Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #870 dnia: Kwiecień 10, 2017, 10:05:52 pm »
Może Gildia zamówi z 50 sztuk do swojego sklepu :smile:

Offline tomb

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #871 dnia: Kwiecień 10, 2017, 10:06:57 pm »
Styl prowadzenia dyskusji przez tego wydawcę zniechęca mnie do kupowania jego produktów.
Np. to:
Przepraszam, to znaczy na co się umawialiśmy? Bo chyba nie na to, że nadrukujemy poniżej 500 sztuk.
Dla mnie i dla każdego normalnego czytelnika jest logiczne, że minimalny nakład w drukarni offsetowej wynosi 500 sztuk i to nie podlega żadnym negocjacjom.
Nie znam się na procesie drukarskim, więc jestem nienormalny?

Nienormalna to jest tutaj oczekiwana przez wydawcę relacja sprzedawca-klient.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #872 dnia: Kwiecień 10, 2017, 10:07:57 pm »
Jezus, ile razy można powtarzać, że rozchodzi się o banalną kwestię na to co wydawnictwo napisało, a na to jak będzie w rzeczywistości. Napisało, że wyda tyle ile zejdzie, a wyda conajmniej 500+. Kwestia banalna, a tu teksty o wspieraniu innych zagranicznych (tak, jestem niemcem jak Tusk), skamlaniu itp. itd. Wystarczyło PROSTE SPROSTOWANIE, ale nie, musi sie zrobić awantura, inaczej być nie może i bez piany się nie obejdzie, bo cenzura jest i żadnych słów krytyki być nie może.


A wydawcy to od zawsze puszczały nerwy, nawet zanim jeszcze był wydawcą.
Użyj słowo "obce" od razu chodzi o zagraniczne wydawnictwo, fajne skojarzenia :wink:

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #873 dnia: Kwiecień 10, 2017, 10:14:24 pm »
Zagmatwanie z poplątaniem jeśli chodzi o burzę o egzemplarze. Nie wcinam się w to :biggrin:

Co do wydawnictwa i kolejnych postów o formach wydawania to jest dość dziwna sytuacja.
Zaczynając od Rachel.
Mówione było, że wyjdzie ładnie wydane, tanie i w dość ostrożnej liczbie egzemplarzy. Wszystko ok. Tak było.
Po czterech dniach może źle użyte słowo ale był płacz bo mało się sprzedało. No i teraz kupa bo co zrobić jak ma się pierwszy tom, a reszta nie będzie wydana? Wydawnictwo odpisuje, że spokojnie zaczęte serie skończymy. Tylko w jakiej cenie? Będzie drożej z tomu na tom?

Teraz znowu mijają 4 dni i znowu to samo bo tylko 94 żółwie się sprzedały.
Jesteśmy teraz przy żółwiach. Pytania te same. Jak znowu będzie niezadowalająco to kolejne tomy będą droższe? Tutaj też ma być sześć tomów.
Pytanie już padło ale brak odpowiedzi. Cytuję za fb. "Minimalny nakład w drukarni offsetowej to 500 sztuk i przynajmniej na taką liczbę egzemplarzy chcielibyśmy zebrać zamówienia. Ale spokojnie, jak będzie mniej to i tak się ukażą"
Czyli coś nie do końca z tymi egzemplarzami. Coś niestety zgrzyta. Ja dostałem taką odpowiedź co się stanie jak nie będzie tych 500 egzemplarzy. Teraz jakiś motyw, że założenia nie zakładały liczby poniżej 500 sztuk bo jak się Czechom udało to nam też musi.
Jaka jest więc sytuacja? Wydacie poniżej 500 sztuk jak pisaliście na fb czy nie?

Jestem też zaskoczony porównaniem braku zainteresowania żółwiami z przyszłością "zrzutek" na komiksy. To wszystkim mają się podobać takie komiksy?  :roll: Mam kupić dla dobra ludu komiksowego? Jeśli nie wesprę teraz to nie mam co liczyć na podobny schemat z tym co lubię? Serio?
Wydawców teraz jak psów. Zbliża się maj czyli jeden z najbardziej mięsnych miesięcy w tym hobby. Może jednak przesyt?

Może dobrym pomysłem było zastosować ten schemat z rankingiem/ankietą wcześniej bo to pomysł którego nie widziałem jeszcze w komiksowie. Mamy teraz żółwie 6 tomów, a może mógł być oneshot.

Z drugiej jednak strony z początków tematu mamy jasny obraz wydawcy, który pisze, że wyda co chce i jak chce, a teraz problem bo są pytania czemu lud nie kupuje tego co wydawcy się podoba.

Jednak trzymam kciuki. Czekam na Rachel, Flincha, SiP, Button man, Notre Dame, Lemire. Jak widać sporo.
Proszę też o brak wylewania nerwów :roll:

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #874 dnia: Kwiecień 10, 2017, 10:16:57 pm »
Użyj słowo "obce" od razu chodzi o zagraniczne wydawnictwo

jest nawet freudowskie "pięćset plus".

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #875 dnia: Kwiecień 10, 2017, 10:21:02 pm »
jest nawet freudowskie "pięćset plus".
Pińset - no tak w sam raz na komiksy, szczególnie cudownie to brzmi w ustach osób bezdzietnych ;)

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #876 dnia: Kwiecień 10, 2017, 10:25:57 pm »
Wydawca nie chce żeby polski czytelnik prosił, wydawca chce wydać to czego chce polski czytelnik. Ale czytelnik musi wspierać wydawcę.
[/size]Ja mam jedno proste pytanie: Czemu akurat te Żółwie na poczatek? Czy ktoś o nie prosił? Czy jest to spełnienie wieloletnich marzeń ogomnych rzesz fanów? [size=78%][/size]Bo jeśli nie, a wydaje mi się, że jednak nie, to czemu Wydawca łączy w jedną całość obietnicę spełniania marzeń polskich czytelników z oczekiwaniem, iż ci czytelnicy kupią  akurat ten komiks?I jeszcze jedno - równie proste - pytanie: Czy wydawca ma jakąś strategię promocji i reklamy swoich produktów, pozyskiwania nowych klientów, pobudzania ich zainteresowania tytułami, ktore wydaje, czy też liczy, że to się "samo" zrobi? Bo ja bym jednak na to nie liczył.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Koalar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #877 dnia: Kwiecień 10, 2017, 10:34:15 pm »
Styl prowadzenia dyskusji przez tego wydawcę zniechęca mnie do kupowania jego produktów.

Mnie również.
Ale może jednak takie dochrzanianie krytykującym forumowiczom w jakiś sposób nabija sprzedaż...
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline gascan

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #878 dnia: Kwiecień 10, 2017, 10:45:33 pm »
Strona graficzna tych żółwi jest naprawdę niezła. Jak ktoś się nie jara, że postawi to na półce to chyba miał smutne dzieciństwo:







Miłośnicy kosmosu Kirbyego też pewnie znajdą coś dla siebie:



mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #879 dnia: Kwiecień 10, 2017, 10:49:58 pm »
nie wiem skąd ta wrażliwość. styl prowadzenia dyskusji może się podobać, może również (co bardziej prawdopodobne) odrzucać, ale nie sądzę żeby miał wpływ na słupki sprzedażowe.

trochę naciągana analogia, ale czy ze względu na poparcie jakie przejawia prószyński dla jednolitej ceny książki, przestaniecie nagle kupować ich pozycje? bo taki zachowanie również może być odbierane jako brak szacunku dla konsumenta (nawet bardziej personalne, bo siłowo wpływające na jego wydolność ekonomiczną w wybranej dziedzinie).

podejście do wydawcy powinno być takie, jak do pracownika na kontrakcie pracującego na odległość (dość swobodnie użyte określenie, bo relacja jest bardziej symbiotyczna niż hierarchiczna) - dopóki dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków, niespecjalnie ważne jest co robi, mówi i myśli w separacji od nich.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #880 dnia: Kwiecień 10, 2017, 11:12:36 pm »
podejście do wydawcy powinno być takie, jak do pracownika na kontrakcie pracującego na odległość (dość swobodnie użyte określenie, bo relacja jest bardziej symbiotyczna niż hierarchiczna) - dopóki dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków, niespecjalnie ważne jest co robi, mówi i myśli w separacji od nich.

No chyba nie do końca.

Co do wydawcy, to jako użytkownik tego forum był strasznym burakiem, zbanowanym kilkakrotnie. Jeśli dobrze pamiętam, nawet chciał jechać komuś dać po pysku za dyskusje na forum.

Żółwie w ogóle mnie nie interesują, nie wiem kto o nie skamlał, ale na inne komiksy się nie zamykam, zwłaszcza na zapowiedzianego omnibusa.

Offline donTomaszek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #881 dnia: Kwiecień 10, 2017, 11:24:23 pm »
max byl specyficzny.
Strasznie nerwowy, szybko sie spinal. Klocil sie chyba z kazdym uzytkownikiem, bo wszystko wiedzial lepiej.

Ale to dawno bylo. Na dzien dzisiejszy, zycze mu sukcesow zwiazanych z wydawaniem komiksow.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #882 dnia: Kwiecień 10, 2017, 11:24:30 pm »
No chyba nie do końca.

Co do wydawcy, to jako użytkownik tego forum był strasznym burakiem, zbanowanym kilkakrotnie. Jeśli dobrze pamiętam, nawet chciał jechać komuś dać po pysku za dyskusje na forum.

[...] na inne komiksy się nie zamykam, zwłaszcza na zapowiedzianego omnibusa.

no to w końcu uważasz że "a", czy uważasz że "b"? argument pryncypiów, czy konsumenckiego oportunizmu?

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #883 dnia: Kwiecień 10, 2017, 11:27:05 pm »
Ludzie, czy was popier...? Czy może za dużo Freuda się naczytaliście i z każdego słowa wyciągacie wnioski zahaczające niemalże o dziadków wydawcy?

Czy powiedział gdzieś, że nie wyda następnych tomów RR? Nie. Czy w przypadku innych wydawców macie gwarancję, że skończą, co zaczęli? Nie. Więc po co siać panikę?

Co do Żółwi - ewentualnie niejasna jest jedna sprawa - w jakiej formie będą wydane jeżeli zamówienia nie dobiją do 500. I czy w takim wypadku zamierzają w ogóle myśleć o następnych tomach.

A w ogóle - nie podoba ci się, to nie kupuj i nie rób smrodu.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #884 dnia: Kwiecień 10, 2017, 11:30:48 pm »
no to w końcu uważasz że "a", czy uważasz że "b"? argument pryncypiów, czy konsumenckiego oportunizmu?

Uważam, że gdybym był jego szefem, to już by dla mnie nie pracował. Ale dla mnie nie ma to nic do rzeczy, przy kupowaniu komiksów.