Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2460 dnia: Wrzesień 19, 2017, 01:51:59 pm »
Jak już sobie tak prawnikujemy - to w zasadzie co niby jest terminem dostarczenia zamówionego produktu? Bo raczej nie podany na stronie termin publikacji.

Wydaje mi się, że tu bardziej chodzi o zwrot pieniędzy. Po wysłaniu wezwania do zwrotu i anulowaniu zakupu przedsiębiorca powinien w ciągu 14 dni zwrócić środki. Ci co poszli na policje pieniędzy nie otrzymali.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2461 dnia: Wrzesień 19, 2017, 01:54:18 pm »
Nie otrzymali, bo pieniędzy pewnie nie ma, więc i policja nic tu nie pomoże.

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2462 dnia: Wrzesień 19, 2017, 01:59:19 pm »
Robi się nieprzyjemnie dla właściciela wydawnictwa, sam przez brak komunikacji oraz bucowate podejście ściągnął na siebie gromy.
nie ściągnął a ściągnęła. Oficjalna nazwa wydawnictwa "Fantasmagorie Anna Urbańska".

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2463 dnia: Wrzesień 19, 2017, 02:03:07 pm »
Jak już sobie tak prawnikujemy - to w zasadzie co niby jest terminem dostarczenia zamówionego produktu? Bo raczej nie podany na stronie termin publikacji.
Z ich regulaminu:
Wysłanie przedmiotu umowy następuje w terminie określonym na karcie produktu, a dla zamówień złożonych z wielu produktów w najdłuższym terminie z określonych na kartach produktów. Bieg terminu rozpoczyna się z chwilą realizacji zamówienia.

Więc chyba jednak data publikacji na stronie obowiązuję.

Offline roble

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2464 dnia: Wrzesień 19, 2017, 02:11:52 pm »
Ja nie chce tych paru zł za zlowie,  ja chce mój album...

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2465 dnia: Wrzesień 19, 2017, 02:15:39 pm »
Ja nie chce tych paru zł za zlowie,  ja chce mój album...

Przecież ma do tego prawo. Nikt ci nie nie zabrania czekać. Niektórzy chcą zrezygnować i zażądać zwrotu pieniędzy. Inni to zrobili, ale nie otrzymali pieniędzy. Ci ostatni są wkurzeni najabardziej i próbują odzyskać swoje pieniądze.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2466 dnia: Wrzesień 19, 2017, 02:17:55 pm »
Z ich regulaminu:
Wysłanie przedmiotu umowy następuje w terminie określonym na karcie produktu, a dla zamówień złożonych z wielu produktów w najdłuższym terminie z określonych na kartach produktów. Bieg terminu rozpoczyna się z chwilą realizacji zamówienia.

Więc chyba jednak data publikacji na stronie obowiązuję.
Stąd tyle zapowiedzi i preorderów naprzód.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2467 dnia: Wrzesień 19, 2017, 02:17:59 pm »
Z ich regulaminu:
Wysłanie przedmiotu umowy następuje w terminie określonym na karcie produktu, a dla zamówień złożonych z wielu produktów w najdłuższym terminie z określonych na kartach produktów. Bieg terminu rozpoczyna się z chwilą realizacji zamówienia.

Więc chyba jednak data publikacji na stronie obowiązuję.
Obowiązująca data publikacji, to ta która widniała w chwili składania zamówienia, o zmianie daty publikacji powinniśmy zostać poinformowani drogą do tego odpowiednią.
To jest obowiązujące przy wszelkich umowach zawieranych przez strony internetowe.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2468 dnia: Wrzesień 19, 2017, 02:40:07 pm »
Obowiązująca data publikacji, to ta która widniała w chwili składania zamówienia
Dokładnie o to mi chodziło :) , bo parsom chyba chciał zakwestionować datę ze strony - tak ja to odebrałem przynajmniej.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2469 dnia: Wrzesień 19, 2017, 03:07:39 pm »
Chodzi mi o to, że data publikacji, to jednak data publikacji, a nie dostarczenia do klienta. Co jest więc datą dostarczenia?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2470 dnia: Wrzesień 19, 2017, 03:14:55 pm »
Raczej nie mogą podać daty dostarczenia, bo to jest zależne od poczty/kuriera/itd.
Mają za to:
Dostawa: Darmowa dostawa od 150 zł. Wysyłka w 24 godziny już od 4,99 zł.

Realizacja zamówienia Klienta płatnego za pobraniem następuje niezwłocznie po zawarciu umowy, a zamówienia płatnego przelewem lub za pośrednictwem systemu płatności elektronicznych po zawarciu umowy i zaksięgowaniu wpłaty Klienta na koncie Sprzedającego.

Czyli wysyłka jest 24h od daty zaksięgowania na koncie lub od daty publikacji, jeżeli była później.

Offline Doctus

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2471 dnia: Wrzesień 19, 2017, 03:28:26 pm »
Kolejna osoba na tej grupie napisała że była na Policji. Coraz ciekawiej się robi. Ja nadal wolę czekać. Dałem za Archiego z przesyłką marne 30 parę złotych, dla niektórych osób (w tym dla mnie) to w sumie 2/3 godziny pracy, jednak chcę ten komiks po polsku a 30 zł to i tak wydam na dwa obiady w barze mlecznym :wink: Także bardziej mi się opłaca poczekać. Wydali Rachel, wydali Krazy Kreta, to wydadzą i też kolejne komiksy, po prostu przez swoją butę i pewność siebie mają problemy logistyczne. Ale co by nie mówić Rachel Rising wydali solidnie.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2472 dnia: Wrzesień 19, 2017, 03:36:39 pm »
Ale co by nie mówić Rachel Rising wydali solidnie.

Muszę uwierzyć na słowo, bo czekam na komiks od kwietnia.

Offline Doctus

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2473 dnia: Wrzesień 19, 2017, 03:52:54 pm »
Od kwietnia? Przecież na jakimś konwencie nawet można było kupić ich komiksy. Rachel był cały stosik.

Offline mappy

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2474 dnia: Wrzesień 19, 2017, 03:54:53 pm »
Co w tym dziwnego? Ludzie czekają od kwietnia na komiksy i od lipca na pieniądze. Nie ma jednego i drugiego.

 

anything