Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 04, 2017, 12:12:13 pm »
Po ja bym to na papierze toaletowym wydał, bo offset to taki ekskluzywny produkt. :smile:
BTW Czy Dredd to jest komiks pulpowy?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #136 dnia: Luty 04, 2017, 12:13:46 pm »

 
BTW Czy Dredd to jest komiks pulpowy?

Raczej tak, przynajmniej z tej półki startował.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 04, 2017, 12:15:29 pm »
opasły omnibus, omnibus co prawda planujemy wydać ale nie NN  :smile:

I to mnie najbardziej interesuje :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2017, 12:21:04 pm wysłana przez gabor2 »

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 04, 2017, 12:15:48 pm »
Raczej tak, przynajmniej z tej półki startował.
To wychodzi u nas w HC i na kredzie i nikt nie krzyczy, że to swietokradztwo.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 04, 2017, 12:27:34 pm »
Czarno-biały komiks na kredzie?
To jest właśnie największa głupota co poniektórych polskich wydawnictw. Czarno-biały komiks na kredzie wygląda po prostu źle. Ostatnio czytałem "Sin City" wydane na kredzie i była według mnie to fatalna decyzja. Kolor na kredzie - okej, lepsze nasycenie kolorów. Cz-b - źle, bo komiksy cz-b czegoś takiego nie potrzebują, a na dodatek wówczas (przez odbijane światło przez papier kredowy) ciężko się czyta komiks szczególnie przy sztucznym świetle.

Sin City na kredzie faktycznie źle się czyta. Światło się odbija, odciski palców zostają, papier jest strasznie cienki przez co trochę prześwituje, dwa tomy mają część stron wydrukowanych jaśniej, część ciemniej. Jakoś nikt nie wydaje mang na kredzie (Hanami miało mały epizodzik, ale szybko się z tego wycofali).

Wydawnictwu życzę powodzenia, ale przy obecnym nasyceniu rynku nie wiem czy to chwyci.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 04, 2017, 12:36:08 pm »
Życzę jak najlepiej, ale oby Wam rzeczywiście nie wyszła z tego fantasmagoria.

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 04, 2017, 12:40:55 pm »
Życzę jak najlepiej, ale oby Wam rzeczywiście nie wyszła z tego fantasmagoria.

Dziękujemy bardzo.
Ja bym sobie jednak właśnie życzył jak najwięcej fantasmagorii. Wszak komiks to jest fantasmagoria budująca potęgę wyobraźni. Jak najwięcej więc fantasmagorii, niech rosną w siłę  :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 04, 2017, 12:42:21 pm »
A kto będzie tłumaczył wasze komiksy?

Offline keram

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 04, 2017, 12:45:18 pm »
Podsumowując wygląda to tak:

Mam za dużo kasy i będę wydawać co chcę i w jakiej chcę formie, wiem że niektóre wydawnictwa i ich stronnicy mają z tym problem ale cóż ... Nic to nie da, take it or leave it jak to mówią  :smile:
Tak ogólnie to kiedyś byłem po drugiej stronie i chciałem tak jak inni wydań jak najlepszej jakości, a teraz jestem zdumiony że Ci sami którzy chcieli mieć ładne wydania, teraz żałują 1,50 na albumie, przykre to trochę i świadczy o kondycji naszego rynku.

Jeśli chcesz tanio wydawać bo masz za dużo kasy, to ok nie ma sprawy. Uważam jednak, że lepiej byłoby wydawać zwykłe tomiki, a od czasu do czasu ekskluzywne wydanie specjalne.

Twierdzisz, że różnica między wydaniami to 1.50 zł. na albumie?
Dziwne, bo różnica między Thorgalem (spory nakład) w miękkiej a twardej wynosi 7 zł., a u innych wydawców różnice są podobne. Nie wiem jak dziś wygląda sprawa papieru, dawno temu Motopol sprzedawał: 16.90-zwykły i 18.90-kredowy.

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 04, 2017, 12:50:17 pm »
A kto będzie tłumaczył wasze komiksy?

Bardzo znany tłumacz prosto z Anglii, z serca Albionu  :smile:

A tak na poważnie to przekonasz się po wydaniu Rachel. W przyszłym tygodniu komiks ląduje w drukarni.
Mamy tak bogate plany wydawnicze, że z pewnością jeden tłumacz nie wystarczy. Zamierzamy zachować ciągłość tłumaczenia wobec serii ale z pewnością nie będzie tej ciągłości wobec różnych tytułów za sprawą braku czasu. Po prostu będą takie miesiące w których wydamy 3-4 różne komiksy i jedna osoba temu nie podoła.

Dziwne, bo różnica między Thorgalem (spory nakład) w miękkiej a twardej wynosi 7 zł.,

A koszt wydruku tego Thorgala przy dużym nakładzie to mniej niż złotówka różnicy, magia  :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 04, 2017, 12:57:59 pm »
A koszt wydruku tego Thorgala przy dużym nakładzie to mniej niż złotówka różnicy, magia  :smile:
To jak u was nie będzie "windowania ceny twardą oprawą" to się cieszę  :smile:

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 04, 2017, 01:00:57 pm »
To jak u was nie będzie "windowania ceny twardą oprawą" to się cieszę  :smile:

Nie będzie, pisałem już to wielokrotnie i tutaj i na fejsie ale ludzie cały czas nie wierzą  :smile:

Zarobek na całym nakładzie będzie naprawdę minimalny, wystarczy jedynie na zakup licencji na kolejny tom, te 2 komiksy to po prostu moja fanaberia i wydaję bo chcę  :smile:

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 04, 2017, 01:16:08 pm »
Czy wasze tytuły pojawią się w Bonito/Arosie?

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 04, 2017, 01:25:59 pm »
Czy wasze tytuły pojawią się w Bonito/Arosie?

Niestety, dla arosa chyba na razie jesteśmy za mali, nie wyraził chęci współpracy, z czasem powinno się to zmienić. Nasze komiksy będą póki co w sklepie gildii i w Fantastycznych Światach. A pod koniec miesiąca otwieramy też własny sklep internetowy.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 04, 2017, 01:55:22 pm »
To wychodzi u nas w HC i na kredzie i nikt nie krzyczy, że to swietokradztwo.
Bo krzyk takowy byłby przejawem desperacji i szaleństwa :) Pierwotnie były to przecież komiksy czarnobiałe, ale później powstawały i perełki graficzne.

 

anything