Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #900 dnia: Kwiecień 11, 2017, 09:06:49 am »
Ja doskonale rozumiem osoby, które zastawiają się nad zakupem. Wydawnictwo wyszło do czytelników z bardzo dobrą inicjatywą testową ze wsparciem. Jeden tom to nie jest problem, może okazać się, że to świetny komiks i wszyscy będą zadowoleni. Ja nie mam pojęcia, co to za komiks i jeden tom bym brałbym, aby się przekonać - na takiej zasadzie kupiłem Krazy Kat. Pozostaje kwestia pozostałych tomów, czy też będą wydawane w taki sposób, a chyba taki jest plan. Dyskutując o tym tomie dobrze by było też spojrzeć trochę na kwestię całości. 6 tomów to sporo, a do tego dochodzi jeszcze tworzenie się listy z mnóstwem egzotycznych tytułów.

Offline Mawer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #901 dnia: Kwiecień 11, 2017, 09:10:33 am »
Akcja dotycząca TMNT według mnie jest dobrym pomysłem i jak najbardziej kibicuje na inne projekty w tym stylu. Również uważam, że największy sens w tego typu akcjach miałyby historie zamknięte w jednym tomie, np. w formie Omnibusa. Co do serii TMNT, każdemu komu zależy na wydaniu całości powinien dać przykład i wesprzeć w możliwie jak najszybszym czasie, zamiast gdybać o to czy ktoś po drodze się wykruszy i szansa zmaleje na pojawienie się pozostałych części. Wydawca przecież nie jest wróżką i nie jest w stanie przewidzieć jaka będzie sytuacja z kolejnymi tomami. Wolę optymistyczną wersję,w której wydawca zapowiada, że pomimo mniejszej liczby zamówień wyda komiks, niż gdyby oznajmiał, że sprzedaż jest kiepska i może być problem z wydaniem kolejnych tomów. Zarówno w naszym jak i wydawcy interesie jest, aby możliwie jak najszybciej dokonać zapłaty w tego typu akcjach, więc teksty  ''mogłem się wstrzymać i złożyć zamówienie w późniejszym terminie'', nie są na miejscu.

Offline Dembol_

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #902 dnia: Kwiecień 11, 2017, 09:28:56 am »
Z utęsknieniem czekam na ten moment kiedy nakład się wyprzeda i nagle pojawi się kopa narzekaczy, że oni nie wiedzieli i nie zdążyli i czy będzie dodruk bo na allegro drogo.

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #903 dnia: Kwiecień 11, 2017, 10:31:36 am »
nie wiem skąd ta wrażliwość. styl prowadzenia dyskusji może się podobać, może również (co bardziej prawdopodobne) odrzucać, ale nie sądzę żeby miał wpływ na słupki sprzedażowe.

Ja akurat nie nalezę do tych, którzy na złość maxiemu odmrożą sobie uszy, ale podejrzewam, że jest trochę osób, które spokojnie kupią sobie komiks w oryginale ("Do Bydgoszczy będę jeździł, a tu nie będę kupował."), zamiast wspierać polskiego wydawcę, który na forum milusio się odnosi do nich bądź do ich kolegów.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #904 dnia: Kwiecień 11, 2017, 10:35:18 am »
Można wejść na stronę MVM i ATOM, zobaczyć jaką cenę ma pierwszy tom i pozostałe, jeżeli chodzi o żółwie.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #905 dnia: Kwiecień 11, 2017, 11:16:06 am »
Co do serii TMNT, każdemu komu zależy na wydaniu całości powinien dać przykład i wesprzeć w możliwie jak najszybszym czasie, zamiast gdybać o to czy ktoś po drodze się wykruszy i szansa zmaleje na pojawienie się pozostałych części. Wydawca przecież nie jest wróżką i nie jest w stanie przewidzieć jaka będzie sytuacja z kolejnymi tomami. Wolę optymistyczną wersję,w której wydawca zapowiada, że pomimo mniejszej liczby zamówień wyda komiks, niż gdyby oznajmiał, że sprzedaż jest kiepska i może być problem z wydaniem kolejnych tomów.
Nie jest, ale właśnie swoim tekstem na początku wprowadził w błąd mówiąc, że drukuje tyle ile będzie wpłat, bo na tej podstawie przyjąłem, że nawet jak ostatniego tomu będzie np. 150 zamówień to i tak pójdzie do druku. A jak już wiemy, że minimum to 500 to już nie wiadomo ile się ukaże. Ja oczywiście kupuję i liczę, że pojawią się wszystkie.

Offline Mawer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #906 dnia: Kwiecień 11, 2017, 11:36:59 am »
Ja to odebrałem nie jako wprowadzenie w błąd, tylko przeliczenie się wydawcy względem swoich oczekiwań. Szczerość w połączeniu z niecierpliwością była powodem tego zamieszania. Bądźmy wyrozumiali dla osób, które dopiero zaczynają zdobywać doświadczenie w wydawaniu komiksów, natomiast wydawcy życzę cierpliwości i nie wdawania się w zbędne dyskusje.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #907 dnia: Kwiecień 11, 2017, 11:37:47 am »
Tzn. ja nie twierdzę, że umyślnie wprowadził w błąd, być może nie, faktem jest, że wprowadził i to nie tylko mnie jak widać.

Jakby sprostował to by nie było problemu, ale on wolał zacząć obrażać swoich klientów, no ale co kto woli. Ja mimo tego będę kupował. IMO gdyby nie te krzywe akcje, to wydawnictwo prezentuje się naprawde okazale, komiksy fajne, wydania fajne, ceny fajne, wszystko in plus. :cool:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2017, 11:41:51 am wysłana przez Szekak »

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #908 dnia: Kwiecień 11, 2017, 11:43:53 am »
Tzn. ja nie twierdzę, że umyślnie wprowadził w błąd, być może nie, faktem jest, że wprowadził. :wink:
Dopiero dziś przejrzałem znaczną część wątku i te wszystkie wpisy o TMNT (pamiętałem opis z FB) i powiem, że też odebrałem wpis jako informację: wydamy tyle na ile egzemplarzy uzbieramy hajsu.
Jakby sprostował to by nie było problemu, ale on wolał zacząć obrażać swoich klientów, no ale co kto woli. Ja mimo tego będę kupował.
Cóż... Mówicie, że:

?

PS. Nie doczytałem czy było, więc jeśli było to sorry: http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,21571029,komiksowe-fantasmagorie-od-hobby-do-biznesu.html
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Nick Jackolson

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #909 dnia: Kwiecień 11, 2017, 11:47:53 am »
Było :) stad max w wypowiedziach :)

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #910 dnia: Kwiecień 11, 2017, 12:11:08 pm »

Było :smile: stad max w wypowiedziach :smile:
Ech heh heh :smile: No to już wiem i rozumiem  :smile:
Patrzę na ich plany, ale jeszcze nie wiem czy inwestować i w co. Może w Moore'a. Czytałem ECHO i naprawdę jest to fajna rzecz superhero :smile:
Nawet jeśli to maxi... to warto wspierać portfelem małych polskich wydawców.


Znalazłem:
Chyba nie było. Artykuł o ludziach kryjących się za wydawnictwem: http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,21571029,komiksowe-fantasmagorie-od-hobby-do-biznesu.html
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #911 dnia: Kwiecień 11, 2017, 12:46:06 pm »
Ech, rzucił się chłopak na głęboką wodę, rozgrzebuje kilkutomowe serie, więc nic dziwnego, że rodzi się gównoburza po enigmatycznych komunikatach, które następnie trzeba poddawać czasochłonnej egzegezie. Najwyraźniej zbyt dużo krwi popsuły niedokończone serie.

Trzymajmy kciuki, żeby im dalej w las, tym było lepiej. Zarówno pod względem wydawanych tytułów, jak i komunikacji z potencjalnymi czytelnikami. I zamawiać, zamawiać!  :smile:

I tylko jedno ale.. Oby korekta była lepsza w komiksach niż na stronie i nie puszczała takich potworów: "[...]Amerykański komiks autorstwa Georga Herrimana, wydawany od 1913go do 1944go roku.[...]".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2017, 09:55:18 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #912 dnia: Kwiecień 11, 2017, 04:37:31 pm »
Kurde, normalnie mozna sobie bebechy wypruć, a i tak beda na czlowieka pluli. Ja tam sie ciesze, ze Max za tym stoi, bo lubi niemal to samo co ja i jak bedzie mial mozliwosc to wypusci super rzeczy, czego probke juz przeciez mamy w postaci RR (ktora kupilem pomimo ze mam omni). Jak dla mnie bajka.

Offline Mati29

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #913 dnia: Kwiecień 11, 2017, 07:21:14 pm »
Kuki, napisałeś dokładnie to co myślę.
Zawsze, gdy ktoś zacznie coś robić samemu, opada go stado wiedzących lepiej.
- jakie wybierać komiksy
- jak wydawać
- gdzie drukować
- jak komunikować się z klientami
- jak tłumaczyć


To zadziwiające jak wiele mamy ekspertów. Szkoda, że się marnują.

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #914 dnia: Kwiecień 11, 2017, 08:00:09 pm »
Kuki, napisałeś dokładnie to co myślę.
Zawsze, gdy ktoś zacznie coś robić samemu, opada go stado wiedzących lepiej.
- jakie wybierać komiksy
- jak wydawać
- gdzie drukować
- jak komunikować się z klientami
- jak tłumaczyć


To zadziwiające jak wiele mamy ekspertów. Szkoda, że się marnują.
Nie.
On pisał, że będzie wydawał co chce i w formie jakiej chce. BO MA KASE.
Teraz jest płacz bo mało osób chce to co on chce.
A pluć to na razie on pluje na potencjalnych klientów.

 

anything