trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nemen84

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 04, 2017, 02:22:42 pm »
będę wydawać co chcę i w jakiej chcę formie


Podoba mi sie takie podejście;) Sam chciałbym kiedyś być w takiej sytuacji. Wydawca wydaje komiksy, na których chce zarobić, a dla przyjemności wydaje komiksy, na których wychodzi na zero, ale ma z tego ogromną przyjemność. A może ma tyle kasy, że wszystkie komiksy wydaje tylko z tego drugiego powodu;)
Ktoś chce, to ktoś kupi i też będzie miał frajdę. Nikt z forumowiczów na tym nie straci. Wnioskuje z wypowiedzi wydawcy, że przy małej sprzedaży też niewiele ryzykuje. Taki ma kaprys i fajnie. Gorzej jak totalnie nikt z czasem już tego nie będzie kupował i wszystko będzie szło "do pieca", bo 25 lat (przy 12 tomach rocznie) to dość sporo, a drukowanie tomów jednak coś będzie kosztować:) Ale to już nie nasz biznes.

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 04, 2017, 04:20:41 pm »
Najciekawsza zapowiedź roku już w lutym!!! Nie liczyłem, że ktoś zdecyduje się na wydawanie komiksowych tasiemców na naszym rynku. Przed inicjatywą BUM Projekt marzył mi się Dylan Dog w każdym kiosku na mizernym papierze, w cenie przeciętnego miesięcznika - taka ksiażeczka do poczytania w podróży, albo podczas przerwy w pracy.  Właściwie to  w ten sposób zapatruję się na większość komiksów. DD się pojawił i chociaż częstotliwość publikacji pozostawia wiele do życzenia; ważne że jest. Odrobinę szkoda, że nie zdecydowali się na wariant Maxi Dylan Dog.

Nathana Nevera (czytałem wyłącznie wydania Egmontu), oceniam nieco niżej od DD, ale niedawno przyswoiłem całość i dobrze, że tak się stało. To są całkiem fajne historie - tylko tyle i aż tyle. Martin Mystere - słyszałem wiele dobrego o tej serii więc....

Wprawdzie NN i MM również ukazywały się w wariancie Maxi, ale jeżeli Fantasmagorie zamierza opublikować 3-4 albumy każdej z tych serii / rok, to takie rozwiązanie uważam za wystarczające. Trochę szkoda ładować to w HC i obwoluty, nawet pomijając cenę, ale jestem dobrej myśli. (Najbardziej przekonuje mnie format DD 2w1 od Egmontu). Oby udało się rozszerzyć dystrybucję.

Jak będziemy grzeczni może doczekamy również serii Dampyr oraz Dragonero. A na chwilę obecną DD, NN i MM to moje musisz mieć.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 04, 2017, 10:46:31 pm »
Cytuję wydawcę z FB co do ceny  :smile: "Ok 20 zł NN (po rabatach) , MM nieco więcej z racji tego że ma ok 160 stron"

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 04, 2017, 10:56:36 pm »
Jeszcze nie jest powiedziane, o co chodzi w tych rabatach, np. Krazy Kat w wydawnictwie to 69 zł., a w gildii 55,20. Inne sklepy mają jeszcze większy rabat. Wydaje mi się, że lepiej, aby przez wydawnictwo szła atrakcyjniejsza oferta.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 05, 2017, 06:29:39 am »
Krazy Kat w wydawnictwie to 69 zł., a w gildii 55,20.
Ale ten KK z wydawnictwa bedzie numerowany, pierwsze 100 egz. Pisali na FB. Ksiegarnie dostana bez numerku. Jak ktos lubi numerki, placi wiecej, jak nie, kupuje w ksiegarni.

A jezeli ceny NN i MM beda takie jak napisali na FB, to bedzie fajnie. :)
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2017, 06:39:26 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 05, 2017, 07:34:07 am »
"Nathan Never" i "Martin Mystery" znowu w polskiej wersji może tylko cieszyć. Dla mnie absolutnie fantastyczna wiadomość! Dylan da się lubić, ale w czasach gdy Egmont publikował zarówno serie z jego udziałem jak i poświęconą Nathanowi zdecydowanie preferowałem tę drugą. Wydawnictwu powodzenia życzę oraz dużego zainteresowania tymi tytułami.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 05, 2017, 09:11:43 am »
... "Martin Mystery" znowu w polskiej wersji może tylko cieszyć.
A MM juz byl w polskiej wersji? Widzialem na stronei Bonneli, ze wydawnictwo Dobre Historie, od magazynu Cos na progu, jest wpisane w licencje na Polske. Martin byl tam publikowany w odcinkach?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 05, 2017, 09:32:31 am »
Peta18 - niestety tylko jednorazowo w dziewiątym numerze magazynu "Coś na Progu".

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 05, 2017, 10:29:48 am »
Dzieki! No to bedziemy mogli (mam nadzieje niebawem) przeczytac pierwszy tom. Jestem mocno zaintrygowany tym tytulem.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 05, 2017, 04:11:18 pm »
Nie ma sprawy :) Swego czasu podczytywałem dość wczesne przygody Martina; może nie pierwszy epizod ale jakoś tak niewiele dalej. Szczerze pisząc jak na łatkę pulpy to było autentycznie nieźle,  w moim przekonaniu dostrzegalnie lepiej niż w przypadku współczesnego głównego nurtu z rynku frankofońskiego. Ale to już będzie okazja ocenić niebawem osobiście. Cieszę się, że w ogóle jest taka możliwość, bo zarówno tej serii jak i "NN" nie spodziewałem się już w polskiej wersji.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 05, 2017, 04:50:52 pm »
Cieszę się, że w ogóle jest taka możliwość, bo zarówno tej serii jak i "NN" nie spodziewałem się już w polskiej wersji.
Mi bardzo brakowało takich tytułów więc inicjatywa cieszy  :smile:

Jeszcze coś bardziej erotycznego byłoby fajne np:


Offline Death

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 09, 2017, 12:08:13 pm »
Mam za dużo kasy i będę wydawać co chcę i w jakiej chcę formie
A nie chcesz wydać Władców chmielu i to przypadkowo w formie dwóch integrali jak u Frankofonów? :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 10, 2017, 10:35:06 pm »
Z FB wydawnictwa:



Próbny wydruk BZG (ostatnio jedni z lepszych). Widać że wydawnictwu zależy na jakości co cieszy  :smile:

Będzie też foliowane  :smile: A okładka z nadrukiem oraz z obwolutą co rzadko spotykane  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2017, 08:06:34 am wysłana przez JanT »

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 11, 2017, 08:34:01 pm »
Nawimar, czy pdf z tym numerem "Coś Na Progu"jeszcze gdzieś można znaleźć?

Fantasmagorie, trzymam kciuki...jak na razie imponujące  tempo rozwoju.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 11, 2017, 09:45:26 pm »
Czy jest jakiś powód dlaczego tytuł jest z prawej strony, podczas gdy w wydaniu oryginalnym jest wyśrodkowany? Inwencja twórcza grafika?

 

anything