Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomb

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #885 dnia: Kwiecień 11, 2017, 12:00:34 am »
Strasznie nerwowy, szybko sie spinal. Klocil sie chyba z kazdym uzytkownikiem, bo wszystko wiedzial lepiej.
To wiele wyjaśnia. Zarówno w kwestii kultury dyskusji, jak i o arbitralnych wypowiedziach na temat rynku komiksu w Polsce.

A w ogóle - nie podoba ci się, to nie kupuj i nie rób smrodu.
Ja ze swojej strony dałem tylko znać, że postawa wydawcy mnie zniechęca. W sytuacji wyboru między kupnem tego a tamtego komiksu wezmę pod uwagę ten wątek.

Ale że wydawca wydaje się nie przejmować zachowaniem dobrych relacji ze swoimi potencjalnymi klientami,  a i niewielu użytkownikom to przeszkadza, to i nie ma co dalej drążyć.

A tekst, że wydrukują, ile się sprzeda, a potem dodanie, że jeśli sprzeda się mniej to wydrukują minimum 500,  uważam za wprowadzenie w błąd. Ja byłem zdziwiony, że zamierzają drukować te circa 150 egz. No, ale - jak wiadomo - gdybym tylko był normalny to bym tak nie pomyślał.

Offline helsing

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #886 dnia: Kwiecień 11, 2017, 05:30:24 am »
A potem wszyscy zdziwieni że Wydawcy opuszczają forum i nie chcą odpowiadać na pytania. W tym przypadku Wydawcy, z jakiegoś powodu, zależy na byciu tutaj i dopasowuje się do poziomu użytkowników i ich "podejrzeń".

BTW. Jestem pewien że sklepy komiksowe też trochę egzemplarzy zmówiły na handel i ciekawe czy za to WF też się dostanie bo nie poinformowali o tym na fb.

Żółwie to nie moja bajka ale zmówienie pójdzie niedługo. Tak trzymać!
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #887 dnia: Kwiecień 11, 2017, 05:58:53 am »
Co do Żółwi - ewentualnie niejasna jest jedna sprawa - w jakiej formie będą wydane jeżeli zamówienia nie dobiją do 500. I czy w takim wypadku zamierzają w ogóle myśleć o następnych tomach.
I dalej nie ma na to odpowiedzi, a pytalem ze 3 razy juz. Moze to nie problem tomu pierwszego czy drugiego, bo uzbieraja 500. A jak trzeci bedzie mial 200 chetnych? Dlatego waham sie nad wejsciem w serie.

Offline buczanova

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #888 dnia: Kwiecień 11, 2017, 06:10:26 am »
Co będzie jak liczba zamówień nie dobije do 500? Tego dowiemy się jak to się stanie. Sam wydawca zakłada, że tych 500 sztuk uda się zebrać więc jakoś nie widzę sensu w zastanawianiu się (i zakładaniu) że się nie uda.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #889 dnia: Kwiecień 11, 2017, 06:20:25 am »
Co będzie jak liczba zamówień nie dobije do 500? Tego dowiemy się jak to się stanie. Sam wydawca zakłada, że tych 500 sztuk uda się zebrać więc jakoś nie widzę sensu w zastanawianiu się (i zakładaniu) że się nie uda.
Czyste czepialstwo z mojej strony już: "nie widzę sensu w zastanawianiu się (i zakładaniu)", "Sam wydawca zakłada, że..." więc jak to z tym zakładaniem jest? ;-)

A serio, za fb:
Cytat: wydawnictwo_fantasmagorie
Parę słów odnośnie Żółwi (w związku ze śmiesznymi stwierdzeniami na forum gildii):
1) Format zostanie taki jak oryginalny,
2) Wydrukowanych zostanie co najmniej 500 sztuk, gdyż tak jak pisaliśmy, jest to minimum w przypadku drukarni offsetowej. Drukarnia cyfrowa nie wchodzi w grę ze względu na niską jakość wydruku oraz na to iż w drukarni cyfrowej można wydrukować komiks formatu max. A4, a jak wiadomo Żółwie są odrobinę większe :) ,
3) Nie ma powodu do obaw o wydanie komiksu, na 100 procent Żółwie ukażą się, nawet jeśli nie zbierzemy zamówień na 500 sztuk,
4) Cena kolejnych tomów nie ulegnie zmianie, może co najwyżej spaść w związku z mniejszą ilością stron,
5) Jeśli akcja z Żółwiami powiedzie się to wprowadzimy program pt. "czytelnicy wybierają", czytelnicy będą głosować na tytuły, które chcą zobaczyć na polskim rynku, bez podziału na wydawnictwa. My na podstawie głosów sporządzamy listę, negocjujemy i wydajemy komiksy, które zostały wybrane głosami czytelników. Zechcemy jedynie wsparcia takiego jak w przypadku Żółwi.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie, wierzymy że warto poświęcać się dla Was i rozwijać polski rynek komiksowy
Jasny komunikat, który powinien się pojawić od razu. Ciężko wspierać inicjatywę jeżeli nie wszystko jest przejrzyste.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #890 dnia: Kwiecień 11, 2017, 06:23:53 am »
Wydawcy najlepiej wychodzi dziękowanie za wsparcie z tego co widzę. :biggrin:


Tak jak zawsze podoba mi się aktywność wydawnictwa jak np. Studia Lain, tak w tym wypadku jestem za tym by wydawca ograniczył się do krótkich komunikatów. To wyjdzie wszystkim na dobre.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #891 dnia: Kwiecień 11, 2017, 06:25:24 am »
Fakt, czepiasz się. Każdy biznesplan polega na tym, że 'zakłada się'. Na kickstarterze i wspieram.to też się zakłada, że uzbiera się progową sumę.

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #892 dnia: Kwiecień 11, 2017, 06:39:57 am »
Strona graficzna tych żółwi jest naprawdę niezła. Jak ktoś się nie jara, że postawi to na półce to chyba miał smutne dzieciństwo:
Nie wiem czy miałem smutne, bo jak były żółwie modne to już byłem duży i zupełnie nie zaskoczyło.  :doubt:

Dla mnie to też jest abstrakcyjny tytuł, po który nie sięgne, bo zupełnie mnie nie jara pod żanym kątem. I tu jak @mappy, byłoby dziwne oczekiwać, że cały katalog nagle sie wszystkim spodoba.
Co nie zmienia faktu, ze trzymam kciuki, by się udało.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #893 dnia: Kwiecień 11, 2017, 06:40:25 am »
Fakt, czepiasz się. Każdy biznesplan polega na tym, że 'zakłada się'. Na kickstarterze i wspieram.to też się zakłada, że uzbiera się progową sumę.
Wiem i rozumiem. Tylko, że crowdfundingi są dokładnie opisane. Co dostaję się za co, a dokładniej za 'ile'. Tutaj tej informacji wcześniej nie było. Gdyby to był one-shot to nie problem, ale z serią trochę gorzej.

Nie ma sensu tego roztrząsać, jest już oficjalny komunikat.

Offline Nick Jackolson

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #894 dnia: Kwiecień 11, 2017, 07:24:47 am »

Wg mnie wygląda to następująco:
1. Do maja zbierają zamówienia na tmnt - te 90 zł bez kilku groszy za sztukę.
2. Limit to 500 szt. I tyle wydadzą niezależnie od ilości zamówień. Zbiorą 300 szt za 90 zł to "dobiorą" te 200 ale będą sprzedawać juz po okładkowej - 120 zł.
3. Wydawcy nie zależy na sprzedaży po 120 zł/szt - widać, że chce wydać całość, na tym się skupia i to się chwali.
4. Preorder ma nas nakręcić na zaoszczędzenie tych 3 dych a ich zabezpieczyć, ponieważ po sprzedaży RR mają lekkie obawy o doinwestowanie we własnym zakresie.
Pomimo rozbieżności w tym co piszą na stronie, ja tak to rozumiem. Taki zabieg wydaje mi się najsensowniejszy. Pamiętajmy też, że oryginał na mv kosztuje ponad 200 zł. Dostajemy komiks po polsku, w tym samym standardzie co ang za ponad -50% ja szczerze nie wiem po co sie tyle spinacie. Nie interesuje mnie ile egz. sobie kupicie, czy to dla ewentualnego zarobku czy na prezenty itd. Im wiecej kupicie tym większa szansa na wydanie całości w tej rewelacyjnej cenie.
Apeluję o spokój i troche wiary w Wydawcę, którego korzystając z okazji proszę o mniejsze wypowiadanie się w tym miejscu. Jakaś walka 1 na 1, 1 na 3 nie powinna mieć miejsca. Szkoda czasu. Powstała burza po postach 2-3 osób, gdzie jeden i tak zrobił preorder. Kołodziejczak (przytaczam go choć jeszcze długa droga do jego pozycji) nie wdaje się w dyskusję, wydaje co chce, jak chce a ludzie w zasadzie i tak biorą w większość jak leci. Na pytania odpowiada "nie planujemy", "nie w tym roku" a jak machnie "może" to już jest szał. Bardziej się nie zagłębia niech ludzie sami sobie dopowiedzą. Na koniec drogi wydawco pamiętaj, że nie ważne jak gadają - byle gadali. Wszystkim nie dogodzisz a już walka z każdym oddzielnie traci byciem zwykłym użytkownikiem forum - nie potrzebujecie tego.


Hej!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2017, 07:35:36 am wysłana przez Nick Jackolson »

Offline Jaxx

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #895 dnia: Kwiecień 11, 2017, 07:32:06 am »
Nie mogę - nie miałem tej przyjemności  :smile: widziałem plansze, czytałem recenzje (w większości pozytywne) i nie mogę się doczekać, żeby samemu ocenić.

Ok, myślałem, że czytałeś :) A ktoś inny czytał i potrafi odpowiedzieć? Nie wiem, czy wciągać ten tytuł na listę zakupową czy odpuścić. Jeżeli to adaptacja, to u mnie odpada.

I sorki, że wcinam się w tą rozbudowaną dysputę o preorderach na  żółwie (którą czytam pobieżnie, bo akurat mnie TMNT nie interesują), ale może czas trochę odpuścić? Nie bardzo rozumiem, o co taki szum - czy wydawca wyda 200, 100 czy 500+ sztuk, to jego sprawa, niezależnie od wcześniejszych deklaracji i z tego, co zdążyłem zrozumieć, wszyscy zainteresowani dostaną komiks. A chyba o to chodzi?

No chyba, że ktoś traktuje te TMNT nie jako komiks do przeczytania i poznania, który postawi z dumą na półce i będzie czytał wielokrotnie sobie i później swoim dzieciom, a jako inwestycję na przyszłość, towar handlowy, którego nawet nie rozpakuje się z folii - wówczas taka spina o liczbę egzemplarzy i deklaracje ma jakiś sens. Ale w takiej sytuacji lepiej chyba przenieść się na inne, bardziej dochodowe rynki.

Ja czekam na kolejne tomy RR - czy WF ma już jakiś, chociaż zgrubny plan wydawania kolejnych tomów?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2017, 08:06:15 am wysłana przez Jaxx »

Offline buczanova

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #896 dnia: Kwiecień 11, 2017, 08:00:30 am »
Kołodziejczak (przytaczam go choć jeszcze długa droga do jego pozycji)


Ja bym nie stawiał TK jako przykładu, bo w mojej opinii ten człowiek też powinien się trochę nauczyć jeśli chodzi o kontakt z klientami (do dzisiaj pamiętam jak wyśmiewał na jakimś spotkaniu fakt, że niektórzy ludzie twierdzili, że kolory w Marvel Now są wyblakłe).
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #897 dnia: Kwiecień 11, 2017, 08:05:52 am »
@UP
Za ciemno wydrukowane i to nie był tylko Marvel NOW.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #898 dnia: Kwiecień 11, 2017, 08:08:19 am »
A mieliśmy banalnie prosty pomysł. Uda się z Żółwiami to pozwolimy decydować czytelnikom. Niech czytelnicy głosują na pozycje, które chcą zobaczyć w Polsce. Na podstawie ich głosów tworzymy ranking dziesięciu, które mamy negocjować w pierwszej kolejności. Negocjujemy po kolei i to co jest dostępne staramy się wydać w podobnym systemie jak Żółwie. I każdy jest wtedy zadowolony, i nie trzeba skamleć przez dziesięciolecia.
To ja takie pytanie ma, bo wyraźnie zaznaczyliście, że Image odpada:
Ale 2miesięcznie negocjacje, w których przedstawia się ze 100 ofert i druga strona już 2krotnie akceptuje te oferty po czym nie wysyła umowy to jednak nie na moje nerwy, więc raczej dziękuję temu wydawnictwu.
Vertigo, też ze względów finansowych:
W kwestii Vertigo: nie ma najmniejszych przeszkód, jest tylko jeden problem - kasa  :smile: Jeśli jest na forum ktoś, kto posiada zbędne 25 tysięcy dolarów to proszę o zgłoszenie na priva lub na fejsie, dogadamy kwestie rozliczeń i możemy zaczynać. 

to z czego będziecie wybierać, bo nie da się zwrócić uwagi, że przy obecnym obłożeniu rynku komiksowego sytuacja taka jak z Żółwiami może się powtórzyć, gdzie może być problem z nakładem 500 sztuk, bo tytuł może być mało popularny (dziwi mnie bo wg mnie Żółwie to jest jednak marka). Bierzecie poprawkę na to, że nie każdy głosujący od razu zakupi proponowany tytuł.
Mimo, że szczytna inicjatywa to obawiam się, że będzie przez to więcej zadymy w tym wątku (w stylu ale to nie superhero, ale to czarno białe, co to w ogóle za tytuł, a czemu cena taka, a czemu dostępny u wydawcy, a czemu na miękko/twardo, czemu offset itd.). Ja na pewno wezmę sporo od was, ale też nie wszystko.

I drugie pytanie, jak wyglądają plany względem Vallianta? (nie musicie pisać konkretów, chodzi mi czy będą nowe serię oraz częstotliwość ukazywania się, to jest rzecz od was za którą trzymam najbardziej kciuki).

Offline AntekSocjalny

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #899 dnia: Kwiecień 11, 2017, 08:35:22 am »
Wg mnie wygląda to następująco:
1. Do maja zbierają zamówienia na tmnt - te 90 zł bez kilku groszy za sztukę.
2. Limit to 500 szt. I tyle wydadzą niezależnie od ilości zamówień. Zbiorą 300 szt za 90 zł to "dobiorą" te 200 ale będą sprzedawać juz po okładkowej - 120 zł.
3. Wydawcy nie zależy na sprzedaży po 120 zł/szt - widać, że chce wydać całość, na tym się skupia i to się chwali.
4. Preorder ma nas nakręcić na zaoszczędzenie tych 3 dych a ich zabezpieczyć, ponieważ po sprzedaży RR mają lekkie obawy o doinwestowanie we własnym zakresie.


Bardzo dobrze napisane. Zrozumiałem to dokładnie tak samo.

 

anything