trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 12, 2017, 05:14:11 pm »
Czytam Wasze posty i nagle okazuje się, że ten rynek wydawniczy jest bardzo prosty w obsłudze. Wszystko można kupić, wydać, licencje to nie problem a od kilku lat czytam zupełnie co innego.
Komiksów Barksa też się nie da.

Ale wniosek jest jeden - jeżeli po drugiej stronie nie ma jakieś dużej korporacji to najczęściej da się dogadać. Oczywiście pewnie są wyjątki w jedną i w drugą stronę, ale raczej taka jest zasada.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 12, 2017, 05:41:19 pm »
Zrobił się koncert życzeń  :cool: więc co mi tam, i ja spytam- czy myśleliście/myślałeś nad wydawaniem tytułów SelfMadeHero? Mają na koncie naprawdę świetne komiksy, choćby LovecraftAnthology...
Wiem, że Timof&Co wydali jakieś ich tytuły, ale Lovecrafty, Chambers i biografia Casha czekają na polskiego wydawcę  :wink: No i może negocjacje byłyby łatwiejsze, boć to przeca żaden gigant a la marweł czy disi :smile:

Dzięki za propozycję, spróbujemy  :smile:

Wydawanie komiksów od Vertigo uważam za dobry pomysł (oczywiście jeśli wydawca nie będzie robił problemów z licencjami). Póki co Egmont nic konkretnego nie zapowiedział (mowa o nowych seriach), poza  dokończeniem trwających serii. Wysypu nowych pozycji raczej się nie spodziewam, zwłaszcza, że mocno weszli w klasyki Marvela, więc może warto właśnie teraz wydać coś z Vertigo bo jest w czym przebierać: wspomniany Swamp Thing, Doom Patrol, 100 naboi, Animal Man, Hellblazer, Invisibles, czy nawet wznowienie Kaznodzieji w HC i obwolucie to byłoby dobre posunięcie, zwłaszcza, że wyszedł serial.

Morrison to dla mnie nr 1 ever więc ten tego ... Jak nie z Vertigo to może w nieco innej formie uda się pozyskać jakiś tytuł z jego scenariuszem  :wink:

Czytam Wasze posty i nagle okazuje się, że ten rynek wydawniczy jest bardzo prosty w obsłudze. Wszystko można kupić, wydać, licencje to nie problem a od kilku lat czytam zupełnie co innego. Wam się wszystko opłaca a plany, jak na nowe wydawnictwo, macie nie z tej ziemi. Bardzo ciekawe, bardzo. Oby Wam się to udało! :smile:

Dzięki wielkie za życzenia  :smile: Ten rynek istotnie jest bardzo prosty, najważniejsze to mieć kasę na start. Licencja to spory koszt ale ogólnie bardzo podobny do ceny wydruku.

Jakoś z Image się nie udało dogadać  :smile:

Nie udało się, bo mam takie podejście, że albo przechodzimy szybko do konkretów albo szkoda czasu. Jeśli ktoś długo zwodzi to naprawdę szkoda czasu i kasy, jeśli mamy się utrzymać to biznes musi się kręcić, a to może stać się tylko wtedy jeśli zostanie zachowane odpowiednie tempo.

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #197 dnia: Luty 12, 2017, 07:33:02 pm »
Liczę na szerszą dystrybucję serii NN i MM w przyszłości, z możliwością zakupów bez rejestracji z opcją odbioru w placówce pocztowej, w ramach sklepu firmowego wydawnictwa oraz współpracujacych z Wami sklepami internetowymi. Publikacja powyższych tytułów, w zaproponowanej przez Fantasmagorie formule, to więcej niż spełnione życzenia/marzenia. Za lat kilka może seria Dampyr :smile: , a w międzyczasie Kolekcjoner Toppiego :biggrin: .

Jeżeli na zachodzie bez zmian i Image milczy, to proponuję "kierunek wschód"  - Virgin Comics i ich spadkobierców Liquid Comics. Przygarnął bym historie solowe z Devi, przygody Sadhu czy Dinosaurs vs Aliens.

PS. W Virgin Comics i jakiś Morrison się pojawia i Deepak Chopra ze swoimi "orientalnymi" scenariuszami :idea:

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #198 dnia: Luty 12, 2017, 07:33:10 pm »
Morrison to dla mnie nr 1 ever więc ten tego ... Jak nie z Vertigo to może w nieco innej formie uda się pozyskać jakiś tytuł z jego scenariuszem  :wink:

Morrison to najwięcej interesujących rzeczy wydał właśnie pod szyldem Vertigo/DC, ale zostaje jeszcze parę fajnych tytułów - New X-Men, Nameless, Zenith (choć ta ostatnia seria ma fajny początek, by z każdą "fazą" wyraźnie obniżać loty).

Offline mack3

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #199 dnia: Luty 13, 2017, 12:11:09 am »
Jak na Marvela z Ameryki w tym roku za wcześnie, ale chęci są i kasa nie gra roli to.... złóżcie Sidece propozycje nie do odrzucenia za Daredevila, którego ponoć już kupili :wink:
Z oryginalniejsych pomysłów - W sumie to po wydaniu Miraclemana prez Muchę chętnie poznałbym też początki tego bohatera w wersji Micka Anglo - to chyba też pulpa (?) (choćby pierwsze 3 TPBki - które do tej pory wyszły w USA)
 
A jeśli mowa o udowadnianiu, że się da zarobic, choć inni mówią, że się nie da - to może jest szansa na dokończenie Rozbitków Czasu? Osobiście chętnie też przekonałbym się czy Dallas Barr to tak przeciętny komiks jak mówią...
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 12:36:43 am wysłana przez mack3 »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #200 dnia: Luty 13, 2017, 07:11:01 am »
A wydawnictwo mogłoby zdradzić jakich to tytułów z Image się nie udało załatwić?  :smile:

Offline Darkwolf1

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 13, 2017, 08:33:36 am »
Każdy pyta to i ja zapytam :)
Jest jakakolwiek szansa na wydanie Conana ? Najlepiej tego wydawanego swego czasu przez Marvel ? Choć ten w wersji z Dark Horse też by mógł być :)

Offline wilk

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 13, 2017, 09:02:19 am »
Bardzo bym chciał. Niestety zero odzewu ze strony właścicielki praw do tytułu.
Szkoda.  :sad: Chyba już o tym pisałem ale w listopadzie wydawnictwo Rackham wydało piękny integral Mort Cinder. Więc na szczęście nie jest też tak, że licencja jest zablokowana na dobre dla wszystkich (chyba, że tajemnicza właścicielka praw jest również właścicielką tego wydawnictwa  :razz: ).

http://www.editions-rackham.com/mort-cinder/

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 13, 2017, 09:27:30 am »
Śliczności. Gdyby WF nie dało rady, to zawsze można Timofa pomęczyć, ten tytuł chyba pasuje do ich linii wydawniczej...

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 13, 2017, 12:37:43 pm »
Podoba mi się wasza buńczuczność :)

Offline raj666

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 13, 2017, 01:01:47 pm »
Zaczynam mieć coraz więcej wątpliwości co do do wydawcy, nie chciałbym wykrakać nieszczęścia ale zderzenie z rzeczywistością może być bolesne. Mówię to szczególnie ze względu na kawaleryjskie podejście do kwestii tłumaczenia Krazy Kata. Cała impreza może skończyć szybciej niż  byśmy chcieli, z paroma rozgrzebanymi seriami i mnóstwem pretensji.

Offline polska312

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 13, 2017, 01:26:44 pm »
Ja nadal wieżę, że całe przedsięwzięcie jakim jest wydawnictwo Fantasmagorie będzie sukcesem. I choć jeszcze żadnego komiksu nie wydali to z tego co zdołałem się zorientować z forum, wydawca to pasjonat a tacy tak łatwo się nie poddają.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 13, 2017, 01:31:14 pm »
Ja nadal wieżę, że całe przedsięwzięcie jakim jest wydawnictwo Fantasmagorie będzie sukcesem. I choć jeszcze żadnego komiksu nie wydali to z tego co zdołałem się zorientować z forum, wydawca to pasjonat a tacy tak łatwo się nie poddają.
Być może, ale takich pasjonatów już było Manzoku, Mandragora a ostatnio Sideca ze swoim Daredevilem. Aby się nie okazało że rzeczywistość zweryfikuje tą pasje. Ale czekam, bo wierzę że wydawnictwo jest w stanie znaleźć swoją niszę na rynku, albo już ją znalazła. Pierwszy komiks już niedługo ja czekam.

Offline keram

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 13, 2017, 05:37:24 pm »
Ja życzę wydawnictwu powodzenia zwłaszcza z komiksem europejskim, ale faktycznie przesadzają z buńczucznością. Jeszcze nic nie wydali, a zachowują się jakby byli jednym z głównych graczy na naszym rynku.

Trochę przypomina mi się Motopol, jako fan komiksu frankofońskiego kibicowałem temu wydawnictwu.
W pamięci pozostały mi wystąpienia Xaviera Retata na dwóch imprezach komiksowych (nie byłem, czytałem relacje) odnośnie planów wydawniczych.
Otóż w Krakowie ( X 2001) zapowiadał wydanie do końca 2002 roku 150 albumów, natomiast w Warszawie ( III 2002) stwierdził, że w Polsce jest niewielki wybór komiksów i on musi wydać 300 albumów, by czytelnicy mieli w czym wybierać.
Motopol zakończył działalność w 2004 nie wydawszy nawet 100 albumów.

Mam nadzieję, że wydawnictwu Fantasmagorie pójdzie znacznie lepiej, radziłbym jednak zbastować z opowieściami o tym jaką potęgą będzie wydawnictwo, przynajmniej do czasu, aż nadejdą wyniki sprzedaży pierwszych albumów.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 13, 2017, 07:08:36 pm »
Czy jest jakiś powód dlaczego tytuł jest z prawej strony, podczas gdy w wydaniu oryginalnym jest wyśrodkowany? Inwencja twórcza grafika?
Przed chwilą na TVP Kultura pokazali okładkę PL i napis był na środku  :smile:

 

anything