Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 385579 razy)

Offline Itachi

• Radca bracki
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3585 dnia: Styczeń 16, 2018, 05:27:10 pm »
Przy zółwiach trzeba by wykupic licencje, przygotowac komiks do wydania i dopiero dac swiatu sygnal ze jest druga czesc. Inaczej nikt nie uwierzy ....

Sprawa wygląda bardziej skomplikowanie na moje oko. Wątpię w to, abyś jakieś wydawnictwo zdecydowało się na przeznaczenie pieniędzy na tak niepewny projekt, mając na uwadze jak on się może kojarzyć klientom. Po drugie czy ktoś wie finalnie jaki był nakład? Większy, mniejszy niż planowano? Jak tutaj wstrzelić się ewentualnie z tomem drugim? Ciężka sprawa. Nie liczyłbym tutaj na jakieś nowe wydawnictwo w tym roku, a może i przez najbliższe kilka lat. Najlepiej jakby sam zainteresowany odpisał ludziom na fb, albo wydał w końcu jakiś oficjalny, wiążący komunikat. Tysiąc raz tutaj apelowałem o podjęcie dialogu i mam przekonanie, że zainteresowany czyta te posty na tym forum - nie zrobił nic, aby poprawić swoją sytuację.

Offline Ryba2111

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #3586 dnia: Styczeń 16, 2018, 05:31:51 pm »
Najgorsze jest to, że pewnie nie odzyskam kasy za RR Tom 2.

Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline PandaMan

• Wyzwoleniec
  • *
« Odpowiedź #3587 dnia: Styczeń 16, 2018, 05:42:29 pm »
Żółwie dziś do mnie dotarły wraz z gratisem w postaci Quantum and Woody. Gdybym miał oceniać wyłącznie komiksy, bez zbędnych dodatków, to ich wydanie bardzo mi się podoba i uważam, że są warte swojej ceny. Tylko, że czekanie na nie (zamówienie z 12 kwietnia) i jakąkolwiek odpowiedź ze strony Fantasmagorie chyba nie było warte straconych nerwów. Jestem wdzięczny za upominek w postaci dodatkowego komiksu, ale zdecydowanie wolałbym lepszy kontakt z wydawcą i mniej kontrowersji  w okół firmy.

Boli to, że Żółwie stoją pod znakiem zapytania. Po całym tym doświadczeniu nie chciałbym znowu kupować komiksów bezpośrednio od Fanty, ale jednak gdyby los Żółwi nie był przypieczętowany.. to zastanowiłbym się nad zbieraniem serii poprzez księgarnie po samej premierze komiksu, gdyby ich wydanie nie wiązało się z wyzyskiwaniem tłumaczy, czy edytorów.

Offline mibartek

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #3588 dnia: Styczeń 16, 2018, 05:43:05 pm »
Ja mam "wiszące" RR 2 i Button Mana. Archiego wymieniłem na Wstrząs po kontakcie mailowym.
Zastanawiam się w jakim stopniu zaawansowania były te 2 tytuły. Bo możliwe, że te 2 jeszcze wyjdą, bo były na finiszu i już tylko drukarnia została. No ale nie wiadomo. Ja może naiwnie, ale trzymam kciuki, że jakoś się podniosą i dojdą do ładu ze sobą i wydawaniem na bieżąco. Plus uporządkują spory z usługodawcami.

Offline szulig

• Starszy Mistrz
  • Wydałbym jakiś komiks ale nie wiem jak....
« Odpowiedź #3589 dnia: Styczeń 16, 2018, 05:43:58 pm »
Sprawa wygląda bardziej skomplikowanie na moje oko. Wątpię w to, abyś jakieś wydawnictwo zdecydowało się na przeznaczenie pieniędzy na tak niepewny projekt, mając na uwadze jak on się może kojarzyć klientom. Po drugie czy ktoś wie finalnie jaki był nakład? Większy, mniejszy niż planowano? Jak tutaj wstrzelić się ewentualnie z tomem drugim? Ciężka sprawa. Nie liczyłbym tutaj na jakieś nowe wydawnictwo w tym roku, a może i przez najbliższe kilka lat. Najlepiej jakby sam zainteresowany odpisał ludziom na fb, albo wydał w końcu jakiś oficjalny, wiążący komunikat. Tysiąc raz tutaj apelowałem o podjęcie dialogu i mam przekonanie, że zainteresowany czyta te posty na tym forum - nie zrobił nic, aby poprawić swoją sytuację.

właśnie dlatego napisalem zeby najpierw przygotowac i dac znac jak sie ukaże. Źle kojarzy sie wydawnictwo, z tego co czytam na forum komiksy sa wydane dobrze. Sam posiadam jedną sztukę, tylko ze jeszcze nawet nie otworzylem (czeka w kolejce na przeczytanie) i nie jestem w stanie ocenic. Nie znam sie na wydawaniu komiksów ale chetnie sam by wydal pozostalem czesci, nie lubie miec nie dokonczonych  serii.

Offline Gashu

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #3590 dnia: Styczeń 17, 2018, 06:38:05 pm »
Przyszły „Żółwie” (zamówione 16.04.2017)! Otwieram szampana O_O.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Netzach

• Nosiciel Wody
  • *
« Odpowiedź #3591 dnia: Styczeń 17, 2018, 06:58:41 pm »
Przyszły „Żółwie” (zamówione 16.04.2017)! Otwieram szampana O_O.
Może coś ruszyło, do mnie też doszły (zamówienie z 22 kwietnia 2017), z dodatkowym Quantum and Woody, ale już bez "listu".

Offline parsom

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #3592 dnia: Styczeń 17, 2018, 08:16:52 pm »
Pewnie drukarnia ma awarię i stąd brak listu. Jak pech, to pech...

Offline Dembol_

• Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
    • Evil Manga
« Odpowiedź #3593 dnia: Styczeń 17, 2018, 10:37:59 pm »
Może coś ruszyło, do mnie też doszły (zamówienie z 22 kwietnia 2017), z dodatkowym Quantum and Woody, ale już bez "listu".
Mogę Ci przesłać mój.
http://evilmanga.tumblr.com/ - manga dla dojrzałego czytelnika

Offline Prometeusz

• Młodszy Terminator
  • **
« Odpowiedź #3594 dnia: Styczeń 21, 2018, 10:57:39 am »
Czytaliście ten list tłumacza ich komiksów, który napisał do Kolorowych Zeszytów że zamierza ich pozwać? To wydawnictwo już nie ruszy, nie ma opcji.

Offline Cringer

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #3595 dnia: Styczeń 21, 2018, 11:27:48 am »
Pozwie i jeśli wygra (co się pewnie stanie jeśli była umowa) to co najwyżej będą musieli mu zapłacić zaległe wynagrodzenie. A to i tak wydaje się być kroplą w morzu problemów wydawcy.
Ps. Cały czas dziwie się że ten tłumacz jeszcze ich nie pozwał tylko biega po facebookach albo portalach i tam wylewa swoje żale. Jeszcze go fanta pozwie o zniesławienie :)

Offline Itachi

• Radca bracki
« Odpowiedź #3596 dnia: Styczeń 21, 2018, 01:23:08 pm »
Pozwie i jeśli wygra (co się pewnie stanie jeśli była umowa) to co najwyżej będą musieli mu zapłacić zaległe wynagrodzenie. A to i tak wydaje się być kroplą w morzu problemów wydawcy.

Wszystko zależy od umowy. Jeśli była skonstruowana tak, że wydawnictwo miału zapłacić temu Panu do jakiejś daty to kwota za zaległe wynagrodzenie z odsetkami, a także opłaty sądowe będą na pewno wyższe.

Offline mack3

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #3597 dnia: Styczeń 21, 2018, 03:44:45 pm »

Ps. Cały czas dziwie się że ten tłumacz jeszcze ich nie pozwał tylko biega po facebookach albo portalach i tam wylewa swoje żale. Jeszcze go fanta pozwie o zniesławienie :smile:

Też tego nie rozumiem. Tak jak z calego serca, szczerze nie cierpię oszustów i trzymam kciuki, żeby - jeśli ma rację - odzyskał pieniądze wraz z zadośćuczynieniem za stracony czas, tak nie rozumiem tego biegania po "mediach". Czemu to ma służyc? Jest wręcz przeciwskuteczne (więcej osób się zrazi to Fanty, mniej osób kupi ich tytuły, tym trudniej będzie mu odzyskać kasę).

Kijanek

• Gość
« Odpowiedź #3598 dnia: Styczeń 21, 2018, 05:55:43 pm »
Jeśli to ta sama osoba która porzuciła tłumaczenie żółwi w ramach "strajku", to może liczyć na kontrpozew ze strony Fanty, za szkalowanie dobrego imienia firmy oraz narażenie na straty firmy w związku z niewywiązaniem się z umowy. Tu kwoty wielokrotnie wyższe niż to co Fanta może być mu winna.

Kijanek

• Gość
« Odpowiedź #3599 dnia: Styczeń 21, 2018, 06:18:50 pm »

Biczowanie. Co najmniej 50 razy na każdy pośladek!!!

Piep#?@ny kapuś...

Gdzie ten kraj dojdzie jak każdy będzie tak donosił...
rozumiem ze to żart z Twojej strony
bo jakoś nieśmieszny
pisałem wcześniej
Jeśli koleś tłumaczył komiksy dla Fanty, nie dostał od nich kasy, to nie powinien brać nowego zlecenia, jeśli się podjął kolejnej roboty, powinien ja zakończyć, jeśli on by był fair, to spokojnie mógłby iść do sądu, nie wypisywać wszem i wobec o sytuacji. Jeśli nie ma wyroku w łapie, to powinien siedzieć cicho. Takie jest prawo.