Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868921 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Khml

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2355 dnia: Wrzesień 15, 2017, 06:23:05 am »
Wysłałem wczoraj ostateczne wezwanie do zapłaty, zobaczymy czy coś to da..

Dzisiaj mija termin mojego wezwania, ale jeszcze nie dostałem pieniędzy.

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2356 dnia: Wrzesień 15, 2017, 03:31:51 pm »

Ty się śmiejesz a oni przegapiają świetny sposób promocji jednego z komiksów jaki mieli wydać, nie dalej jak wczoraj ogłoszono filmową adaptację Strangers in Paradise.

Śmieję sie, albo i nie. Życzę Fantasmagorie jak najlepiej, tyle że to jest tak jak w związku - nie potrzebujesz kogoś kto nie potrzebuje ciebie. Niezależnie od tego jak bardzo WF utrudnił życie sobie i potencjalnym czytelnikom, niezbene jest konkretne i zdecydowanie działanie. Wydawca niech się nie obraża, tylko zaproponuje jakieś wyjscie z zaistniałej sytuacji, niech się odniesie do krytyki i "zarzutów". Olewanie nic dobrego nie przyniesie, ale to akurat wiedzą wszyscy.

Offline Eragon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2357 dnia: Wrzesień 15, 2017, 08:51:06 pm »

Moim celem było wyłącznie rzucenie chłodnego ręcznika na rozgrzane głowy użytkowników, którym wyraźnie puszczały hamulce. Celu nie osiągnąłem bo rozgoryczenie i złość są zbyt duże. Najgorszy jest brak kontaktu z klientami, po prostu nie jestem w stanie tego zrozumieć dlaczego Max tego nie robi. Nie pojmuje tego, dla mnie to niezrozumiałe, dodatkowe namnażanie kłopotów i problemów, a także daje to kolejne argumenty niezadowolonym klientom. W rozmowie z wydawcą wspomniałem o tym, szkoda że nic to nie dało.

Uważam, że cała sytuacja była do odratowania nawet po miesięcznym opóźnieniu. Trzeba było jednak podjąć dialog z klientami, teraz natomiast sytuacja wygląda bardzo niekomfortowo i sam już zastanawiam się jak ta patowa sytuacja się rozwinie. Co dalej z Rachel? Czy wyjdzie SiP? Czy Klaus będzie prezentem świątecznym? Nie mam zielonego pojęcia.


Jako osoba postronna(w sensie nic nie wpłaciła wydawnictwu) to mnie najbardziej intryguje. Ja potrafię zrozumieć, że początkowa reakcja wydawcy na problemy była taka, że milczy. Bo w stresujących, ciężkich chwilach początkowo wiadomo każdy z nas ma prawo(ludzka natura) nie zawsze reagować tak jak powinien(stres, emocje itd.), ale z czasem bardziej na chłodno powinno się zrozumieć, że jedyna sensowna opcja w tym wypadku to dialog z klientami(tym bardziej jak oni finansowali druk danego tytułu).
Nie wiem, może się mylę, ale gdyby wydawnictwo w sierpniu napisało jak wygląda sytuacja, to tych osób, które obecnie domagają się zwrotu pieniędzy byłoby mniej. Nie jestem psychologiem, ale to chyba oczywiste, że nikt nie lubi być olewany. Gdyby był normalny kontakt wydawnictwa z klientami(maile, tekst w stylu hmm ,,nie wzięliśmy pod uwagę opóźnień w drukarni czy jakiekolwiek inne wytłumaczenie obecnej sytuacji, choćby ,,jako nowicjusz na rynku popełniliśmy błąd'' itd) to wg mnie spora cześć osób  która obecnie pisze mniej lub bardziej negatywne opinie o wydawnictwie potrafiłaby zrozumieć czemu jest jak jest i dałaby szansę wydawnictwu choćby z racji tego, że są nowicjuszami na rynku(czytaj poczekałaby z pismami o  zwrot pieniędzy).
W obecnej sytuacji ciężko znaleźć słowa obrony dla wydawnictwa, bo ono ,,śpi'' licząc, że jak wydrukuje te Żółwie(ponoć jak tu czytam już się drukują) i wtedy się oficjalnie odezwie to będzie ok, a tu jeszcze Archie(przedpłaty) i wybaczacie nie wiem na co jeszcze były przedpłaty u nich.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2017, 08:54:10 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline kas1

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2358 dnia: Wrzesień 15, 2017, 09:03:25 pm »
wybaczacie nie wiem na co jeszcze były przedpłaty u nich.

W zasadzie na wszystko. Jestem osobą, która jest w tej mało komfortowej sytuacji że wiszą mi u nich wszystkie przesyłki bo w każdym zamówieniu jest jakaś pozycja która spadła. Robiłem zamówienia łącznie z osobą trzecią więc niektóre pozycje mam x2 a jedną chyba nawet x3. Nic by mnie jednak nie zmusiło do tego aby popisywać się napadami histerii czy żartami rodem z gimbazy. Spokojnie poczekam na rozwój wypadków a co się z tego urodzi, to na dzisiaj chyba nikt nie wie, łącznie z wydawcą. Jak będzie w plecy to się zastanowię nad jakimiś krokami prawnymi. Na dzień dzisiejszy uważam je za przedwczesne.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2359 dnia: Wrzesień 15, 2017, 09:14:41 pm »
Tak z ciekawości (i bez złośliwości), ile możesz czekać w niewiedzy? Ja sobie dałem czas do 28.08, czyli trzeciego przełożenia terminu i drugiego, o którym dowiedziałem się z gildii, a nie od wydawcy.

Offline Eragon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2360 dnia: Wrzesień 15, 2017, 09:23:41 pm »
Tak z ciekawości (i bez złośliwości), ile możesz czekać w niewiedzy? Ja sobie dałem czas do 28.08, czyli trzeciego przełożenia terminu i drugiego, o którym dowiedziałem się z gildii, a nie od wydawcy.
No właśnie powiedz mi, czy nie wyglądałoby to inaczej gdyby wydawca cały czas cię informował o powodach opóźnień? Kiedyś miałbyś dość czekania, ale chyba byś miał więcej cierpliwości dostając maile od wydawcy, ze jest jak jest i prosi o cierpliwość i wyrozumiałość?
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline kas1

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2361 dnia: Wrzesień 15, 2017, 09:27:14 pm »
To dobre pytanie na które nie znam odpowiedzi. Życie nauczyło mnie cierpliwości do ludzi w związku z czym określanie w takim przypadku jakiejś konkretnej daty mija się z celem. Na razie z tej czy innej strony słychać, że coś tam się dzieje więc jak się dzieje, to niech się dzieje. 

edit.
To wyżej było do Murazora.

Eragon - oczywiście, że tak. Dałem temu wyraz kilkadziesiąt stron temu, nawet w pewien sposób radziłem wydawcy i osobom mającym z nim kontakt jak wybrnąć z tej sytuacji.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2017, 09:31:47 pm wysłana przez kas1 »

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2362 dnia: Wrzesień 15, 2017, 09:34:17 pm »
To dobre pytanie na które nie znam odpowiedzi. Życie nauczyło mnie cierpliwości do ludzi w związku z czym określanie w takim przypadku jakiejś konkretnej daty mija się z celem. Na razie z tej czy innej strony słychać, że coś tam się dzieje więc jak się dzieje, to niech się dzieje.


Zdrowe podejście i takie powinien mieć każdy normalnie funkcjonujący człowiek. Przecież nawet pod koniec lipca Anionorodnik wam pisał, że ciągle zwleka z napisaniem swojego tekstu do żółwi.


Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie w tej dyskusji, ale to kiedy wyjdą Żółwie częściowo zależy też ode mnie, bo to ja piszę te kilkanaście stron dodatkowych materiały do pierwszego i kolejnych tomów. To był mój pomysł podsunięty wydawnictwu tuż przed zakończeniem zbiórki (podobnie ja ciekawostki o Żółwiach na ich fanpage'u). Jako, że jestem przywalony tłumaczeniem Wolverine'ów dla Egmontu i redakcją merytoryczną Superbohaterów Marvela, materiał te piszę już dobrych ładnych tygodni czyli w żółwim (heh) tempie. Normalnie jakbym pisał drugą magisterkę. Choć pewnie skończę w ciągu najbliższego tygodnia to generalnie "będzie kiedy będzie".

No ale lemingi wolą powtarzać jeden po drugim jaki to wydawca nie dobry i cytować leksykony prawne.

Offline kas1

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2363 dnia: Wrzesień 15, 2017, 09:49:53 pm »
No ale lemingi wolą powtarzać jeden po drugim jaki to wydawca nie dobry i cytować leksykony prawne.
W pewnym sensie każdy z nas jest lemmingiem podążającym własną drogą ku swojemu przeznaczeniu. Ja na ten przykład maszeruję w nieznane niosąc pod pachą kodeks postępowania cywilnego. Nie ma po co się wzajemnie obrażać.

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2364 dnia: Wrzesień 15, 2017, 09:58:32 pm »
Mam pytanie. Niedawno była wyprzedaż w sklepie wydawnictwa. Czy ktoś w tym czasie dokonał zakupu i otrzymał przesyłkę?

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2365 dnia: Wrzesień 15, 2017, 10:24:50 pm »

Zdrowe podejście i takie powinien mieć każdy normalnie funkcjonujący człowiek. Przecież nawet pod koniec lipca Anionorodnik wam pisał, że ciągle zwleka z napisaniem swojego tekstu do żółwi.



Dlaczego twoje podejście jest zdrowe a moje chore? Nie mam pojęcia kto to Anionorodnik i co pisał, pewnie jak większość ludzi która wpłaciła na Żółwie. Wiesz jakie jest zdrowe podejście? Jeśli chce to mogę zrezygnować z zakupu bez podania powodu i odzyskać pieniądze. Wiesz co jest jeszcze zdrowe? Przepraszania jak się coś zawali? Co jest jeszcze zdrowe? Informowanie klientów o tym dlaczego nie ma się dla nich produktu który sfinansowali. Ja jestem źle funkcjonującym człowiekiem, bo nie chce czterech sztuk komiksu (trzy dla znajomych którzy się rozmyślili po przesunięciach i oddałem im kase, bo im na tym komiksie przestało w ogóle zależeć i uznali, że to oszustwo) kilka miesięcy po premierze? No i najważniejsze wchodząc w serie myślałem, że będzie standardowy format i w razie czego dokupie sobie angielskie wydania. To jest chore podejście, bo wymagam uczciwości i rzetelności? Czy wg. ciebie kłamanie jest dobrym podejściem (drukarnia i nagła jej zmiana przy tym jak ktoś powiedział sprawdzam) ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2017, 10:27:57 pm wysłana przez Dariusz_Notariusz »

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2366 dnia: Wrzesień 15, 2017, 10:28:56 pm »

Dlaczego twoje podejście jest zdrowe a moje chore? Nie mam pojęcia kto to Anionorodnik i co pisał, pewnie jak większość ludzi która wpłaciła na Żółwie. Wiesz jakie jest zdrowe podejście? Jeśli chce to mogę zrezygnować z zakupu bez podania powodu i odzyskać pieniądze. Wiesz co jest jeszcze zdrowe? Przepraszanie jak się coś zawali. Co jest jeszcze zdrowe? Informowanie klientów o tym dlaczego nie ma się dla nich produktu który sfinansowali. Ja jestem źle funkcjonującym człowiekiem, bo nie chce czterech sztuk komiksu (trzy dla znajomych którzy się rozmyślili po przesunięciach i oddałem im kase, bo im na tym komiksie przestało w ogóle zależeć i uznali, że to oszustwo) kilka miesięcy po premierze? No i najważniejsze wchodząc w serie myślałem, że będzie standardowy format i w razie czego dokupie sobie angielskie wydania. To jest chore podejście, bo wymagam uczciwości i rzetelności? Czy wg. ciebie kłamanie jest dobrym podejściem (drukarnia i nagła jej zmiana przy tym jak ktoś powiedział sprawdzam) ?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2367 dnia: Wrzesień 15, 2017, 10:59:07 pm »
Prosty przykład - jak ktoś prenumeruje WKKM to wie, że komiksy przychodzą z kilku miesięcznym opóźnieniem. I ktoś robi z tego powodu burzę ?

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2368 dnia: Wrzesień 16, 2017, 12:44:46 am »

Prosty przykład - jak ktoś prenumeruje WKKM to wie, że komiksy przychodzą z kilku miesięcznym opóźnieniem. I ktoś robi z tego powodu burzę ?
Pomijając bezsensowność Twojego porównania - ja prenumeruję WKKM od początku i nie mam żadnych opóźnień. Miałem swego czasu, ale wtedy zacząłem dokonywać przelewów tego samego dnia którego otrzymywalem awizo i opóźnienia w ten sposób wyeliminowałem, bo H zaczęło szybciej paczki wysyłać.


Chorym podejściem jest tolerowanie skandalicznego zachowania i wpadanie w histerię gdy ktoś ośmieli się wypowiedzieć zasłużone słowa krytyki. Wymaganie podstaw przyzwoitości jest w pełni zdrowym podejściem, świadomość własnych praw również. Nie ma co tupać nóżkami na każde słowo krytyki bo tutaj nie ma czego bronić.



No ale lemingi wolą powtarzać jeden po drugim jaki to wydawca nie dobry i cytować leksykony prawne.

Twój cytat o niczym nie świadczy, więc z tymi lemingami to znów strzał w stopę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2017, 07:28:06 am wysłana przez Szekak »

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2369 dnia: Wrzesień 16, 2017, 07:33:50 am »
Za WKKM nie płaci się z góry. Więc porównanie z 4 liter.