Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #630 dnia: Marzec 21, 2017, 01:10:13 pm »
To jak info o koncercie na fejsbuku. Weźmie udział tysiąc osób, przyjdzie pięćdziesiąt.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #631 dnia: Marzec 21, 2017, 01:15:55 pm »
W sumie takie portale  zbiórkowe pobierają opłaty w granicach tych 10 % od udanego projektu, więc ryzyko małe, jak się nie uda darczyńcy dostaną zwrot. Właściwie to można by było puścić jako test, nic się nie ryzykuje, pytanie jaka seria i czy zbiórka tylko na licencję czy juz na gotowy produkt?

Offline tabasko21

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #632 dnia: Marzec 21, 2017, 01:23:26 pm »
To jak info o koncercie na fejsbuku. Weźmie udział tysiąc osób, przyjdzie pięćdziesiąt.

Z tym ze to na portalu zbiorkowym wplacasz  I jeśli temat nie chwycił kasę dostaniesz spowrotem tak to chyba działa nie mam czasu sprawdzić jestem.w pracy. Wątek n.forum byłby jedynie by poznać opinie I w jakiś sposób wybrać tytuł który by większość zadowolil . Nie ma co zakładać z góry ze coś nie wpali  takim podejściem byśmy dalej w.jaskiniach siedzieli.

Offline donTomaszek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #633 dnia: Marzec 21, 2017, 01:26:36 pm »
Vertigo skonczylo sie dawno temu, a najlepsze rzeczy w Polsce juz wydano, wydaje sie lub probowalo sie wydawac i nie zaskoczylo. Serio - co tak bardzo chcecie z tego wydawnictwa? Tylko bez wznowien lub kontynuacji prosze.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #634 dnia: Marzec 21, 2017, 01:30:04 pm »
Vertigo skonczylo sie dawno temu, a najlepsze rzeczy w Polsce juz wydano, wydaje sie lub probowalo sie wydawac i nie zaskoczylo. Serio - co tak bardzo chcecie z tego wydawnictwa? Tylko bez wznowien lub kontynuacji prosze.
No tak zostało jeszcze np Animal man, Doom Patrol, DMZ, Northlanders, Sweet Tooth, może wznowienia 100 naboi czy kaznodzieja  :smile:

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #635 dnia: Marzec 21, 2017, 01:31:49 pm »
Ja bym jeszcze dodał Invisibles i Punk Rock Jesus.W ogóle dla mnie najlepsze komiksy z Vertigo to komiksy Morrisona, a to nie zostało u nas wydane.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #636 dnia: Marzec 21, 2017, 01:34:45 pm »
Hellblazer, Unwritten, Ex Machina (Wildstorm, ale teraz Vertigo). Ze wznowień Transmetropolitan

edit: one-shot Joe the Barbarian, Astro City. Z nowszych rzeczy dobrze oceniane są Sheriff of Babylon, Clean Room czy Sleeper.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2017, 01:47:24 pm wysłana przez Murazor »

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #637 dnia: Marzec 21, 2017, 01:42:02 pm »
Vertigo skonczylo sie dawno temu [...]

na kill'em all?

a poważnie, jest jeszcze trochę rzeczy, z którymi warto się zapoznać, a których nie próbowano zaszczepić na polskim rynku.

co do obecnej sytuacji imprintu - zgadzam się połowicznie. na pewno nie jest tym czym był kiedyś, ale nie jest również w tak złej sytuacji, jak w latach 2007-2013. obecnie w jego ramach ukazują się rzeczy przeważnie dobre, a czasami świetne (sheriff of babylon, np).

Offline Mawer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #638 dnia: Marzec 21, 2017, 01:47:26 pm »
Niekoniecznie to musi być coś z Vertigo. Ja bym bardziej był skłonny za jakimś porządnym Omnibusem np. Planetary.  :lol:  Sami zresztą zapowiadaliście, że wydacie komiks w formacie Omnibusa, więc może warto sprawdzić jakie jest zainteresowanie oraz gotowość wsparcia finansowego potencjalnych klientów ;)

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #639 dnia: Marzec 21, 2017, 02:08:31 pm »
Pomijając wcześniej wymienione to jeszcze : Sandman Mystery Theatre, The New York Five, Human Target  i  oneshoty z Vertigo Crime  :smile: Czyli trochę tego jest.

Offline tabasko21

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #640 dnia: Marzec 21, 2017, 05:44:23 pm »
Ja bym bardzo chetnie przygarnal Animal mana lub Invisibles takze  byc moze wydawnictwo miałoby  ochote sprobowac w takie cos sie zaangazowac  i zobaczyc co z tego wyjdzie. W najgorszym wypadku kwota sie nie zbierze i tyle ,ale skoro male czechy daly rade to nie wiem, dlaczego tu mialoby sie nie udac. Jedynie nalezaloby to troche rozglosic na facebooku i stronach o komiksach itd . Zerknelem sobie na pierwsza lepsza strone tego typu i wiele takich incjatyw sie udalo zatem........

https://wspieram.to/kategoria/7/komiks/udany


Offline alzarqawi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #641 dnia: Marzec 21, 2017, 05:49:19 pm »
transmetropolitan powinien być priorytetem dla wszystkich wydawnictw w polsce, serio licze że wydacie tą serie

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #642 dnia: Marzec 21, 2017, 09:07:14 pm »

BTW Rozważamy utworzenie imprintu, w którym będą publikowane o wiele ostrzejsze komiksy (których w naszej opinii brak na rynku)  :smile:



Pasuje mi to tutaj wydawnictwo Avatar. Jest tam sporo mocnej, brutalnej tematyki (czasem aż przesadzonej), golizna także. W Polsce chyba nikt nie wydawał ich komiksów (poprawcie jeśli się mylę) ?



The darkness will swallow everything

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #643 dnia: Marzec 21, 2017, 09:12:51 pm »
Nie było jeszcze w PL nic z Avatar a szkoda.

Mam nazwę dla imprintu jakby co: Wydawnictwo FantasmaGORE  :smile:

Offline donTomaszek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #644 dnia: Marzec 21, 2017, 09:33:35 pm »
No faktycznie, macie koledzy racje - Morrison i jego rzeczy. Jednakze, nie jest to autor dla kazdego. Jego komiksy sa specyficzne i czesto ciezkostrawne.
Jezeli mialbym wybrac jakas serie, ktorej w Polsce jeszcze nie bylo to mialbym problem, serio. Wolalbym jakies oneshoty np. Moonshadow, The Fountain, Blood: A Tale.

A teraz wrocmy na Ziemie, bo (nie oszukujmy sie) szanse na Vertigo od wydawnictwa Fantasmagorie sa nikle. Mozemy sobie jedynie powyliczac co bysmy chcieli.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

 

anything