trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 882541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3345 dnia: Grudzień 04, 2017, 12:57:43 pm »
Mowa jest o dużym projekcie, którego wydanie jak rozpiska wskazuje może zająć kilka lat. Z takim wydawcą taki projekt to jak siedzenie na bombie....wydaje i nagle mu się odwidzi, bo nie wiadomo co. Nie wiem jakie przygody, plagi mogą jeszcze im się przydarzyć, ale wydawca coś wymyśli. Jest czas i odpowiednia chwila, aby to jeszcze sensownie rozwiązać.
Tu masz rację, ale trzeba by było usiąść do stołu, wiedzieć na czym się stoi.
Licząc lekką ręką mamy 24 komiksy, licząc czasowo to jest to od 4 do 12 lat.
Powiedzmy Fanta niech wyda UC, Zostają jeszcze Classic i Tales.
Sprawa zachowania formatu, spójności tłumaczeń.
Za dużo robi się znaków zapytania. [size=78%] [/size]

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3346 dnia: Grudzień 04, 2017, 02:23:19 pm »
I tak nikt normalny by już nie robił przedpłat dla WF, ten pociąg już odjechał. Jedyna opcja jest taka, że WF wydaje kolejny tom i ludzie kupują np. z gildii, bo i do ich sklepu wielu pewnie już straciło zaufanie. Niestety, szanse na kolejne tomy są marne, szczególnie, że wiele wskazuje na to, że WF teraz SiP ma zamiar wydać i rozpocząć kolejną serię pt. Button Man.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3347 dnia: Grudzień 04, 2017, 02:28:18 pm »
@Kijanek, ale przecież Twoja propozycja nic nie zmienia. Po czasie zakończonej sukcesem zbiórki kasa idzie do zbierającego i żaden z portali nie odpowiada za nią dalej. Tylko zapłata za wydrukowany komiks daje gwarancję.
Chyba to trochę inaczej wygląda, pamiętam było kilka spraw że "twórcy" zdefraudowali fundusze z jakiś zbiórek, klient dostawał 100 % zwrot kasy - bo stroną był portal zbiórkowy, właśnie dlatego prowizja jest tak wysoko - wychodzi łącznie c.a. 10% uzbieranej sumy. Jeśli się mylę to nie ma tematu.

Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3348 dnia: Grudzień 04, 2017, 03:07:20 pm »
Było już o tym mówione, spora część kasy uzyskanej przez portale takie jak wspieram.to idzie na konto firmy, a nie wydawcy. Zastanówcie dlaczego jest tak mało takich zbiórek? Ostatnią poważną zbiórką było Krzesło w piekle?

Offline Gashu

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3349 dnia: Grudzień 04, 2017, 03:25:03 pm »
Ja dalej czekam...  :sad:
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3350 dnia: Grudzień 04, 2017, 05:15:28 pm »
Najlepsze rozwiązanie, to zakończenie działalności tego pseudowydawnictwa i oddanie licencji poważnym wydawcom.


No tak, bo do wydawania tych tytułów poważni wydawcy aż sie rwali i Fanta tylko podstępem im je sprzątneła.


Jeżeli oni myślą jeszcze o wydawaniu to jedyną szansą jest właśnie wydawanie. Mam nadzieję, że mają za co.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Jaszcząb

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3351 dnia: Grudzień 04, 2017, 09:40:36 pm »
Hej, czy są tu ludzie, którzy mimo, że zapłacili za Turtlesy wciąż nie dostali nawet pół maila z informacją o wysyłce komiksu, nie mówiąc już o o otrzymaniu samego komiksu. Próbuję to jakoś wyłapać z tego tematu, ale widzę tylko jakieś dobre rady co wydawca ma robić dalej.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3352 dnia: Grudzień 04, 2017, 10:04:48 pm »
Hej, czy są tu ludzie, którzy mimo, że zapłacili za Turtlesy wciąż nie dostali nawet pół maila z informacją o wysyłce komiksu, nie mówiąc już o o otrzymaniu samego komiksu. Próbuję to jakoś wyłapać z tego tematu, ale widzę tylko jakieś dobre rady co wydawca ma robić dalej.
Ja nie otrzymałem komiksu, ani nawet ćwierć maila potwierdzającego wysyłkę, czekam na razie.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3353 dnia: Grudzień 04, 2017, 10:05:20 pm »
Ja też na razie zero informacji - z tego co widzę to na razie komiks otrzymują osoby, które zamawiały w połowie kwietnia :wink: Coś mi się wydaje, że nawet pakowanie i wysyłka jest dla tego wydawcy zadaniem iście tytanicznym. Żeby chociaż przed świętami doszło...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3354 dnia: Grudzień 04, 2017, 10:08:30 pm »
Mysle, ze wiele osob jeszcze nie dostało, w tym i ja. Mam nadzieje, iz jest to spowodowane duza liczba paczek, ktore musi wlasnorecznie spakowac wydawca oraz jego wrecz przyslowiowymi: uczciwoscia i poczuciem sprawiedliwosci, ktore nakazuja mu pakowac i wysylac paczki w kolejnosci, w jakiej naplywaly zamowienia.

Ja zamowilem na poczatku maja, a na razie, jak rozumiem, wydawca tkwi jeszcze w kwietniu.
Żeby chociaż przed świętami doszło...
Tez sie o to modle, na Wielkanoc zółwie bylyby jak znalazl (czytaj: tysiace jaj).

Offline Jaszcząb

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3355 dnia: Grudzień 04, 2017, 10:09:59 pm »
OK, dzięki, bo zacząłem się obawiać, że tylko ja mam taką sytuację. Ja opłaciłem i zamówiłem 29/04. Na Gwiazdkę już pewnie nie dostanę :smile:

Offline gascan

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3356 dnia: Grudzień 04, 2017, 10:13:51 pm »
Tak są. Np ja i pewnie wielu innych.

Offline Fate77

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3357 dnia: Grudzień 04, 2017, 10:40:14 pm »
Też na razie cierpliwie czekam... Na razie cisza od wydawnictwa.
Opłacone na początku maja.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3358 dnia: Grudzień 04, 2017, 11:11:55 pm »
Dwa posty nad tobą stoi 'ja dalej czekam' a i wyżej też nie brak takich głosów :)

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3359 dnia: Grudzień 05, 2017, 05:43:05 am »
Jak się ma kilkadziesiat tysiecy dlugu, to pewnie na opakowanie przesylki nie starczylo ;)
A tak serio to dajcie spokoj, weekend byl, czlowiek musi odpoczac, opic sukces, a nie pracowac. Dacie zyc, dajcie wyspac sie...
Buk, Hodor i Dziczyzna

 

anything