trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #645 dnia: Marzec 21, 2017, 09:41:16 pm »
Mozemy sobie jedynie powyliczac co bysmy chcieli.
Może Tomasz Kołodziejczak zapisuje  :biggrin: Myślę że na te Morrisony jest szansa od Egmont.

A poza Morrisonem:

Doom Patrol
Invisibles
Animal Man


zostało jeszcze wymienione:

Northlanders
Sweet Tooth
Punk Rock Jesus
Unwritten
Ex Machina

Sandman Mystery Theatre
The New York Five
Human Target
Sheriff Babilon

Vertigo Crime

Z kontynuacji i wznowień też jest dużo rzeczy:

Swamp Thing
DMZ
Transmetropolitan
100 Naboi
Hellblazer
Kaznodzieja

Więc jest jeszcze sporo do wydania  :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2017, 06:10:56 am wysłana przez JanT »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #646 dnia: Marzec 22, 2017, 10:04:09 pm »
Jednak Valiant.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #647 dnia: Marzec 22, 2017, 10:04:20 pm »
Fantasmagorie i Valiant (fb) no to zostałem ubiegniety
No to licytacja się zaczyna :biggrin:
Choć to trochę przeraża
https://www.reddit.com/r/valiant/wiki/readingorder
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2017, 10:10:49 pm wysłana przez Kijanek »

Offline gascan

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #648 dnia: Marzec 22, 2017, 10:29:59 pm »

Fantasmagorie i Valiant (fb) no to zostałem ubiegniety
No to licytacja się zaczyna :biggrin:
Choć to trochę przeraża
https://www.reddit.com/r/valiant/wiki/readingorder

Ten reading order to przesada. Wiekszosc rzeczy z Valiant można czytać po prostu od numeru jeden. Eventy to najczesciej 1 cieniutki trade.
Na początek wiadomo The Valiant i Bloodshot Reborn Lemiere'a.
Chociaż poznać postać bloodshota najlepiej od tego restartu z 2012 roku. Tam Bloodshot morduje i rozwala co dwie strony. To Bloodshot którego lubię. Ten Lemiera jest inny ale spokojnie można od niego zacząć.

Inne serie które powinni wydać wg. mnie to Manowar i Harbringer.  Razem z Bloodshotem byłby to świetny zarys uniwersum.
Shadowmana i Eternal warriora można spuścić w kiblu. Niestety.

Serie które nie łączą się bardzo z uniwersum, a są spoko to:
Doctor mirage wyszły dwa tomy tylko.
Rai - moja ulubiona seria dzieje sie w przyszłości. Mocno komputerowe rysunki pasujące do sci fi.
No i mogliby rzucić też jedną humorystyczną serię - Archer i armstrong jest śmieszniejsza i ciekawsza niż quantum i woody.

Valiant ma świetne komksy, z dużą ilością akcji, wszystko dzieje się w nich w miarę szybko. Nie jest też ogromne jak dc czy marval. Bardzo łatwo i płynnie można wszystko ogarnąć. Jarałbym się gdybym nie zbierał w oryginale.

Wydawanie Valiant w Polsce może być wg mnie ryzykowne. Lurkując tu na forum widzę, że ludzie lubią raczej ambitne pozycje. Valiant do takich nie należy, to porządne czytadła. Część tych świadomych może się zrazić, a reszta i tak nie kupi nic poza marvelem albo DC. 

« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2017, 10:52:34 pm wysłana przez gascan »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #649 dnia: Marzec 22, 2017, 11:50:04 pm »


To się Mkolek ucieszy  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #650 dnia: Marzec 23, 2017, 07:11:03 am »
To się Mkolek ucieszy  :smile:
No a jak mam się nie cieszyć  :biggrin: , myślę że nie tylko ja jestem z tego zadowolony.

Wydawanie Valiant w Polsce może być wg mnie ryzykowne. Lurkując tu na forum widzę, że ludzie lubią raczej ambitne pozycje. Valiant do takich nie należy, to porządne czytadła. Część tych świadomych może się zrazić, a reszta i tak nie kupi nic poza marvelem albo DC. 
Jakby oferta komiksowa z Marvela i DC była ambitnymi pozycjami, taa (ok, jest kilka tytułów, ale to kropla w morzu przeciętności i odgrzewanych kotletów). Ale jak sam piszesz:
Valiant ma świetne komksy, z dużą ilością akcji, wszystko dzieje się w nich w miarę szybko. Nie jest też ogromne jak dc czy marval. Bardzo łatwo i płynnie można wszystko ogarnąć.
To jest przewaga w wchodzeniu w ten świat w porównaniu do tasiemców DC i Marvel.

Problem z pozycjami od Fantasmgorie jest taki, że potencjalni klienci te pozycje już mają, bo nikt z polskich wydawnictw do tej pory nie był zainteresowany komiksami z Valiant czy też autorskimi komiksami Terry'ego Moore'a, a oni po prostu wiedzieli, że to jest lepsze od zalewu średniaków jakie dostajemy na naszym rynku.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2017, 08:26:23 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #651 dnia: Marzec 23, 2017, 07:44:29 am »
Problem z pozycjami od Fantasmgorie jest taki, że potencjalni klienci te pozycje już mają
A z nowych mało kto się zainteresuje zwłaszcza że tyle innych rzeczy na rynku. Wydawnictwo już samo pisał że jest trochę zawiedzione sprzedażą Rachel a tu zaraz włoszczyzna  :smile:


Offline buczanova

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #652 dnia: Marzec 23, 2017, 08:10:11 am »
Zawsze odkładałem komiksy Valiant "na później", teraz mam powód wreszcie po nie sięgnąć. :D Super wiadomość! :)
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #653 dnia: Marzec 23, 2017, 09:12:59 am »
Problem z pozycjami od Fantasmgorie jest taki, że potencjalni klienci te pozycje już mają, bo nikt z polskich wydawnictw do tej pory nie był zainteresowany komiksami z Valiant czy też autorskimi komiksami Terry'ego Moore'a, a oni po prostu wiedzieli, że to jest lepsze od zalewu średniaków jakie dostajemy na naszym rynku.
Problem jest z polskimi czytelnikami w myśl powiedzenia, że najbardziej lubimy piosenki, które już słyszeliśmy. Tak i tu, czytamy uniwersa, które już znamy. Owszem, jest mnóstwo czytelników poszukujących i ci z ciekawości kupią czy nowe uniwersum przyniesie im szukany pierwiastek świeżości, ale jest mnóstwo czytelników, którym wystarcza Marvel i DC bo to Marvel i DC, uznane marki, setki tytułów, dekady historii i crossovery. Nawet na czasów Semica Wild CATS nie wypaliło, może to był Jim Lee. Bo nie było znanych i lubianych postaci, tylko nowe, jeszcze nie lubiane. Jest obawa, że i u Fantasmagorii będzie podobnie. Jakość nie ma znaczenia, liczą się przyzwyczajenia.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #654 dnia: Marzec 23, 2017, 11:32:44 am »

chyba problemem jest przesyt rynku
miesięcznie wychodzi ile 30 tytułów ?
selekcja, i zastanawianie sie co kupić
wchodzić w nowe serie czy nie
Nowy czytelnik kupi co zna z kina i dopiero będzie się uczył komiksu
Fajnie ze oferta sie rozbudowuje ale czasem przesyt jest nie dobry

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #655 dnia: Marzec 23, 2017, 11:57:58 am »
@misiokles masz rację, że dużo osób woli kupować coś co zna, ale mi chodziło że wydawca pomimo znalezienia niszy komiksowej, być może się spóźnił, bo osoby które by kupiły te komiksy już je po porostu mają. To nie są tak znane marki jak DC i Marvel, nawet Image i Vertigo pomimo renomy i tak mają u nas trudniej, ale są na to nabywcy. W przypadku takiej RR większość potencjalnych nabywców kupiła niedawno Omnibus i wątpię aby robili teraz podmianę (ok, kilku weźmie też polskie wydanie, a to są jednostki). I to o czym wspomniał Kijanek obecnie jest przesyt komiksami, rynek zdecydowanie zwolni, więc mali wydawcy tacy jak np. Fantasmagorie odczują to boleśniej.

Nawet na czasów Semica Wild CATS nie wypaliło, może to był Jim Lee.
Nie masz racji, TM-Semic od razu zapowiadał to jako mini serię rysowaną przez Jima Lee (wiedzieli co robią, bo kiedy Lee przestał rysować X-men, sprzedaż poleciała w dół i zamknięto tą serię). Z tego co pamiętam musieli ze względu na umowy dołożyć 6 numer innego artysty, bo źle przekalkulowali ilość zeszytów (Lee rysował jeszcze zeszyty Kotów z crossoveru z jakąś inną serią, które ostatecznie pominięto u nas)

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #656 dnia: Marzec 23, 2017, 12:19:21 pm »
miesięcznie wychodzi ile 30 tytułów ?
Nie mówiąc o maju i październiku. Gdzie muszę rozkładać zakupy na 2/3 następne miesiące.
Przesyt jest na pewno.
Od wydawnictwa mam Rachel. Następnie będzie zakup Flincha i może ten Button man. Włoszczyznę i pulpę odpuszczam.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #657 dnia: Marzec 23, 2017, 02:50:44 pm »
No dobra, jak na razie Valianta nie znam, dopiero co kupiłem DDDrMirage... Co do Flinch- myślałem, że chodzi o antologię grozy Vertigo?

Offline niuklik

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #658 dnia: Marzec 23, 2017, 05:41:41 pm »
Od wydawnictwa mam Rachel. Następnie będzie zakup Flincha i może ten Button man. Włoszczyznę i pulpę odpuszczam.
To samo tutaj, no może jeszcze wpadnie KK. Nie mam ani kasy ani miejsca na pulpę, więc na chwilę obecną odpuszczam

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #659 dnia: Marzec 23, 2017, 06:04:24 pm »
Tak z ciekawości zapytam  :smile: Wy co odpuszczacie włoszczyznę kupujecie Dylan Doga od Bum Projekt?