Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline buczanova

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #495 dnia: Marzec 12, 2017, 03:15:10 pm »
Papier offsetowy to taki jaka w Nowej Granicy od Egmontu?
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #496 dnia: Marzec 12, 2017, 03:18:33 pm »
z pytaniem o gramaturę może udaj się na profil wydawnictwa. tutaj chyba zaprzestali komunikacji, co według mnie było bardzo słuszną decyzją.

Offline 8azyliszek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #497 dnia: Marzec 12, 2017, 05:39:14 pm »
Ludzie, którzy i tak nie kupią, ale przyjdą ponarzekać na cenę, papier i że wydawnictwo im nie pokoloruje komiksu za 3... 2... 1...

350 stron za okładkowe 75 zł? Żeby Egmont tak wydawał, to ja bym ich po rękach całował. Tylko Blasko wymyśla jak zwykle. Zerknąłem do sklepu Fantasmagorii - ceny mają naprawdę skalkulowane z głową. Czekam na tego ich Conana.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #498 dnia: Marzec 12, 2017, 05:44:32 pm »
350 stron za okładkowe 75 zł? Żeby Egmont tak wydawał, to ja bym ich po rękach całował. Tylko Blasko wymyśla jak zwykle. Zerknąłem do sklepu Fantasmagorii - ceny mają naprawdę skalkulowane z głową.
Odezwał się ten, który jako pierwszy zjechał wydawnictwo po ogłoszeniu Strangers in Paradise, że będzie to komiks czarno biały.

Mnie cieszy że będą to "grube" zbiorcze wydania, dzięki czemu nie będzie trzeba czekać lat na zebranie całej serię, a po przeczytaniu RR to taki obecnie dla mnie "must have"
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2017, 05:52:14 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #499 dnia: Marzec 12, 2017, 07:18:22 pm »
I nie ma czemu się dziwić, że wydawca się zwinął.

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #500 dnia: Marzec 12, 2017, 07:46:19 pm »

Nie chcę się wdawać w dłuższą polemikę ale nikt z nas nie siedzi przy takiej "maszynie" i nie widzi jakie procesy przy tym wszystkim zachodzą.

Jednak by się znaleźli...
Druk kolorowy jest trudniejszy i po prostu droższy niż druk jednokolorowy. Natomiast te dodatkowe koszty pomniejszają się odpowiednio ze wzrostem nakładu.

Offline Wolf85

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #501 dnia: Marzec 12, 2017, 08:05:45 pm »
Mnie cieszy że będą to "grube" zbiorcze wydania, dzięki czemu nie będzie trzeba czekać lat na zebranie całej serię, a po przeczytaniu RR to taki obecnie dla mnie "must have"


+1 :)
Piękne słowa nic tylko przyklasnąć. We mnie już klienta mają po tej zapowiedzi (RR odpuściłem z przyczyn dublowych), pięknych czasów dożył człowiek, że czekamy tylko miesiąc na takie zacne komiksy po polsku.
Tak trzymać Fantsmagorie :)
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #502 dnia: Marzec 14, 2017, 11:29:17 pm »
Informacje  :smile:

  1. Ze względu na zaangażowanie dwóch doświadczonych tłumaczy (w kooperacji), i dbałość o jak najlepszą jakość produktu, jesteśmy zmuszeni przesunąć premierę Krazy Kata na 01.05.2017

 2. Pozostało do rozdysponowania 50 sztuk egzemplarzy numerowanych, zamówienia na nie będziemy przyjmować do dnia premiery komiksu, czyli do 01.05.2017. Egzemplarze numerowane są sprzedawane po cenie okładkowej, wynoszącej 69 zł. W naszym sklepie (fantasmagorie.com.pl), w sklepie fantastyczneswiaty.pl  oraz w sklepie gildia.pl można zamówić w przedsprzedaży egzemplarze nienumerowane z rabatem (egzemplarzy nienumerowanych będzie łącznie 400 sztuk).
 Numerowane egzemplarze Krazy Kata zamawiać można przez wiadomość prywatną na naszym profilu FB, lub wysyłając maila na adres podany w naszym sklepie.

 3. Nakład naszego drugiego tytułu - Wstrząs (Flinch), który zostanie wydany około 10.04.2017, będzie wynosił 500 sztuk. Zachęcamy więc do zakupu  :wink:  Jest on już dostępny w przedsprzedaży w naszym sklepie.
 
 4. Jeśli chodzi o naszą kolejną nowość na kwiecień, czyli Strangers in Paradise: Obcy w Raju, to zastanawiamy się nad dodaniem kilkunastu stron dodatków w formie kolorowej, co zwiększyłoby nieco koszt komiksu (cena okładkowa wyniosłaby wtedy ok. 79 zł, wcześniej planowana była na 75 zł).

PS Dzięki za pochwały odnośnie wydania Rachel, wielką satysfakcją jest dla nas świadomość, że nasza praca sprawia komuś radość  :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2017, 11:35:20 pm wysłana przez wydawnictwo_fantasmagorie »

Offline Doctus

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #503 dnia: Marzec 15, 2017, 03:31:41 pm »
Gdyby ktoś jeszcze zastanawiał się nad zakupem Rachel, może Was zainteresuje recenzja :)

https://www.panteon.pl/recenzjefelietony/recenzja-rachel-rising-tom-1-cien-smierci/

Offline Wolf85

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #504 dnia: Marzec 15, 2017, 04:50:49 pm »
Jeśli chodzi o naszą kolejną nowość na kwiecień, czyli Strangers in Paradise: Obcy w Raju, to zastanawiamy się nad dodaniem kilkunastu stron dodatków w formie kolorowej, co zwiększyłoby nieco koszt komiksu (cena okładkowa wyniosłaby wtedy ok. 79 zł, wcześniej planowana była na 75 zł).

Z czystej ciekawości (bo SiP wezme tak czy siak) - co to za dodatki?
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #505 dnia: Marzec 15, 2017, 08:04:02 pm »
Z czystej ciekawości (bo SiP wezme tak czy siak) - co to za dodatki?

wydaje mi się, że pytanie powinieneś zadać na facebooku.

Offline Wolf85

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #506 dnia: Marzec 15, 2017, 08:16:26 pm »
Nie, wolę zadać je tu.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #507 dnia: Marzec 15, 2017, 08:20:53 pm »
chodziło mi o to, że prawdopodobnie nie dostaniesz odpowiedzi.

ale kto upartemu zabroni?

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #508 dnia: Marzec 15, 2017, 11:39:41 pm »
Z czystej ciekawości (bo SiP wezme tak czy siak) - co to za dodatki?

Galeria okładek, szkice i "posłowie" od Terry'ego, może uda się coś więcej  :smile:

Jeśli chodzi o sprzedaż Rachel to jesteśmy jak na razie zadowoleni z wyników, kolejna paczka do gildii wysłana  :smile:
Dużo pracy przed nami, chcemy do końca roku wydać 30 komiksów  :shock:


Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #509 dnia: Marzec 15, 2017, 11:57:35 pm »
Na maj więc coś więcej się szykuje?

 

anything