Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ASX76

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 16, 2017, 03:14:12 pm »
No jasne, wtopa finansowa już na starcie... :razz:
 


Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #256 dnia: Luty 16, 2017, 03:15:52 pm »
Pytam o przyszłość - Elektra się nieźle sprzedaje, więc Sienkiewicz to już jakaśtam marka, a nakład nie musi być arcywysoki :) Timof wydaje nie takie obskury i jakoś na tym wychodzi. Generalnie już straciłem nadzieję, ale trzeba mieć jakieś marzenia...

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #257 dnia: Luty 16, 2017, 03:41:50 pm »
Mkolek81: "(...) ciekaw jestem kto go kupi (...)"
 
Ja bardzo chętnie (a nawet w podskokach) nabędę; podobnie zresztą jak komiksy z udziałem Kulla i Solomona Kane'a. Do tego zdecydowanie chętniej niż współczesne produkcje ze stajni Image Comics.
Ty, ja i kilku zapaleńców. Było kilka podejść do wydawania Conana na polskim i zawsze się kończyło szybciej niż każdy by chciał.

To jeszcze rzucę temat komiksów z WildStorm, nie tego nowego które startuje teraz, ale tego klasycznego, a dokładnie Planetary, Ex Machina (choć to już chyba teraz Vertigo jest), The Authority, jeśli Fantasmagorie nie podoła nic z Vertigo to może coś z tego imprintu?

Offline 8azyliszek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #258 dnia: Luty 16, 2017, 03:44:20 pm »
Planetary walało się w tanich księgarniach po 3 zł, a i to mi się kupić tego nie chciało. Tak tylko mówię.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #259 dnia: Luty 16, 2017, 03:52:45 pm »
Ojezu, to było w zupełnie innych czasach. Ygrek też się walał, a teraz Egmont musi dodruk 1 tomu robić.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #260 dnia: Luty 16, 2017, 05:27:40 pm »
To jeszcze rzucę temat komiksów z WildStorm, nie tego nowego które startuje teraz, ale tego klasycznego, a dokładnie Planetary, Ex Machina (choć to już chyba teraz Vertigo jest), The Authority, jeśli Fantasmagorie nie podoła nic z Vertigo to może coś z tego imprintu?
Przecież to wszystko DC  :smile: To jak się nie uda z Vertigo to i z WildStorm.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 05:30:48 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #261 dnia: Luty 16, 2017, 05:38:45 pm »
Przecież to wszystko DC  :smile: To jak się nie uda z Vertigo to i z WildStorm.
Tak wiem, ale Fantasmagorie stwierdziło, że może spróbować z Veritgo więc czemu by nie mogli by i z WildStorm. Druga sprawa, że Egmontu nie interesują komiksy z tego imprintu jak w przypadku Vertigo. Pytałem kilka razy o Planetary ipan Kołodziejczak powiedział, że to nie jest w ich zakresie zainteresowań i tego nie wydadzą. Po za tym być może w ten sposób wydawnictwo potwierdzi to co mówią wszyscy, że wyłączność na komiksy DC (DC, Vertigo i WildStorm) na Polskę ma Egmont.   

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #262 dnia: Luty 16, 2017, 05:50:33 pm »
Fantasmagorie ma już tyle komiksów wydać, że pewnie minie trzy i więcej lat, zanim nasze zachcianki ujrzą światło dzienne. Wówczas będziemy prosić wydawnictwo by zwolniło licencję, bo np. taka Sideca mogłaby to wydać :)

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #263 dnia: Luty 16, 2017, 06:40:56 pm »
Wtedy to już tacy mali gracze jak Image będą dobijać sie do drzwi naszych wielkich wydawnictw z prośbą, żeby wydać od nich cokolwiek...

Offline skil

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #264 dnia: Luty 16, 2017, 06:51:47 pm »
Fantasmagorie ma już tyle komiksów wydać, że pewnie minie trzy i więcej lat, zanim nasze zachcianki ujrzą światło dzienne.

O ile za trzy lata to wydawnictwo będzie jeszcze istniało.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #265 dnia: Luty 16, 2017, 07:00:46 pm »
Mkolek81: "Było kilka podejść do wydawania Conana na polskim i zawsze się kończyło szybciej niż każdy by chciał". 
 
Na szczęście czasy nam się trochę odmieniły. Egmont próbował z Conanem mniej więcej w tym samym czasie co z Marvelem. W obu przypadkach szybko zwinęli żagiel, a teraz superbohaterowie deklasują wszystkie pozostałe segmenty aż miło. Może tym razem Cymmeryjczyk dałby jednak radę... Oczywiście przydałby się jakiś dobrze odebrany film na podstawie prozy Howarda. Ale i bez tego serie wydawane obecnie przez Dark Horse są warte uwagi. Tyle że ponoć akurat ten wydawca sporo sobie życzy za licencje...

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #266 dnia: Luty 16, 2017, 07:02:46 pm »
Wtedy to już tacy mali gracze jak Image będą dobijać sie do drzwi naszych wielkich wydawnictw z prośbą, żeby wydać od nich cokolwiek...

Dokładnie, czas skończyć z wiernopoddańczym tonem  :smile:

O ile za trzy lata to wydawnictwo będzie jeszcze istniało.

Spokojna Twoja rozczochrana, będziemy istnieć do końca świata i jeden dzień dłużej  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #267 dnia: Luty 16, 2017, 07:08:33 pm »
Dokładnie, czas skończyć z wiernopoddańczym tonem  :smile:
Spokojna Twoja rozczochrana, będziemy istnieć do końca świata i jeden dzień dłużej  :smile:
No dobra a co z tym Vertigo?

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #268 dnia: Luty 16, 2017, 07:10:03 pm »
No dobra a co z tym Vertigo?

Będziemy próbować  :smile: Na razie trwają rozmowy z innymi wydawnictwami.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #269 dnia: Luty 16, 2017, 07:13:50 pm »
Będziemy próbować  :smile: Na razie trwają rozmowy z innymi wydawnictwami.
OK. Chodzi mi bardziej o to czy dacie radę coś ruszyć z tego wydawnictwa, aby stwierdzić jak to jest z tą wyłącznością pewnego wydawcy na rynku polskim, nie musicie rzucać od razu tytułem (to może być niespodzianka).

 

anything