Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 376260 razy)

Offline kenji

• Pisarz bracki
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2235 dnia: Wrzesień 12, 2017, 08:50:17 pm »
To nie siej defetyzmu na lewo i prawo. Rozumiem Wasze racje i niezadowolenie, ale dolewamy niepotrzebnie oliwy do ognia. Dostaniesz to za co zapłaciłeś, z opóźnieniem ale dostaniesz. Mało jest komiksów do czytania?

skąd wiesz że dostaniesz??

ja otrzymałem odpowiedz z wydawnictwa że w ciągu 14 dni otrzymam pieniądze za złożone zamówienie... tylko że ten mail otrzymałem MIESIĄC temu... a pieniędzy nie otrzymałem...

więc???

dolewam oliwy do ognia?

ja???

Offline SkandalistaLarryFlynt

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #2236 dnia: Wrzesień 12, 2017, 08:51:10 pm »
cda.pl

257 puste butle

start od 14:35

Już niedługo wysyłka.

Offline arczi_ancymon

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2237 dnia: Wrzesień 12, 2017, 08:54:29 pm »

W sumie nic z tym nie zrobię. Co innego gdyby przekazał to pan wydawca. Tak oficjalnie.

Po co miałby to robić? Takie rzeczy są passe.

Offline mappy

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2238 dnia: Wrzesień 12, 2017, 09:35:45 pm »
Nie chcę się wymądrzać ale serio są osoby co bronią wydawnictwo? :lol:
Powtarzam po raz kolejny. Co z tego, że jak nawet uda się wydać te Żółwie jak poślizg jest na pięć innych tytułów. Rachel ma się ukazywać co ile miesięcy? Co 10? To przecież 6 tomów. Kiedy to wyjdzie? Żółwie w takim tempie za parę lat? Innych mi się już nie chce wyliczać, a też to nie są wydania zbiorcze.
Dałem kredyt zaufania do końca września i poczekam na komiksy. Ale to jest już istny cyrk.
Teraz to już czekam na zwrot kasy.

Offline Itachi

• Radca bracki
« Odpowiedź #2239 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:07:23 pm »
Panowie, nie do mnie pretensje. Wiem jednak, że niektórzy czekają nadal na Żółwie i dla nich poszło to info. Co z dalszymi pozycjami nie wiem.

KukiOktopus

• Gość
« Odpowiedź #2240 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:40:00 pm »
Nie chce mi sie juz wypowiadac na ten temat i tak naprawde zycze klientom fanty, w tym i sobie rzecz jasna, wszystkiego najlepszego.

Niemniej jednak dziwi mnie nieco ta koincydencja pojawienia sie newsa o zmianie drukarni niemalze zaraz po rzuconym tutaj pomysle dowiadywania sie w drukarni pierwotnej co do stanu zaawansowania drukowania zółwi.

Offline Night wolf

• Starszy Mistrz
« Odpowiedź #2241 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:44:30 pm »
Nie chce mi sie juz wypowiadac na ten temat i tak naprawde zycze klientom fanty, w tym i sobie rzecz jasna, wszystkiego najlepszego.

Niemniej jednak dziwi mnie nieco ta koincydencja pojawienia sie newsa o zmianie drukarni niemalze zaraz po rzuconym tutaj pomysle dowiadywania sie w drukarni pierwotnej co do stanu zaawansowania drukowania zółwi.
Akurat z tą zmianą to chyba było przed tym zanim ktoś o tym napisał ale to dla wielu i tak bez znaczenia a nawet zmowa będzie bo o czym pisać tutaj?. :) Ja sobie spokojnie poczekam mam nadzieje że się uda i tak jak ty życzę wszystkim wszystkiego najlepszego. :)

Offline JanT

• Steward
« Odpowiedź #2242 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:46:07 pm »
Nawet jak nie będzie podanej drukarni to poznam czy to BZG (choćby po zapachu  :biggrin: )

KukiOktopus

• Gość
« Odpowiedź #2243 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:55:00 pm »
Akurat z tą zmianą to chyba było przed tym zanim ktoś o tym napisał ale to dla wielu i tak bez znaczenia a nawet zmowa będzie bo o czym pisać tutaj?. :smile:
No ale problem wlasnie polega na tym, ze w tym watku nie ma nic innego, o czym mozna by bylo pisac. I jesli mialbym byc calkowcie szczery, to ja popieram w calej rozciaglosci slowa Gascana wyrazone w jednym z postow powyzej, bo mnie sie to juz po pierwsze znudzilo, a po drugie nabralem wstretu do calej sytuacji i nie zalezy mi na tym wydawnictwie.

Offline kuba g

• Stolnik bracki
  • a fuel injected suicide machine
« Odpowiedź #2244 dnia: Wrzesień 12, 2017, 11:17:34 pm »
Panowie, nie do mnie pretensje. Wiem jednak, że niektórzy czekają nadal na Żółwie i dla nich poszło to info. Co z dalszymi pozycjami nie wiem.

Tu nie chodzi o pretensje a o kuriozum. Nie ty jesteś osobą, która powinna tym klientom (w tym i mi) przekazywać takie informacje.
perły przed wieprze

Offline Mati29

• Czeladnik
« Odpowiedź #2245 dnia: Wrzesień 13, 2017, 07:09:13 am »
Ale wiesz, skoro jesteś klientem, to przecież Ty odpowiadasz za tą sytuację (przynajmniej wg zaprezentowanej przez wydawcę logiki). Ty kliencie, poprzez rozbuchane żądania. Więc to chyba zrozumiałe, że nie chce z Tobą (nami - też jestem niedoszłym klientem) rozmawiać? Naraziliśmy go na straty, stres. Nie jesteśmy wdzięczni i się czepiamy. Kłody pod nogi.

Niestety taki trochę trzepak pod blokiem, a nie wydawnictwo.

Offline arczi_ancymon

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #2246 dnia: Wrzesień 13, 2017, 08:47:18 am »
Kto ma rozbuchane żądania? Delikwent nazapowiadał, a teraz wydać nie potrafi. Ktoś żądał od niego tych tytułów i tych dat premier? Mógł zapowiedzieć 5 tytułów na cały rok i nikt nie miałby pretensji. Teraz ściemnia i obwinia wszystkich o swoją nieudolność.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2017, 08:52:55 am wysłana przez arczi_ancymon »

Offline Murazor

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #2247 dnia: Wrzesień 13, 2017, 09:03:50 am »
Kto ma rozbuchane żądania?
arczi chyba żartował nawiązując do treści wiadomości, że klienci ich omamili :wink:

Na fb już nawet przestali odczytywać wiadomości ode mnie z przypomnieniem, ze 14 dni minęło. Wcześniej to przeczytali i olewali, teraz już wiedzą kto chce kasę to nawet nie wyświetlają :roll: A najlepsze, bo Itachi dostał info od nich, czyli na pi****lenie o zmianie drukarni maja czas, na wystawianie komiksów na KupPanKomiks mają czas.

Offline Kamil Matusiak

• Pisarz bracki
  • Ma boi Zack works in Sunny-D and like comicbooks
« Odpowiedź #2248 dnia: Wrzesień 13, 2017, 09:08:48 am »
Teraz ściemnia i obwinia wszystkich o swoją nieudolność.
To ostatnio bardzo modny model biznesowy, który zapoczątkował chyba SJW Marvel: "Nasze komiksy są najlepsze na świecie tylko fani ich nie czytają bo sa rasistami, nazistami i seksistami! I głosowali na Trumpa!!"

Fanta: "Chcemy wydawać najlepsze komiksy na świecie ale fani nie chcą nam ich sfinansować bo się nie znają! A konkurencja ma lepsze zaplecze finansowe!!! Bu hu hu hu!!!"

Offline robbirob

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #2249 dnia: Wrzesień 13, 2017, 10:24:26 am »
Na fb już nawet przestali odczytywać wiadomości ode mnie z przypomnieniem, ze 14 dni minęło. Wcześniej to przeczytali i olewali, teraz już wiedzą kto chce kasę to nawet nie wyświetlają :roll: A najlepsze, bo Itachi dostał info od nich, czyli na pi****lenie o zmianie drukarni maja czas, na wystawianie komiksów na KupPanKomiks mają czas.
Oni mają czas, bo nie mają nic innego do roboty :)
Nie muszą odpisywać na maile i wiadomości, bo po co, przecież to klient jest zły i to wszystko jego wina. Paczek nie pakują, bo nie mają czego, bo nowości się nie ukazały jak wiemy. A nad nowymi komiksami za bardzo nie pracują, bo jak wnioskuję z tych podanych z drugiej ręki wiadomości, ograniczą teraz wydawanie. Pewnie zleją sobie zapowiedziane rzeczy i tylko Rachel Rising może będą kontynuowali. Tym bardziej, że może faktycznie liczyli (nie wiem na jakiej podstawie), że szybko im się będzie sprzedawało wszystko i tym sfinansują kolejne tomy/serie. A tu zonk...to znaczy rzeczywistość.

W całym tym chaosie nie chodzi wcale o te cholerne Żółwie. Bo, jak zauważyli Ci, co bronią wydawcy, faktycznie w końcu to wydadzą. Tu się zgadzam.

Ale tu chodzi o coś innego:
- współfinansowanie wydawania komiksów na większą skalę zabite na dłuższy czas
- kolejne tomy serii pod wielkim znakiem zapytania
- kolejne Żółwie - tu w ogóle nie wiem czy jest jakiś 1% szans (sporo osób się rozmyśliło). Przynajmniej nie w tej formie. Sami będą musieli wywalić kasę i czekać aż się sprzeda.
- wydawca który chciał być "bliżej czytelnika" i spełniać jego oczekiwania rozmyślił się i teraz to czytelnik/klient jest największym złem. Takim, że nawet nie należą mu się wyjaśnienia.
- ciekawe czy zakupili już prawa do np. Providence. Jeśli tak, to mogą zamrozić tytuł na dłużej. Eh.
- zrazili tyle osób do siebie, że sprzedaż poleci im na łeb na szyję, a co za tym idzie będą zaraz krzyczeć, że nie mają kasy na wydawanie czegokolwiek. I koło się zamknie.