Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 867710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3570 dnia: Styczeń 16, 2018, 03:07:00 pm »
A ja czekam aż roześlą co mieli rozesłać i ogłoszą wreszcie zakończenie swojej działalności. Dla dobra nas wszystkich.

Żółwie akurat mogłoby przejąć jakieś poważne wydawnictwo, gorzej z komiksami Terry'ego Moore'a, ale nigdy nie wiadomo...

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3571 dnia: Styczeń 16, 2018, 03:32:14 pm »
Najbardziej szkoda, że licencja na Providence zablokowana.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3572 dnia: Styczeń 16, 2018, 03:45:27 pm »
Najbardziej szkoda, że licencja na Providence zablokowana.

A skąd wiesz? Bardzo możliwe, że jest wolna.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3573 dnia: Styczeń 16, 2018, 04:39:13 pm »
Nie kupili licencji na "Archiego" to na "Provicence", które jak sądzę było jeszcze droższe, na pewno też nie.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3574 dnia: Styczeń 16, 2018, 04:53:49 pm »
W tym wszystkim najgorsze jest to, że zostaniemy z otwartymi seriami Rachel i TMNT. W te drugie już raczej nikt nie wejdzie po tym cyrku.

szulig

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3575 dnia: Styczeń 16, 2018, 05:02:17 pm »
W tym wszystkim najgorsze jest to, że zostaniemy z otwartymi seriami Rachel i TMNT. W te drugie już raczej nikt nie wejdzie po tym cyrku.

Przy zółwiach trzeba by wykupic licencje, przygotowac komiks do wydania i dopiero dac swiatu sygnal ze jest druga czesc. Inaczej nikt nie uwierzy ....

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3576 dnia: Styczeń 16, 2018, 05:12:28 pm »
W tym wszystkim najgorsze jest to, że zostaniemy z otwartymi seriami Rachel i TMNT. W te drugie już raczej nikt nie wejdzie po tym cyrku.
No nie wiem czy to najgorsze. Pewnie, że to zła wiadomość, bo fajnie by było to przeczytać, ale najgorsze to jest imo to jak potraktowali czytelników i współpracowników, nie komiksy same w sobie. Komiksy to nie wszystko.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3577 dnia: Styczeń 16, 2018, 05:27:10 pm »
Przy zółwiach trzeba by wykupic licencje, przygotowac komiks do wydania i dopiero dac swiatu sygnal ze jest druga czesc. Inaczej nikt nie uwierzy ....

Sprawa wygląda bardziej skomplikowanie na moje oko. Wątpię w to, abyś jakieś wydawnictwo zdecydowało się na przeznaczenie pieniędzy na tak niepewny projekt, mając na uwadze jak on się może kojarzyć klientom. Po drugie czy ktoś wie finalnie jaki był nakład? Większy, mniejszy niż planowano? Jak tutaj wstrzelić się ewentualnie z tomem drugim? Ciężka sprawa. Nie liczyłbym tutaj na jakieś nowe wydawnictwo w tym roku, a może i przez najbliższe kilka lat. Najlepiej jakby sam zainteresowany odpisał ludziom na fb, albo wydał w końcu jakiś oficjalny, wiążący komunikat. Tysiąc raz tutaj apelowałem o podjęcie dialogu i mam przekonanie, że zainteresowany czyta te posty na tym forum - nie zrobił nic, aby poprawić swoją sytuację.

Offline Ryba2111

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3578 dnia: Styczeń 16, 2018, 05:31:51 pm »
Najgorsze jest to, że pewnie nie odzyskam kasy za RR Tom 2.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline PandaMan

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3579 dnia: Styczeń 16, 2018, 05:42:29 pm »
Żółwie dziś do mnie dotarły wraz z gratisem w postaci Quantum and Woody. Gdybym miał oceniać wyłącznie komiksy, bez zbędnych dodatków, to ich wydanie bardzo mi się podoba i uważam, że są warte swojej ceny. Tylko, że czekanie na nie (zamówienie z 12 kwietnia) i jakąkolwiek odpowiedź ze strony Fantasmagorie chyba nie było warte straconych nerwów. Jestem wdzięczny za upominek w postaci dodatkowego komiksu, ale zdecydowanie wolałbym lepszy kontakt z wydawcą i mniej kontrowersji  w okół firmy.

Boli to, że Żółwie stoją pod znakiem zapytania. Po całym tym doświadczeniu nie chciałbym znowu kupować komiksów bezpośrednio od Fanty, ale jednak gdyby los Żółwi nie był przypieczętowany.. to zastanowiłbym się nad zbieraniem serii poprzez księgarnie po samej premierze komiksu, gdyby ich wydanie nie wiązało się z wyzyskiwaniem tłumaczy, czy edytorów.

Offline mibartek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3580 dnia: Styczeń 16, 2018, 05:43:05 pm »
Ja mam "wiszące" RR 2 i Button Mana. Archiego wymieniłem na Wstrząs po kontakcie mailowym.
Zastanawiam się w jakim stopniu zaawansowania były te 2 tytuły. Bo możliwe, że te 2 jeszcze wyjdą, bo były na finiszu i już tylko drukarnia została. No ale nie wiadomo. Ja może naiwnie, ale trzymam kciuki, że jakoś się podniosą i dojdą do ładu ze sobą i wydawaniem na bieżąco. Plus uporządkują spory z usługodawcami.

szulig

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3581 dnia: Styczeń 16, 2018, 05:43:58 pm »
Sprawa wygląda bardziej skomplikowanie na moje oko. Wątpię w to, abyś jakieś wydawnictwo zdecydowało się na przeznaczenie pieniędzy na tak niepewny projekt, mając na uwadze jak on się może kojarzyć klientom. Po drugie czy ktoś wie finalnie jaki był nakład? Większy, mniejszy niż planowano? Jak tutaj wstrzelić się ewentualnie z tomem drugim? Ciężka sprawa. Nie liczyłbym tutaj na jakieś nowe wydawnictwo w tym roku, a może i przez najbliższe kilka lat. Najlepiej jakby sam zainteresowany odpisał ludziom na fb, albo wydał w końcu jakiś oficjalny, wiążący komunikat. Tysiąc raz tutaj apelowałem o podjęcie dialogu i mam przekonanie, że zainteresowany czyta te posty na tym forum - nie zrobił nic, aby poprawić swoją sytuację.

właśnie dlatego napisalem zeby najpierw przygotowac i dac znac jak sie ukaże. Źle kojarzy sie wydawnictwo, z tego co czytam na forum komiksy sa wydane dobrze. Sam posiadam jedną sztukę, tylko ze jeszcze nawet nie otworzylem (czeka w kolejce na przeczytanie) i nie jestem w stanie ocenic. Nie znam sie na wydawaniu komiksów ale chetnie sam by wydal pozostalem czesci, nie lubie miec nie dokonczonych  serii.

Offline Gashu

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3582 dnia: Styczeń 17, 2018, 06:38:05 pm »
Przyszły „Żółwie” (zamówione 16.04.2017)! Otwieram szampana O_O.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Netzach

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3583 dnia: Styczeń 17, 2018, 06:58:41 pm »
Przyszły „Żółwie” (zamówione 16.04.2017)! Otwieram szampana O_O.
Może coś ruszyło, do mnie też doszły (zamówienie z 22 kwietnia 2017), z dodatkowym Quantum and Woody, ale już bez "listu".

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3584 dnia: Styczeń 17, 2018, 08:16:52 pm »
Pewnie drukarnia ma awarię i stąd brak listu. Jak pech, to pech...
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

 

anything