trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #451 dnia: Marzec 04, 2017, 12:04:09 pm »
Najlepiej pisać tylko w swoim imieniu , a nie w imieniu wirtualnych "innych". Cena w stosunku do jakości produktu jest świetna i niczym nie odstaje od dużo bogatszej konkurencji drukującej w o wiele większych nakładach, więc nie bardzo rozumiem zarzuty.

Nie, nie jestem samobójcą. Dużo więksi gracze nie chcą wydawać omnibusów, a od nowego wydawnictwa oczekuje się tego na początku, zabawne. Jeśli będzie dobra sprzedaż, to pojawi się omnibus w naszej ofercie ale nie będzie to RR.
Zmieniłem na formę w swoim imieniu żeby nie było. Zarzutów nie ma żadnych przecież napisałem, że twoje słowa z początków tego tematu wziąłem nad wyraz optymistycznie i tylko tyle. Kupić i tak kupię.
Rozumiem zdenerwowanie ale spokojnie :biggrin: Nie ma potrzeby obrażania i odpisywania na odwal się bo po co się kłócić.
Życzę pozbycia się całego nakładu i jak najszybszego wydania całości.
 

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #452 dnia: Marzec 04, 2017, 12:05:32 pm »
Może rozwiązaniem będzie przerzucenie się na te wspomniane wcześniej kolorowanki, wyjdzie o wiele taniej  :roll:

Pomyślę też o zrobieniu dla szczególnie "wybrednych" wersji na papierze toaletowym, bez okładki i bez foliowania za jedyne 7,99. Po przeczytaniu będzie można użyć w innym celu, to zwiększy poczucie dobrze wydanej kasy.

Mam radę: czasem lepiej odpuścić niż w tak emocjonalny sposób reagować na każdą próbę zaczepki. Ci, którym cena najbardziej przeszkadza nawet nie są tym komiksem zainteresowani. Witamy w internetach.

Osobiście wolę, aby komiks był droższy i dobrej jakości, zamiast tani, rozlatujący się i przetłumaczony na tak "profesjonalnym" poziomie jak kolekcje kioskowe.

Myślę, że główny problem polega na tym, że pojawiły się tutaj jakieś przechwałki o tym jak pokażecie wszystkim, iż można wydawać tanio i dobrze, więc niektórzy napalili się pewnie na okładkową 19zł. Według mnie cena jest całkiem w porządku - przy większym rabacie (zapowiadane 35% w sklepie WF) wyjdzie poniżej 40 dych.

Mam pytanie - czy jest szansa na wydanie przez was serii Samotny wilk i szczenię? To absolutna zbrodnia, że u nas tego nie dokończono, a poza tym ten tytuł zasługuje na jakość lepszą niż standardowa miękka okładka i offset.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2017, 12:16:33 pm wysłana przez arczi_ancymon »

Offline mack3

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #453 dnia: Marzec 04, 2017, 12:15:59 pm »

Jesteś naprawdę śmieszny. Napisałem Ci o nakładach, a Ty dalej swoje Mr. "nic nie wiem ale się wypowiem"
A Ty jesteś milusiński w swoim braku zrozumienia (ponieważ wracasz do tej sprawy coraz bardziej podejrzewam, że to jednak nieumiejętność zrozumienia w Twoim wykonaniu, a nie marketingowe odwracanie kota ogonem, którą to możliwość brałem pod uwagę wczesniej).
Napisałeś mi o nakładach, mimo, że ja się ANI do nakładów, ANI DO CENY samej w sobie Twojego komiksu W OGÓLE SIĘ NIE ODNOSIŁEM. Odnosiłem się do tego, że jedziesz po innych wydawnictwch, wytwarzasz atmosferę jak to zaraz zobaczymy wszyscy jak dobrze i tanio da się wydawać komiksy, po czym wydajesz komiks drożej od innych (mimo, że sam pisałeś, że drożej nie będzie).


Spróbuję jeszcze raz, prostym językiem - jakbyś chciał sprzedawać kartofle i zaczął od rozpowiadania wszem i wobec na osiedlu jak ta Biedronka fatalnie traktuje klientów i jak ma drogo, po czym sam otworzył warzywniak i miał te same kartofle drożej (a na uwagi, że ludzie spodziewali się czegoś innego odpowiadał: "ale oni sprzedają więcej kartofli, a w ogóle jak chcesz miec taniej to załóż własny warzywniak" - jako prosty człowiek odpowiedziałbym wtedy "panie, a co mnie obchodzi ile oni tych kartofli sprzedają, pan tyle na nich wrzeszczał, a teraz pan drożej sprzedaje?") - tak samo powiedziałbym, że chyba nie do końca rozumiesz o co chodzi w krytyce.

I tak, ja jestem tymi "innymi", o których pisał mappy, który zresztą poruszył mniej więcej to samo, o czym ja piszę - tylko tyle i aż tyle.

Wydawaj swoje komiksy jak chcesz i po ile chcesz - ja osobiście na pewno nie będę komentował cen, ale skoro swoimi wpisami wprowadzasz atmosferę rewolucji jaka już-zaraz będzie miała miejsce w komiksowie - to licz się z tym, że ktoś Ci wytknie, że tej rewolucji wcale nie zauważa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2017, 12:22:51 pm wysłana przez mack3 »

Offline mack3

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #454 dnia: Marzec 04, 2017, 12:31:43 pm »

 
Cena w stosunku do jakości wydania będzie bardzo przystępna, na pewno nie wyższa od tytułów wydawanych przez Muchę.

Mucha: Fatale: 136 stron w kolorze: można kupić za 31,85 zł  (okładkowa 49 zł)
Fantasmagorie: Rachel: 128 stron czarno-biały: można kupić za 41,25 zł (EDIT: być może w przyszłości za 35,75 zł) (okładkowa 55 zł)
(ale papier grubszy, bo wiadomo, że ten, na którym wydaje konkurencja to się fatalnie sprawdza i wszyscy na niego ciągle narzekają)

(w przykładzie nie uwzględam kosztów wysyłki, zapewne trochę wyższych w wypadku Rachel)

EDIT: Powyższe porównanie przytaczm tylko i wyłącznie ze względu na prośbę wydawcy (który odsylal mnie do kartofli jeśli tego nie zrobię (sic)). Jak podkreślałem w moich poprzednich wpisach - moim celem nie jest udowadnianie lub bronienie, że dany komiks jest drogi/ za drogi czy "w sprawiedliwej cenie".
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2017, 10:16:23 am wysłana przez mack3 »

Offline polska312

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #455 dnia: Marzec 04, 2017, 12:53:56 pm »
Czy w chwili startu Waszego sklepu będzie można zamówić na razie tylko Rachel Rising czy też od razu Strangers Paradise oraz Flinch?

Offline Corto Maltese

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #456 dnia: Marzec 04, 2017, 01:30:48 pm »

("Samotny wilk i szczenię")
Nie w tym roku, bo już sporo nowych licencji przyklepaliśmy (szczegóły pod koniec miesiąca) ale na pewno będziemy negocjować tytuły na rok następny, nad tą serią też się zastanawiałem.
Którekolwiek wydawnictwo to wyda, na pewno kupię. Mam wszystkie tomy jakie ukazały się w języku polskim plus jeden po angielsku i już dawno bym dokupił resztę, gdyby nie wyższy priorytet innych zakupów. Głosowałbym jednakże mocno za tym by, jeśli już, ukazywałyby się w miękkiej oprawie i podobnej szacie graficznej oraz formacie co tomiki od Mandragory i Dark Horse.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #457 dnia: Marzec 04, 2017, 02:53:43 pm »
Rachel jest lepszym komiksem. To jedyne co powinno interesować miłośników komiksu.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #458 dnia: Marzec 04, 2017, 03:09:16 pm »
Nie rozumiem tej pyskówki jak tu się odbyła ze strony wydawnictwa, rozumiem że może być oburzony ze względu na krytykę, w końcu to jego "dziecko", ale coś takiego raczej nie przysporzy mu czytelników a wręcz może zniechęcić niektóre osoby. Jeśli jest tak bardzo bierze do siebie niektóre wypowiedzi osób z tego forum to może powinien jeszcze raz przemyśleć czy chce wydawać komiksy. Zapomina, że zawsze znajdzie się osoba której nie będzie coś pasowało, raz będzie to cena, raz obwoluta a raz że komiks jest czarno biały.
Co do ceny to wg mnie jest ok. Dziwi mnie natomiast bardzo ekskluzywne wydanie Rachel Rising (obwoluta + grubszy papier) i nie wiem jak to bardzo wpłynęło na cenę. Rozumiem, że wydawca chciał wydać komiks jak najlepiej nawet dla samego siebie i nie ma z tym problemu. Tylko chyba nie wziął pod uwagę że to nie jest autor i seria znana i popularna na naszym rynku (z niektórych wypowiedzi wnioskuje, że niektóre osoby nie są świadome że ten komiks jest oryginalnie czarno biały), to nie jest kolorowe Marvel oraz DC czy nawet w miarę popularne Image. Może jednak trzeba aby to wydanie było mniej ekskluzywne jeśli to by zmniejszyło cenę, bo i tak zawsze ona decyduje czy potencjalny czytelnik kupi dany komiks czy nie, tym bardziej teraz kiedy mamy ogromny wybór komiksów (a ich oferta cały czas się zwiększa), na start może ona zaszkodzić mniej znanej serii (i nie ważne jak dobra by ta seria była).

Offline polska312

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #459 dnia: Marzec 04, 2017, 07:18:48 pm »
Z FB Wydawnictwa:
Pierwsze słowa o Rachel Rising
https://www.facebook.com/SzafaZKomiksami/videos/1368431069919629/




Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #460 dnia: Marzec 04, 2017, 07:50:02 pm »
A papier jest zwykły i kredowy. Co mnie obchodzi, że więcej waży? To tylko gadka marketingowa jak co raz większe rozdzielczości smartfonów, mimo, że ludzkie oko nie widzi różnicy między 720p a 4K przy tak małych ekranach.
Brawo
Weź do ręki Parkera i Nową Granicę to wtedy pogadamy

Offline graves

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #461 dnia: Marzec 04, 2017, 09:46:00 pm »
Nie rozumiem tej pyskówki jak tu się odbyła ze strony wydawnictwa, rozumiem że może być oburzony ze względu na krytykę, w końcu to jego "dziecko", ale coś takiego raczej nie przysporzy mu czytelników a wręcz może zniechęcić niektóre osoby. Jeśli jest tak bardzo bierze do siebie niektóre wypowiedzi osób z tego forum to może powinien jeszcze raz przemyśleć czy chce wydawać komiksy.
Zgadzam się w pełni. Zalecam zastanowić się dwa razy zanim napisze się coś emocjonalnego, szczególnie jak występuje się jako konkretne "wydawnictwo" a nie ukryty pod nickem anonimowy użytkownik.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #462 dnia: Marzec 04, 2017, 09:58:35 pm »
Mnie ciekawi - w świetle wcześniejszych wypowiedzi wydawcy - czy RR  zalicza do mainstreamowych komiksów. Podziwiam odwagę i trzymam kciuki za powodzenie. Niestety patrząc na wpisy wydawcy obawiam się, że korekta będzie na miernym poziomie. O ile w ogóle zauważalna. Obym sie mylił.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2017, 10:25:58 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline absolutnie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #463 dnia: Marzec 04, 2017, 10:35:27 pm »
Jako że życzę Wam jak najlepiej, od razu wspomnę - Archie nie jest u nas w kraju tak popularne jak np. Image, ale znajduję coraz większe grono zwolenników. Świetnie to pobudza serial Riverdale, aktualnie emitowany na Netfliksie. Jeżeli faktycznie w tym roku nie ma szans to... bardzo dobrze. Zobaczymy na ile serial pobudzi popularność tej marki przez ten rok, i może akurat sensownie powiększy się jej fandom na tyle, byście mogli na tym zarobić. To lekka i przyjemna seria o nastolatkach, która nie raz wchodzi na przeróżne rejony gatunkowe. W USA hype na nią jest coraz większy. Sugeruję, że to marka godna Waszej obserwacji.


Po przeczytaniu Twojego posta zwróciłem uwagę na serial "Riverdale" i jestem zachwycony (Dzięki wielkie!). Faktem jest jednak, że komiksowa seria to rzecz banalna i głupkowata, a serial to wyrafinowana zabawa z postaciami, ktore każdy Amerykanin zna od ponad pół wieku.
Wątpię, żeby serial był w  stanie pobudzić zainteresowanie komiksem, chociaż przyznaję, że znajomość komiksu zdecydowanie porawia jakośc zabawy, jakiej dostarcza serial.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #464 dnia: Marzec 05, 2017, 09:56:44 am »
Przeczytałem RR tom pierwszy.
Komiks wpisuje się w nurt "opowieści niesamowitych" w stylu wydanych niedawno u nas: Outcast, Hrabstwo Harrow. Szczególne podobieństwa z Hrabstwem (tom 1) to: zbliżony wiek głównej bohaterki, akcja na prowincji, czarownice.
W pierwszej części komiksu Rachel budzi się w płytkim grobie. Uświadamia sobie, że została zamordowania. Miałem skojarzenia z Nieśmiertelnym. Fabuła jest poświęcona poszukiwaniu przez bohaterkę odpowiedzi co jej się przytrafiło. Tom pierwszy to także zapoznanie z pozostałymi postaciami opowieści: ciocia Johnny, Jet (przyjaciółka Rachel), mała Zoe, doktor Siemen, kobieta, którą widzi tylko Rachel i Zoe, kobieta opanowana przez wężowe widmo. Postacie są dobrze scharakteryzowane. Można spotkać kilka dość mocnych scen, szczególnie związanych z małą Zoe. Rysunki prezentują się świetnie. Lubię czerń i biel wiec może jest to stwierdzenie w pewnym stopniu stronnicze. Przyznaje się, że początkowo ciocię Johnny pomyliłem z mężczyzną. Komiks kończy się cliffhangerem.
Wydanie oceniam jako dobre. Mi trafił się egzemplarz z lekko skoszonym grzbietem. Rzecz do wyprostowania. Plus nieliczne białe kropki na czarnym tle. Prawdopodobnie "paprochy" podczas drukowania.
Lektura komiksu sprawił mi przyjemność, z chęcią sięgnę po kolejne tomy.




Co do HC za 40 to można trafić :smile:  :
https://www.gildia.pl/komiksy/263161-z-archiwum-x-sezon-10-vol-1-wyznawcy
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."