Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #825 dnia: Kwiecień 10, 2017, 05:51:32 pm »

I tu lezy wlasnie problem i domyslam sie dlatego wydawca poszedl na tego typu forme sprzedazy zeby zdopingowac takich ludzi ktorzy czekaja miesiacami by cos kupic i komiksy leza na polkach w ksiegarniach wiec wydawca sadzi ze no coz nie ma zainteresowania wiec pakuje manatki lub tez wydaje cos innego ......... a potem placz ze cos juz nie wychodzi albo cena na allegro kosmiczna . Moze to jest troche takie uproszczenie ale wydaje mi sie ze ta sprzedaz to jest wlasnie taki motywator pokazcie ze kupicie a bedziemy wydawac temu tez ja ja mimo ze jakims wielkiem fanem zolwi nie jestem to traktuje to jak ktos wczesniej zauwazyl inwestycja bo widac ze wydawca chce wydawac fajne komiksy sa one ladnie wydane i dzieki temu ze jest on aktywny w sieci moze .....bedzie mozliwosc wydania czegos czego na rynku nikt nie chce wydac .
Motywy wydawcy nie mają zbytnio znaczenia, bo w kontekście gdyby minęli się z prawdą, to nie byłoby to żadne usprawiedliwienie. Umowa jest jasna, dwie strony się na nią godzą i tyle, tutaj nie ma żadnego drugiego dna. Ja też kupiłem i liczę na więcej, ale liczę na jasne i uczciwe warunki które będą przestrzegane, to jest podstawa zaufania.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #826 dnia: Kwiecień 10, 2017, 05:51:41 pm »
Lubię jak wydawca się wywiązuje ze swoich słów. Jeżeli bym wiedział, że będzie wydane więcej, to bym zapłacił po premierze, ale ponieważ wydawca zadeklarował, że nie będzie wolnych sztuk, to zdecydowałem się na szybki zakup i wpłatę. To jest proste jak drut - wchodzę w umowę na konkretnych warunkach.
Trochę przesadzasz. W tym wypadku nie ma nic prostego. Jest to jakby nie patrzeć dość pilotażowy sposób drukowania komiksów i w dodatku przez młode, niedoświadczone wydawnictwo które jest mało znane drukarniom, przez co pewnie traktują z rezerwą takich "narwańców'. Wszystko zależy od dalszych negocjacji. Jeśli zamówień będzie wiele to i negocjacje z drukarnią łatwiejsze, jeśli nie - sytuacja się komplikuje. Trochę jest nieprzemyślane wymagać od Fantasmagorie i od pre-orderów konkretnych informacji na takich samych zasadach jakbyśmy mieli do czynienia z wydawnictwem z wyrobioną marką.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #827 dnia: Kwiecień 10, 2017, 05:53:31 pm »
Nieprzemyślanym jest wymagać, by warunki umowy zostały dotrzymane? Jak już, to nieprzemyślanym jest mówienie o rzeczach z których może nie będzie się w stanie wywiązać. Trochę na głowie wszystko postawiłeś. :)

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #828 dnia: Kwiecień 10, 2017, 06:13:39 pm »
Już wiem czemu dostawałem lanie od mamy w szkole. Bo miałem mieć piątki a przynosiłem czwórki, czyli już od małego byłem nieprofesjonalistą, bo nie wywiązywałem się z umowy :smile:
Bycie dzieckiem porównujesz do profesjonalnego biznesu? Trochę powagi :smile:

Ja osobiście ciągle się zastanawiam nad kupnem. Mnie też średnio Żółwie interesują, fajnie wyglądają, ładne wydanie i dla mnie nic poza tym. Niektórzy mówią, kupujcie, bo to inwestycja. Ale w co? Nie ma konkretnych planów co będzie dalej wydawane albo co może być wydane. "Fajne komiksy" to trochę za mało. Wydawnictwo "postara się wydać dla Was tytuły, które chcecie", czyli które? :smile:

Potwierdzili, że wydadzą nawet jak będzie poniżej 500. Super, a jak będzie 200 to też wydadzą 6 tomów po ~85 zł?

Co do samej idei pre-orderowania super pomysł, ale może nie z tym tytułem. Jakiś one-shot, może krótka seria by lepiej wyszła, bo trochę mniejsze ryzyko.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #829 dnia: Kwiecień 10, 2017, 06:16:13 pm »
Mnie Żółwie interesują, kupiłem i ogólnie jestem zadowolony, mam czarno-białe żółwie w tej wersji jeszcze z TM-Semic cztery komiksy o ile się nie mylę, tylko jeżeli na coś się umawiam, to zwyczajnie oczekuję, że tak będzie. Żadnej tragedii nie będzie jak wydawnictwo wydrukuje więcej, ale następnym razem w przedpłacie już nie zapłacę. Ciekawe czy to wtedy wpłynie na wybór mgnesium. :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #830 dnia: Kwiecień 10, 2017, 06:22:38 pm »
Myślę że wydrukują 500 nawet jak będzie 150 zamówień  :smile:

Z FB: "2) Minimalny nakład w drukarni offsetowej to 500 sztuk i przynajmniej na taką liczbę egzemplarzy chcielibyśmy zebrać zamówienia. Ale spokojnie, jak będzie mniej to i tak się ukażą."

Czyli muszą wydrukować minimum 500.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 06:32:42 pm wysłana przez JanT »

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #831 dnia: Kwiecień 10, 2017, 06:36:40 pm »
Bycie dzieckiem porównujesz do profesjonalnego biznesu? Trochę powagi :smile:
Nie o to chodzi. Każdy zaczynający debiutant nie jest profesjonalny i uczy się na błędach (czy to pływak, czy tancerz, czy to to wydawca komiksów, aptekarz, kursant na prawo jazdy itd.). Ja nie będę zły na Fantasmagorie, że w początkowym okresie działalności nie wyjdzie im 100% tak jak zapisali z biznesplanie. Mistrzowsko przychodzi z doświadczeniem, a to okopane jest potknięciami i czerwonymi kolanami :)

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #832 dnia: Kwiecień 10, 2017, 06:41:53 pm »
Coś im nie wyszło? albo zapowiada się że nie wyjdzie?

A tak patrząc po wydawnictwach to duże i doświadczone mają najwięcej wpadek  :biggrin:

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #833 dnia: Kwiecień 10, 2017, 06:59:13 pm »
Jak dla mnie wydawnictwo ma wzorową komunikacje i zawsze wszystko wyjaśnia, jeżeli są jakieś wątpliwości. Nie wydaje mi się, aby robili tricki marketingowe z tym wydrukiem, więc jak zapowiadają, że będzie tyle, ile będzie zamówień, to ja im wierzę. Jasne, że może być mały zapas na wypadek reklamacji, czy zaokrąglenia, ale nie nastawiałbym się, że będzie można bez problemu kupić. Podany termin do składania zamówień i czas ok. 2 miesięcy, aby to załatwić po zebraniu puli sugeruje, że kto się załapie ten się załapie.

Offline NeYoKn23

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #834 dnia: Kwiecień 10, 2017, 07:12:49 pm »

Cytuj
Oto oficjalne stanowisko wydawnictwa:
"Sprawa wygląda tak:
zbieramy przedpłaty od dzisiaj do 8.05. 2017, komiks dostępny jedynie w naszym sklepie fantasmagorie.com.pl (już można zamawiać), nie planujemy innej dystrybucji, drukujemy tyle ile zbierzemy przedpłat"
Ja mam takie pytanie do Szekaka, czy ty jesteś zły, bo Wydawnictwo napisało, że wyda tyle ile zbierze przedpłat, ale chcieliby wydrukować minimum 500 i dlatego jesteś niezadowolony jako klient?

Dobrze zrozumiałem?

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #835 dnia: Kwiecień 10, 2017, 07:18:56 pm »
Dobrze zrozumiałem?
Ja rozumiem, że jest zły o to, że mogą zrobić inaczej niż zapowiedzieli. Sam mam w nosie ile wydrukują, ale gdyby zapowiedzieli 320 stron, a wydrukowali 220 to też byłbym zły, a jest to też rodzaj 'złamania' zapowiedzi. Bardziej odczuwalny, ale jednak. Albo już hiper-skrajny przykład :) gdyby zbierali na TMNT, a wydali Transformersy ;-)

Przykładowo gdyby teraz JPF dodrukowało Blame! na twardo to byłbym wściekły, bo kupiłem z drugiej ręki płacąc więcej niż okładkowa, bo zapowiedzieli, że nie będzie możliwości kupna na twardo poza pre-orderem.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #836 dnia: Kwiecień 10, 2017, 07:21:10 pm »
Muszą wydrukować minimum 500 (mniejszej ilości drukarnia nie wydrukuje) Więc możliwe że jak się uzbiera tylko dajmy na to 200 zamówień to reszta może trafić do normalnej sprzedaży i to chyba "boli" Szekaka  :smile:

Offline Nick Jackolson

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #837 dnia: Kwiecień 10, 2017, 07:31:18 pm »
Ok, to wy tu pierdu, pierdu a ja egz. już zaklepałem. Interesowało mnie tylko czy zachowają format oryginału, gdyby w wypadku przeliczenia sił na zamiary wydawnictwa (czego NIE życzę) mógłbym dozbierać sobie resztę serii w oryginale i nie raziło by to w oczy na półce. No więc wydają jak oryginał. Super !

Na dzień dzisiejszy max daje radę i powoli przekonuje mnie do swojej oferty. Cały czas tylko walczę ze sobą czy mając już Omnibusy RR i SiP robić dubla... Notre dame w jednym tomie... mniam !

Offline Jaxx

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #838 dnia: Kwiecień 10, 2017, 07:36:36 pm »
Notre dame w jednym tomie... mniam !

Możesz coś więcej powiedzieć o tym Notre Dame? To jakaś wariacja na temat powieści, czy luźna adaptacja? W jakiej stylistyce?

Offline Nick Jackolson

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #839 dnia: Kwiecień 10, 2017, 07:39:45 pm »
Możesz coś więcej powiedzieć o tym Notre Dame? To jakaś wariacja na temat powieści, czy luźna adaptacja? W jakiej stylistyce?

Nie mogę - nie miałem tej przyjemności  :smile: widziałem plansze, czytałem recenzje (w większości pozytywne) i nie mogę się doczekać, żeby samemu ocenić.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 07:43:59 pm wysłana przez Nick Jackolson »

 

anything