeby klienta a nie odwrotnie.

Podobna sytuacja jest z Sidecą - jak chcą sobie wydawać jakieś niepoważne Rorki, Koziorożce czy Konkwistadory i tracić na tym kasę, to ich sprawa. Ja kupie od nich dopiero Daredevila.
Tu była sprawa jasna, wydawnictwo będzie wydawało to co my chcemy, pod warunkiem że będziemy wspierać, tu jest rzut testowy w postaci żółwi, jak to chwyci to będzie lista pozycji które chcemy i wydawca będzie działał w temacie.
Sorki ale znając Ciebie to będzie ja chciałbym to i to, a później jęczenie. Więc chcesz coś to wesprzyj, jak nie siedź cicho w tym temacie i czekaj na rozwój wydarzeń.
Właśnie Valiant jak najbardziej by Ci podeszło, ale po co ryzykować, skoro lubisz tylko to co znasz, zawsze możesz zaryzykować te 27 PLN i zobaczyć co to jest.

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #991 dnia: Kwiecień 24, 2017, 02:25:57 pm »
@UP
Ty kup i mi pożycz, a wtedy jak mi się spodoba, zainwestuję w 2 tom.
W 1. już nie? A dlaczego?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #992 dnia: Kwiecień 24, 2017, 02:35:48 pm »
Rok 2017, a on nie potrafi sprawdzić ZA POMOCĄ INTERNETU czy dany komiksu mu się podoba. Ech, naprawdę jest sens zaśmiecać kolejny temat dyskusjami o celebrycie?

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #993 dnia: Kwiecień 24, 2017, 02:37:02 pm »
@UP
Ty kup i mi pożycz, a wtedy jak mi się spodoba, zainwestuję w 2 tom.
Ja mam zamówiony
Jakbyś użył innej formy to może nawet bym się zastanowił czy nie wesprzeć Cię tym komiksem, tak to niestety "sory Winetu".
Właśnie o to chodzi, roszczeniowo podchodzisz do sprawy wydawnictw - szczególnie rodzimych, nowych tytułów, bezkrytyczny jesteś wobec Hachette czy Eaglemoss.
Podajesz za przykład Sidecę, ale to inny model sprzedaży.
Fantasmagorie chcą iść nam na rękę, wydawać to co chcemy, zatem ich wesprzyjmy by mieć tę opcję.
Jesteś fanem SH to zobacz Q&W, a nie zamykaj się tylko w utartym DC i Marvel, bo naprawdę wiele tracisz.
p.s. sorki za offtop, ale "chcę", "kup", "pożycz" -  działają na mnie jak płachta na byka, nawet mój dwuletni syn potrafi wskazać palcem i zapytać "mogę", "proszę"
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 02:45:59 pm wysłana przez Kijanek »

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #994 dnia: Kwiecień 24, 2017, 02:55:53 pm »
Rok 2017, a on nie potrafi sprawdzić ZA POMOCĄ INTERNETU czy dany komiksu mu się podoba. Ech, naprawdę jest sens zaśmiecać kolejny temat dyskusjami o celebrycie?

ależ potrafi i nawet regularnie to robi (tylko ciii, tutaj nie można o tym pisać). on po prostu lubi trzepać posty - gdyby części tych śmieci nie usuwano, prawdopodobnie miałby ich ponad dziewięć tysięcy na liczniku.

Offline Garf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #995 dnia: Kwiecień 24, 2017, 06:54:31 pm »
Te Żółwie, o których mowa to nie to samo co wszyscy z tą marką kojarzą - z serialu animowanego, cyklu filmów z lat 90., zabawek i wreszcie serii kolorowych komiksów wydawanych przez TM-Semic (?).

A ja Żółwie kojarzę z serialu animowanego, ale tego z 2003 roku - i to głównie przez jego pamięć z dzieciństwa zamierzam zamówić sobie egzemplarz komiksu. Nie czytałem go, ale po przejrzeniu streszczeń widzę, że kreskówka z 2003 była wierniejsza duchowi i fabule komiksów Mirage niż "dziecinniejsze" filmy i seriale z lat 80-90 (pamiętam Fugitoida, planetę Triceratonów, Krangi, spotkanie z Kirbym i ogólnie brak "cukierkowości"...). W paru odcinkach nawet Usagi wystąpił.

Jeśli zdarzyło się, że ktoś czytał komiks i oglądał animację z 2003, to byłbym wdzięczny, gdyby napisał, jak dokładnie się do siebie mają i czy moje miłe wspomnienie o serialu jest uzasadnione :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #996 dnia: Kwiecień 24, 2017, 07:34:59 pm »
Grałem :D Ale żółwie to jednak pamiętny serial z lat 90tych i gry te z automatów miały najlepszy klimat , się chodziło po salonach 8) By tak starego He-Mana ktoś wziął na celownik wydawniczy.
8azyl bądź konsekwentny i zamów TMNT z WF, tak namawiasz ludzi do kupna 4ech Conanów by to ruszyło a sam tu kładziesz lache...  :roll: Turtlesy też musza ruszyc i to jest Twoje ulubione superhero nie jakieś ,,zakichane,, fantazy  ;-)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 07:40:23 pm wysłana przez SawiK »

Offline 8azyliszek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #997 dnia: Kwiecień 24, 2017, 07:46:00 pm »
Nie - Conany Hachette się opłacają, te żółwie nie. I nigdy nie byłem fanatycznym żółwiowcem. Kreskówkę za małego oglądałem, kupiłem jedynego TM Semica z tymi postaciami, pograłem w grę na Pegasusie i mi przeszło. Za taką kwotę się nie opłaca. Choć czołówka serialu rządzi.


Natomiast Conana znam od małego, jako nastolatek tropiłem i czytałem książki Amberu. Bohater mojego dzieciństwa. To jest to co lubię o wiele bardziej. Kto nie oglądał serialu na TVNie ten trąba. :) W oóle mnie teraz przez te komiksy naszło na przypominanie sobie starych dobrych kreskówek.


mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #998 dnia: Kwiecień 24, 2017, 07:51:12 pm »
Nie - Conany Hachette się opłacają, te żółwie nie.
320 storn w powiększonym formacie  (220×310) w HC za 87.90zł i to jest wg ciebie nie opłacalne? Znowu sam sobie przeczysz tym bardziej że to jest twoje ulubione super hero. 

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #999 dnia: Kwiecień 24, 2017, 07:57:02 pm »
Żółwie to więcej niż dwa standardy z kolekcji a za większy format 7zł to igraszka, w tym wypadku kolekcja poległa. Jakbyś wziął z QaW takie Valiantowy superhero i jeden kolo jak Deadpool wygląda ;p Wyszło by bardziej korzystnie niż zakup na gildii. Łap okazje wspieraj naszych wydawców a później może i dostaniesz tego Conanaod DHC co wspominałeś. Maszyna ruszy i będziemy mieli bezpośredni wpływ na wydawcę. Haszet tego nie daje,do tego gwałci tłumaczenie(Powerman zapylający swoja córkę).
Tego Conana tez ogladalem,fajny był, ale znając już wyczyny Arnigo czegoś mi brakowało, tak tryskającej krwi,skrzywiona psychika dziecka z czasów vhs  :badgrin: to był czasy  8)

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1000 dnia: Kwiecień 25, 2017, 09:05:03 am »
dla zachęty dla tych, którzy się jeszcze zastanawiają nad Q&W (ze strony FB wydawcy)


Sam wydawca uzależnia ukazywanie się inne tytułów od Valiant (czyli będzie coś więcej) od sprzedaży tego pierwszego tomu (nie ma co się dziwić). Jeśli będzie dobrze to pewnie częstotliwość będzie większa.
Niech mi ktoś powie że to nie jest zabawniejsze od Deadpoola (nie bazyl ty się nie liczysz).

Offline Lesiok

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1001 dnia: Kwiecień 25, 2017, 09:09:38 am »
"Wstrząs" przeczytany i w sumie to ciężko mi jednoznacznie ocenić ten komiks. Jak to w zbiorze nowelek poziom jest zróżnicowany, ale niestety jak dla mnie to ciążący w kierunku bardziej średnim niż dobrym. Od strony graficznej jest dobrze. Co prawda rysunki z galerii na końcu są strasznie ciemno wydrukowane i mam wrażenie, że przez to ginie na nich sporo szczegółów, ale ogólny poziom rysunków jest bardzo zadowalający. Gorzej ze stroną fabularną, dwie może trzy nowelki zostały mi w głowie po przeczytaniu, reszty już nie pamiętam. Nie znalazłem tam niestety żadnej perełki, a momentami miałem wręcz wrażenie, że czytam jakiś zin. Od strony technicznej jest dobrze. Jedyne do czego mogę się przyczepić to miejscami zbyt ciemny druk /ale to może tylko moje marudzenie/.
Podsumowując jestem trochę zawiedziony pozycją. Czekam na inne opinie bo jestem ciekawy czy to mój gust jest niewyrobiony czy raczej zestaw komiksów jest nie do końca przemyślany.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1002 dnia: Kwiecień 25, 2017, 09:32:43 am »
Dzieki za opinie.
Wlasnie znalazlem recke: http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/04/25/wstrzas-rozni-artysci/
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1003 dnia: Kwiecień 25, 2017, 10:20:44 am »
dla zachęty dla tych, którzy się jeszcze zastanawiają nad Q&W (ze strony FB wydawcy)

Sam wydawca uzależnia ukazywanie się inne tytułów od Valiant (czyli będzie coś więcej) od sprzedaży tego pierwszego tomu (nie ma co się dziwić). Jeśli będzie dobrze to pewnie częstotliwość będzie większa.
Niech mi ktoś powie że to nie jest zabawniejsze od Deadpoola (nie bazyl ty się nie liczysz).


Szczerze mówiąc,  to mnie akurat ten fragment nieco zniechęca. Taki nieco gówniarzerski ten humor. Aż boję się myśleć co jest w Deadpoolu.  Ale raczej wrzucę do koszyka z innymi rzeczami od Fantasmagorii.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1004 dnia: Kwiecień 25, 2017, 10:35:24 am »
Ja tam to kupie, sama inicjatywa wsparcia wydawcy i sprowadzania kolejnych tytułow Valiant'u sie liczy. Komiks moze bedzie chlamem jak Deadpool(moim zdaniem)z MN a wtedy go sprzedam bez żalu. Liczac ze kolejne tytuly z tego uni beda ciekawsze.

 

anything