Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #945 dnia: Kwiecień 22, 2017, 06:50:19 pm »
Cóż, to nawet dobrze ze w końcu znalazł sie jakiś głos negatywny nt tego tytułu , bo jak narazie czytałem tylko pochlebne recenzje. Aż wydało mi sie to dziwne.... nie zniechęciło mnie to oczywiście do zakupu i za niedługo wyrobie sobie własna opinie na temat tego komiksu

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #946 dnia: Kwiecień 22, 2017, 08:27:11 pm »
Przeczytałem zaledwie ten 1 tom i na prawdę podobało mi się. Czy faktycznie dalej robi się taka "breja"? Trochę mnie zasmuciłeś, ciekawe czy to tylko Ty masz takie odczucia, czy większa grupa czytelników :(

Trudno mi określić w którym momencie zaczął mnie męczyć, ale powiedzmy, że gdzieś koło połowy. Nie wiem jak to się przekłada na tomy. Strzelam: trzeci?

@kenji  Opinia dotyczy całości. Gdyby dotyczyła pierwszego tomu, byłaby raczej pozytywna.

@parsom Na goodreads Stwórca ma 4 gwiazdki, więc wiesz ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2017, 08:43:36 pm wysłana przez gobender »

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #947 dnia: Kwiecień 22, 2017, 09:06:19 pm »
@parsom Na goodreads Stwórca ma 4 gwiazdki, więc wiesz :wink:

No tak, ale chodzi mi o to, że kolejne tomy utrzymują oceny na poziomie pierwszych.
Może za dużo na raz przeczytałeś. Ja to nawet Sandmana porcjowałem, bo w pewnym momencie znużenie mnie brało.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #948 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:16:21 pm »
Już się tu o tym wypowiadałem, ale powtórzę. W dalszym etapie spadek jest, ale niewielki. To dalej bardzo dobra seria. Jak komuś spodobał się początek to nie ma żadnego powodu żeby odpuszczać.


@gobender
Jakby Moore pokazał Bunnowi jak się robi dialogi i ciekawe postaci to by Hrabstwo Harrow zdecydowanie zyskało. ;)

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #949 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:16:30 pm »
Ja ogólnie jestem opóźniony, i wiele rzeczy biorę na raz. I czasem jest trudno, ale tu mamy raptem z 800 stron, więc to nie Proust.

@ BlaskowitzPartTwo.rar

Hrabstwo Harrow siadło juz w 3 TPB. Natomiast co za korzysć z dobrych dialogów jak masz wrażenie, ze w kółko czytasz to samo?
Bunna ja go ogólnie mało znam, bo czytałem jego 2 rzeczy. Ale np Sixth Gun jest ładnie poprowadzone od początku do końca. I jest to moim zdaniem strukturalnie znacznie lepiej przemyślane niż Rachel. I mimo, ze Rachel czyta się łatwiej (popularny współczesny język) to moim zdaniem TSG jest jednak napisany lepiej.

Co do ciekawych postaci to jeszcze bardziej bym polemizował. W RR mam wrazenie, że nie do końca Moore miał pomysł kim one maja być.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2017, 10:24:50 pm wysłana przez gobender »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #950 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:38:45 pm »
Akurat porównanie do Hrabstwa Harrow nasuwa się samo, niektóre motywy są bliźniaczo podobne (w Revival zresztą też takowe są i z wszystkich trzech najbardziej kupiła mnie RR). Bardziej mi się podoba sam klimat HH, z którym zresztą znakomicie współgrają rysunki, ale całościowo to dalej za mało.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #951 dnia: Kwiecień 23, 2017, 06:55:18 am »
Niemniej HH trudno porównać z oczywistego powodu, bo nie jest skończone. I jak wspomniałem 3 tom gdziestam siada trochę, ale 4 jest juz lepszy, więc trudno powiedzieć jak to zagra całościowo. I nie wiem czy to Bunnowi można przypisać ten klimat czy bardziej Crookowi. Wspomniany 3 tom gdzie on nie rysuje, może być chyba dowodem na tę teorię.

Ale to nie klimat jest dla mnie problemem w RR. Bardziej fakt, że od połowy przestałem czuć dokąd autor z tym zmierza. Plus problem postaci, które wykorzystane na początku potem włąściwie snuja się bez celu i nawet te najbardziej charakterystyczne (wiesz, o kim mówię) stają się wyłacznie dekoracją w tle istniejąc tam bez żadnego uzasadnienia fabularnego.

Cofam natomiast to co powiedzialem na poczatku. Patrząc na tytuły takie jak Y, i ich popoularność, myślę, że RR może jednak stać się bardzo popularną także u nas.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #952 dnia: Kwiecień 23, 2017, 11:10:00 am »
RR może się podobać i nie - wiadomo.
Będzie to jednak komiks, o którego reedycję ludzie będą się za 10 lat dopraszać.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #953 dnia: Kwiecień 23, 2017, 11:17:49 am »
Wydawnictwo ostatnio trochę ucichło - fajnie, gdyby pojawiła się informacja o dacie premiery 2 tomu Rachel Rising + jakieś inne zapowiedzi na czerwiec-lipiec, bo chciałbym zrobić większe zamówienie z Żółwiami, a póki co się wstrzymuję.

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #954 dnia: Kwiecień 23, 2017, 02:52:40 pm »
Cofam natomiast to co powiedzialem na poczatku. Patrząc na tytuły takie jak Y, i ich popoularność, myślę, że RR może jednak stać się bardzo popularną także u nas.

Raczej nie bo RR nie było sprzedawane w taniej książce po 3zł za tom a T. Moore nawet w 1/4 nie ma u nas tak wyrobionej marki jak Vaughan.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2017, 02:56:19 pm wysłana przez amsterdream »

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #955 dnia: Kwiecień 23, 2017, 03:40:42 pm »
Marka Vaughna też nie wyrobiła się u nas w tydzień. Jeśli wydawnictwo to pociągnie do końca (czego bardzo życzę, bo przerywanie serii nie służy nikomu) to myślę, że prędzej czy później zdobędzie swój fanbase.

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #956 dnia: Kwiecień 23, 2017, 03:43:51 pm »
To że komiks był na taniej książce nic nie oznacza, albo może oznaczać wszystko, jak kto woli.

Ale tu chodzi właśnie o to, że ten duży nakład i wyprzedaże nakręciły serii popularność.

Offline Dembol_

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #957 dnia: Kwiecień 23, 2017, 03:53:34 pm »
Prędzej marka Vertigo. Chyba nie wyszło u nas jeszcze żadne barachło opatrzone logiem tej linii wydawniczej.

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #958 dnia: Kwiecień 23, 2017, 05:55:10 pm »
Ale tu chodzi właśnie o to, że ten duży nakład i wyprzedaże nakręciły serii popularność.

obecną? trochę saga, dużo bardziej fakt, że "to już było".

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #959 dnia: Kwiecień 23, 2017, 07:53:12 pm »

Prędzej marka Vertigo. Chyba nie wyszło u nas jeszcze żadne barachło opatrzone logiem tej linii wydawniczej.
ile zostało dokończone ?