trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 12, 2017, 03:24:08 pm »
Jeszcze nic nie wydaliście a powoli stajecie się moim ulubionym wydawnictwem  :biggrin: trzymam kciuki by się wam udało wystartować i trwać jak najdłużej.

Dzięki wielkie  :smile:

 Mogę w tym miejscu zdradzić, że zdając sobie sprawę z realiów polskiego rynku komiksowego, rozpoczęliśmy negocjacje z image. Ale 2miesięcznie negocjacje, w których przedstawia się ze 100 ofert i druga strona już 2krotnie akceptuje te oferty po czym nie wysyła umowy to jednak nie na moje nerwy, więc raczej dziękuję temu wydawnictwu.

Wszytko OK, tylko, że co innego koszt licencji, a co innego jak wydawca całkowicie zignoruje zapytanie ofertowe na daną licencje. Z tego co wiem to raczej cały czas jest ta druga opcja, a nie koszt licencji. Proponowałbym najpierw się zorientować jak wygląda sytuacja, niż rzucać obietnice bez pokrycia.

Znam angielski, mam telefon, nie wysyłam ofert zanim nie jestem pewien że zostaną rozpatrzone  :smile:

A zastanawialiście się nad komiksami z wydawnictwa Valiant?

Tak.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 12, 2017, 03:28:48 pm »
A Avatar?

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 12, 2017, 03:29:59 pm »
A Avatar?

Jestem fanem, zero odzewu jak na razie, trzeba będzie dzwonić  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 12, 2017, 03:35:56 pm »


A zastanawialiście się nad komiksami z wydawnictwa Valiant?
Tak.
:smile: Teraz pytanie czy się tylko zastanawialiście? :smile: czy już zadziałaliście w tej sprawie. :smile: Jeśli to drugie to czekam jeszcze bardziej na zapowiedzi.

Mogę w tym miejscu zdradzić, że zdając sobie sprawę z realiów polskiego rynku komiksowego, rozpoczęliśmy negocjacje z image. Ale 2miesięcznie negocjacje, w których przedstawia się ze 100 ofert i druga strona już 2krotnie akceptuje te oferty po czym nie wysyła umowy to jednak nie na moje nerwy, więc raczej dziękuję temu wydawnictwu.
Nie jesteście jedynym wydawcą w Polsce, który ma z nimi problemy  :doubt:
Znam angielski, mam telefon, nie wysyłam ofert zanim nie jestem pewien że zostaną rozpatrzone
Edytowałem wcześniej tą wypowiedź bo napisałem dosadniej, że DC olewa innych wydawców niż Egmont. Ale może rzeczywiście pora obalić to twierdzenie. Taka uwaga zapytanie ofertowe to co innego niż sama oferta.

Jeśli zastanawiacie się na powrotem Swamp Thing na nasz rynek to mam nadzieje że od początku czyli od historii pisanych jeszcze przez Lena Weina. Czekam na waszą odpowiedź jak wygląda sytuacja z Vertigo.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 07:35:28 am wysłana przez mkolek81 »

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 12, 2017, 03:44:17 pm »



:smile: Teraz pytanie czy się tylko zastanawialiście? :smile: czy już zadziałaliście w tej sprawie. :smile: Jeśli to drugie to czekam jeszcze bardziej na zapowiedzi.

Działamy na różnych obszarach. W zasadzie to mam w głowie taki system, że jak tylko pomyślę o jakimś wydawnictwie to wiem co chciałbym kupić  :smile:

Nie jesteście jedynym wydawcą w Polsce, który ma z nimi problemy  :doubt:

W zasadzie to mamy problem tylko z jedną osobą, która prowadzi negocjacje nie bardzo się na tym znając. Jednego dnia mamy licencję , a następnie jesteśmy informowani że licencja nie może zostać sprzedana osobie fizycznej (chociaż wszystkie dane, w tym NIP zostały już wcześniej podane) :smile:

Czekam na waszą odpowiedź jak wygląda sytuacja z Vertigo.

Ok, jak tylko coś się uda załatwić to niezwłocznie poinformujemy.

Offline radef

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 12, 2017, 03:53:11 pm »
Skoro każdy tutaj o swoich marzeniach pisze to co mi szkodzi.
Najlepsze komiksy Disneya jakie powstały, czyli komiksy Carla Barksa i Dona Rosy w kolekcjach oryginalnie wydawanych przez Fantagraphics. Niby Egmont wydaje Disneya, lecz historie które najczęściej są dużo gorsze niż komiksy obu panów.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 12, 2017, 03:54:43 pm »
Skoro każdy tutaj o swoich marzeniach pisze to co mi szkodzi.
Najlepsze komiksy Disneya jakie powstały, czyli komiksy Carla Barksa i Dona Rosy w kolekcjach oryginalnie wydawanych przez Fantagraphics. Niby Egmont wydaje Disneya, lecz historie które najczęściej są dużo gorsze niż komiksy obu panów.

Pytałem, jestem wielkim fanem Barksa. Niestety, Fantagraphics nie dysponuje prawami do tych tytułów. Trzeba zwrócić się bezpośrednio do Disneya.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 12, 2017, 04:02:24 pm »
Myślę że szybciej będzie jak napiszecie czego nie będziecie wydawać  :smile:

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 12, 2017, 04:05:32 pm »
Myślę że szybciej będzie jak napiszecie czego nie będziecie wydawać  :smile:

Nie da się, wydamy wszystko, nawet to co jeszcze nie powstało  :smile:

Offline radef

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 12, 2017, 04:11:01 pm »
Pytałem, jestem wielkim fanem Barksa. Niestety, Fantagraphics nie dysponuje prawami do tych tytułów. Trzeba zwrócić się bezpośrednio do Disneya.
Tak podejrzewałem. [wydaje mi się, że podobny problem jest m.in. z albumami Disneya wydanymi ostatnio przez Glenat autorstwa Trondheima czy Coseya, tam podobno trzeba załatwiać dwie licencje]
Ale już za tą odpowiedź wydawnictwo Fantasmagorie ma u mnie duży plus. Bo choć rozum mówi, że lepiej w Polsce sprzedawałyby się po raz enty komiksy Rosy, to jednak serce chciałoby w końcu przeczytać największe klasyki Barksa po polsku.
Tylko jako ciekawostkę podam, że ostatnio pierwszy tom Rosy pojawił się w Rosji. Tylko że wydawnictwo, które wydało ten tom, jest wielką korporacją i oprócz Rosy planuje też Barksa i Gottfredsona.
https://coa.inducks.org/issue.php?c=ru/DRL+++1
Tylko że w Rosji, w przeciwieństwie do Polski, tamtejszy Egmont nie wydaje komiksów z Donaldem już od 5 lat.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 12, 2017, 04:35:28 pm »
Zrobił się koncert życzeń  :cool: więc co mi tam, i ja spytam- czy myśleliście/myślałeś nad wydawaniem tytułów SelfMadeHero? Mają na koncie naprawdę świetne komiksy, choćby LovecraftAnthology...
Wiem, że Timof&Co wydali jakieś ich tytuły, ale Lovecrafty, Chambers i biografia Casha czekają na polskiego wydawcę  :wink: No i może negocjacje byłyby łatwiejsze, boć to przeca żaden gigant a la marweł czy disi :)

Offline Mawer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 12, 2017, 04:35:55 pm »
Wydawanie komiksów od Vertigo uważam za dobry pomysł (oczywiście jeśli wydawca nie będzie robił problemów z licencjami). Póki co Egmont nic konkretnego nie zapowiedział (mowa o nowych seriach), poza  dokończeniem trwających serii. Wysypu nowych pozycji raczej się nie spodziewam, zwłaszcza, że mocno weszli w klasyki Marvela, więc może warto właśnie teraz wydać coś z Vertigo bo jest w czym przebierać: wspomniany Swamp Thing, Doom Patrol, 100 naboi, Animal Man, Hellblazer, Invisibles, czy nawet wznowienie Kaznodzieji w HC i obwolucie to byłoby dobre posunięcie, zwłaszcza, że wyszedł serial.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #192 dnia: Luty 12, 2017, 04:38:29 pm »
Jestem fanem, zero odzewu jak na razie, trzeba będzie dzwonić  :smile:

Moore'y z Avatara to ktoś mógłby w końcu wiydać. Providence to szarpałbym...

Offline Ryba2111

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 12, 2017, 04:40:21 pm »
Czytam Wasze posty i nagle okazuje się, że ten rynek wydawniczy jest bardzo prosty w obsłudze. Wszystko można kupić, wydać, licencje to nie problem a od kilku lat czytam zupełnie co innego. Wam się wszystko opłaca a plany, jak na nowe wydawnictwo, macie nie z tej ziemi. Bardzo ciekawe, bardzo. Oby Wam się to udało! :smile:


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 12, 2017, 04:52:13 pm »
Czytam Wasze posty i nagle okazuje się, że ten rynek wydawniczy jest bardzo prosty w obsłudze. Wszystko można kupić, wydać, licencje to nie problem a od kilku lat czytam zupełnie co innego.
Jakoś z Image się nie udało dogadać  :smile:

 

anything