Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacksad

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #240 dnia: Luty 15, 2017, 09:13:06 pm »
Nadal nie odpowiedziałeś w czym ma Ci to pomóc i do czego chcesz to odnieść. Cytować potrafi każdy, wyciągać wnioski niewielu.
A pamiętacie niesławnych tłumaczy, podpisujących się "Orkanaugorze" czy inne "Kijwamwoko"? Nazwisko tłumacza może znacznie podnieść prestiż i spowodować, że Wasze zapowiedzi będą traktowane poważnie. To znaczy - jeszcze poważniej, oczywiście.
Chrzań się, Smirnov

Offline bluebeery

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #241 dnia: Luty 15, 2017, 09:15:12 pm »


Co do wcześniejszych propozycji to jak najbardziej wszystko co nie jest własnością Image wchodzi w grę. Conan to zdecydowanie jeden z pierwszych tytułów jakie rozważamy w następnej kolejności.


Taka deklaracja w pełni mnie satysfakcjonuje. Dzięki :)

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #242 dnia: Luty 15, 2017, 09:17:17 pm »
A pamiętacie niesławnych tłumaczy, podpisujących się "Orkanaugorze" czy inne "Kijwamwoko"? Nazwisko tłumacza może znacznie podnieść prestiż i spowodować, że Wasze zapowiedzi będą traktowane poważnie. To znaczy - jeszcze poważniej, oczywiście.

Ok, teraz rozumiem, trzeba było tak od razu. Mnie nawet do głowy by nie przyszło, że tłumacz wykonujący coś dla mojego wydawnictwa może się podpisywać ksywką i nigdy bym na to nie pozwolił.

Tłumacze Rachel Rising to Jan Olejniuk i Anna Urbańska.
Korekta: Marcin Grabski
Druk: Białostockie Zakłady Graficzne

Offline Blacksad

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #243 dnia: Luty 15, 2017, 09:20:02 pm »
Bardzo dziękuję.
Chrzań się, Smirnov

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #244 dnia: Luty 15, 2017, 09:21:15 pm »
Bardzo dziękuję.

Proszę bardzo. Przepraszam za wcześniejsze nieporozumienie ale naprawdę na to nie wpadłem, że może być podejrzenie celowego ukrycia tłumaczy.

Offline polska312

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #245 dnia: Luty 15, 2017, 09:36:21 pm »
A w najbliższy piątek lub poniedziałek rusza sklep Wydawnictwa Fantasmagorie  :biggrin:  ( wiadomość z Ich facebooka ). Ciekaw jestem jak będzie wyglądał, co ewentualnie będzie można już zamawiać ( może będzie jakaś niespodzianka ) i oczywiście jaki będzie sklepowy rabat  :biggrin: .


Offline Itachi

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 15, 2017, 10:46:49 pm »
Na moje oko to większość jęczących w tym wątku chętnie zamieniałaby się miejscami i zamiast jęczeć podjęłaby decyzję o wydawaniu komiksów :smile: Trzymam kciuki za projekt i życzę powodzenia.

Offline wydawnictwo_fantasmagorie

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 15, 2017, 11:04:49 pm »
Trzymam kciuki za projekt i życzę powodzenia.

Dzięki  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 16, 2017, 07:00:27 am »
Zobaczyć teraz nowy komiks z Conanem, po tym jak padła seria TM Semic a potem Egmont wydał tylko 2 części, to by było coś. Mam nadzieję że wam się uda ta publikacja.

PS.Wstawcie jakiś avatar do profilu forum.

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #249 dnia: Luty 16, 2017, 08:04:18 am »
8azyliszek: "Zobaczyć teraz nowy komiks z Conanem (...)"
 
I to jest właśnie segment komiksowego medium, którego bardzo mi u nas brak. Jeden Slaine nie załatwia sprawy; zwłaszcza że Dark Horse ma z tego zakresu wiele do zaoferowania. Dobrze, że z włoskimi komiksami już niebawem będzie znacznie lepiej.

Offline Darkwolf1

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 16, 2017, 08:15:48 am »
Conan to zdecydowanie jeden z pierwszych tytułów jakie rozważamy w następnej kolejności.

Mam nadzieje że na rozważaniach się nie skończy :smile: Trzymam mocno kciuki żeby Wam się go udało wydać.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 16, 2017, 08:22:56 am »
Nie zgadzam się. Jeśli jest się w stanie spełnić to co się obiecuje, to należy obiecywać jak najwięcej. Polski czytelnik na to zasługuje.
To ja się zapytam jak wygląda spraw z Vertigo? Czy DC jest zainteresowane tym co byście chcieli wydać z niego?

Zobaczyć teraz nowy komiks z Conanem, po tym jak padła seria TM Semic a potem Egmont wydał tylko 2 części, to by było coś. Mam nadzieję że wam się uda ta publikacja.
Czy ty widziałeś ceny nowego wydawnictwa? Bo są wyższe niż jakiejś kolekcji, abyś zaraz nie zaczął swojego standardowego plucia jadem.

Conan jak najbardziej, ale przy tak przepełnionym rynku ciekaw jestem kto go kupi, kiedy dominuje Marvel.

I proszę wydawnictwo aby nie poddawała się w kwestii Image, ta jest kopalnia świetnych tytułów nawet lepsze niż w Vertigo.

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 16, 2017, 08:54:29 am »
Mkolek81: "(...) ciekaw jestem kto go kupi (...)"
 
Ja bardzo chętnie (a nawet w podskokach) nabędę; podobnie zresztą jak komiksy z udziałem Kulla i Solomona Kane'a. Do tego zdecydowanie chętniej niż współczesne produkcje ze stajni Image Comics.

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 16, 2017, 12:52:55 pm »
Conan rysowany przez Windsor-Smith'a, to komiks po który bym z przyjemnością sięgnął.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 16, 2017, 01:36:34 pm »
To ja się zapytam jak wygląda spraw z Vertigo? Czy DC jest zainteresowane tym co byście chcieli wydać z niego?

Z czasów zamierzchłych, jeszcze zanim Egmont miał wyłączność, pamiętam że wydawcy narzekali na Vertigo, iż mają duże wymagania co do nakłądu/kosztu licencji. Także myślę, że Fantasmagorie są póki co za małe, ale trzymam za nich kciuki.

W ogóle marzy mi się u nas taki jeden komiks, który byłby też pewnym wyzwaniem translatorskim, a mianowicie Stray Toasters Billa Sienkiewicza. Pytałem kilku wydawców i nikt nie jest tym tytułem zainteresowany, jest to rzecz zdecydowanie osobliwa i niszowa, ale też wyjątkowa i warta wydania. Jesteście ostatnią nadzieją, są szanse na wydanie? :) Rozważcie.

 

anything