Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 878527 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3330 dnia: Grudzień 04, 2017, 10:28:00 am »
Nie wiem tego, tak jak napisałem, wydaje mi się tak patrząc na mega pozytywne komentarze deotyczace samego komiksu i duże zainteresowanie tytułem.
No właśnie o jak dużym zainteresowaniu mówimy? Takim że wiele osób żądało zwrotu pieniędzy za ten komiks? Takiego, że ludzie deklarowali nie odbieranie paczki jak komiks wyjdzie? To chyba nie jest pozytywne zainteresowanie. Co do samych opinii o komiksie to nawet jeśli będą pozytywne to po całej tej gówno burzy ten komiks może się nie sprzedać.

Ja słyszałem, że RR zeszło 500 sztuk i mówił o tym chyba sam wydawca, a nakład był z tego co pamiętam 2000.
~900/2000
to 500 sztuk to może być okres, kiedy wydawca narzekał, że się słabo sprzedaje.
No chyba, że ten tytuł który sprzedał się w połowie to jednak Krejzol (ale wątpię). RR jest bardziej uniwersalna, Krejzol to ramota. RR trafi do szerszego grona, niż taka ramota.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3331 dnia: Grudzień 04, 2017, 10:32:06 am »
Jeżeli w przedsprzedaży zeszło 500 sztuk, a po premierze są bardzo dobre opinie, to jednak moim zdaniem jest to komiks cieszący się największym zainteresowaniem z dotychczasowych od WF. Wiem, że wiele osób zrezygnowało itd. ale po premierze też pewnie część osób się skusi, a jeszcze większa część skusiłaby się gdyby wyszedł tom 2.


Co do RR to tak jak napisałem, był to stan rzeczy na wrzesień ponoć. ;)

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3332 dnia: Grudzień 04, 2017, 10:41:44 am »
To nie jest tak, że zeszło 500 sztuk w przedsprzedaży. Było 500 zamówień (bez gildii) ale podobno sporo nie opłaconych (takie tłumaczenie były podawane).

Co do tomów 2 to zarówno w przypadku Żółwi i RR jeśli by wyszyły to pociągnęły by sprzedaż tomów pierwszy dalej, a tak każdy się zastanawia, bo nie chce zostać z otwartą serią. Dlatego też dziwi mnie, że uparcie chcą wydać SiP, zamiast pociągnąć do końca RR (tak jak np. Planeta Komiksu robi z Chłopakami, nie wchodzą w inne dłuższe serię na razie), no ale to decyzja wydawcy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2017, 01:30:12 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3333 dnia: Grudzień 04, 2017, 10:49:22 am »
Też się dziwię, ale wiadomo jak jest z WF.


Wracając od żółwii jeszcze, to jest to też bezapelacyjnie najmocniejsza marka, dlatego też wydaje mi się, że najlepiej byłoby pociągnąć jak najszybciej jeszcze drugi tom, a potem alboo Quantum który jest cienki i tani teoretycznie, albo Rachel, skoro się nieźle sprzedaje. Przy wydaniu tych komiksów można liczyć na kasę też z pierwszych tomów, dlatego byłoby to najmądrzejesze, do tego wątpię by SiP cieszył się dużym wzięciem...

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3334 dnia: Grudzień 04, 2017, 11:07:19 am »
Napiszę może coś mało popularnego oraz coś za co posypią nie na mnie wyzwiska, ale


Najlepszym rozwiązaniem z dalszymi żółwiami była by zbiórka, jednak nie na zasadzie jak to było teraz, jednak przez jakiś portal  crowdfundingowy. Wydaje mi się że jeśli Max zorganizował by zbiórkę, właśnie przez portal zewnętrzny (chodzi tu głównie o ochronę prawną na linii klient-wydawca) na następne tomy żółwi, powinno to wypalić. Mimo wszystko jest to rozwiązanie by wilk był syty a owca cała.


Tu tak prawdę powiedziawszy piłeczka leży po stronie WF.


Naprawdę już odrzucając wszelkie animozje, a rozmawiając o komiksach, z tego co czytam (ciągle spokojnie czekam na swój egzemplarz) wydanie samo w sobie jest bardzo porządne i wszyscy którzy mieli je już w rękach je chwalą.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2017, 11:26:08 am wysłana przez Kijanek »

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3335 dnia: Grudzień 04, 2017, 11:25:38 am »
Najlepsze rozwiązanie, to zakończenie działalności tego pseudowydawnictwa i oddanie licencji poważnym wydawcom.

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3336 dnia: Grudzień 04, 2017, 11:27:59 am »
Kijanek
Ee tam, jak beda wydane, realnie w ręku trzymane i dostępne w sprzedaży nie koniecznie u wydawcy, np w sklep.gildia. To każdy zadowolony czy obrażonych na Fante kupi. Piłka jest po ich stronie, Zółwie same sie obronia byle by dostepne były. Ja tam grzecznie pół roku czekam na pierwszy numer, a już bym chciał kolejne :roll:

Offline gascan

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3337 dnia: Grudzień 04, 2017, 11:36:28 am »
Ja jeszcze nie dostałem żółwi a podobno już się ukazały. Pewnie nie potrafią paczek zaklejać albo na wysyłke kasy nie mają i trzeba będzie poczekać kolejne pół roku.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3338 dnia: Grudzień 04, 2017, 11:47:06 am »
@Kijanek żadnych preorederów. Komiks fizycznie dostępny, wtedy kupuje.
Czemu nie mogą wydawać jak SL. Pomimo wysokiej ceny komiksy schodzą szybko (tak wiem niski nakład i jest nieszczęsny Stickleback). Rozumiem, że wydawca chce utrzymać niską cenę oraz wysoki nakład. Ale po pierwsze, nie jest dużym wydawnictwem za którym stoi duże jeszcze większy wydawca, aby mógł sobie na to pozwolić. Po drugie, jego tytuły pomimo, że dobre nie są to jednak pozycje mainstreamowe, które sprzedają się w takich nakładach jak znane marki, pomimo że to jakościowo średniaki.
SL też zaczynało wolniej, teraz ma bazę swoich czytelników, jakościowo jest lepiej niż było, nawet pozwala sobie na warianty okładkowe. Czemu tą drogą nie pójdą?

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3339 dnia: Grudzień 04, 2017, 11:51:28 am »
Najbliższy ich plan, to był przez weekend ogarnąć wysyłki, a w poniedziałek wszystko wysłać.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3340 dnia: Grudzień 04, 2017, 11:58:09 am »
Najbliższy ich plan, to był przez weekend ogarnąć wysyłki, a w poniedziałek wszystko wysłać.
Współczuje spakować te 500 paczek (o ile rzeczywiście było tyle zamówień) w ciągu weekendu. Ja jak mam wysłać więcej niż 3 paczki dziennie (a miałem już kilka razy taką sytuację) to mnie skręca. To się tak wydaje, to jest czasochłonne. Być może za bardzo przykładam się do zabezpieczenia komiksu, ale raz że nie chce mi się bawić w reklamacje i zwroty gdyby do tego doszło, dwa wysyłam tak jak chciałbym mieć zabezpieczony komiks, aby nie uległ uszkodzeniu.

Wg mnie plany wydawnicze powinni zrewidować, przesunąć SiP na dalsze plan i pociągnąć zaczęte serię, ewentualnie może one-shot ze Świętym Mikołajem, Morrison ma jednak pewną rzesze fanów u nas.

Ja jeszcze nie dostałem żółwi a podobno już się ukazały.
Masz tu niedowiarku zdjęcia:




I takie małe porównanie wielkości:

 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2017, 12:13:36 pm wysłana przez mkolek81 »

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3341 dnia: Grudzień 04, 2017, 12:24:37 pm »
@Kijanek żadnych preorederów. Komiks fizycznie dostępny, wtedy kupuje.
Ja nie mówię o klasycznym preordrze.


W sumie skoro tak dobrze się tom I wydał, to czemu nie iść za ciosem.


To takie rozwiązanie kompromisowe.


Jeśli ktoś chce zaryzykować, niech podejmuje ryzyko (sam napisałem, że w taką formę był bym wstanie wejść).

« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2017, 12:28:40 pm wysłana przez Kijanek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3342 dnia: Grudzień 04, 2017, 12:27:20 pm »
Ja nie mówię o klasycznym preordrze.
Wiem o jakim mówisz np. za pomocą portalu wspieram to gdyby to był inny wydawca to bym się zastanowił, ale nie w tym wypadku.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3343 dnia: Grudzień 04, 2017, 12:31:08 pm »
@ up
Wiem
Na razie czekanie na ruch wydawnictwa.
Choć powiedzmy tom na rok to ja już totalnie siwy będę jak komplet wyjdzie :(

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3344 dnia: Grudzień 04, 2017, 12:48:04 pm »
Mowa jest o dużym projekcie, którego wydanie jak rozpiska wskazuje może zająć kilka lat. Z takim wydawcą taki projekt to jak siedzenie na bombie....wydaje i nagle mu się odwidzi, bo nie wiadomo co. Nie wiem jakie przygody, plagi mogą jeszcze im się przydarzyć, ale wydawca coś wymyśli. Jest czas i odpowiednia chwila, aby to jeszcze sensownie rozwiązać.

 

anything