Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867677 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #615 dnia: Marzec 21, 2017, 11:12:20 am »

Wyślę Ci 4 numery 2000AD z 40 lat działalności wydawnictwa. 4 diametralnie różne formaty wydania magazynu. Jeżeli będziesz w stanie spasować je bez posiadania raz sporych pionowych marginesów, raz sporych poziomych to dostaniesz butelkę dobrego trunku.

Jak nie masz bezbłędnego pomysłu jak temu podołać to proponuję przestać gadać na temat o którym masz pojęcie co najmniej blade.

Ech, a czy Button Man był wydawany w różnych formatach? Wiem, że niektórym pedancikom-neurotykom wszystko musi do siebie pasować i w ramach danej serii to popieram (także rozumiem taki problem choćby z Dreddem), ale jeśli Button Man był wydany w miarę jednolicie, a jednak inaczej niż format Lain, to nie ma co na siłę tego komiksu masakrować. O tym był mój post.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #616 dnia: Marzec 21, 2017, 11:22:49 am »
Nie wiem jeszcze jaki to będzie format, więcej będzie można powiedzieć jak otrzymamy materiały. Na pewno nie chcemy na siłę go powiększać niepotrzebnymi marginesami. Drukować będziemy oczywiście w BZG, oni robią w tej chwili najlepsze HC w Polsce. Obwoluty nie będzie, tylko twarda okładka.
Czyli format będzie taki jaki będzie wam pasować (ja to odczytuje w ten sposób)
W kwestii Vertigo: nie ma najmniejszych przeszkód, jest tylko jeden problem - kasa 
Będę pamiętać o was jak tą kasę zdobędę.

To nie jest kwestia tego, że się nie da, po prostu żadnego wydawnictwa w Polsce na to nie stać żeby zamrozić tyle gotówki.
Czyli tylko wychodzi na to, że na Vertigo stać Egmont (wydaje cały czas), Muchę (bo wydawała) i Taurus Media (bo też wydawał). Już wiadomo, że to Vertigo było bezpośrednio przyczyną upadku Manzoku :wink: .

Inwestor to moim zdaniem jedyne rozwiązanie.
Crowfonding, dajcie konkretny tytuł i spróbujcie.

W kwestii pozycji dla dzieci (nieco młodszych czytelników) - już jest zaklepana  :smile:
Dobra wiadomość.
W kwestii superhero - zaklepane  :smile:
Szkoda że nie Valliant, ale się zobaczy.
Przypomnę jeszcze, że nasze komiksy można kupić w naszym sklepie fantasmagorie.com.pl , a także w gildia.pl, fantastyczneswiaty.pl, nieprzeczytane.pl, profit24.pl, mestro.pl, mangarden.pl. Wysyłaliśmy również do Centrum Komiksu ale widzę, że są już niedostępne a z ich strony zero kontaktu. Aha, jeśli chodzi o sklepy stacjonarne to ostatnio wysłaliśmy komiksy do poznańskiego KiKu.
I też w Incalu, ale brak w arosie i bonito, a tam zawsze wszyscy czekają na promocje. Czy Strangers in Paradise, będzie jakimś ekskluzywnym tytułem tylko dla waszego sklepu, bo nigdzie indziej nie mogę go znaleźć?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #617 dnia: Marzec 21, 2017, 11:36:36 am »
O tym był mój post.


Ok. Sorry. Button Man można wydać po prostu powielając to jak wznowiło go Rebellion. Plansze są mniejsze niż w oryginale (wysokość jak tomy amerykańskie ale szerokość planszy w ratio więc pi razy drzwi pasuje). To czy będzie pasować do innych krajowych wydań 2000AD pozostawiam do rozkminy tym dla których byłby to problem.
perły przed wieprze

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #618 dnia: Marzec 21, 2017, 11:43:13 am »
Czyli format będzie taki jaki będzie wam pasować (ja to odczytuje w ten sposób)Będę pamiętać o was jak tą kasę zdobędę.

Nie, to ma ładnie się prezentować, a nie mieć sztucznie nadmuchany format z marginesami na kilometr. Jeśli jakość materiałów na to pozwoli to będzie większy format, jeśli nie to nie.

Czyli tylko wychodzi na to, że na Vertigo stać Egmont (wydaje cały czas), Muchę (bo wydawała) i Taurus Media (bo też wydawał). 

Wyszło jednak na to, że stać tylko jedno wydawnictwo (czas to zweryfikował). I warto nadmienić, że licencja licencji nierówna, nawet w obrębie jednego wydawnictwa. Wszystko zależy od rozpoznawalności tytułu. Daytripper to nie Swamp Thing  :wink:

Crowfonding, dajcie konkretny tytuł i spróbujcie.

Nie sądzę by u nas takie rozwiązanie się przyjęło, ludzie raczej nie chcą płacić za coś wirtualnego. Wolę mieć inwestora i wszystko spisane czarno na białym.


 I też w Incalu, ale brak w arosie i bonito, a tam zawsze wszyscy czekają na promocje.

O to już trzeba mieć pretensje do arosa, że ma taką dziwną politykę względem nowych wydawców. Myślę, że jeszcze przez kilka dobrych miesięcy naszych tytułów tam nie będzie. Radzę więc kupować w wymienionych sklepach.

Czy Strangers in Paradise, będzie jakimś ekskluzywnym tytułem tylko dla waszego sklepu, bo nigdzie indziej nie mogę go znaleźć?

Nie, będzie też przedsprzedaż w innych sklepach, myślę że od przyszłego tygodnia.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #619 dnia: Marzec 21, 2017, 11:53:48 am »
Drukować będziemy oczywiście w BZG, oni robią w tej chwili najlepsze HC w Polsce.
Dobrze  :smile:
W kwestii superhero - zaklepane  :smile:
Jeśli:
Nie ma czego ukrywać  :smile:
To z jakiego wydawnictwa?  :smile:

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #620 dnia: Marzec 21, 2017, 11:58:02 am »
To z jakiego wydawnictwa?  :smile:

W tym tygodniu wrzucimy zajawkę, czekamy na podpisy na kontrakcie  :smile:

Offline Mawer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #621 dnia: Marzec 21, 2017, 12:00:44 pm »
W Czechach dzięki finansowemu wsparciu czytelników Comics Centrum wydało omnibusa Witchblade.
http://www.comics-blog.cz/2015/09/1001-comics-centrum-jede-vyda-take.html


Akcja musiała przynieść sukces bo oprócz wspomnianego omnibusa, dostali kolejnego (Darkness).


http://www.comicscentrum.cz/zkrotte-sva-jmena-v-darkness.html

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #622 dnia: Marzec 21, 2017, 12:06:01 pm »
W tym tygodniu wrzucimy zajawkę, czekamy na podpisy na kontrakcie  :smile:
To czekam  :smile:

Wydajcie byle jakiego Deadpoola i będzie na licencję z Vertigo  :biggrin: A tak poważnie to nie myśleliście o żadnym tytule/serii tylko dla zarobku? edit: (bo trochę groźnie zabrzmiało  :smile: ) np "Spider-Man Straczynskiego" (popularne a zarazem dobre) która by mogła ciągnąć jakąś/jakieś mało popularne serie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2017, 02:35:37 pm wysłana przez JanT »

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #623 dnia: Marzec 21, 2017, 12:13:25 pm »
Nie, to ma ładnie się prezentować, a nie mieć sztucznie nadmuchany format z marginesami na kilometr. Jeśli jakość materiałów na to pozwoli to będzie większy format, jeśli nie to nie.

Piąteczka!

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #624 dnia: Marzec 21, 2017, 12:16:39 pm »
Wydajcie byle jakiego Deadpoola i będzie na licencję z Vertigo  :biggrin: A tak poważnie to nie myśleliście o żadnym tytule/serii tylko dla zarobku?
Nie tylko nie to, za duża ilość Deadpoola na rynku, Nextwave już prędzej.
Co do drugiej części aż chce mi się uszczypliwy komentarz napisać, ale się powstrzymam (miałem nie zaśmiecać).

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #625 dnia: Marzec 21, 2017, 12:17:26 pm »

Wyszło jednak na to, że stać tylko jedno wydawnictwo (czas to zweryfikował). I warto nadmienić, że licencja licencji nierówna, nawet w obrębie jednego wydawnictwa.

Parę lat temu jak jeszcze Egmont nie był DC Polska na jednym z blogów (Ziniol? - nie pamiętam) był wywiad z którymś z naszych mniejszych wydawnictw, że Vertigo ma specjalne ceny dla Egmontu, które nie są proponowane innym wydawnictwom. A te które są proponowane - są nie do udźwignięcia. Widocznie nic się w tej kwestii nie zmieniło.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #626 dnia: Marzec 21, 2017, 12:20:13 pm »
Nie tylko nie to, za duża ilość Deadpoola na rynku, Nextwave już prędzej.
Co do drugiej części aż chce mi się uszczypliwy komentarz napisać, ale się powstrzymam (miałem nie zaśmiecać).
No ale dzięki temu wydawnictwo mogłoby wydać coś np z Vertigo  :smile: Egmont sam mówi że wydaję część serii które mają zarabiać (np Thunderbolts) i jakoś z tym problemu nie ma/nie masz.  :smile: A uszczypliwy komentarz zawsze możesz wysłać na priv.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2017, 12:32:45 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #627 dnia: Marzec 21, 2017, 12:27:48 pm »
Nie, to ma ładnie się prezentować, a nie mieć sztucznie nadmuchany format z marginesami na kilometr. Jeśli jakość materiałów na to pozwoli to będzie większy format, jeśli nie to nie.
Spoko, nie ma z tym problemu.
Wyszło jednak na to, że stać tylko jedno wydawnictwo (czas to zweryfikował). I warto nadmienić, że licencja licencji nierówna, nawet w obrębie jednego wydawnictwa. Wszystko zależy od rozpoznawalności tytułu. Daytripper to nie Swamp Thing
Z tego co Mucha informowała to próbowała, tylko że Vertigo ją zbywa obecnie, ale zostawmy temat Vertigo, przynajmniej jasno określiliście sytuację, za to wam dzięki.
Nie sądzę by u nas takie rozwiązanie się przyjęło, ludzie raczej nie chcą płacić za coś wirtualnego. Wolę mieć inwestora i wszystko spisane czarno na białym.
Wasza wola.
O to już trzeba mieć pretensje do arosa, że ma taką dziwną politykę względem nowych wydawców. Myślę, że jeszcze przez kilka dobrych miesięcy naszych tytułów tam nie będzie. Radzę więc kupować w wymienionych sklepach.
Dla mnie to nie jest problem (i tak kupuje większość gildia oraz incal), ale jak napisałem wielu czeka na te promocje, więc nie dziwcie się że RR nie idzie jak planujecie.
Nie, będzie też przedsprzedaż w innych sklepach, myślę że od przyszłego tygodnia.
Dziękuje, jakby nie było to i tak bym uderzał wtedy do was.

Zasadniczo czekam na tą zapowiedź odnośnie superhero, bo mnie zaciekawiliście.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2017, 12:31:29 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Inuki

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #628 dnia: Marzec 21, 2017, 12:35:29 pm »
Nie sądzę by u nas takie rozwiązanie się przyjęło, ludzie raczej nie chcą płacić za coś wirtualnego. Wolę mieć inwestora i wszystko spisane czarno na białym.

Jak nie spróbujecie, to wiedzieć nie będziecie. W Czechach takie coś się przyjęło, może i u nas tak będzie? 25 tys. dolarów nie mam, ale coś na bank bym dołożył do wydań Vertigo. Jak nie wyjdzie, trudno, spróbować nie zawadzi.

Offline tabasko21

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #629 dnia: Marzec 21, 2017, 01:07:15 pm »
Jak nie spróbujecie, to wiedzieć nie będziecie. W Czechach takie coś się przyjęło, może i u nas tak będzie? 25 tys. dolarów nie mam, ale coś na bank bym dołożył do wydań Vertigo. Jak nie wyjdzie, trudno, spróbować nie zawadzi.


Sam chcialem to.napisać że ja bym sprobowal nawet na forum stworzyć nowy temat wybrać parę tytułów i droga głosowania czy możliwościa nabycia danego tytułu sprawdzić czy to by wypalilo. Tyle razy widzialem tu jak ludzie pisali że chcieliby jakiś tytuł lub wydanie im nie pasuje więc może pora wziąść sprawy w swoje ręce skoro jest na to szansa . Ja bym się na pewno dołożył .

 

anything