Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #435 dnia: Marzec 04, 2017, 10:46:09 am »
Jeżeli HC i papier nie są podstawą do dużej ceny za dana pozycję to dlaczego Rachel jest taka droga?

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #436 dnia: Marzec 04, 2017, 10:50:44 am »
Jeżeli HC i papier nie są podstawą do dużej ceny za dana pozycję to dlaczego Rachel jest taka droga?

Po pierwsze, komiks tej klasy za 4 dychy to jest drogo? No chyba raczej nie, byle badziewie z kolekcji kioskowej tyle kosztuje.

Po drugie, radzę czytać ze zrozumieniem, na wszelki wypadek jeszcze to napiszę wielkimi literami: NAKŁAD plus KOSZT LICENCJI.  Nie płaci się tyle samo za byle badziewie i za produkt wysokiej klasy.

Naprawdę radzę założyć własne wydawnictwa, bo od czytania takich bzdur, że drogo itp itd to aż mnie mdli i odechciewa się wydawać. Że drogo to trzeba mieć raczej pretensje do większych wydawnictw, a nie do nas.




Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #437 dnia: Marzec 04, 2017, 10:52:22 am »
40 zeta za komiks w HC to drogo? Was chyba Bóg opuścił.


Jak SL wydaje komiksy - powiedzmy - drożej, to stujeden obrońców krzyczących "no bo przecież niski nakład". A tu nagle tyle jęczenia. Zero w tym sensu, zero logiki.

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #438 dnia: Marzec 04, 2017, 11:11:11 am »
Może rozwiązaniem będzie przerzucenie się na te wspomniane wcześniej kolorowanki, wyjdzie o wiele taniej  :roll:

Pomyślę też o zrobieniu dla szczególnie "wybrednych" wersji na papierze toaletowym, bez okładki i bez foliowania za jedyne 7,99. Po przeczytaniu będzie można użyć w innym celu, to zwiększy poczucie dobrze wydanej kasy.

Offline tabasko21

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #439 dnia: Marzec 04, 2017, 11:17:58 am »
MI tez sie wydaje ze lament z dupy powstaje znowu i recepta jest prosta nie podoba ci sie nie kupuj i siegaj jedynie po marvele now z przecena  na 23 zl . Dla mnie cena jest jak najbardziej wporzadku i podoba mi sie ze wydawca stawia na jakosc . Rozumiem ze to ludzka natura ze chcialoby sie kupic jak najtaniej ale nie robmy jaj wydawca nie jest organizacja charytatywna i dokladac do interesu nie bedzie ,a badzmy szczerzy cena jaka zasugerowal zwlaszcza z przecena nie jest wysrobowana i przestancie pie....o tych cenach w kazdym watku.

Może rozwiązaniem będzie przerzucenie się na te wspomniane wcześniej kolorowanki, wyjdzie o wiele taniej  :roll:

Pomyślę też o zrobieniu dla szczególnie "wybrednych" wersji na papierze toaletowym, bez okładki i bez foliowania za jedyne 7,99. Po przeczytaniu będzie można użyć w innym celu, to zwiększy poczucie dobrze wydanej kasy.


Dokladnie jak czytam niektorych tutaj to sobie tak wlasnie mysle ze pewne osoby to bylyby zadowolone jakby komiksy byly tak drukowane na papierze toaletowym byleby cena spadla o zlotowke a potem lament ze strony im przeswituja  :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2017, 11:23:35 am wysłana przez tabasko21 »

Offline Kris1982

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #440 dnia: Marzec 04, 2017, 11:23:59 am »
Mi się wydaję że jak by ktoś wydał komiks w HC powiedzmy 150 str za 20 zł to i tak by się znaleźli płaczki którym by się okładka nie podobała albo grubość papieru. U nas to chyba norma. Konstruktywna krytyka jak najbardziej tak a resztę olać i robić swoje.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #441 dnia: Marzec 04, 2017, 11:38:50 am »
To będą niezłe grubasy z tych włoskich tomów HC + grubszy papier  :smile:

Możecie już coś więcej zdradzić na ich temat?

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #442 dnia: Marzec 04, 2017, 11:43:54 am »

Możecie już coś więcej zdradzić na ich temat?

Na razie tylko tyle, że wydamy je w kwietniu. W tym miesiącu chcemy wydać Flincha i SiP.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #443 dnia: Marzec 04, 2017, 11:45:18 am »
SiP?

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #444 dnia: Marzec 04, 2017, 11:46:20 am »
Po drugie, radzę czytać ze zrozumieniem, na wszelki wypadek jeszcze to napiszę wielkimi literami: NAKŁAD plus KOSZT LICENCJI.  Nie płaci się tyle samo za byle badziewie i za produkt wysokiej klasy.
Ok. Nakład rozumiem około 1000 sztuk?
40 zeta za komiks w HC to drogo? Was chyba Bóg opuścił.
Hm, może nie to że opuścił tylko jakoś tak za ładnie na początku to brzmiało. Możliwe, że nadzieje na cenę trochę zbyt hurraoptymistycznie wziąłem sobie do serca.

Czy był w ogóle pomysł wydania omnibusa?
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2017, 11:57:51 am wysłana przez mappy »

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #445 dnia: Marzec 04, 2017, 11:50:30 am »
The darkness will swallow everything

Offline mack3

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #446 dnia: Marzec 04, 2017, 11:51:13 am »
 
Nie ma tu żadnego kontrastu, jest tylko wielka nieznajomość praw ekonomii w Twoim wydaniu.

Widzę, że dalej nic nie zrozumiałeś z mojego wpisu (lub marketingowo odwracasz kota ogonem) - jakże przypomina mi to Ziemię 8... i dobrze Mr. "ceny Egmontu są z kosmosu"

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #447 dnia: Marzec 04, 2017, 11:51:37 am »
Strangers in Paradise
No też już rozkminiłem  :smile: niby miało być jakoś w maju (i to mnie zmyliło) a tu taka niespodzianka  :biggrin:

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #448 dnia: Marzec 04, 2017, 11:53:43 am »
SiP?

Strangers in Paradise.


Ok. Nakład rozumiem około 1000 sztuk?

Nie.


Hm, może nie to że opuścił tylko jakoś tak za ładnie na początku to brzmiało. Możliwe, że nadzieje na cenę trochę zbyt hurraoptymistycznie wziąłem sobie do serca jak i inni.

Najlepiej pisać tylko w swoim imieniu , a nie w imieniu wirtualnych "innych". Cena w stosunku do jakości produktu jest świetna i niczym nie odstaje od dużo bogatszej konkurencji drukującej w o wiele większych nakładach, więc nie bardzo rozumiem zarzuty.


Czy był w ogóle pomysł wydania omnibusa?

Nie, nie jestem samobójcą. Dużo więksi gracze nie chcą wydawać omnibusów, a od nowego wydawnictwa oczekuje się tego na początku, zabawne. Jeśli będzie dobra sprzedaż, to pojawi się omnibus w naszej ofercie ale nie będzie to RR.

 
 
Widzę, że dalej nic nie zrozumiałeś z mojego wpisu (lub marketingowo odwracasz kota ogonem) - jakże przypomina mi to Ziemię 8... i dobrze Mr. "ceny Egmontu są z kosmosu"

Jesteś naprawdę śmieszny. Napisałem Ci o nakładach, a Ty dalej swoje Mr. "nic nie wiem ale się wypowiem"

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #449 dnia: Marzec 04, 2017, 11:57:10 am »
Mr. "ceny Egmontu są z kosmosu"
Gdyby wydawał to Egmont to pomimo dużo większych nakładów i wydawania w koprodukcji z innymi krajami cena na bank nie byłaby niższa od obecnej. Poka mi te egmontowe haceki za 40 zeta.

 

anything