Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline buczanova

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #765 dnia: Kwiecień 07, 2017, 07:46:24 am »

I właśnie o klasyczne Murazor pyta, wystarczy doczytać jego wypowiedź do końca.  :smile:

Jak z Ultimate? Może ktoś porównać?
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline freshmaker

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #766 dnia: Kwiecień 07, 2017, 07:46:40 am »
to są pierwsze czarno-białe. zeszyty z żółwiami. wydał kilka z nich u nas tm-semic.


2 tyg temu kupiłem sobie ten tom - na amazonie jest za 25$. przeczytałem jednym tchem. po każdym zeszycie są komentarze eastmana i larida. wydanie też fajne. trzeba jednak pamiętać że graficznie to przypomina bardziej zina - pierwsze okładki były kolorowane flamastrami. czyta się szybko i przyjemnie, ale nie jestem specjalnie obiektywny bo za młodu miałem mocną zajawkę na tmnt, więc może nostalgia przysłania mi oczy.


brakuje mi tylko psychodelicznych okładek fabryego do wydań zbiorczych.


"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #767 dnia: Kwiecień 07, 2017, 07:54:39 am »
Pooglądałem plansze po internetach i w większości są zachęcające. Wydanie też jest bardzo ładne z tego co widzę.
przeczytałem jednym tchem. po każdym zeszycie są komentarze eastmana i larida.
Jeżeli ktoś by mógł porównać jakość fabuły do nowej serii to ponawiam pytanie ;)
Każdy zeszyt to nowa historia (ewentualnie kilka zeszytów), czy jest jakiś jeden większy wątek, który mógłby zostać przerwany gdyby nie udało się wydać całości? 

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #768 dnia: Kwiecień 07, 2017, 08:18:44 am »
I właśnie o klasyczne Murazor pyta, wystarczy doczytać jego wypowiedź do końca.  :smile:
sorka, wychodzi że nie zrozumiałem pytania, teraz czaje że chodziło mu o wydanie, ok

Offline kamilo

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #769 dnia: Kwiecień 07, 2017, 08:59:00 am »
Szkoda ,że nie w kolorze :sad:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #770 dnia: Kwiecień 07, 2017, 09:09:04 am »
Oczywiscie "Zolwie" kupie dla dobra ogolu, idei crowdfoundingu, prosperowania Wydawnictwa, i byc moze nawet mnie samego, ale jednego nie rozumiem: Jesli Wydawnictwo - jak stwierdza ono na fejsie - wyda tylko tyle egzemplarzy ile zbierze przedplat w wysokosci 87.90 zl do dnia 8.05.2017 oraz dystrybucja komiksu bedzie odbywac sie jedynie w sklepie Wydawnictwa, to dlaczego na stronie sklepu jest w ogole mowa o jakiejś  promocji-rabacie od kwoty 120 zl? Jakos mi to logicznie sie gryzie. Skad i, przede wszystkim, po co jest mowa o tej "okladkowej" cenie 120 zl, skoro w swietle powzszych warunkow wszystkie egzemplarze zejda w sklepie (i tylko tam) po cenie 87.90 zl?

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #771 dnia: Kwiecień 07, 2017, 09:17:43 am »
@up
Też mi się rzuciło to w oczy. I nie do końca rozumiem co chcą osiągnąć i jak.

Ale swoją drogą ja widzę jeszcze jeden problem. Bo w każdej serii jest tak, że czytelnicy wykruszają się po drodze. W jakimś stopniu będzie pewnie i w tym wypadku. Czy jeśli przy tomie nr 3. - dla przykładu - spadnie ilość chętnych o połowę to cena końcowa tomu wzrośnie o połową?
Chyba, że wydawca zapewni jakie ceny będą miały wszystkie tomy.
Tu jest sporo rzeczy do przemyślenia.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #772 dnia: Kwiecień 07, 2017, 09:53:17 am »
Tu jest sporo rzeczy do przemyślenia.
Dokładnie, bo sam komiks mocno kusi:

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #773 dnia: Kwiecień 07, 2017, 09:58:26 am »
Mnie jeszcze zastanawia czy nie lepsza jest forma wydania takiego Studia Laine, które od razu mówi że nakład będzie miał 500szt, i komiks jest dostępny zarówno w sklepie wydawnictwa jak i innych sklepach?

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #774 dnia: Kwiecień 07, 2017, 10:01:38 am »
Żółwie odpuszczam.
Zaniepokoiła mnie jednak słaba ocena SiP. Teraz muszę szerzej poczytać czy to brać.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #775 dnia: Kwiecień 07, 2017, 10:02:50 am »
Dobra, ale do czego można by porównać. Jedynie z czym kojarzą mi się Żółwie, to kreskówki z lat dziewięćdziesiątych transmitowane w TV, bez zainteresowania z mojej strony.
Rysunki Eastmana super, ale co z fabułą? Ktoś pomoże podjąć decyzję i oświeci?


Ten komiks to taki podziemny trybut (i pastisz zarazem) dla monster stories Kirbiego i Frank Millera (Daredevil ale też i Ronin). To jest bardzo ważne. Z jednej strony ten komiks nie jest wybitną historią, z drugiej strony jest... właśnie wybitny wg. mnie. To są ważne słowa klucze w tym pierwszym zdaniu, underground, kirby, miller, ten komiks bawi się pewną formą i robi to wzorowo, do tego flow na The Warriors Waltera Hilla i masz perłę, którą warto znać.


Trzeba wyrzucić z głowy bzdury z filmów, animacji (no dobra, nie wszystkie animacje były złe) i pieprzone cowobunga. Serio, gdyby kogokolwiek obchodziła moja opinia to jest najlepszy pomysł na wydanie czegoś ponownie w Polsce, który porównam tylko z uznaniem jaki mam dla wydania ostatnio Ranxa od KG czy czy katalogiem 2000AD z Lain (przepraszam, że pomijam Ongrysa i pomijam tu Fantasmagorie ale trzeba oddać szacunek temu kto wziął pod skrzydła coś czego nikt inny od dekady brać nie chciał).
perły przed wieprze

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #776 dnia: Kwiecień 07, 2017, 11:16:36 am »
UWAGA, FAQ !  :smile:

1. Czy cena następnych tomów wzrośnie?

Nie, cena nie wzrośnie, gwarantujemy taką samą cenę jak tomu pierwszego. Może nawet spadnie nieco z uwagi na mniejszą liczbę stron.

2. Dlaczego jest promocja na stronie (120 zł okładkowo, a kupić można za 87,90)?

Prozaiczny powód. Wydawnictwa amerykańskie robią deal od określonej sumy, suma ta jest wyliczana na podstawie ceny okładkowej. Przy mniejszej okładkowej kontrakt dla IDW byłby w ogóle nieopłacalny. Innymi słowy, brak ceny okładkowej w tej wysokości = brak Żółwi. Nie znaczy to jednak, że nie możemy z tej okładkowej zejść, tak jak to właśnie zrobiliśmy. Zawsze dbamy o to, żeby nasze komiksy były przystępne cenowo dla czytelnika.


3. Dlaczego nie pójdziemy za przykładem innych i nie określimy, że wydamy w nakładzie 500 sztuk i damy do szerszej dystrybucji?

To by było całkiem rozsądne rozwiązanie gdyby nie to, że:

a) licencja na żółwie kosztuje kilkadziesiąt tysięcy, a nie kilka jak w przypadku tytułów np. z 2000 AD (chociaż tutaj jest jeden wyjątek, który prawdopodobnie wydamy w tym roku),

b) nie płacimy licencji jedynie IDW, gdyż nie tylko IDW jest właścicielem praw, część tych pieniędzy idzie do Nickelodeon,

c) chcemy zmniejszyć ryzyko inwestycyjne, to jest zdecydowanie nasz najdroższy produkt w zakupie i w druku

Podsumowując:
Dziękuję wszystkim osobom, które już nas wsparły lub które zamierzają to zrobić, a tym wszystkim którzy się zastanawiają powiem jedno. Może lepiej jest zainwestować w kogoś kto postara się wydać dla Was tytuły, które chcecie niż błagać przez lata i nic nie dostać w zamian? Pozostawiam pod rozwagę.

Żółwik  :wink:

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #777 dnia: Kwiecień 07, 2017, 11:22:57 am »
licencja na żółwie kosztuje kilkadziesiąt tysięcy, a nie kilka jak w przypadku tytułów np. z 2000 AD (chociaż tutaj jest jeden wyjątek, który prawdopodobnie wydamy w tym roku),
Cytuj

OK, czyli Zenith.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #778 dnia: Kwiecień 07, 2017, 11:24:36 am »
A ilu musicie mieć chętnych, żeby to się spinało?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #779 dnia: Kwiecień 07, 2017, 11:25:11 am »
To jest bardzo dobra postawa i trzeba ją wspierać. Wątpię, aby przez najbliższe lata jakieś wydawnictwo tak oddało inicjatywę kupującym....więc wszystko zależy od nich.

Jeżeli to najdroższa inwestycja, to wypadałby ją szybko domknąć. Jaki jest wstępny plan co do ukazywania się kolejnych tomów?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2017, 11:28:59 am wysłana przez isteklistek »