trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie - wątek zamknięty  (Przeczytany 868077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2175 dnia: Wrzesień 12, 2017, 09:40:46 am »
Nie mam pojęcia skąd pomysł, aby ten tytuł się ukazał w tym wydawnictwie, więc przyjmuje, że ankieta swoje zrobiła.
Tak... i pre-order dzień po ankiecie.

Jeżeli 1 lipca było datą realną (przynajmniej w momencie startu pre-orderu) to decyzja o "Archiem" musiała zapaść przed rozpoczęciem ankiety.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2176 dnia: Wrzesień 12, 2017, 09:42:06 am »
Czytając ten komentarz nie wierzę już, aby wydawca był w stanie się kiedykolwiek zrehabilitować. To, że znowu dowalił innym wydawcom (tu chyba konkretnie NSC) to jeszcze byłbym wstanie zrozumieć, ale jak zaczyna jechać po obecnych i ewentualnie przyszłych czytelnikach to sam się zaczyna grzebać. Wiele osób w ten sposób do siebie zniechęca/zniechęcił, wielka szkoda. To ja już wolę to szczątkowe informowanie przez Egmontu jak to było w przypadku ostatniego tomu Wiedźmina. Smuteczek, bo pozycje mieli ciekawe w katalogu wydawniczym.

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2177 dnia: Wrzesień 12, 2017, 09:46:28 am »
Może ta cała sytuacja spowoduje, że tytuły już zakupione będą szybciej wydawane. Wygląda na to, że nie będzie zapowiedzi nowych serii do momentu aż wydane nie sfinansują następnych, co mi pasuje - to jedyna droga, aby przetrwali, bo preordery już raczej nie przejdą.

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2178 dnia: Wrzesień 12, 2017, 09:52:05 am »
@mkolek81
Ale zarzut do NSC jest z ... wyjęty. To że stoi za nimi większa firma to nie ma znaczenia. Założone zostało wydawnictwo, sprawdzony rynek, zrobiony porządny biznesplan, przeliczone koszty. A to że kasę dają, bo zarobili na Greyu, to nie ma znaczenia.
Bo gdyby Fantasmagorie podeszły do biznesu tak samo, to może wyszłoby im od razu, że z takimi siłami i takim zapleczem finansowym są w stanie wydawać jeden komiks na kwartał. I to byłoby ok, gdyby od początku było wiadome. A tak sprzedali coś i teraz kupa osób znów ma się zastanawiać czy nie zostaną z urwanymi seriami?


mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2179 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:01:31 am »
@robbirob
Ale ja się całkowicie zgadzam z tym co napisałeś, weźmy na przykład Słowobraz, które podeszło w przemyślany/racjonalny sposób do wydawania komiksów i odnoszą swoje małe sukcesy. Podałem przykład NSC, bo mam wrażenie, że swoją wypowiedzią celowali w tego wydawcę, bo startowali w tym samym czasie, a chodzi tylko o oddalenie zarzutów od siebie, że to Fantasmagorie zawaliły (ale to jest tylko moja interpretacja).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2017, 10:05:30 am wysłana przez mkolek81 »

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2180 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:08:18 am »
@up
Tak, spychologia na - nomen omen - maksa.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2181 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:25:50 am »
Naprawdę wydawca miał u mnie duży, kredyt zaufania, po mimo swojego zachowania, ale po zaistniałej sytuacji nawet ja odpuszczam. To, że się przeliczył, ok to jeszcze mogę zrozumieć nie każdy startując z swoim biznesem jest w stanie przewidzieć wszystko, ale nawet mnie, swojego klienta obraził taką wypowiedzią, bo w końcu nie kupiłem kompletu komiksów jaki wydał, bo mnie nie interesowały wszystkie. Naprawdę nieraz lepiej jest przemilczeć niektóre sprawy i zastanowić się co się pisze, bo w "internetach" coś takiego zostaje do końca świata i jeden dzień dłużej.  :badgrin: Dodatkowo przez swoje podejście zarznął inicjatywę crowfonding komiksów na kilka lat na polskim rynku. Szkoda mi Valiantu bo z tych wszystkich pozycji najbardziej liczyłem na rozwinięcie oferty tego wydawnictwa, a tak wątpię aby ktoś był chętny kontynuować. Wielka szkoda. Poczekam na swoje komiksy za które zapłaciłem, bo po prostu chce je mieć, ale tyle w tym temacie.

Offline tomb

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2182 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:28:45 am »
Co prawda odnoszenie się do wypowiedzi Pana Wydawcy jest takim samym mieleniem pustymi żarnami, jakim są jego tłumaczenia, ale zaintrygował mnie zarzut "[...] daliśmy się trochę omamić czytelnikom, którzy wiele żądali w zakresie doboru tytułów a niewiele dali od siebie [...] Chcieliśmy zrobić coś dla ludzi, niestety bez wzajemności." Co dokładnie ma Pan Wydawca na myśli? Czy chodzi o to, że sprzedało się mniej egzemplarzy poszczególnych tytułów, niż Wydawnictwo otrzymało deklaracji zakupu (nie, żeby sama deklaracja do czegoś zobowiązywała, ale niech tam - powiedzmy, że to kwestia honorowa)? Czy może Wydawca oczekiwał zakupów od osób, które co prawda nie są zainteresowane aktualnie sprzedawanymi komiksami, ale dopomogą finansowo nowy podmiot gospodarczy w rozwinięciu skrzydeł?

Za to fragment "Rozumiemy pretensje czytelników ale nie jesteśmy niestety instytucją charytatywną i nie posiadamy prywatnych inwestorów [...]" jest zupełnie jasny. Pan Wydawca nie pojmuje roli, jaką w każdym procesie wydawniczym, a w szczególności w tym przypadku, pełni klient. Otóż Fantasmagorie znalazło sposób na pozyskanie prywatnych inwestorów, nie potrafi jednak docenić i szanować ich inwestycji.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2183 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:35:35 am »
Chodzi pewnie o ilość preorderów, że nie przekroczyła tysiąca.

Offline Murazor

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2184 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:43:37 am »
Czy może Wydawca oczekiwał zakupów od osób, które co prawda nie są zainteresowane aktualnie sprzedawanymi komiksami, ale dopomogą finansowo nowy podmiot gospodarczy w rozwinięciu skrzydeł?
Jak widzisz te same pytania i spostrzeżenia pojawiały się już w kwietniu:
To wszystkim mają się podobać takie komiksy?  Mam kupić dla dobra ludu komiksowego? Jeśli nie wesprę teraz to nie mam co liczyć na podobny schemat z tym co lubię?
Z drugiej jednak strony z początków tematu mamy jasny obraz wydawcy, który pisze, że wyda co chce i jak chce, a teraz problem bo są pytania czemu lud nie kupuje tego co wydawcy się podoba.
I odpowiedź zwiastująca dzisiejsze kłopoty:
Czytając takie głosy jak teraz, że nie opłaci się inwestować, że tamto, że sramto to bym na ich miejscu nie wydawał. Nie wydawałbym bo polski czytelnik umie prosić, umie czekać aż będzie minus 50 procent ale jak trzeba pomóc żeby wydać coś naprawdę dobrego, coś o co wiele osób prosiło od lat to już nie. (...) Ale widzę, że się nie da, widzę że polski czytelnik jednak nie zasługuje na wydanie tych pozycji, które chce.

Widocznie nie zasługujemy, bo umiemy tylko skamleć...

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2185 dnia: Wrzesień 12, 2017, 10:57:03 am »
Dobra wiadomość jest taka, że komiksy będą sprzedawane i serie kontynuowane.

I uważasz tak na podstawie tego co komuś wydawnictwo napisało w prywatnej wiadomości? Przecież ten okręt już tonie. Oni nie mają pieniędzy na wydanie opłaconych przez klienta komiksów. Żadna drukarnia nie ma opóźnień kilkumiesięcznych (bezkarnie, bez rozwiązania umowy), to jest mydlenie oczu nieświadomemu klientowi (znam ten biznes, bo moja dziewczyna w takiej pracuje i pełni funkcję kierowniczą). Chyba, że drukują w Chinach. Lecz z tego co wiem tak nie robią. Oni przewalili kasę i nie mają jak wydać komiksów. Za wszystko obwiniają innych. Jak Amber Gold upadało to Plichta też rzucał oskarżeniami na lewo i prawo.

Właściciel to jest niezły gagatek. Nie dość, że podlega pod paragraf dotyczący firmanctwa, bo firma jest na dziewczynę, a każdy wie, że on ją prowadzi. Już za to może go spotkać konsekwencja prawna. Nie oddaje pieniędzy tym którzy się tego domagają oraz zachowuję się jak oblężona twierdza rzucając na lewo i prawo oskarżeniami. Z takimi bucowatym palantem w żadnym biznesie nie miałem nigdy do czynienia. Oby to pseudo wydawnictwo jak najszybciej zbankrutowało, bo przynosi wstyd innym, uczciwym wydawnictwom.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2017, 11:20:23 am wysłana przez Dariusz_Notariusz »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2186 dnia: Wrzesień 12, 2017, 11:23:15 am »
Żadna drukarnia nie ma opóźnień kilkumiesięcznych (bezkarnie, bez rozwiązania umowy), to jest mydlenie oczu nieświadomemu klientowi (znam ten biznes, bo moja dziewczyna w takiej pracuje i pełni funkcję kierowniczą). Chyba, że drukują w Chinach.
Drukują w BZG gdzie zostało tam wydrukowanych pełno komiksów (cała Mucha, Dredd Ameryka, Rogaty...) od lipca  :smile:

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2187 dnia: Wrzesień 12, 2017, 11:26:16 am »
Ta drukarnia nie ma opóźnień kilkumiesięcznych. Jestem w 100% pewny.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2188 dnia: Wrzesień 12, 2017, 11:39:56 am »
Jebać moje 90zł. Niech ten temat i to wydawnictwo wreszcie zdechnie.
Przyznam, że bardzo podobają mi się te słowa - tak bardzo, iż uważam, że powinny one zwieńczyć tytuł niniejszego wątku.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2189 dnia: Wrzesień 12, 2017, 11:42:31 am »
Jebać moje 90zł.
a ja to mogę skomentować tylko w ten sposób


i zasadniczo bym nie odpuszczał, w końcu to twoja kasa