Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline niuklik

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3510 dnia: Styczeń 06, 2018, 06:42:53 pm »
Tak właśnie było.
Co nie zmienia faktu, że napisałeś że 25-go przyszedł przelew od fanty  :p Wiem, czepiam się  :badgrin: Żeby nie było - ja też dostałem zwrot od fanty, postraszyłem policją i przepisami konsumenckimi...i poszło. Nie wiem - może trafiłem na jakiś moment gdy mieli za dużo gotówki na podorędziu  :lol: Peace

Offline celtic

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3511 dnia: Styczeń 06, 2018, 07:00:47 pm »
Jestem po kilku głębszych więc napiszę co myślę, sorki że kogoś urażę. Naprawdę myśleliście że dostaniecie komiks niecały miesiąc po udanej zbiórce??? Trzeba myśleć racjonalnie i zdawać sobie sprawę z tego ile czasu zajmuje praca nad tym żeby komiks finalnie trafił do druku. Chyba byliście trochę naiwni że dostaniecie Żółwie miesiąc po zbiórce. Zdaję sobie sprawę że wydawca przeliczył swoje możliwości, albo włączyła mu się "olewka" po słabo przyjętych tytułach. Niemniej mam nadzieję że kolejne żółwie jak najszybciej się ukażą, bo to wydanie jest super-godne polecenia. Z niecierpliwością  czekam na kolejne części, mam nadzieję że wtym momencie nie wykazuję się naiwniactwem.
A jeśli kupiliście i nadal czekacie, skontaktujcie się poprzez allegro z wydawcą.

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3512 dnia: Styczeń 06, 2018, 07:50:55 pm »
Jestem po kilku głębszych więc napiszę co myślę, sorki że kogoś urażę. Naprawdę myśleliście że dostaniecie komiks niecały miesiąc po udanej zbiórce??? Trzeba myśleć racjonalnie i zdawać sobie sprawę z tego ile czasu zajmuje praca nad tym żeby komiks finalnie trafił do druku. Chyba byliście trochę naiwni że dostaniecie Żółwie miesiąc po zbiórce.
nikt nie myślał że dostanie komiks miesiąc po zbiórce, tylko w terminie który wskazał wydawca. Pewnie i to było naiwniactwem. No cóż ja się przynajmniej na tym błędzie nauczyłem i zasadę którą stosuję gdy kupuję gry "nie kupować preorderów" (której to nauczyłem się przy premierze Arkham Origns) będę stosował też przy kupowaniu komiksów. Najwięcej na tym straciło samo wydawnictwo. Miało we mnie klienta a teraz dopóki nie wydadzą całych serii nie wpakuję się u nich w nic nowego.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3513 dnia: Styczeń 06, 2018, 08:16:11 pm »
Równie dobrze wydawca może w tej chwili grzać krzesło w kasynie , próbując pomnożyć zyski :) Tak mi się cuś wydaje, że mamy do czynienia z dość szczególnym typem człowieka, więc wcale bym się nie zdziwił :D

Offline celtic

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3514 dnia: Styczeń 06, 2018, 08:21:12 pm »
nikt nie myślał że dostanie komiks miesiąc po zbiórce, tylko w terminie który wskazał wydawca. Pewnie i to było naiwniactwem. No cóż ja się przynajmniej na tym błędzie nauczyłem i zasadę którą stosuję gdy kupuję gry "nie kupować preorderów" (której to nauczyłem się przy premierze Arkham Origns) będę stosował też przy kupowaniu komiksów. Najwięcej na tym straciło samo wydawnictwo. Miało we mnie klienta a teraz dopóki nie wydadzą całych serii nie wpakuję się u nich w nic nowego.
Wydawca wykazywał się terminami nierealistycznymi, za bardzo chciał i wyszło jak wyszło.
Tak, wiem, preorderów też u nich raczej nie zamówię. Niemniej zachęcam wszystkich do zakupu Żółwi, bo dam sobie rękę uciąć że nikt ich by u nas nie wydał w formie takiej, jak wydało u nas go Fantasmagorie. Czekając z zakupem na #6, raczej już #1, pewnie #2 czy #3 w normalnym obiegu już nie zdobędziesz, więc przemyśl czy warto czekać.

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3515 dnia: Styczeń 06, 2018, 09:07:59 pm »
Czekając z zakupem na #6, raczej już #1, pewnie #2 czy #3 w normalnym obiegu już nie zdobędziesz, więc przemyśl czy warto czekać.
nie bardzo mam wybór bo za swój egzemplarz już dawno temu zapłaciłem  :doubt: .
I pewnie masz rację jak za 6 lat wydadzą 6 tom żółwi i wyślą je za 7 lat to pewnie tomu nr 1 już na rynku nie będzie.

Offline frusciante

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3516 dnia: Styczeń 06, 2018, 10:31:44 pm »
Chyba byliście trochę naiwni że dostaniecie Żółwie miesiąc po zbiórce.[...]
A jeśli kupiliście i nadal czekacie, skontaktujcie się poprzez allegro z wydawcą.

Nie liczyłem że otrzymam komiks miesiąc po zbiórce. Chodziło mi raczej o to, że minął już ponad miesiąc od premiery komiksu a nie od końca zbiórki, a wydawca nie potrafi spakować i wysłać... nie wiem, 15 paczek dziennie?
Sądzę że kontakt poprzez allegro niewiele pomoże, ponieważ komiks zakupiłem w preorderze.

Offline Garf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3517 dnia: Styczeń 07, 2018, 09:56:28 am »
Niemniej mam nadzieję że kolejne żółwie jak najszybciej się ukażą, bo to wydanie jest super-godne polecenia.

Hm... Ciekawe, jak to percepcja wydania może się różnić. Ja po lekturze coraz mocniej zastanawiam się nad wymianą na anglojęzyczny oryginał, ze względów podanych tutaj. Może mam trochę za wysokie oczekiwania do co wydań ekskluzywnych, ale w mojej ocenie trochę Żółwiom od Fanty do wydania "super-godnego polecenia" jednak brakuje  :wink:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3518 dnia: Styczeń 11, 2018, 01:23:28 am »
na facebooku wydawnictwo informuje o noworocznej wyprzedaży https://www.facebook.com/wydawnictwofantasmagorie/.
Mam nadzieję że uda im się zarobić na kartoniki do pakowania oraz znaczki i roześlą resztę żółwi.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3519 dnia: Styczeń 11, 2018, 07:44:15 am »
Jak widać ktoś dalej od nich kupuje. Do odważnych świat należy. Ja dalej czekam na moje Żółwie, nie w tym roku to może w następnym.

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3520 dnia: Styczeń 11, 2018, 09:19:46 am »
Dobrze wiedzieć, że nie tylko mi ci krętacze jeszcze nie wysłali żółwi. Ale jak już myślisz że niżej upaść się nie da to okazuje się, że komuś nie zapłacili za tłumaczenie :lol: . Fantasmagorie to jest największy szkodnik polskiego komiksowa.

szulig

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3521 dnia: Styczeń 11, 2018, 09:34:28 am »
Jak widać ktoś dalej od nich kupuje. Do odważnych świat należy. Ja dalej czekam na moje Żółwie, nie w tym roku to może w następnym.

moze to i dobrze ze ktos kupuje, beda mieli kase na to zeby Twoje żółwie wysłać :)

Offline hopsasa

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3522 dnia: Styczeń 11, 2018, 11:04:36 am »
Otrzymałem częściowo zrealizowanie zamówienie. Wydania jakościowo bardzo dobre. Pakowanie również bardzo solidne. Kontakt z wydawnictwem bardzo trudny, czasami była jakaś informacja, zazwyczaj zero reakcji. Wstrząs bardzo mi się podoba, lubię antologie w tej kilka komiksów mnie urzekło i wrócę do nich na pewno. Quantum i Woody zrobił na mnie całkiem dobre wrażenie, jako taki lekki przerywnik w chwili przeciążenia umysłu. Gdyby wydawnictwo działało zgodnie z zapowiedziami to zdecydowałbym sie na zakup kolejnego tomu. Ten tom zamyka jakiś wątek wiec można go przeczytać samodzielnie. Żółwie kupiłem właściwie żeby mieć darmowość wysyłkę, a ponieważ kupowałem w maju nie było jeszcze dużego wyboru. Miałem dwa numery z Tm-Semic i sprawiły na mnie niezbyt dobre wrażenie, choć nostalgia z dzieciństwa przeważyła w decyzji o zakupie. I z tego zakupu jestem bardzo zadowolony, w takim wydaniu odbiór zdecydowanie lepszy, a czytanie całości było dla mnie świetna rozrywka. Najbardziej interesował mnie zakup Providence, również ze względu na dużo niższa niż anglojęzyczne wydanie cenę. Ogólnie cieszę się ze za zainwestowane w wydawnictwo pieniądze (traktowałem te zakupy jako cegiełkę dla rozwoju rynku komiksowego w Polsce) coś w końcu otrzymałem, natomiast  całokształt działania wydawnictwa powoduje ze nawet jeżeli miałoby kontynuować działalność w co wątpię (choć wydanie żółwi wydawało mi się jeszcze mniej prawdopodobne) ja nie dokonam już zakupu nawet przez pośrednika. W zamian za SiP otrzymałem Krejzola, którego jeszcze nie przeczytałem, ale wydawnictwo jest mi nadal winne kilkadziesiąt złotych.

Offline pitt

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3523 dnia: Styczeń 11, 2018, 03:41:44 pm »
na facebooku wydawnictwo informuje o noworocznej wyprzedaży https://www.facebook.com/wydawnictwofantasmagorie/.
Mam nadzieję że uda im się zarobić na kartoniki do pakowania oraz znaczki i roześlą resztę żółwi.
W komentarzach do wyprzedaży przewijają się wpisy osoby, która podaje się za tłumacza Żółwi i "przypomina się", że dalej czeka za wynagrodzenie za to tłumaczenie. :)

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3524 dnia: Styczeń 11, 2018, 05:13:15 pm »
a to już trochę dziwne. Na co on czeka zamiast od razu wysyłać przedsądowe wezwanie zapłaty?

 

anything