trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AntekSocjalny

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #750 dnia: Kwiecień 06, 2017, 08:52:07 pm »
Jak najbardziej kupię. Mam nadzieję, że następną pozycją z IDW będzie coś z Transformers  :biggrin:

Offline Ryba2111

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #751 dnia: Kwiecień 06, 2017, 08:57:56 pm »
Nie widzi mi się ten sposób dystrybucji, ale życzę powodzenia.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #752 dnia: Kwiecień 06, 2017, 09:13:50 pm »
Żółwie nie dla mnie, ale również życzę powodzenia.

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #753 dnia: Kwiecień 06, 2017, 09:23:28 pm »
W KOŃCU TMNT PO POLSKU!!!
Dobra, ale do czego można by porównać. Jedynie z czym kojarzą mi się Żółwie, to kreskówki z lat dziewięćdziesiątych transmitowane w TV, bez zainteresowania z mojej strony.
Rysunki Eastmana super, ale co z fabułą? Ktoś pomoże podjąć decyzję i oświeci?

Offline Blackwood

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #754 dnia: Kwiecień 06, 2017, 09:28:26 pm »
Jak najbardziej kupię. Mam nadzieję, że następną pozycją z IDW będzie coś z Transformers  :biggrin:
Z chęcią bym przyjął Transformersy!
Przyjdzie przelew po weekendzie, to i Żólwie biorę!

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #755 dnia: Kwiecień 06, 2017, 09:32:34 pm »
Dobra, ale do czego można by porównać. Jedynie z czym kojarzą mi się Żółwie, to kreskówki z lat dziewięćdziesiątych transmitowane w TV, bez zainteresowania z mojej strony.
Rysunki Eastmana super, ale co z fabułą? Ktoś pomoże podjąć decyzję i oświeci?
Szczerze, koncepcja ta sama tylko wersja mroczniejsza i bardziej brutalna ;)

Offline gascan

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #756 dnia: Kwiecień 06, 2017, 09:33:41 pm »
Patrząc na to co dostępne lub zapowiedziane od fantasmagorie to obstawiam, że następnym tytułem z IDW będzie Winterworld.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #757 dnia: Kwiecień 06, 2017, 10:32:26 pm »
Oryginalna seria o Turtlesach? Przepraszam na chwilę, idę umrzeć ze szczęścia.

Offline Kokosz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #758 dnia: Kwiecień 06, 2017, 11:06:42 pm »
komiks dostępny jedynie w naszym sklepie fantasmagorie.com.pl (już można zamawiać), nie planujemy innej dystrybucji, drukujemy tyle ile zbierzemy przedpłat, licencja jest bardzo droga i musimy minimalizować ryzyko.

Ostrożność jest chwalebna, ale drukowanie co do sztuki tyle, ile było zamówionych to strata. Po pierwsze im większy nakład, tym niższa cena jednostkowa. Po drugie na pewno jak już album się ukaże, znajdą się nowi chętni. Myślę, że górka ok. 20% zejdzie bez problemu, koszty będą niewiele większe, a zysk znacznie urośnie.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #759 dnia: Kwiecień 06, 2017, 11:12:51 pm »
A mi się podoba drukowanie co do sztuki, jest motywacja by kupić i zapłacić od ręki. :)

Offline Night wolf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #760 dnia: Kwiecień 06, 2017, 11:24:35 pm »
Ostrożność jest chwalebna, ale drukowanie co do sztuki tyle, ile było zamówionych to strata. Po pierwsze im większy nakład, tym niższa cena jednostkowa. Po drugie na pewno jak już album się ukaże, znajdą się nowi chętni. Myślę, że górka ok. 20% zejdzie bez problemu, koszty będą niewiele większe, a zysk znacznie urośnie.
Ale oni drukować co do sztuki na bank nie będą muszą mieć zapas na uszkodzenia itd. Poza tym było powiedziane że koszty licencji są wysokie przy tym tytule, ja to czytam tak że koszt nakładu wzrasta od ilości sztuk, gdzie zwiększony nakład nie koniecznie zmniejsza znacząco koszty. Więc nie chcą ryzykować mają do tego prawo to ich pieniądze. A tak poza tym to takie moje gdybanie :)

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #761 dnia: Kwiecień 07, 2017, 01:39:06 am »
Bardzo ciekawa forma dystrybucji tych żółwi, ale nigdy nie byłem fanem tych mutantów, więc ten tytuł sobie odpuszczę.
Jak na razie zakupiłem Rachel ,a w najbliższym zamówieniu wezmę także SIP i QAW.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #762 dnia: Kwiecień 07, 2017, 05:44:46 am »
Jakiś czas temu patrzyliśmy z zazdrością na Czechów, że druknęli sobie Conana na drodze crowdfundingu i były rozkminki czy i udałoby się to i u nas. Teraz coś prawie identycznego w założeniach proponuje Fantasmagorie, a w komentarzach da się wyczuć hm.. rezerwę do takiego pomysłu.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #763 dnia: Kwiecień 07, 2017, 07:12:50 am »
Jakiś czas temu patrzyliśmy z zazdrością na Czechów, że druknęli sobie Conana na drodze crowdfundingu i były rozkminki czy i udałoby się to i u nas. Teraz coś prawie identycznego w założeniach proponuje Fantasmagorie, a w komentarzach da się wyczuć hm.. rezerwę do takiego pomysłu.
Ja najpierw się cieszyłem, ale teraz jest małe zaniepokojenie. U Czechów był 1 ogromny tom. Tutaj mamy tom 1 z 6. Powiedzmy, że uda  się wydać tom 1, tom 2, a na 3 okaże się, że chętnych zostało 30% z tomy pierwszego. I cena z ~90 zł rośnie do 150 zł (czysty strzał, nie mam pojęcia jak z licencją czy coś)? Na czwarty już chętnych nie ma i mamy 3/6... Myślę, że więcej chętnych byłoby na całość jakiegoś komiksu: omnibus albo jakiś one-shot (nawet gruby).

Pytanie do wydawnictwa, jaki pomysł z dalszymi tomami?

Co do fabuły, czytałem te nowe Żółwie od IDW i nie są jakieś wybitne. Jak z Ultimate? Może ktoś porównać?

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #764 dnia: Kwiecień 07, 2017, 07:34:03 am »
Co do fabuły, czytałem te nowe Żółwie od IDW i nie są jakieś wybitne.
Ale to są te klasyczne pierwsze, które zostały wznowione przez IDW.