Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #600 dnia: Marzec 21, 2017, 08:16:48 am »
@UP
Zawsze tak jest  :smile:

Co do standardu Studio Lain i Ongrys to chodzi tylko format.

Czy Fantasmagorie swoje najbliższe tytuły będzie drukować w BZG? Jak RR.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #601 dnia: Marzec 21, 2017, 08:33:22 am »
trzymalibyście się może standardu Studia Lain i Ongrysa, co?
Co do standardu Studio Lain i Ongrys to chodzi tylko format.
ehhh, tak chodziło mi o format, na twardo i bez obwoluty (co zresztą zaznaczyłem), aby komiksy AD2000 do siebie pasowały. :???:

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #602 dnia: Marzec 21, 2017, 08:36:56 am »
ehhh, tak chodziło mi o format, na twardo i bez obwoluty (co zresztą zaznaczyłem), aby komiksy AD2000 do siebie pasowały. :???: ??:
Między Dreddem z Studia a Ongrysu jest lekka różnica wysokości, na pewno wygodniej "cegłę" czyta się w formacie Ongrysu.


JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #603 dnia: Marzec 21, 2017, 08:43:02 am »
i bez obwoluty
Okładka jest normalna to co wam ta obwoluta przeszkadza?

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #604 dnia: Marzec 21, 2017, 08:49:45 am »
Między Dreddem z Studia a Ongrysu jest lekka różnica wysokości, na pewno wygodniej "cegłę" czyta się w formacie Ongrysu.
czepialstwo, dla samego czepialstwa  :doubt: (w stopniu nazi)
Tak wiem że jest minimalna różnica. Tylko mi to tak bardzo nie przeszkadza, tak samo jak to że pierwszy tom RR też jest minimalnie wyższy od komiksów z kolekcji, egmontowych czy muszych.

Okładka jest normalna to co wam ta obwoluta przeszkadza?
a czy naprawdę jest tak bardzo potrzebna? ok, niech będzie  :doubt:

Offline donTomaszek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #605 dnia: Marzec 21, 2017, 08:56:18 am »
Apel do 3 kolgow u gory - chociaz tu nie zaczynajcie sie drzec tak jak w innych tematach, gdzie nie wiadomo o co Wam chodzi.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #606 dnia: Marzec 21, 2017, 09:15:11 am »
czepialstwo, dla samego czepialstwa  :doubt: (w stopniu nazi)
Tak wiem że jest minimalna różnica. Tylko mi to tak bardzo nie przeszkadza, tak samo jak to że pierwszy tom RR też jest minimalnie wyższy od komiksów z kolekcji, egmontowych czy muszych.
a czy naprawdę jest tak bardzo potrzebna? ok, niech będzie  :doubt:
Nie taka znowu mała, na oko tak z 7-10 mm - mam zdjęcie przed sobą ustawionych obok siebie Dreddów z SL i O. - taka uwaga że grubaski wygodniej się czyta w tym mniejszym formacie
Obwoluta - chyba w tym wypadku to jednak zbędny rarytas, bardzie grzbiet by komponował się z linią wydawniczą 2000 ad.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2017, 09:41:51 am wysłana przez Kijanek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #607 dnia: Marzec 21, 2017, 09:24:40 am »
bardzie grzbiet by komponował się z linią wydawniczą 2000 ad.
ooo, właśnie to jest bardzo słuszna uwaga, aby grzbiety się komponowały ze sobą

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #608 dnia: Marzec 21, 2017, 09:31:26 am »
2000 AD od Lain to taki burdel (czyt. wizualny koszmarek), że mi jest wszystko jedno jak Fantasmagorie to wydadzą, skoro samo Lain ma to najwyraźniej w czterech literach. Byle by było porządnie - i szczerze mówiąc wolałbym, aby to nie była kobyła z pięciocentymetrowymi marginesami, chyba że taki duży format mają materiały od wydawcy i zyskają na tym plansze. Niech format po prostu pasuje do zawartości.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #609 dnia: Marzec 21, 2017, 10:35:32 am »
2000 AD od Lain to taki burdel (czyt. wizualny koszmarek), że mi jest wszystko jedno jak Fantasmagorie to wydadzą, skoro samo Lain ma to najwyraźniej w czterech literach. Byle by było porządnie - i szczerze mówiąc wolałbym, aby to nie była kobyła z pięciocentymetrowymi marginesami, chyba że taki duży format mają materiały od wydawcy i zyskają na tym plansze. Niech format po prostu pasuje do zawartości.


Wyślę Ci 4 numery 2000AD z 40 lat działalności wydawnictwa. 4 diametralnie różne formaty wydania magazynu. Jeżeli będziesz w stanie spasować je bez posiadania raz sporych pionowych marginesów, raz sporych poziomych to dostaniesz butelkę dobrego trunku.

Jak nie masz bezbłędnego pomysłu jak temu podołać to proponuję przestać gadać na temat o którym masz pojęcie co najmniej blade.
perły przed wieprze

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #610 dnia: Marzec 21, 2017, 10:43:49 am »
Lain ma nieco za wysokie te komiksy - mam półki na wymiar co do mm i te się nie mieszczą. Dobrze że jedną zrobiłem sobie wyższą.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #611 dnia: Marzec 21, 2017, 10:49:21 am »
Lain ma nieco za wysokie te komiksy - mam półki na wymiar co do mm i te się nie mieszczą. Dobrze że jedną zrobiłem sobie wyższą.
Wymiary są ok i widać, że nic nie kupiłeś do tej pory od Scream Comics lub Wydawnictwa Komiksowego, których komiksy są jeszcze większe. Powiem nawet że Sudio Lain ma takie same wymiary komiksów jak polski Bler.  :lol:

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #612 dnia: Marzec 21, 2017, 10:56:41 am »
Nie wiem jeszcze jaki to będzie format, więcej będzie można powiedzieć jak otrzymamy materiały. Na pewno nie chcemy na siłę go powiększać niepotrzebnymi marginesami. Drukować będziemy oczywiście w BZG, oni robią w tej chwili najlepsze HC w Polsce. Obwoluty nie będzie, tylko twarda okładka.

W kwestii Vertigo: nie ma najmniejszych przeszkód, jest tylko jeden problem - kasa  :smile: Jeśli jest na forum ktoś, kto posiada zbędne 25 tysięcy dolarów to proszę o zgłoszenie na priva lub na fejsie, dogadamy kwestie rozliczeń i możemy zaczynać. Piszę to całkiem poważnie, bo sprawa wygląda tak, że wydanie Vertigo wiąże się nie tylko ze sporym kosztem licencji ale i ze sporym nakładem, który pewnie sprzeda się dopiero po kilku latach, znając możliwości naszego rynku. To nie jest kwestia tego, że się nie da, po prostu żadnego wydawnictwa w Polsce na to nie stać żeby zamrozić tyle gotówki. Inwestor to moim zdaniem jedyne rozwiązanie.

W kwestii pozycji dla dzieci (nieco młodszych czytelników) - już jest zaklepana  :smile:

W kwestii superhero - zaklepane  :smile:

Przypomnę jeszcze, że nasze komiksy można kupić w naszym sklepie fantasmagorie.com.pl , a także w gildia.pl, fantastyczneswiaty.pl, nieprzeczytane.pl, profit24.pl, mestro.pl, mangarden.pl. Wysyłaliśmy również do Centrum Komiksu ale widzę, że są już niedostępne a z ich strony zero kontaktu. Aha, jeśli chodzi o sklepy stacjonarne to ostatnio wysłaliśmy komiksy do poznańskiego KiKu.

Offline Ryba2111

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #613 dnia: Marzec 21, 2017, 10:59:48 am »
Zdradzacie dużo szczegółów.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #614 dnia: Marzec 21, 2017, 11:02:50 am »
Zdradzacie dużo szczegółów.

Nie ma czego ukrywać  :smile:

 

anything