Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #720 dnia: Kwiecień 04, 2017, 09:08:58 am »
Strangers in Paradise to komiks powiedzmy "indie", a więc nie dla zwykłego zjadacza amerykańców. Chyba, że czytałeś i spodobały ci się amerykańce jak Stwórca, komiksy Clowesa, Black Hole Charlesa Burnesa - to wtedy tak.

Offline Danio237

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #721 dnia: Kwiecień 04, 2017, 09:21:06 am »
No to żeby zdecydować muszę w końcu ruszyć Patience, które od prawie roku leży na półce zafoliowane, kupione bo mi kazałeś. :F

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #722 dnia: Kwiecień 04, 2017, 09:44:55 am »
I zdanie podtrzymuję! Z Clowesów to najprzystępniejszy komiks dla kogoś 'z ulicy'! Ale jak lubisz filmy Lyncha, Jarmuscha, Gilliama to się bez problemów odnajdziesz.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2017, 10:11:38 am wysłana przez misiokles »

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #723 dnia: Kwiecień 04, 2017, 09:54:05 am »
Jarmuscha, Gilliama.
Sorry za postgestapowskie śledzenie literówek, ale jak ktuś będzie chciał wyszukać, będzie miał łatwiej. A takiego "GhostDoga" warto obejrzeć choćby dla gangstarapu :)

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #724 dnia: Kwiecień 04, 2017, 11:06:38 am »
I zdanie podtrzymuję! Z Clowesów to najprzystępniejszy komiks dla kogoś 'z ulicy'! Ale jak lubisz filmy Lyncha, Jarmuscha, Gilliama to się bez problemów odnajdziesz.

Ale w czum się odnajdzie? W Strangers in Paradise?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #725 dnia: Kwiecień 04, 2017, 11:23:02 am »
Ha, chyba chodziło o Patience, mimo lekkiej zbieżności z tytułem Jarmusha Stranger Than Paradise ;) (notabene świetny film)

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #726 dnia: Kwiecień 04, 2017, 11:35:56 am »
Trafiłem na ten [stary, ale cóż] wywiad przypadkowo=
http://www.afterellen.com/more/106497-terry-moore-talks-strangers-in-paradise-omnibus-and-lesbian-superheroes
Blisko 2,5 tysiąca stron. Nieźle. Na półce robi zamęt-
http://abstractstudiocomics.com/

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #727 dnia: Kwiecień 04, 2017, 11:46:06 am »
"Raje i ich obcości. Wizualizacje duchowego wyobcowania u kresu stulecia w niezaleznych fabułach lat osiemdziesiatych i dziewięćdziesiątych XX wieku". Do napisania.


Ale, ale... jak faktycznie blisko od Moore'a do Clowesa? "Strangers in Paradise" pewnie bliżej do "Ghost World" niz do "Rękawicy...", ale wciąż to dość gruby wspólny mianownik. Dwie nastolatki próbują przetrwać w obcym im duchowo świecie? Francine i Katchoo nie do końca odnajdą sie w tak sformułowanej charakterystyce fabuły, którą wywodzę z komiksu Clowesa. Do "Patience", jeśli chodzi o ducha fabuły, może tu blizej, ale przekonania jakoś do tego zestawienia nie mam.

Misiokles, dopowiesz coś?
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #728 dnia: Kwiecień 04, 2017, 11:51:01 am »



Ale, ale... jak faktycznie blisko od Moore'a do Clowesa? "Strangers in Paradise" pewnie bliżej do "Ghost World" niz do "Rękawicy...", ale wciąż to dość gruby wspólny mianownik.




W moim przekonaniu - raczej daleko niż blisko. Powiedziałbym nawet - bardzo daleko.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #729 dnia: Kwiecień 04, 2017, 01:10:35 pm »
Bardziej chodziło mi o podanie przykładów amerykańskich 'indie' komiksów do których zaliczam i Stranger in Paradise i wymienione tytuły niż szukanie między nimi wspólnego mianownik. Danio pytał czy odnajdzie się w SiP jako zwykły zjadacz komiksów amerykańskich, więc podsunąłem mu trop by sam odpowiedział sobie na to pytanie.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #730 dnia: Kwiecień 05, 2017, 08:35:13 pm »
Co z tymi zapowiedziami na cały rok? Będą czy jednak na raty?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #731 dnia: Kwiecień 05, 2017, 08:46:26 pm »
Na razie nikt nie wydaje Omnibusach Spider-Mana, ale ja zastanawiam się, czy Fantasmagorie nie będą w jakiejś bliższej/dalszej przyszłości zainteresowane tym tytułem. Maxi wiele razy mówił, że w Polsce powinien zostać wydany omnibus, że omnibus by się sprzedał i że Spider-Mana należy czytać od początku, najlepiej w postaci omnibusa. :biggrin:


To tylko takie moje marzenia i fantazje, jak ktoś nie lubi to proszę scrollować dalej. :wink:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2017, 09:37:07 pm wysłana przez BlaskowitzPartTwo.rar »

Offline polska312

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #732 dnia: Kwiecień 05, 2017, 08:46:57 pm »
Na razie brak konkretów ( choć miały być ) :doubt:
Nawet te tytuły, które już zapowiedzieli nie wszystkie mają konkretny miesiąc publikacji.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #733 dnia: Kwiecień 05, 2017, 09:20:18 pm »

A donTomaszka jednak nie przeprosiłem za moje buractwo, więc przepraszam teraz.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2017, 09:36:12 pm wysłana przez BlaskowitzPartTwo.rar »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #734 dnia: Kwiecień 05, 2017, 09:24:41 pm »
Na razie nikt nie wydaje Omnibusach Spider-Mana, ale ja zastanawiam się, czy Fantasmagorie nie będą w jakiejś bliższej/dalszej przyszłości zainteresowane tym tytułem.
Myślę że od tego powinni zacząć https://www.amazon.com/Spider-Man-Maximum-Carnage-Tom-Defalco/dp/0785109870 swój debiut wydawniczy  :smile: (taki żart)

Wydawnictwo już kilka razy pisało że szykują jakiegoś omnibusa  :smile: Pewnie teraz to co innego ale może potem Spider-Man?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2017, 10:04:02 pm wysłana przez JanT »