trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2190 dnia: Wrzesień 12, 2017, 12:59:03 pm »
A ja jednak nie je... moich 90 zł. I niech nie zdycha - mogą być bucami, mogą wydawać jak Sideca, ale niech wydają co zaczęli, bo mi się podoba i raczej nikt inny tego nie wyda.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2191 dnia: Wrzesień 12, 2017, 01:56:21 pm »
Napisałem, ze mi sie podobaja te slowa, bo - jak mniemam - oddaja one trafnie stan duszy Gascana w tym temacie, a znalezienie odpowiednich słow jest sztuką; tak naprawde koncepcja synonimów to bajeczka dla jezykowych barbarzyńców oraz wyleknionych duszyczek, zniewolonych wmowioną im w dziecinstwie prawda objawionia o istnieniu slow, ktorych pod zadnym pozorem wypowiadac nie wolno.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2017, 02:11:29 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2192 dnia: Wrzesień 12, 2017, 02:43:20 pm »
Też jestem już zmęczony ciągłym sprawdzaniem czy coś się w temacie ruszyło i przeglądaniem FB wydawcy. Dałem im kredyt zaufania i zamówiłem komiksy, które średnio mnie interesują, ale chciałem wesprzeć inicjatywę. W nagrodę dowiedziałem się, że ich żenujący styl funkcjonowania jest winą czytelników (m.in., bo przecież winne są jeszcze drukarnia, globalne ocieplenie i wiele innych czynników, NA KTÓRE BIEDNY WYDAWCA NIE MA WPŁYWU). Tak, niech to wydawnictwo padnie.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2193 dnia: Wrzesień 12, 2017, 02:48:29 pm »
A ja jednak nie je... moich 90 zł. I niech nie zdycha - mogą być bucami, mogą wydawać jak Sideca, ale niech wydają co zaczęli, bo mi się podoba i raczej nikt inny tego nie wyda.

Tylko, że twoje myślenie jest totalnie oderwane od rzeczywistości. Oni przestali wydawać komiksy, bo wydali pieniądze klientów na co innego. Nie wydają tego co zaczęli, taka jest rzeczywistość. Na ten moment to jest przedłużanie agonii z ich strony. Nie będzie tych komiksów. Wydawnictwo się zwija. Klienci zostali na lodzie. Tak wygląda rzeczywistość. Druga sprawa, że oni nawet w planach nie są wydawnictwem wydającym jakieś białe kruki czy świetne komiksy o poziomie światowym i wcześniej niedostępnym w naszym kraju. Każdy z ich zapowiedzianych tytułów jest do kupienia od ręki za podobną cenę. Tylko, że po angielsku. Co dla większości w sumie problemem nie jest. Może utrudnieniem. Natomiast lepiej czytać po angielsku, niż wpłacić pieniądze w maju, od lipca nie mieć żadnych wiadomości i być traktowanym jak sprawca wszelakich nieszczęść.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2017, 02:52:11 pm wysłana przez Dariusz_Notariusz »

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2194 dnia: Wrzesień 12, 2017, 02:58:05 pm »
Tylko, że twoje myślenie jest totalnie oderwane od rzeczywistości. Oni przestali wydawać komiksy, bo wydali pieniądze klientów na co innego. Nie wydają tego co zaczęli, taka jest rzeczywistość.
I dlatego pokazali swoje twarze w wywiadzie dla wyborczej? No wątpię. :)

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2195 dnia: Wrzesień 12, 2017, 02:59:36 pm »
Tylko, że twoje myślenie jest totalnie oderwane od rzeczywistości.

Tak, bo ty jesteś blisko rzeczywistości i wiesz co będzie, jest i było. Ja nie mam żadnej satysfakcji w kopaniu leżącego. Nawet jeżeli leży na własne życzenie. I nadal mam nadzieję, że najwyżej skończą jak Sideca i będą wydawali raz na jakiś czas, ale jednak będą.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2196 dnia: Wrzesień 12, 2017, 03:00:49 pm »
Pokazali przed obecnym kryzysem. Reklamy Amber Gold były w prasie i TV do tego samego dnia w którym złożyli wniosek o upadłość. To o niczym nie świadczy. Ja wiem, że Żółwie i Archie nie zostały nawet przekazane do drukarni. Te komiksy się nie drukują i to nie problem z drukarnią od kilku miesięcy jest powodem ich opóźnienia. Wydawnictwo nie ma pieniędzy na to. To jest klasyczna defraudacja.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2197 dnia: Wrzesień 12, 2017, 03:02:08 pm »
Tak, bo ty jesteś blisko rzeczywistości i wiesz co będzie, jest i było.
W tym wątku dowiedziałem się, gdzie drukują. Wystarczy skontaktować się z drukarnią i się dowiedzieć jak sprawy się mają. Oficjalnie bądź nieoficjalnie.

Offline digital_psycho

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2198 dnia: Wrzesień 12, 2017, 03:06:10 pm »
A czy IDW nie interesowałoby kto zajmuje się wydawaniem ich komiksów i jaki syf robi? Może do nich warto uderzyć? Czy to jest tak, że sprzedają licencje i co dalej już ich totalnie nie obchodzi (chyba niektóre zagraniczne wydawnictwa ingerują w polskie wydania)?

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2199 dnia: Wrzesień 12, 2017, 03:07:05 pm »
IDW raczej to nie interesuje. Myślę, że kontaktowanie się z nimi nie ma sensu.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2200 dnia: Wrzesień 12, 2017, 03:10:32 pm »
Ja myślę, że nie ma się co pierdzielić - trzeba zawiadomić ONZ, albo przynajmniej papieża.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2201 dnia: Wrzesień 12, 2017, 03:17:12 pm »
Aha, w takim sensie?  :smile:  Bo myślałem, że Tobie chodzi o to, że cała ta sprawa z wydawnictwem, to zaplanowane oszustwo od samego początku. Jeśli chodziło Ci o to, że nie mają kasy, bo wydali ją na inne rzeczy, ale związane z działalnością wydawnictwa, to oczywiście jest taka opcja.
Tak naprawdę jednym problemem wydawnictwa Fantasmagorie jest charakter właściciela. :) Gdyby podejście było takie, że "przepraszamy, ale nie udało nam się bo...", "Prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości" itd. to nie byłoby żadnych wezwań do zapłaty i tych wszystkich postów na forum (swoją drogą z Was też są niezłe gagatki). Max po prostu zawsze wie wszystko najlepiej, a potem zawsze okazuje się, że nie wie, ale nadal uważa, że to nie jego wina, tylko kogoś-tam. Ja generalnie czekam sobie na Żółwie i mam nadzieję, że wyjdą. Tak jak napisałem opóźnienia nie są absolutnie żadnym problemem, siedzę w komiksach całe życie i nie takie akcje widziałem (np. kilka dni temu otrzymałem w końcu od Kijuca komiks pt. Ognik, miał się ukazać chyba z rok temu, a kasę wysłałem już sam nie wiem kiedy i super, że w końcu mam).
Fajnie by było jakby wyszli na prostą, ale z takimi tekstami w stronę czytelników, to niewiele można ugrać. Mnie to nie przeszkadza, bo znam Maxa nie od dziś i niczego innego się nie spodziewałem. Nawet śmialiśmy się kiedyś z Ramirezem (szkoda, że już nie ma go na forum) na privie na Facebooku, kiedy doszliśmy do tego, że to na pewno on "ciekawe kiedy Maxowi puszczą nerwy, przestanie tak kulturalnie pisać na forum i odwali pierwszą akcję". :D
Fajne rzeczy zapowiedzieli, ja bym w sumie chciał, żeby się z tego wykaraskali, ale trzeba rozpocząć od przeprosin, a nie zwalania winy na czytelników.

Offline roble

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2202 dnia: Wrzesień 12, 2017, 03:25:53 pm »
Chłopcy wyluzujcie... :)

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2203 dnia: Wrzesień 12, 2017, 03:27:58 pm »
Chłopcy wyluzujcie... :)
Za późno. Są już wezwania właściciela do zapłaty, policji na fejsbuka i wyzywanie od oszustów. :D

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2204 dnia: Wrzesień 12, 2017, 03:36:59 pm »
Ja myślę, że nie ma się co pierdzielić - trzeba zawiadomić ONZ, albo przynajmniej papieża.
Kurde, jak o tym pomysle, to w sumie za te 90 dych to niezły ubaw mam i dochodze do wniosku, ze nawet jakby nie bylo w koncu tych zolwi, to chyba ostatecznie było warto.

 

anything